Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Смяна можеш да направиш до 3 часа преди полета. Можеш да местиш 30 дни напред или 15/14 дни назад /не съм сигурна/, то ще ти покаже кои дати са активни. Симулирай рибукинг/start rebooking, без да стигаш до финализиране и ще видиш кои са алтернативните летища.

14 дни назад е и 30 напред. Ето цитат от една моя бутната резервация.

14 days before or 30 days after the scheduled date of departure of the original flight (subject to availability of seats)

Връзка към коментар
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

Смяна можеш да направиш до 3 часа преди полета. Можеш да местиш 30 дни напред или 15/14 дни назад /не съм сигурна/, то ще ти покаже кои дати са активни. Симулирай рибукинг/start rebooking, без да стигаш до финализиране и ще видиш кои са алтернативните летища.

Само Базел е активно, ако се качи цената нали няма да доплащам? Колебая се за това пътуване а и от 21 часа трябва да съм на мач в Женева , а полета каца в Базел в 15,45, дават го над 3 часа път с кола.....

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , ivan69 каза:

Само Базел е активно, ако се качи цената нали няма да доплащам? Колебая се за това пътуване а и от 21 часа трябва да съм на мач в Женева , а полета каца в Базел в 15,45, дават го над 3 часа път с кола.....

Няма да доплащаш. 
То до Женева кое друго летище да е по-близо🤔 Какво да кажа? Може пак да се появи Женева в разписанието, ама за след 1 месец едва ли. По-скоро това ще е положението.

Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Няма да доплащаш. 
То до Женева кое друго летище да е по-близо🤔 Какво да кажа? Може пак да се появи Женева в разписанието, ама за след 1 месец едва ли. По-скоро това ще е положението.

Швейцария е в топ 10 на последните държави които бих посетил, но пустият мач... Само като си представя каква мизерия ме чака за 100CH нощувка на вечер и косите ( които са останали) настръхват. Ще чакам до последно, ако намеря евтин рентакар( за утре са 45е за 2 дни) ще сменя полета , ако не ще изгоря с 40лв за полета Базел-София, мерси за инфото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като вляза в инкогнито режим в сайта на Уиз и хората вече си знаят за какво съм там и директно ми казват, че съм бот. Без дори да съм натиснал или изписал нещо на сайта им. Абсолютно невъзможно е да се вземат билети, без значение на какви цени.

 

These hungarian *********** broke the game 😄 

todor-batkov-677e164b-6539-4938-80a1-d04

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При вас административната такса 9€ ли е? Да не е поредна грешка при мен?

Защо питам? Имам билет от 14.99€ с флекс, който искам да изместя. При него 6.99€ е тарифата и 8€ административна такса. Намирам за същата цена, но в разбивката ми показва -1€ разлика, защото от тези 14.99€ тарифата е 5.99€, а адм.такса е 9€. Излиза така, че не мога да си намеря билет за 15.99€.

Ако и при вас е 9€ адм. такса, да не се занимавам, а направо да търся по-скъпия от 17.99€

Връзка към коментар
преди 16 часа, tch каза:

Като вляза в инкогнито режим в сайта на Уиз и хората вече си знаят за какво съм там и директно ми казват, че съм бот. Без дори да съм натиснал или изписал нещо на сайта им. Абсолютно невъзможно е да се вземат билети, без значение на какви цени.

 

These hungarian *********** broke the game 😄 

todor-batkov-677e164b-6539-4938-80a1-d04

 

Аз снощи от профила си едва купих билет. Три пъти ме норочва за бот.

@Дияна В., да сега погледнах билета от вчера, 9€.

А всъщност тази такса се губи при промяна ли?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 12 минути , M@ria каза:

Аз снощи от профила си едва купих билет. Три пъти ме норочва за бот.

 

Може би трябва от едно и също устройство или приложението да се купува.  При PayPal също питат да запаметят устройството към точно определен профил.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , M@ria каза:

Аз снощи от профила си едва купих билет. Три пъти ме норочва за бот.

@Дияна В., да сега погледнах билета от вчера, 9€.

А всъщност тази такса се губи при промяна ли?

 

Не се губи. В моя случай, със стар билет с флекс, при който адм. такса е 8€, трябва да внимавам при смяната му, защото при новия билет основната цена е по-малка. Предполагам не съм много ясна, но ето какво се получава примерно с билет от 9.99€:

преди

- 1.99€ - основна цена/тарифа 

- 8.00€ - адм. такса

сега

- 0.99€ - основна цена/тарифа 

- 9.00€ - адм. такса

И ако искам да сменя резервацията с нова, уж пак на същата цена от 9.99€ за в бъдеще ще имам -1.00€ загуба и тя ще се отрази като spoilage fee.

Иначе пък, ако сменя с по-скъп билет, например от 17.99€, ще съм на кяр 1.00€, защото ще доплатя само 2.00€ разлика, вместо 3.00€ /разликата от 14.99€ до 17.99€/. Т.е. административната такса ми се счита за платена, независимо че е била в по-малък размер.

🙂Просто гледайте съответствията в цифрите, когато правите промени.
 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Скоро не бях летяла с Wizz air, даже от няколко години не ги ползвам, но този път се наложи. Реших да се чекирам на летището, само с ръчен багаж, в София нямаше никакъв проблем, но в Ница за двама човека ми взеха 88 евро, казаха, че чекирането на летището било платено навсякъде, не само в Ница. Моя си е грешката, че не съм прочела явно в условията за чекиране. Но въпросът ми е как решават кога е платено и кога не, уж навсякъде е, но в София не беше? 😄

 

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Моника каза:

Скоро не бях летяла с Wizz air, даже от няколко години не ги ползвам, но този път се наложи. Реших да се чекирам на летището, само с ръчен багаж, в София нямаше никакъв проблем, но в Ница за двама човека ми взеха 88 евро, казаха, че чекирането на летището било платено навсякъде, не само в Ница. Моя си е грешката, че не съм прочела явно в условията за чекиране. Но въпросът ми е как решават кога е платено и кога не, уж навсякъде е, но в София не беше? 😄

 

В София си извадила някакъв късмет или супер услужлив служител. Навсякъде е платено чекирането на летището.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Моника каза:

Скоро не бях летяла с Wizz air, даже от няколко години не ги ползвам, но този път се наложи. Реших да се чекирам на летището, само с ръчен багаж, в София нямаше никакъв проблем, но в Ница за двама човека ми взеха 88 евро, казаха, че чекирането на летището било платено навсякъде, не само в Ница. Моя си е грешката, че не съм прочела явно в условията за чекиране. Но въпросът ми е как решават кога е платено и кога не, уж навсякъде е, но в София не беше? 😄

 

Чекирането на летище е платено при WIZZAIR, като и при ryanair. Странно е че сте минали метър на летище София

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/informatsiya-za-rezervatsiya/check-in-and-boarding

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Климент каза:

Чекирането на летище е платено при WIZZAIR, като и при ryanair. Странно е че сте минали метър на летище София

https://wizzair.com/bg-bg/informatsiya-i-uslugi/informatsiya-za-rezervatsiya/check-in-and-boarding

Да, вече ще си знам, че с Wizz и Ryanair е така. А в София дори места ни дадоха, до прозореца, един до друг. 😄 Обикновено се чекирам онлайн, сега с тези полети пропуснах тази стъпка.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 17 минути , Моника каза:

Скоро не бях летяла с Wizz air

А от София кога летя?  Ако е било преди 15 дена, може да се каже, че по Коледа се случват чудеса.  Но дори и да не е било по Коледа, си е чудо, че не са ти взели пари за чекирането в София.

Връзка към коментар
В момента, epetkov каза:

А от София кога летя?  Ако е било преди 15 дена, може да се каже, че по Коледа се случват чудеса.  Но дори и да не е било по Коледа, си е чудо, че не са ти взели пари за чекирането в София.

На 9.1, преди 2 дни 😄

Връзка към коментар
преди 5 минути , Моника каза:

На 9.1, преди 2 дни 😄

Единственото ми обяснение е, ако полета е бил пълен да са ти дали да чекираш ръчния багаж с цел облекчаване на бординг процеса.....

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте, имах букнат полет до Бергамо за 20 февруари, който е отменен и са ми насрочили нов за 21 февруари, което не ме устройва, защото на 20 следобед трябва да съм в Милано. Въпросът ми е докога мога да протакам и да не предпремам действие по приемане на новия полет/безплатен ребукинг или възстановяване на сумата? От прочетеното на предната страница, значи ли, че мога да си трая и примерно на 17-18 февруари да ребукна безплатно по нов маршрут или нова дата?

Връзка към коментар

Здравейте, предварително се извинявам ако въпросът ми не е за тук.

Търся полет с евтин флекс за уиз еър. Трябва да купя билети за децата, но тъй като нищо не е сигурно по-добре е да има възможност за отмяна.

Благодаря предварително!

 

Връзка към коментар
преди 41 минути , vino4erpec каза:

Здравейте, имах букнат полет до Бергамо за 20 февруари, който е отменен и са ми насрочили нов за 21 февруари, което не ме устройва, защото на 20 следобед трябва да съм в Милано. Въпросът ми е докога мога да протакам и да не предпремам действие по приемане на новия полет/безплатен ребукинг или възстановяване на сумата? От прочетеното на предната страница, значи ли, че мога да си трая и примерно на 17-18 февруари да ребукна безплатно по нов маршрут или нова дата?

Три часа преди полета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Въпрос и от мен - ако си платя съседни места за полет с флекс и след това променя полета, съседните места запазват ли се?

За полета, за които ми трябват цената е 16Е на човек за съседни места, а на една резервация, която имам с флекс, е 9Е на човек.

Редактирам се: видях, че не се запазват, а мога да ползвам сумата за закупуване на конкретни места за новия полет.

Връзка към коментар
преди 2 часа, vino4erpec каза:

Здравейте, имах букнат полет до Бергамо за 20 февруари, който е отменен и са ми насрочили нов за 21 февруари, което не ме устройва, защото на 20 следобед трябва да съм в Милано. Въпросът ми е докога мога да протакам и да не предпремам действие по приемане на новия полет/безплатен ребукинг или възстановяване на сумата? От прочетеното на предната страница, значи ли, че мога да си трая и примерно на 17-18 февруари да ребукна безплатно по нов маршрут или нова дата?

3 часа преди полета, но трябва да внимаваш да не са свършили местата

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Подозирам, че когато ти променят полета, под някаква форма ти пазят място, имат те предвид като пътник. Имах променен полет за 2 януари, които потвърдих в последните 2-3 дни. Обаче преди това получих подканящ имейл във връзка с резервацията да купя багаж и места.

Разбира се това са мои размишления. Отделно теорията за “пазенето” рухва, като се има предвид и възможността за овърбукинг🙂Напрегнато си е да проверяваш уж има ли места до последно, но в моя случай се опасявах някоя атлантическа буря да не провали предходния ми полет. Иначе при директна дестинация не виждам особен смисъл да се чака до последно. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • alienad
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.