Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, stormbringer каза:

Телефон, приложение, посока - въртя, суча 12 Еuro 

Влез през ингогнито браузер някой път това помага, ако ти излиза по-висока цена от на другите

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте 🙂

Имам следния проблем и съответно въпроси:

Имах закупени билети още лятото на отделни резервации София- Абу Даби и Абу Даби - София за април месец. Съответно единия полет ми преместиха датата , но ми дадоха и опциите 120% кредити или 100% по сметката, а другия тотално анулиран и да избирам 120% кредити или 100% по сметката.

Междувременно в сряда ми изтича WDC. В петък виждам полет, който ме устройваше като цени и дати и понеже не знаех до колко време връщат въпросните 120% реших да си букна нов полет съответно да си закупя нова WDC и за да спечеля време го пуснах с банков превод. Вечерта цените се бяха запазили и вече бях прочела , че връщането става почти веднага като кредити, затова реших да поискам връщане на сумите по анулираните полети - 120%. Анулираните билетите бяха с flex, багаж, места. Да направя нова резервация и да я платя с върнатите кредити, а тази по банков път като не я платя тя ще се анулира автоматично. Всичко до тук добре, НО ...

Пускам анулираните полети за връщане 120% кредити , но не получавам 120%, а по-малко. За едната резервация 106,94% , а за другата 110,96%.

Понеже бързах да букна новия реших после да разследвам нещата. При резервацията тръгвам да закупя WDC, но системата ми показва, че имам вече ново. Реших, че без да ме питат при възстановяване на 120% кредити са си взели 144 лв. за нов WDC и от там е разликата. Направих новата резервация и я платих с кредити.

Сега реших да видя дали разликата от върнатите пари отговаря на 144 лв. за WDC и идва от там, но реално са ми върнали 316,09 лв. по-малко ..... от сумите, които съм им превела по банка превърнати в 120% кредити (при плащането не са използвани кредити) .

Има ли нещо за което, не възстаноняват пари независимо, че те анулират полета?

Имат ли право директно да подновят WDC без аз да съм го поискала и без мое съгласие?

И един въпрос различен от тирадата - Flexа в една резервация еднократен ли е или може няколко пъти да се променят дати или дестинации и при използването му нещо закупено губи ли се - места, багаж и тн.?

 

Благодаря 🍀

Връзка към коментар

Аз малко загубих нишката, но не връщат 120% от всичко, от някои неща връщат само 100%, май само билета е 120, разните екстри (места, багажи, флекс) са 100. Затова не излиза 120%

 

Флекса е многократен и нищо не се губи, освен самата сума за флекс, ако откажете билета (не променяте, а откажете)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 10 часа, Jorro каза:

Влез през ингогнито браузер някой път това помага, ако ти излиза по-висока цена от на другите

Един път успях да го излъжа, благодаря за съвета. Лошото е, че на втория опит ми вдигна цените пак (инкогнито), а трябва и връщанията да купя  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, neuromancer каза:

Аз малко загубих нишката, но не връщат 120% от всичко, от някои неща връщат само 100%, май само билета е 120, разните екстри (места, багажи, флекс) са 100. Затова не излиза 120%

 

Флекса е многократен и нищо не се губи, освен самата сума за флекс, ако откажете билета (не променяте, а откажете)

Благодаря! То и аз малко губя нишката от хилядите галимации , които се случиха за два дни :)))

Още един въпрос:

WDC ми е 5+1. В момента резервацията ми е за 4 човека, но едни приятели искат да се присъединят към нашето пътуване. Може ли и за тях да купя билети с отстъпките, за да пътуваме заедно или е трябва едновременно да направя резервацията за 6 човека?

Връзка към коментар
На 13.01.2024 г. в 22:49, Иван Попов каза:

Ами аз ще ги изчакам, но просто нещата не ми харесват.....

Говорих преди около 3 месеца по телефона с представител на wizz и те ми казаха, че просто парите са преведени и за мен, а от аероиск ми казват, че нямат за мен..... Защото ние бяхме 4 човека, за 3мата парите ги получихме, а за мен гои нямаше и се започна процедурата....

Кой лъже не знам, но просто..... но аз си чакам 🙃 но все пак не бързам, когато стане тогава 😁

УизЕър със сигурност лъжат правили са го и преди. Първо уж пускат, после пък били пуснали към съответния отдел и той ги изпраща, мен ме мотаха 6 месеца за едно връщане на сума сами като си признаха.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, vinidj каза:

УизЕър със сигурност лъжат правили са го и преди. Първо уж пускат, после пък били пуснали към съответния отдел и той ги изпраща, мен ме мотаха 6 месеца за едно връщане на сума сами като си признаха.

И при мен ще стане така, до март със сигурност ще ме мотаят ама аз си чакам търпеливо 😊

Връзка към коментар

Здавейте, да ви попитам. Имам закупени билети с флекс и един чекиран багаж 10 кг, но сега ми трябва по-голям .

Мога  ли да закупя нови билети с флекса и там да променя багажа от 10 на 20 кг, като доплатя разликата в цената , или мога само да добавям багаж?

 

 

Връзка към коментар
преди 1 час, nino каза:

Здавейте, да ви попитам. Имам закупени билети с флекс и един чекиран багаж 10 кг, но сега ми трябва по-голям .

Мога  ли да закупя нови билети с флекса и там да променя багажа от 10 на 20 кг, като доплатя разликата в цената , или мога само да добавям багаж?

 

 

Багажът само се добавя, не се променя от 10 на 20 кг.

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , Tesh каза:

Wizz air Abu Dabu  отделна компания ли са или са под шапката на Wizz air Hungary? 

 

Питам от гледна точка на обезщетение по ЕС 261?

Отделна са и обещение ще ти платят само, ако от посока държава от ЕС към Абу Даби,

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , Jorro каза:

Отделна са и обещение ще ти платят само, ако от посока държава от ЕС към Абу Даби,

Лошо :(, напоследък много карък ме гони.

Благодаря все пак 👍👍👍

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Jorro каза:

Отделна са и обещение ще ти платят само, ако от посока държава от ЕС към Абу Даби,

Извън ЕС 261 има ли опция дори с посредник или просто да си пина студената вода ?

Връзка към коментар
преди 46 минути , Tesh каза:

Извън ЕС 261 има ли опция дори с посредник или просто да си пина студената вода ?

Само, ако държавата от която излита полета има собствен регламент според който да се дължи обезщетение или авиокомпанията да предлага такова. За ОАЕ и уизз не са ми известни такива.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз с въпрос- на една резервация майка и дъщеря (16+) с 10 кг чекиран багаж. Майката няма да може да пътува, каката ще пътува със сестра си. Смяна на име- 123 лв на посока (246 лв). Нов билет- 76 лв с приорити в двете посоки- общо 201 лв.

Въпросът е дали ще може да се канселира билетът на майката (без да се търсят каквито и да е пари) и само багажът да се прехвърли на каката?

Предполагам, че не, но да питам все пак. Дали има смисъл да им пиша? Причината е много сериозна да не може да лети.

Връзка към коментар
преди 2 минути , aleksandrina каза:

И аз с въпрос- на една резервация майка и дъщеря (16+) с 10 кг чекиран багаж. Майката няма да може да пътува, каката ще пътува със сестра си. Смяна на име- 123 лв на посока (246 лв). Нов билет- 76 лв с приорити в двете посоки- общо 201 лв.

Въпросът е дали ще може да се канселира билетът на майката (без да се търсят каквито и да е пари) и само багажът да се прехвърли на каката?

Предполагам, че не, но да питам все пак. Дали има смисъл да им пиша? Причината е много сериозна да не може да лети.

При сериозни причини - заболяване,  смърт на близък и подобни УИЗ връщат пари, така че опитай по телефона. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Doctor Who каза:

При сериозни причини - заболяване,  смърт на близък и подобни УИЗ връщат пари, така че опитай по телефона. 

Заболяване, остро и внезапно (и страшно), но на бащата. Не знам доколко ще го уважат. Иначе профилът аз съм го правила (на майката), но нямам достъп до мейла ѝ- само купувам билетите. Мислех да пиша от моя мейл, да прикача и нейния... Не са кой знае каква сума, но не е там въпроса. И на DB трябва да пиша- евентуално само името да сменят, защото съм взела билети за влак като фигурира само името на майката и придружител на 16 г. Сложно стана. Но каквото мога- гледам да помогна. 

Връзка към коментар

Здравейте!

Имам закупени билети и багаж до Ница на 22 февруари и обратно на 29 февруари. Уиз промениха полета на отиване на 24 февруари и ми дават няколко опции - да приема промяната, да сменя датите и връщане на 100% под формата на кредити (всичко съм платил с кредити). Не съм сигурен дали разбирам правилно съобщението им, затова въпросът ми е, дали мога безплатно да променя и датата на полета за връщането? 

Връзка към коментар
преди 3 минути , pazo каза:

Здравейте!

Имам закупени билети и багаж до Ница на 22 февруари и обратно на 29 февруари. Уиз промениха полета на отиване на 24 февруари и ми дават няколко опции - да приема промяната, да сменя датите и връщане на 100% под формата на кредити (всичко съм платил с кредити). Не съм сигурен дали разбирам правилно съобщението им, затова въпросът ми е, дали мога безплатно да променя и датата на полета за връщането? 

Може ако отиването и връщането са на един билет. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , pazo каза:

Здравейте!

Имам закупени билети и багаж до Ница на 22 февруари и обратно на 29 февруари. Уиз промениха полета на отиване на 24 февруари и ми дават няколко опции - да приема промяната, да сменя датите и връщане на 100% под формата на кредити (всичко съм платил с кредити). Не съм сигурен дали разбирам правилно съобщението им, затова въпросът ми е, дали мога безплатно да променя и датата на полета за връщането? 

Ако са на една резервация. Ако са на две отделни - не.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

От 1 март нискотарифната авиокомпания "Уизер" (WizzAir) възобновява полетите между София и Тел Авив. Седмично ще се извършват три полета - във вторник, четвъртък и събота. Билетите са вече в продажба. Унгарската авиокомпания преустанови полетите си до Израел през октомври 2023 г., малко след началото на войната между Израел и "Хамас". Към днешна дата Министерството на външните работи препоръчва да не се пътува до Израел освен при крайна необходимост.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2024/01/17/4576844_kratki_novini_17_ianuari/#4577079

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   6 магеланци

    • swimmer
    • Victoria
    • КолЮ
    • Alexander
    • dimitrov6
    • Бръмбар
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.