Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Полските линии от Бургас започват още от март на цени 28,99лв и 34,99лв. Шанса Уиз да ги летят март и април не е голям. А се намират билети по 34,99лв и за юни.

Торино - Катаня флекс за 5,85 евро за януари и февруари

Вроцлав - Кьолн 10кг чекиран - 46PLN около 20лв 

Добрата стара линия Братислава - Скопие с 10кг за 9,90 евро

                                                                                   20кг за 15,85евро

  • Харесвам 15
  • Браво 2
Връзка към коментар

Следя си Букурещ - Дубай за март/април и гледам сега, че Wizz отново кацат в Дубай, а не както беше до сега в Абу ДАби?

https://www.google.com/travel/flights/search?tfs=CBwQAhojEgoyMDI0LTA0LTAyagwIAxIIL20vMDk2Z21yBwgBEgNEWEIaIxIKMjAyNC0wNC0wNmoHCAESA0RYQnIMCAMSCC9tLzA5NmdtQAFAAUACQAJIAXABggELCP___________wGYAQE

 

От кога е така? В сайта на  Wizz така и не ми беше ясно написано. Понякога пише, уж Дубай, после на следващата стъпка от резервацията, пише че не е Дубай, а Абу Даби. Ако си запазя от сега за април и сменят отново на Абу Даби, а съм взела най-евтината тарифа, мога ли при смяна на летището да се откажа от полета и да ми върнат парите, ако нямам Flex?

И друго за този полет не ми излиза на стъпката на която трябва да излиза запитване за Флекс. Има само запазване на цената за 48 часа и 3-те варианта за тарифа. Най-скъпия пакет обаче ми идва по-скъпо от ФлайДубай и няма смисъл, тъй като няма да имаме повече от 1 куфар.

 

П.с

През google flight ми дава най-ниска цена през booking. И когато дам там, има тарифа флекс, но не с отмяна, а само с опция смяна на полет.

20231207_091824.jpg

Връзка към коментар
преди 2 часа, Denittta каза:

Следя си Букурещ - Дубай за март/април и гледам сега, че Wizz отново кацат в Дубай, а не както беше до сега в Абу ДАби?

20231207_091824.jpg

Това не е от сега имат полети и до Дубай и до Абу Даби. Принципно от Букурещ са летяли винаги до Дубай, но откакто регистрираха Wizz Abu Dhabi полетите почнаха да се изпълнява и до Абу Даби та не е ясно съвсем до къде ще се лети окончателно. Проблема беше с полетите от София понеже постояно ги сменяха и защо не гледаш направо от Уиз ами от посредници?

 

IMG_6200.jpeg.08bbc9af98a720088717ec10d74d02b9.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз от Wizz си гледам, но имам аларми от google flights.От wizz обаче не ми дава въобще опция флекс, ами направо по-скъпата опция от 3те флекс фемили и цената отива много нагоре. През посредник ми дава цена само с флекс и за това питах,  аз ли изпускам нещо?

Връзка към коментар
преди 12 минути , Denittta каза:

Аз от Wizz си гледам, но имам аларми от google flights.От wizz обаче не ми дава въобще опция флекс, ами направо по-скъпата опция от 3те флекс фемили и цената отива много нагоре. През посредник ми дава цена само с флекс и за това питах,  аз ли изпускам нещо?

Има флекс. В приложението още на втората стъпка, след тарифите wizz go, plus, basic и после след багажа отново се предлага. 94 леи е /поне на моя екран/. А флексът, купен по тази отсечка, за какво ще ви е?

Ако Уиз направят промени в часовете или летището, ще имате трите опции - да се съгласите, да направите безплатно други промени или да искате връщане на сумата. Тези възможности ги има и без билетът да е с флекс.

Връзка към коментар

Не знаех, че при промяна имам 3 варианта. Флекс искам, защото ще сме 2 семейства с малки деца и най-редовно има болни. Мога да направя и застраховка отмяна, но до сега не ми се е налагало да ползвам и предпочитам флекс.

Благодаря за насоките. Понеже уж следя темата, но не знам защо и колко често сменят кацането и излизането от Дубай в Абу Даби. Ходили сме с мъжа ми и в 2те емирства и искам да заведем децата през пролетната ваканция до Дубай само, тъй като ще имаме само 4 нощувки. Ако Wizz пак сменят Дубай с Кацане в Абу Даби и единия ден ще отиде за нищо.

Връзка към коментар

Пак съм с въпрос за полет от Букурещ за Дубай през Април. Ако от wizz отново сменят кацането от Дубай в Абу Даби и искам да отменя резервацията си. В сайта им четох :

Цитат
  1. можете да отмените резервацията си и да поискате възстановяване под формата на WIZZ кредити към вашия WIZZ Профил за отменения полет и за полета на връщане, ако е приложимо; или по-късно ще можете да поискате възстановяване на сумата към първоначалния ви начин на плащане, вместо чрез WIZZ кредити.

Какво ще рече по-късно. Чак след като мине датата на въпросния полет ли? Линията се изпълнява от wizz malta, ако има значение за 1воначална точка дали е в ЕС и нещо си /хич не съм на ясно :)/

Чудя се още да чакам ли или да купувам билетите за началото на април. До сега проверявам вече 2 месеца  и цената на wizz падна доста.  Бях готова да давам 3000+ лв за четирима, сега около 2000+ излиза с багаж и избрани места. И понеже ще взимаме и билети за наши познати, хич не ми се разправя с връщане на пари после, кредити в профила и т.н

Връзка към коментар
46 minutes ago, Denittta said:

Какво ще рече по-късно. Чак след като мине датата на въпросния полет ли? Линията се изпълнява от wizz malta, ако има значение за 1воначална точка дали е в ЕС и нещо си /хич не съм на ясно :

В случая дали е от ЕС или не е без значение 

"По-късно" ще рече че първоначално трябва да поискаш да ти върнат сумата като Wizz Credit в профила и едва после може да поискаш да ти ги върнат под формата на реални пари по картата с която си платила.

Не връщат директно пари : 

Wizz Credit > сума в картата

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпрос: забравих да сложа флекс в полет, който естествено не ми трябва 😞
Все още ли ако Уиз промени полета дори и с 5 мин, дава правото на отмяна / кредит? Или да пия една студена вода / да платя таксата за смяна?

Връзка към коментар
преди 19 минути , Венелин каза:

Все още ли ако Уиз промени полета дори и с 5 мин, дава правото на отмяна / кредит?

Не, трябва да е значителна промяната, май три часа беше.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , Венелин каза:

Въпрос: забравих да сложа флекс в полет, който естествено не ми трябва 😞
Все още ли ако Уиз промени полета дори и с 5 мин, дава правото на отмяна / кредит? Или да пия една студена вода / да платя таксата за смяна?

При мен са променили с половин час и няма съобщение, та днес случайно го видях.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес пробвам да добавя 26кг багаж към резервация. Цена 65 лв. Ок. Стигам до плащане пак си е 65лв. 

Върнах се назад да видя каква е хавата с приоритито. 

Отивам пак на багаж и оп, 133 лв за 26кг. 

В апликацията се промени от 133лв на 155лв за 1-2 мин. 

Някой виждал ли го е това?

Яко бъгава система, дано се върне на 65 лв. 

Връзка към коментар

Здравейте, отмениха току що полета София-Болоня поради лошо време. За момента ни свалила от самолета и никой не ти казва нищо... Към кога мога да се обърна за информация или за пренасочване за нов полет?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Pepi Popova каза:

Здравейте, отмениха току що полета София-Болоня поради лошо време. За момента ни свалила от самолета и никой не ти казва нищо... Към кога мога да се обърна за информация или за пренасочване за нов полет?

Към наземния персонал или гише на уизз, ако случайно има. Проверете и имейла, който сте посочили за контакт, там също пускат информация. Прочетете и правата си за да сте по-запознати и да знаете какво да искате от компанията или как да се оправите сами:

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_bg.htm 

Връзка към коментар

Да попитам,

при едно преместване на билети с флекс, любимата компания си начисли някаква таксичка, която не бях забелязал и сега се чудя, ако уцеля полет който се отмени, и избера да ми върнат парите, ще върнат ли и тази такса?

Връзка към коментар
преди 8 часа, Ivan Ivanich каза:

Да попитам,

при едно преместване на билети с флекс, любимата компания си начисли някаква таксичка, която не бях забелязал и сега се чудя, ако уцеля полет който се отмени, и избера да ми върнат парите, ще върнат ли и тази такса?

Каква такса?  20 евро ли? 

Връзка към коментар

Билетите, които купих преди 2 седмици до Абу Даби за нашите дати са паднали значително. Разликата е малко под 1000 лв за шестима ни.  Отиването е на един билет, връщането на друг, но всички заедно. Имат флекс билетите. Има ли нещо което мога да направя за да намаля разликата? Не знам какво, но вие обикновено знаете 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.