Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, muffytoz каза:

Някой има ли информация какво се случва с полет w64324 от Базел за София, който трябваше да излети в 15:00часа днес, но има някакъв проблем и баба ми не може да ми обясни какво се случва. Стои на летището и чака....Отлагат полета за утре и предлагат някакви купони. Какво да се прави в този случай 

И ние чакаме този полет.

За сега е обявен за 16 часа местно време, пратиха ваучери за 4 франка. 

Всички чакаме.

Обявиха нов час на излитане 18,40.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , Rossi to каза:

И ние чакаме този полет.

За сега е обявен за 16 часа местно време, пратиха ваучери за 4 франка. 

Всички чакаме.

Обявиха нов час на излитане 18,40.

В такъв случай какво трябва да направи, за да иска обезщетение понеже има закъснение повече от 3:30 часа от първоначално обявеното време за излизате? 

Връзка към коментар
преди 25 минути , muffytoz каза:

за да иска обезщетение понеже има закъснение повече от 3:30 часа от първоначално обявеното време за излизате? 

Дължи се при над 3часа при кацане....

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здравейте!

Моля за малко помощ, защото нищо не разбирам /вече няколко години/ от собствения си профил в Уиз.

Явно имам 148 евро в профила, но както и да го гледам - пише че са 500 лв. Досега не ми е било важно, но т.к. 200 лв изтичат след 2 дни и се чудя - налага ли ми се спешно да пазарувам или не? Как да разбера кои от точките са актуални и кои не?

Нов Microsoft Word Document.docx

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 9 минути , noshtna_ptica каза:

Здравейте!

Моля за малко помощ, защото нищо не разбирам /вече няколко години/ от собствения си профил в Уиз.

Явно имам 148 евро в профила, но както и да го гледам - пише че са 500 лв. Досега не ми е било важно, но т.к. 200 лв изтичат след 2 дни и се чудя - налага ли ми се спешно да пазарувам или не? Как да разбера кои от точките са актуални и кои не?

Нов Microsoft Word Document.docx 15 kB · 4 изтегляния

Направи една малка резервацийка. Като стигнеш до плащане задай опция кредит, а не карта. Ще ти излезе сумата, която имаш в профила си. Не кликваш повече никъде, за да не платиш реално. Излизаш от профила си. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , noshtna_ptica каза:

Здравейте!

Моля за малко помощ, защото нищо не разбирам /вече няколко години/ от собствения си профил в Уиз.

Явно имам 148 евро в профила, но както и да го гледам - пише че са 500 лв. Досега не ми е било важно, но т.к. 200 лв изтичат след 2 дни и се чудя - налага ли ми се спешно да пазарувам или не? Как да разбера кои от точките са актуални и кои не?

Нов Microsoft Word Document.docx 15 kB · 5 изтегляния

 

Абсолютно неразбираеми са им таблиците, и аз съм се сблъсквал с този проблем, пише една сума за кредит, а сбора на изтичащите суми по падежи е доста по-голям. Та вярната оставаща сума е 148 евро, проблема е, че няма как да разберете кога изтича. Евентуално може да се обадите на българския номер през работно време, явно виждат по-адекватна информация, на мен поне ми казаха какво точно ми остава и кога изтича. Другия вариант е да си напазарувате няколко полета с нисък флекс и ниски базови тарифи.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, logist13 каза:

 

Абсолютно неразбираеми са им таблиците, и аз съм се сблъсквал с този проблем, пише една сума за кредит, а сбора на изтичащите суми по падежи е доста по-голям. Та вярната оставаща сума е 148 евро, проблема е, че няма как да разберете кога изтича. Евентуално може да се обадите на българския номер през работно време, явно виждат по-адекватна информация, на мен поне ми казаха какво точно ми остава и кога изтича. Другия вариант е да си напазарувате няколко полета с нисък флекс и ниски базови тарифи.

Ами гледай най-късно изтичащите кредити и готово.

Изтичащите суми може да са много, но това не пречи с част от тях да е плащано вече. 

Това е списък с приходи и разходи, не останали валидни приходи. Колко пише, че остава горе, това е ...

Връзка към коментар
преди 2 часа, noshtna_ptica каза:

Здравейте!

Моля за малко помощ, защото нищо не разбирам /вече няколко години/ от собствения си профил в Уиз.

Явно имам 148 евро в профила, но както и да го гледам - пише че са 500 лв. Досега не ми е било важно, но т.к. 200 лв изтичат след 2 дни и се чудя - налага ли ми се спешно да пазарувам или не? Как да разбера кои от точките са актуални и кои не?

Нов Microsoft Word Document.docx 15 kB · 19 изтегляния

От това, което сте качили, изглежда, че кредитът от 200 лева, който изтича на 4 януари е използан още на 07/02/2023. След това сте вкарали 300 лева, което са наличните в момента 148 евро. Би трябвало следващата сума, която изтича да са 100 лева на 08 февруари.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, jorocontrola каза:

Ами гледай най-късно изтичащите кредити и готово.

Изтичащите суми може да са много, но това не пречи с част от тях да е плащано вече. 

Това е списък с приходи и разходи, не останали валидни приходи. Колко пише, че остава горе, това е ...

 

Да гледащ изтичащите кредити не е вярно действие, лично пробвано. След като 'изгорях' с 30-на евро се рових по темата и звънях на Wizz за да проучвам защо точно така е станало след като си следя уж внимателно кредитите. Та да събираш изтичащите кредити от тези с най-дълъг срок докато докараш разполагаемата сума е грешен подход. Вкл. и в момента по сметката ми пише 100-на евро кредит, и по извлечение не би трябвало да изтекат преди средата на годината. Да, ама не, след разговора ми с Wizz разбрах, че 40 от тях заминават още в средата на януари ако не ги изхарча дотогава. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

https://italiavola.com/2024/01/03/wizz-air-sospende-40-rotte-tra-meta-gennaio-e-marzo-2024/

На италиански, но вкратце - спират се 40 полета от Италия от средата на януари до средата на март 2024, заради проблемите с двигателите. Част от полетите са до дестинации с по-висок риск. България не е засегната... засега, но аз бих предположил подобно рязане и в други държави. Дано всичко приключи както е планирано, до средата на март 2024.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 33 минути , BPK каза:

https://italiavola.com/2024/01/03/wizz-air-sospende-40-rotte-tra-meta-gennaio-e-marzo-2024/

На италиански, но вкратце - спират се 40 полета от Италия от средата на януари до средата на март 2024, заради проблемите с двигателите. Част от полетите са до дестинации с по-висок риск. България не е засегната... засега, но аз бих предположил подобно рязане и в други държави. Дано всичко приключи както е планирано, до средата на март 2024.

Вчера или онзи ден търсих билет от Варна до околните ни летища и видях, че за същия споменат горе период са спрени полетите до Дортмунд, ще се изпълняват само до Кьолн. Значи и нас ни засяга може би.

Малка вметка: единият от тези полети, май този в четвъртък, е с убийствен начален час... или пък брилянтен :biggrin: 03:15 сутринта. 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , shots каза:

единият от тези полети, май този в четвъртък, е с убийствен начален час... или пък брилянтен :biggrin: 03:15 сутринта. 

По-убийствени са само януарските цени от 500-700++ лв на билет, че и повече. :smile3:

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар

5-8 януари са коледните почивки за руснаци, арменци, грузинци, беларуснаци, сърби, черногорци, северомакедонци...(за украинци вече не), та и те пътуват из ЕвропаТА.  В прибалтийските страни има голям процент руско население, предполагам, че и те празнуват, пътуват ... Има по-голямо търсене на самолетни билети. Сърбите от Австрия, Швейцария и Германия си се прибират за няколко дни до Сърбия. Дори и в един Казахстан, с 20% руско население, и там си е Коледа. 6-7 януари. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, tch каза:

Целият януари и началото на февруари има цени между 300 и 700лв за Варна-Дортмунд

Не, приятелю, няма полети в периода 15.01 - 15.03 по тази отсечка. Тези цени са до Кьолн :smile:

Връзка към коментар
преди 6 часа, feel_the_rush каза:

Някой знае ли дали AUH express от Абу Даби към Дубай и обратно все още е безплатен за пътници на Уиз Еър? И дали някой го е ползвал?

Никога не е бил безплатен и е 35 дирхама на посока.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, feel_the_rush said:

Е това как да го разбирам тогава?

 

image.png.eb4fd334983f2c22d3638cfe2992d577.png

Ами пробвай дали ще те качат в експрес буса само срещу бордна карта на Wizz.

Първоначално когато обявиха тази услуга в медиите имаше картинки с брандирани с логото на Wizz  шатъли. 

Преди година и в двете посоки не видях да минава подобен автобус.На летището или Ibn Batuta не знаеха за подобно нещо ,  но разбира се може просто да не са наясно.За мен си остана мистерия има ли ги , няма ли ги.

Връзка към коментар

@feel_the_rush Брандирани автобуси-Wizz air, видях декември месец на спирката Ибн Батута. Определено се изпълнява този шатъл от летището в Абу Даби до таи спирка в Дубай. В сайта на Wizz, намерих, че струва 9е., а мини бус е 9,99е., за същата отсечка. Билети се купуват предварително. Не се задълбочих в четенето, защото цената е почти същата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имах еднопосочен полет за двама с флекс и реших да канселирах полета на спътника и стана ще върнат всичко платено за него без такса флекс и си промених за друга дестинация. Не го бях правил това упражнение, но всичко е наред за бъдещи такива упражнения 😃

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
На 5.01.2024 г. в 18:11, feel_the_rush каза:

Е това как да го разбирам тогава?

 

image.png.eb4fd334983f2c22d3638cfe2992d577.png

Имаше обявен безплатен шатъл, когато според разписанието летяха до Дубай, но кацаха в Абу Даби. Мисля, че точно преди 2 години. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.