Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Привет, искам да попитам следното. Не съм използвал досега врътката с Flex. Гледам едни полети за двама възрастни, едно малко дете и бебе за през лятото. Багажът от 20 килограма обаче е по 200 лв. в посока, което е доста. Има ли смисъл да ползвам Flex, като явно трябва да платя за 4 души и да се занимавам? Моля някой да ми обясни подробно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Пътувко каза:

Привет, искам да попитам следното. Не съм използвал досега врътката с Flex. Гледам едни полети за двама възрастни, едно малко дете и бебе за през лятото. Багажът от 20 килограма обаче е по 200 лв. в посока, което е доста. Има ли смисъл да ползвам Flex, като явно трябва да платя за 4 души и да се занимавам? Моля някой да ми обясни подробно. 

Писах ти на лични.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Какво се правеше за да се свържат резервации на възрастен с дете?

Преди 3 дни купих 5 билета за възрастни, а днес се оказа, че трябва да купим още един детски билет, но нямаше как да стане.

Детето е на 13, а Уиз дава над 14 да се купуват билети. Все пак купих за възрастен, нямаше друг начин.

Трябва ли да се звъни или на чекинга да я пишем с една година по-голяма?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

Какво се правеше за да се свържат резервации на възрастен с дете?

Преди 3 дни купих 5 билета за възрастни, а днес се оказа, че трябва да купим още един детски билет, но нямаше как да стане.

Детето е на 13, а Уиз дава над 14 да се купуват билети. Все пак купих за възрастен, нямаше друг начин.

Трябва ли да се звъни или на чекинга да я пишем с една година по-голяма?

Звънни на българския номер и помоли да ти го вържат към резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 1/5/2024 at 8:43 AM, feel_the_rush said:

Някой знае ли дали AUH express от Абу Даби към Дубай и обратно все още е безплатен за пътници на Уиз Еър? И дали някой го е ползвал?

Не е безплатен. Последно беше 35 AED

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 7.02.2023 г. в 22:16, Capitan Morgan каза:

А дано, ама надали. Уиз пари не връщат. В началото връщаха и spoilage fee при анулиран/променен полет, но от година вече няма мърдане. 

Някой скоро връщал ли си е spoilage fee при отменен полет от Уиз? Получихме възстановяването точно без 50 евро, което е тази такса. Пуснах claim, но да видим... (Когато правих резервациите с флекса, съм смятал точните суми и не ми е направило впечатление да има някаква разлика, не знам от къде са се явили тези -10 евро разлика на човек).

От приложения скрийншот се вижда, че сме платили 771,65 евро за резервацията, а сме получили 721,65 евро.

* Като се замисля, възможно е и тези 50 евро да са се натрупали от превалутиране, защото сменях 3 пъти полета, не знам...

 

 

415045165_747852970572374_6517264121898426653_n.jpg

Връзка към коментар
преди 39 минути , r_nikolov1 каза:

Някой скоро връщал ли си е spoilage fee при отменен полет от Уиз? Получихме възстановяването точно без 50 евро, което е тази такса. Пуснах claim, но да видим... (Когато правих резервациите с флекса, съм смятал точните суми и не ми е направило впечатление да има някаква разлика, не знам от къде са се явили тези -10 евро разлика на човек).

От приложения скрийншот се вижда, че сме платили 771,65 евро за резервацията, а сме получили 721,65 евро.

* Като се замисля, възможно е и тези 50 евро да са се натрупали от превалутиране, защото сменях 3 пъти полета, не знам...

 

 

415045165_747852970572374_6517264121898426653_n.jpg

Това не е ли таксата за флекса, която не подлежи на връщане?

Връзка към коментар
преди 2 минути , Argentique каза:

Това не е ли таксата за флекса, която не подлежи на връщане?

Защо флекса да не се връща след като полета е отменен от Уиз, а не от мен? Иначе да, Флекса ни струва 50 евро на резервацията. Прилагам разбивка на цената на едната резервация.

image.png.ae8c70d782e98fe388a856890a983d78.png

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , r_nikolov1 каза:

Някой скоро връщал ли си е spoilage fee при отменен полет от Уиз?

Преди време имах подобен казус и категорично отказаха да ми я върнат по телефона, тъй като тази такса била резултат от промени, които аз съм инициирал. Пробвах два пъти на телефона - веднъж говорих с български агент, веднъж - с друг, но на английски. Резултатът беше един и същ.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

Това не е ли таксата за флекса, която не подлежи на връщане?

не, примерно ако за първия билет е платено 50, а е сменен на билет с цена 40, 10 го дава като spoilage fee

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте, имам закупени два билета с WDC.  Акаунта е на мое име. Искам да купя още един билет за сина ми. С него сме с еднакви имена. Пробвах да закупя още един билет за същия полет. Стигнах до момента,  в които трябва да въведа данните на КК. С две думи не ми излезе съобщение, че вече има билет с моето име.

Как мислите , ако купя билета, дали после ще има проблем при чекирането, като въведа неговите данни и изобщо могат ли да разберат, че съм купил билет за друг човек със същото име през моя профил ? 

Иначе , като сме купували билети заедно винаги след неговото име пиша Junior,за да мине плащането.

Връзка към коментар
На 7.01.2024 г. в 23:54, Jorro каза:

Звънни на българския номер и помоли да ти го вържат към резервацията.

Аз вече не звъня. Сина ми е на 11 и си седи сам, ако не искат да се разменим, С две думи копувам си билет за възрастен, то разлика в цената няма.

Връзка към коментар
На 8.01.2024 г. в 10:17, r_nikolov1 каза:

Някой скоро връщал ли си е spoilage fee при отменен полет от Уиз?

 

415045165_747852970572374_6517264121898426653_n.jpg

Идвам да се похваля, че нашите 50€, отчетени като spoilage fee, пътуват към нас 3 дни след като пуснах claim към Wizz. 🙌

17972624-A854-432B-BA37-8351CC6EF6AE.jpeg

  • Харесвам 12
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 11 часа, nino каза:

Здравейте, имам закупени два билета с WDC.  Акаунта е на мое име. Искам да купя още един билет за сина ми. С него сме с еднакви имена. Пробвах да закупя още един билет за същия полет. Стигнах до момента,  в които трябва да въведа данните на КК. С две думи не ми излезе съобщение, че вече има билет с моето име.

Как мислите , ако купя билета, дали после ще има проблем при чекирането, като въведа неговите данни и изобщо могат ли да разберат, че съм купил билет за друг човек със същото име през моя профил ? 

Иначе , като сме купували билети заедно винаги след неговото име пиша Junior,за да мине плащането.

Принципно винаги може да напишеш име и бащино вместо име и фамилия или трите имена, варианти бол. Пък и като рождените дати не съвпадат, не би трябвало да мисли, че сте един човек (това теоретично, не съм го играл)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

розовите ми отмениха полета до Женева на 15,02, имам обратен полет от Базел на 17,02, естествено не са на една резервация. Дали мога да искам да ми върнат парите и за другият полет или да го сменя за Базел на 15( ако има такъв)? Само до Базел ли мога да го сменя? Имам ходене до Рим на 22,04 и Айндховен на 11,05 , дали мога да си сменя полета с някой от тях?

Връзка към коментар
преди 2 минути , ivan69 каза:

розовите ми отмениха полета до Женева на 15,02, имам обратен полет от Базел на 17,02, естествено не са на една резервация. Дали мога да искам да ми върнат парите и за другият полет или да го сменя за Базел на 15( ако има такъв)?

Щом са на различни резервации, няма шанс да ти върнат парите за другия полет. Но не пречи да звъннеш на безплатния им номер да си споделиш болката с някого. :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , ivan69 каза:

розовите ми отмениха полета до Женева на 15,02, имам обратен полет от Базел на 17,02, естествено не са на една резервация. Дали мога да искам да ми върнат парите и за другият полет или да го сменя за Базел на 15( ако има такъв)?

Щом не са на една резервация, не вярвам да ти върнат парите за незасегнатия от промените полет. Но в алтернативните маршрути на отменения полет би трябвало да ти излезе Базел, т.е. сам можеш да си смениш полета на София-Базел за 15.02.

Връзка към коментар
В момента, ivan69 каза:

розовите ми отмениха полета до Женева на 15,02, имам обратен полет от Базел на 17,02, естествено не са на една резервация. Дали мога да искам да ми върнат парите и за другият полет или да го сменя за Базел на 15( ако има такъв)?

Бърникат доста. Отмениха и полетите до Катания във вторниците и петъците (от 4 пъти седмично), вече има само в сряда и неделя (два пъти). Разбутаха ми всичко тези...

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , iMari каза:

Щом не са на една резервация, не вярвам да ти върнат парите за незасегнатия от промените полет. Но в алтернативните маршрути на отменения полет би трябвало да ти излезе Базел, т.е. сам можеш да си смениш полета на София-Базел за 15.02.

Само до Базел ли мога да сменя? Какъв е срока?

Връзка към коментар
преди 15 минути , ivan69 каза:

Само до Базел ли мога да сменя? Какъв е срока?

Смяна можеш да направиш до 3 часа преди полета. Можеш да местиш 30 дни напред или 15/14 дни назад /не съм сигурна/, то ще ти покаже кои дати са активни. Симулирай рибукинг/start rebooking, без да стигаш до финализиране и ще видиш кои са алтернативните летища.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 минути , ivan69 каза:

Само до Базел ли мога да сменя? Какъв е срока?

Влез в акаунта си, там ще видиш какви алтернативни маршрути ти предлагат. Срока за промяна е до 3 часа преди новия полет, който са ти дали. Ако отменения полет е бил на 15.02, новата дата е или 13.02 или 17.02.

Ако току що са направили промените, след ден-два ще имаш възможност да управляваш резервацията от профила си. Тогава ще видиш и опциите.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • alienad
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.