Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Може ли дете (под 14 години) да пътува с единия родител, въпреки че не са на една резервация?

Ситуацията е следната - детето е на резервация заедно майката, която е възможно да не може да пътува поради проблеми с документите. Бащата има билет за същия полет, но на друга резервация. Ако всички се чекират, ще могат ли бащата и детето да пътуват?

Връзка към коментар
преди 12 минути , tch каза:

Може ли дете (под 14 години) да пътува с единия родител, въпреки че не са на една резервация?

Ситуацията е следната - детето е на резервация заедно майката, която е възможно да не може да пътува поради проблеми с документите. Бащата има билет за същия полет, но на друга резервация. Ако всички се чекират, ще могат ли бащата и детето да пътуват?

В шенгенското пространство ли ще пътуват? Мисля че ще могат по този начин - с чекиране, поне не виждам пречка. Бащата ще седне до детето на мястото на майката. На нас въобще не ни гледаха паспортите на гейта при шенгенски полет. Отделно в бордните карти всички излязохме родени на датата, когато правих онлайн чекина. Това го видях, след като се прибрахме, но така и не се сещам на кой етап от чекирането е можело да се сменя. А моите данни, като титуляр на акаунта, са запаметени в програмата им. 

Връзка към коментар
преди 3 минути , ДиянаВ каза:

В шенгенското пространство ли ще пътуват? Мисля че ще могат по този начин - с чекиране, поне не виждам пречка. Бащата ще седне до детето на мястото на майката. На нас въобще не ни гледаха паспортите на гейта при шенгенски полет. Отделно в бордните карти всички излязохме родени на датата, когато правих онлайн чекина. Това го видях, след като се прибрахме, но така и не се сещам на кой етап от чекирането е можело да се сменя. А моите данни, като титуляр на акаунта, са запаметени в програмата им. 

Не, не е шенгенски полетът. От Шенгенското простанство към Великобритария е.

Връзка към коментар
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

В шенгенското пространство ли ще пътуват? Мисля че ще могат по този начин - с чекиране, поне не виждам пречка.

Дори и да е шенгенското пространство, майката ще трябва да се бордне, освен да се чекира онлайн. Процедурата е следната: Майката се свързва с Уиз по телефона и свързва детето към резервацията на бащата. 

Връзка към коментар
преди 1 минута , tch каза:

Не, не е шенгенски полетът. От Шенгенското простанство към Великобритария е.

Разсъждавам, че юридически изпълняват изискванията за граничен контрол, резервацията е само техническо средство за придобиване на самолетен билет. В крайна сметка билетите са три на две резервации.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Децата нали излизат с декларация, ако не са с двамата родители? Ако е вързано с майката, вероятно трябва да обадят да го вържат към бащата и декларация от майката.

Връзка към коментар
В момента, EliDion каза:

Децата нали излизат с декларация, ако не са с двамата родители? Ако е вързано с майката, вероятно трябва да обадят да го вържат към бащата и декларация от майката.

Че какво общо има декларацията с броя резервации? Гранична полиция проверява дали родителят, който пътува е оторизиран от другият такъв...

Според мен няма да има проблем.

Връзка към коментар
Преди 1 час, epetkov каза:

Дори и да е шенгенското пространство, майката ще трябва да се бордне, освен да се чекира онлайн. Процедурата е следната: Майката се свързва с Уиз по телефона и свързва детето към резервацията на бащата. 

Може ли допълнителна обосновка защо майката ще трябва да се бордне?
Това със свързването на резервацията и аз си го мислех, но на дали ще стане. Бащата е с двупосочен билет, а майката и детето са само с еднопосочен, който се явява return ticket-a за бащата. Така че на дали ще се съгласят да правят промени по резервация, по която вече е летяно.

Връзка към коментар

То промени в този смисъл не се правят, резервации не се обединяват, само се маркира като допълнителна информация.

Само се обадите предварително да свържат детето към бащата трябва да стане. Предполагам че трябва да стане и без да се обаждате , но риска си е ваш.

Декларацията за гранична полиция сие съвсем отделно и няма нищо общо с билета. Трябва да я има де, ако майката не лети 

Връзка към коментар
преди 29 минути , jorocontrola каза:

Че какво общо има декларацията с броя резервации? Гранична полиция проверява дали родителят, който пътува е оторизиран от другият такъв...

Според мен няма да има проблем.

Ако майката не лети трябва бащата да има декларация, а ако детето е прикачено към майката, а нея я няма..... Малко странно лично аз бих погледнала на нещата. От тази гледна точка, а не за резервациите конкретно.

Връзка към коментар
преди 30 минути , EliDion каза:

Ако майката не лети трябва бащата да има декларация, а ако детето е прикачено към майката, а нея я няма..... Малко странно лично аз бих погледнала на нещата. От тази гледна точка, а не за резервациите конкретно.

Когато се гледа декларацията не мисля, че се проверява дали пътниците са на една резервация. Все пак са на един полет ...

Връзка към коментар
преди 46 минути , tch каза:

Може ли допълнителна обосновка защо майката ще трябва да се бордне?
Това със свързването на резервацията и аз си го мислех, но на дали ще стане. Бащата е с двупосочен билет, а майката и детето са само с еднопосочен, който се явява return ticket-a за бащата. Така че на дали ще се съгласят да правят промени по резервация, по която вече е летяно.

Да ти кажа какво аз съм показвала на граничния контрол в Румъния, когато съм пътувала само с дъщерята:

- паспорт/лична карта;

- бордна карта, а не резервацията.

Пълномощното-декларация никога не са ми го искали румънците. Представяла съм го само на сухоземния контрол.

Точно до UK сме пътували така. Англичаните пък съвсем нищо не искат, минава се с паспорта на машина. 

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен са ми искали бордните карти и декларацията за това казвам. Може и нищо да не им искат.  Бяха ми направили проблем на София, че декларацията била, за да пътува сама от двамата , а не да пътува с мен, а аз съм била там, та добре, че носех и другата дето е да пътува с мен. Всякакви идиотщини може да измислят. За това аз лично бих се застраховала от проблеми в последния момент, ако ще ми коства един телефонен разговор.

Връзка към коментар
преди 3 минути , EliDion каза:

На мен са ми искали бордните карти и декларацията за това казвам. Може и нищо да не им искат.  Бяха ми направили проблем на София, че декларацията била, за да пътува сама от двамата , а не да пътува с мен, а аз съм била там, та добре, че носех и другата дето е да пътува с мен. Всякакви идиотщини може да измислят. За това аз лично бих се застраховала от проблеми в последния момент, ако ще ми коства един телефонен разговор.

Е те предполагам имат декларация. Мисля, че говорим за евентуален проблем с резервацията на самолетните билети, която граничните не ги касае, а не с декларацията🙂

Връзка към коментар
преди 1 минута , ДиянаВ каза:

Е те предполагам имат декларация. Мисля, че говорим за евентуален проблем с резервацията на самолетните билети, която граничните не ги касае, а не с декларацията🙂

Да, главаната тема е резервацията, а не декларацията.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно не се изразявам добре. До 14 годишно дете не може да лети само с уиз, нали? Следователно трябва да има възрастен с него. Декларацията доказва, че то е с баща си, след като майката, която трябва да е с него я няма. Не знам какво виждат на гейта като проверяват бордните карти, но ако виждат с кого е вързано детето може да стане проблем, ако не са се обадили да сменят обвързването. Дано съм била по- ясна. Такива са ми размислите.

Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

Може ли допълнителна обосновка защо майката ще трябва да се бордне?

Подтекстът е друг. Че, не е достатъчно само онлайн чекиране на майката и детето и после майката да не се появи на бординга. Без майката на гейта,  детето няма да го качат на самолета. Не е достатъчно при горната ситуация да се заяви на бординга, че друг  пасажер, всъщност е бащата, с когото ще пътува детето. Всичко трябва да се направи предварително по телефона.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 28.07.2024 г. в 16:59, tch каза:

Да, главаната тема е резервацията, а не декларацията.

Според мен, няма значение към кого е свързана резервацията на детето. Важно е да се покаже декларация от липсващия родител и то само на БГ летището. На чуждо летище не се изисква декларация от родител, важно е само да е придружено от такъв.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.