Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Сътворих едни глупости със скъп  околоновогодишен  билет, който анулирах и сега имам в уиз кредит към 320лв. Дотук нищо лошо, ама не знаех, че с кредита не може да се плаща за друг и ще ми е трудно да го оползотворя. За да не направя друга глупост, да попитам за всеки случай дали е най добре така: изчаквам до последния момент и купувам билет за Кишинев -Лондон, например, възможно най-далеч във времето с надежда да го отменят.

Мислих си за ваучер, но като прочетох условията, се отказах.

Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

Подозирам, че когато ти променят полета, под някаква форма ти пазят място, имат те предвид като пътник. Имах променен полет за 2 януари, които потвърдих в последните 2-3 дни. Обаче преди това получих подканящ имейл във връзка с резервацията да купя багаж и места.

Разбира се това са мои размишления. Отделно теорията за “пазенето” рухва, като се има предвид и възможността за овърбукинг🙂Напрегнато си е да проверяваш уж има ли места до последно, но в моя случай се опасявах някоя атлантическа буря да не провали предходния ми полет. Иначе при директна дестинация не виждам особен смисъл да се чака до последно. 

Пазят за полета, който те са ти определили, но за

преди 5 часа, vino4erpec каза:

нов маршрут или нова дата

няма как да пазят.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Пазят за полета, който те са ти определили, но за

няма как да пазят.

Ха, сега се замислих какво е това “под някаква форма” = който те са си определили. @neuromancer за пореден път ми показваш какво е да се изразяваш с малко думи и аз пак ги схващам от второ четене😄

Връзка към коментар
преди 5 часа, Radoslav Radev каза:

Здравейте, предварително се извинявам ако въпросът ми не е за тук.

Търся полет с евтин флекс за уиз еър. Трябва да купя билети за децата, но тъй като нищо не е сигурно по-добре е да има възможност за отмяна.

Благодаря предварително!

 

София - Бари имаше флекс по 6 евро

Връзка към коментар
На 10.01.2024 г. в 11:16, r_nikolov1 каза:

Идвам да се похваля, че нашите 50€, отчетени като spoilage fee, пътуват към нас 3 дни след като пуснах claim към Wizz. 🙌

17972624-A854-432B-BA37-8351CC6EF6AE.jpeg

Би ли дал линк къде пусна клейм за тази такса. И аз имам отменен полет и като отбележа връщане на парите виждам, че ми предлагат по-малко от платените като ми удържат 5 евро такса, която не ми е ясно за какво е.

Връзка към коментар
преди 2 минути , DGTG каза:

Би ли дал линк къде пусна клейм за тази такса. И аз имам отменен полет и като отбележа връщане на парите виждам, че ми предлагат по-малко от платените като ми удържат 5 евро такса, която не ми е ясно за какво е.

https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/compliments-and-complaints/

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, Jorro каза:

Единственото ми обяснение е, ако полета е бил пълен да са ти дали да чекираш ръчния багаж с цел облекчаване на бординг процеса.....

Не беше такъв случая, не съм чекирала ръчния багаж и полетът не беше на 100% пълен. Явно наистина просто бяха любезни и извадих късмет в София.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Моника каза:

Не беше такъв случая, не съм чекирала ръчния багаж и полетът не беше на 100% пълен. Явно наистина просто бяха любезни и извадих късмет в София.

Просто приеми случая, че …€ са разделени на 4 - 2 отсечки по 2 човека и готово🙂 След няколко дни  финикийските измерения ще са забравени, а усмивките ти ще останат🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, M@ria каза:

 Дотук нищо лошо, ама не знаех, че с кредита не може да се плаща за друг и ще ми е трудно да го оползотворя. 

Ако титуляра присъства в резервацията-кредита може да се ползва и за други пътници! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, crazyhorse каза:

Ако титуляра присъства в резервацията-кредита може да се ползва и за други пътници! 

Да, там е работата, че търся вариант как да се ползва без да присъства.

Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

Ами ако вземеш билети с флекс за титуляра и други хора и после промениш/откажеш билета на титуляра? 

Цената на другите се увеличава. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, M@ria каза:

Сътворих едни глупости със скъп  околоновогодишен  билет, който анулирах и сега имам в уиз кредит към 320лв. Дотук нищо лошо, ама не знаех, че с кредита не може да се плаща за друг и ще ми е трудно да го оползотворя. За да не направя друга глупост, да попитам за всеки случай дали е най добре така: изчаквам до последния момент и купувам билет за Кишинев -Лондон, например, възможно най-далеч във времето с надежда да го отменят.

Мислих си за ваучер, но като прочетох условията, се отказах.

А с какво е купуван този билет защото ако е кеш може да си върнете парите кеш , но то като цяло колкото пари са платени кеш се връщат.

Връзка към коментар
преди 45 минути , Ivko каза:

А с какво е купуван този билет защото ако е кеш може да си върнете парите кеш , но то като цяло колкото пари са платени кеш се връщат.

С карта е купуван. Може ли да се върнат по картата?

Връзка към коментар
преди 17 минути , M@ria каза:

С карта е купуван. Може ли да се върнат по картата?

Може да ако не сте ползвали кредита, но не знам как става на късен етап. Ако не се лъжа мисля, че от настройки на профила и там на баланс може. Аз го правя по време на отмняната на резервацията след като поискам кредит и ми дава линк от който да поискам кеш. Иначе и през кол центъра мисля, че може да го направят.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, ДиянаВ каза:

Ха, сега се замислих какво е това “под някаква форма” = който те са си определили. @neuromancer за пореден път ми показваш какво е да се изразяваш с малко думи и аз пак ги схващам от второ четене😄

Аз съм си такъв, ама не завиждай - аз и на живо казвам по 1-2 изречения за цял разговор 😀

  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Ivko каза:

Може да ако не сте ползвали кредита, но не знам как става на късен етап. Ако не се лъжа мисля, че от настройки на профила и там на баланс може. Аз го правя по време на отмняната на резервацията след като поискам кредит и ми дава линк от който да поискам кеш. Иначе и през кол центъра мисля, че може да го направят.

Дадоха ми линк в чата, но ми излезе съобщение, че резервацията не отговаря на условията за възстановяване. Единствената причина за това би могла да е, че веднъж полетът е променян, въпреки че това не го намерих в условията им. Здраве да е, ще мисля нещо друго.

Връзка към коментар

Тези wizz вече ме ядосват, защото все още Аероиск ги съдят от моя име за възстановяване на парите ми за закъснелия полет от Валенсия до София от юли 2023.

Ако и тази седмица не ми пиша или ми се обадят ще им се обадя, та от септември месец съм подписал всички документи. Януари ще мине, а резултат нямам.....

 

 

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Иван Попов каза:

Тези wizz вече ме ядосват, защото все още Аероиск ги съдят от моя име за възстановяване на парите ми за закъснелия полет от Валенсия до София от юли 2023.

Ако и тази седмица не ми пиша или ми се обадят ще им се обадя, та от септември месец съм подписал всички документи. Януари ще мине, а резултат нямам.....

 

 

Правосъдието е ... бавно 🙂 Най-малкото защото СРС е затрупан с дела, а и има разни процесуални срокове по тези дела, които няма как да не се спазят. Може по инициалите си да се поразтърсиш в сайта на СРС за образувани дела с ответник Уиз Еър и да се ориентираш на какъв етап е производството - по публикуваните съдебни актове или статуса на заседанията. Като цяло е твърде оптимистично подобно дело да приключи за 4 месеца (все пак производството е двуинстанционно).

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , jorrro каза:

Правосъдието е ... бавно 🙂 Най-малкото защото СРС е затрупан с дела, а и има разни процесуални срокове по тези дела, които няма как да не се спазят. Може по инициалите си да се поразтърсиш в сайта на СРС за образувани дела с ответник Уиз Еър и да се ориентираш на какъв етап е производството - по публикуваните съдебни актове или статуса на заседанията. Като цяло е твърде оптимистично подобно дело да приключи за 4 месеца (все пак производството е двуинстанционно).

Ами аз ще ги изчакам, но просто нещата не ми харесват.....

Говорих преди около 3 месеца по телефона с представител на wizz и те ми казаха, че просто парите са преведени и за мен, а от аероиск ми казват, че нямат за мен..... Защото ние бяхме 4 човека, за 3мата парите ги получихме, а за мен гои нямаше и се започна процедурата....

Кой лъже не знам, но просто..... но аз си чакам 🙃 но все пак не бързам, когато стане тогава 😁

Връзка към коментар
На 12.01.2024 г. в 8:49, saved_ каза:

Някой да е мяркал евтино приорити? Това, което намирам е София Бари - Flex - 6 евро и Priority - 18 евро.

за кога? На мен ми предлага Flex на EUR12 / 25 лв

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.