Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 28 минути , Madonna каза:

Билетите, които купих преди 2 седмици до Абу Даби за нашите дати са паднали значително. Разликата е малко под 1000 лв за шестима ни.  Отиването е на един билет, връщането на друг, но всички заедно. Имат флекс билетите. Има ли нещо което мога да направя за да намаля разликата? Не знам какво, но вие обикновено знаете 🙂

Отказваш сегашните билети и ти връщат след 72 часа платените пари под формата на кредити като приспадат платеното за флекс.

След това купуваш билетите на ново.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Помощ.

Опитвам да регистрирам акаунт за познати и ми дава грешка. Писай им във фейса, казаха да вляза от друго у-во, през Мозила.. влязох от 2 компютъра и телвфон, от 5 браузъра и все така. Пращат ме да звънна на съпорт. От какво може да е?

Screenshot_20231212_094922_Samsung Internet.jpg

Връзка към коментар
преди 40 минути , Denittta каза:

Помощ.

Опитвам да регистрирам акаунт за познати и ми дава грешка. Писай им във фейса, казаха да вляза от друго у-во, през Мозила.. влязох от 2 компютъра и телвфон, от 5 браузъра и все така. Пращат ме да звънна на съпорт. От какво може да е?

Изглежда на сайта има бъг, нищо не можеш да направиш.

Връзка към коментар
Преди 1 час, tch каза:

Отказваш сегашните билети и ти връщат след 72 часа платените пари под формата на кредити като приспадат платеното за флекс.

След това купуваш билетите на ново.

Само че ако изчакаш 72 часа има риск цената да се промени. В идеалния случай купуваш веднага, а кредитите ги ползваш за друго.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Изглежда на сайта има бъг, нищо не можеш да направиш.

Пробвах да започна произволна резервация и на стъпка влез/регистрирай се,  Бъга вече го нямаше. Успях да се регистрирам 🙂

Връзка към коментар
преди 15 минути , neuromancer каза:

Само че ако изчакаш 72 часа има риск цената да се промени. В идеалния случай купуваш веднага, а кредитите ги ползваш за друго.

Да това е решение, но пък до колкото разбирам става въпрос за солидна сума и не знам след като важи 3 месеца само този кредит бая ще трябва да се озорят да го похарчат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, разбира се, просто подчертавам, че не се знае колко време цената ще е ниска, след 72 часа може да е по-висока от оригиналните билети. А може и още да падне.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаше опция срещу такса да ти запазят текущата цена, но не помня за колко дни.

Или плащане банка - ще спечели 5-6 дни и ще решава спрямо ситуацията, става въпрос за бая пари.

Връзка към коментар
преди 39 минути , neuromancer каза:

Само че ако изчакаш 72 часа има риск цената да се промени. В идеалния случай купуваш веднага, а кредитите ги ползваш за друго.

Това мислех, че се подразбира. 

Връзка към коментар
преди 1 час, neuromancer каза:

Само че ако изчакаш 72 часа има риск цената да се промени. В идеалния случай купуваш веднага, а кредитите ги ползваш за друго.

Когато се генерират в акаунта кредитите, могат да се прехвърлят по картата с която са били платени, нали така беше? 

Връзка към коментар

Взехме билети от Букурещ за Дубай - 02.04 до 06.02. Кога се качва информация на кой терминал ще каца самолета? Прегледах сега в данните за резервацията, но няма такава информация заложена.

Връзка към коментар
преди 15 минути , Denittta каза:

Взехме билети от Букурещ за Дубай - 02.04 до 06.02

Еее, браво, цели 10 месеца! :grin:

 

Цитат

Кога се качва информация на кой терминал ще каца самолета? 

По принцип Wizz на DXB ползват Т2. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , Denittta каза:

Взехме билети от Букурещ за Дубай - 02.04 до 06.02. Кога се качва информация на кой терминал ще каца самолета? Прегледах сега в данните за резервацията, но няма такава информация заложена.

@Фил вече ти е отговорил. Да добавя - ако на билета не пише терминала, независимо с коя АК пътуваш, лесно може да провериш в Google. В случая пишеш нещо като "Wizz Air Dubai terminal" и излиза информация кой терминал ползва съответната АК на това летище.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , maia_sg каза:

Когато се генерират в акаунта кредитите, могат да се прехвърлят по картата с която са били платени, нали така беше? 

Ако отмениш по твоя воля с флекс само като кредит имаш право.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Ivko каза:

Ако отмениш по твоя воля с флекс само като кредит имаш право.

Благодаря! Междувременно успях да го открия при поредно търсене в сайта им, но нямаше вече как да си изтрия въпроса тук. Все още съм в шок какво ще правя 300 евра сега.  😁 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

И аз имам една по-малка, но сходна сума и още 15-ина дни да я похарча. Но цените напоследък хич не ми харесват. Не намеря ли нещо изгодно ще инвестирам май в далечни полети с флекс.

Връзка към коментар
преди 8 минути , maia_sg каза:

Благодаря! Междувременно успях да го открия при поредно търсене в сайта им, но нямаше вече как да си изтрия въпроса тук. Все още съм в шок какво ще правя 300 евра сега.  😁 

Опция е да вземеш нещо възможно най-напред и да чакаш промяна/отмяна и да си ги върнеш, но може да преобразуваш кредити в пари само ако билетите са купувани с кеш, а не с кредит.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Ivko каза:

Опция е да вземеш нещо възможно най-напред и да чакаш промяна/отмяна и да си ги върнеш, но може да преобразуваш кредити в пари само ако билетите са купувани с кеш, а не с кредит.

А ако купя билети с тези кредити и има промяна от тяхна страна, сумата отива само по акаунта, но стават ли безсрочни тогава? 

Връзка към коментар
преди 3 минути , maia_sg каза:

А ако купя билети с тези кредити и има промяна от тяхна страна, сумата отива само по акаунта, но стават ли безсрочни тогава? 

Остават 1 година преди беше 2 ама го промениха. Ех ако бяха без срок колко хубаво щеше да бъде. Ако примерно купуваш билет за 100лв и 50лв плащаш с кредит то при една промяна от тях ти влизат 100лв кредит, като после 50лв може да си трансферираш по сметка/карта т.с. връщаш си толкова кеш, колкото си дал за билетите в кеш.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Jorro каза:

Каква такса?  20 евро ли? 

Не, по 6 евро на билет.

Мисля, че това е онази симпатична таксичка която слагат когато решат, че си  "бот"

Връзка към коментар

Имам билети с флекс и закупени места. Искам да ги сменя и е ясно, че ще доплащам за другите билети (защото са по-скъпи).

Какво правя с местата? Когато симулирам смяна на полета и отида до местата започва да ми дава цени на местата и там независимо кое място избирам все трябва да доплащам. Виждам, че местата, които бях купила при предишната резервация са свободни.

Местата не се ли прехвърлят или винаги трябва да се плащат?

Връзка към коментар
преди 15 минути , DGTG каза:

Имам билети с флекс и закупени места. Искам да ги сменя и е ясно, че ще доплащам за другите билети (защото са по-скъпи).

Какво правя с местата? Когато симулирам смяна на полета и отида до местата започва да ми дава цени на местата и там независимо кое място избирам все трябва да доплащам. Виждам, че местата, които бях купила при предишната резервация са свободни.

Местата не се ли прехвърлят или винаги трябва да се плащат?

 

Местата не се прехвърлят, а и хипотетично може да са заети.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

Еее, браво, цели 10 месеца! :grin:

 

По принцип Wizz на DXB ползват Т2. 

За жалост грешка при изписване само 5 дни 😇

Още 1 питанка ми възникна. Мойте приятели също запазват билети, но при плащане картата е отхвърлена /Общинска банка/ явно няма активирана опция за онлайн плащания картата. Посочихме, че ще извършим плащането чрез банков превод, но сумата посочена е в RON/ ръмънски лей/ и на потвърждението излиза тази сума. Моята приятелка ходи в банката и от там нямало как да пуснат превода, искат и сума в лева. Когато давах да плащам и като избера в БГ ми даваше сума почти 200лв по-висока спрямо курса след справка към днешния курс. Когато си избрах да заплатя в румънска лея /тъй като полета е от Букурещ/ и си видях извлечението ми беше дръпнало 80лв в повече от курса, който би трябвало. По-добре от 200лв, де но все пак... 

Та не знаем каква сума трябва да преведем.

Тя е звъннала на  номера на wizz посочен горе в темата, но са и вдигнали на анлийски. Как да разберем каква сума да преведе, ако не се свържем със съпорта? Ако не успее днес да преведе предполагам няма да е проблем и утре, но ако утре след обяд се пусне сумата ще иде чак в други ден, т.е след 48 часа... Възможно ли е да се отмени резервацията? Дали не е по-добре по някакъв начин да се отмени тази и да се направи нова, която да се заплати с друга карта?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.