Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

8 minutes ago, travelman said:

Здравейте,

 

При забавяне на полет с 4 часа, искам да направя claim на сайта на wizz и не намирам формата за този claim? Моля помогнете как да я открия?

https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/compliments-and-complaints

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , travelman каза:

Благодаря! Ще видим какво ще стане. Горе-долу колко отнема като време за отговор?

До 60 дни. Като почнеш да попълваш, ще разбереш. Това лято ми се случи автоматично предварително одобрение за компенсация.

Връзка към коментар
На 17.12.2023 г. в 21:20, epetkov каза:

Отново са започнали да летят от/до Кишинев.  Мисля,  че Кишинев  е много вероятно отново да го спрат в  близките 8-10 седмици.  Струва ли си да се ползва Кишинев за превъртане на ваучери, според Вас?

Предвид информациите, които излизат: Молдова започна военно учение край сепаратисткия Приднестровски регион мисля, че разсъждаваш в правилната посока.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
10 hours ago, ДиянаВ said:

До 60 дни. Като почнеш да попълваш, ще разбереш. Това лято ми се случи автоматично предварително одобрение за компенсация.

До 30 дни пише в получения имейл. Предварително одобрение - т.е мн скоро могат да ми кажат дали ще ми одобрят иска. Нали за закъснение на полета от 4 часа се изплащат 400 евро, независимо от стойността на билета?

Връзка към коментар
преди 12 минути , travelman каза:

До 30 дни пише в получения имейл. Предварително одобрение - т.е мн скоро могат да ми кажат дали ще ми одобрят иска. Нали за закъснение на полета от 4 часа се изплащат 400 евро, независимо от стойността на билета?

Над 3 часа и зависи от разстоянието- ако е над 1500 км са 400€. Под 1500 км- 250€

Обезщетение не се дължи само, ако авиопревозвачът докаже, че закъснението е причинено от извънредни обстоятелства: лоши метеорологични условия, стачка, терористична заплаха и др.п.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , travelman каза:

До 30 дни пише в получения имейл. Предварително одобрение - т.е мн скоро могат да ми кажат дали ще ми одобрят иска. Нали за закъснение на полета от 4 часа се изплащат 400 евро, независимо от стойността на билета?

Какво имам предвид под предварително: Още като попълвах формата, излезе надпис, че този полет подлежи на компенсация/обезщетение. Остава само да проверят дали прикачените документи са наред /аз подавах и за други хора от резервацията с пълномощно/. След това жалбата ми получи официално одобрение много бързо - за ден-два, не помня точно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 12/19/2023 at 10:05 AM, ДиянаВ said:

Какво имам предвид под предварително: Още като попълвах формата, излезе надпис, че този полет подлежи на компенсация/обезщетение. Остава само да проверят дали прикачените документи са наред /аз подавах и за други хора от резервацията с пълномощно/. След това жалбата ми получи официално одобрение много бързо - за ден-два, не помня точно.

При мен директно на статус пише - "Извършва се плащане. Плащането към вас е инициирано" и пише още, че до няколко дни трява да стане. Значи би трябвало този полет да одобрен целия за такива claim-ове...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Торино Неапол през апа 5.85 евро флекс.

Някой купувал ли е италианско WDC и могат ли да съществуват двата с нашето едновременно и дали "домашен полет" с флекс ще може да се смени с международен.

Връзка към коментар
преди 41 минути , ven62 каза:

Ф+П<25Е  ???  

Може и поотделно -> ЛС, pls

Я, колко си добър в шифроването! 🤩

Само не разбрах защо на лични, притесняваш се някой да не ти ги открадне ли? 😜

  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 39 минути , ven62 каза:

Ф+П<25Е  ???  

Към горната формула само трябва да се добави "=ВНЛ" 🙂

Иначе влязох да споделя изумението се - сутринта прехвърлих точки от ДСК в Wizz акаунта и дойдоха страшно бързо - още същия ден, отне около 5 часа. Друг път минимум 2-3 дни отнема. Може пък да е защото прехвърлих само малка част от кредита 🤔

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 12 минути , iMari каза:

Я, колко си добър в шифроването! 🤩

Само не разбрах защо на лични, притесняваш се някой да не ти ги открадне ли? 😜

Разбира се - не.

А защото "лошите" ще разберат какво питам. :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , Яничка каза:

сутринта прехвърлих точки от ДСК в Wizz акаунта и дойдоха страшно бързо

И при мен така, но нещо са влошили валутния курс - обменя ми 1 евро на 2.05 лв (акаунтът ми е евров), което не ми е изгодно, защото по принцип пазарувам билети основно в евро заради Ф + П + ЧБ 😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Привет, имам нужда от помощ.

В бързината на букване съм объркала полетите. Т.е излитам от Тенерифа и кацам в Букурещ. Платих. Без flex или клуб съм. 

Какво мога да направя сега. Полета е двупосочен , но ми трябва в обратен ред.. т.е излитане Букурещ , кацане в Тенерифе

Връзка към коментар
преди 15 минути , Valentina Yordanova каза:

Привет, имам нужда от помощ.

В бързината на букване съм объркала полетите. Т.е излитам от Тенерифа и кацам в Букурещ. Платих. Без flex или клуб съм. 

Какво мога да направя сега. Полета е двупосочен , но ми трябва в обратен ред.. т.е излитане Букурещ , кацане в Тенерифе

Ако някъде има буден оператор на Уиз да му обясниш проблема и да се надяваш на разбиране. В противен случай - гориш.

Връзка към коментар
преди 11 минути , tch каза:

Ryan имат политика до 24 часа след купуването на билета да се правят промени, но при Уиз не....

Успех все пак.

😒ужасно е. На телефона на wizz няма оператор. Утре ще пробвам. Никога и не съм си представяла, че може да възникне такава ситуация, но уви..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.