Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди 1 час, stanimir каза:

Не виждам подобно задължение в посочения цитат. Както се казва "не е морално , но е законно". Един път те нас , два пъти ние тях.

 

Изключвам вероятността юридическия екип обслужващ Wizz да допусне подобно елементарно недоглеждане.

 

 

Член 5 Отмяна

1. При отмяна на полет съответните пътници:
а) получават помощ от опериращия въздушен превозвач по член 8;

...

 

image.png.e54e8a80906d4ae519f07f6dac5b2b73.png

 
Връзка към коментар
преди 11 минути , bibi каза:

Здравейте, някой да е виждал евтини полети за напролет (от където и да е за където и да е) за да превъртя един билет с флекс.  В порядъка 10-20 евро.

Ако имаш WDC погледни София - Рим май месец

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Pepi Popova каза:

Да ви споделя колко интересно забелязах да се движат цените на УИЗ за полети и багаж. ...

Таа, извода от историята, ако си дебнете някакви билети и/или багажи - проверявайте по няколко пъти на ден и в мобилната и в уеб версията.

Важи и за Priority boarding. За полет в едната посока в мобилното ми беше 5 евро по-евтин; в другата посока на сайта беше 60 лева по-евтин 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, bibi каза:

Здравейте, някой да е виждал евтини полети за напролет (от където и да е за където и да е) за да превъртя един билет с флекс.  В порядъка 10-20 евро.

bibi, аз имам три флексови и с големи багажи, които бяха за септември (пак така прехвърлени по някакви отсечки румънско-албански) и за да ги спася, ги превъртях днес с два полета през декември Тирана-Варшава и един през февруари Яш-Чампино, без доплащане - по десетина евро бяха, пък декември пак ще му мисля за догодина, все се надявам да изскочи някаква привлекателна морска отсечка, където не сме били, за да ги уплътня тия куфари :smile:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, antea каза:

bibi, аз имам три флексови и с големи багажи, които бяха за септември (пак така прехвърлени по някакви отсечки румънско-албански) и за да ги спася, ги превъртях днес с два полета през декември Тирана-Варшава и един през февруари Яш-Чампино, без доплащане - по десетина евро бяха, пък декември пак ще му мисля за догодина, все се надявам да изскочи някаква привлекателна морска отсечка, където не сме били, за да ги уплътня тия куфари :smile:

Аз преди 2 дни сменях:

- Сантандер - Букурещ към 40€ за юни;

- Букурещ - Залцбург към 20€ за юли;

- Тирана - Катаня към 15€ за август, все 2025🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При промяна на полет със флекс и закупено "Sitting together" , последната прехвърля ли се към новиоизбрания полет? Промених полета преди малко и в новия не виждам да я изписва тази екстра като налична.

Връзка към коментар

Wizz Air с нова дестинация от София

Wizz Air с нова дестинация от София. Райско късче на ниски цени | StandartNews.com

Тази есен Wizz Air ще оперира редовни полети от София до новото летище на едно от най-романтичните места в Европа, а именно Амалфийското крайбрежие. Полетите от София до Салерно-Понтеканяно (Salerno-Pontecagnano Airport) ще стартират на 28 октомври 2024 и ще се изпълняват 3 пъти седмично – в понеделник, сряда и петък. Самолетните билети са вече в продажба от 48.99 лв в посока, пише БЛИЦ. В същото време унгapcĸият aнтимoнoпoлeн opгaн нaлoжи глoбa в paзмep нa 770 000 eвpo нa Wіzz Аіr зapaди зaблyждaвaщи ĸoмyниĸaциoнни пocлaния, cтaвa яcнo oт пyблиĸaция нa caйтa мy.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Имам 3 приятели, които в момента са на летището в Малага, очаквайки полета за София. Още при онлайн чекирането не са получили билет, а информация да се явят на гишето. Те са отишли преди малко там и са им дали бордни карти, за да минат проверките, но полетът е овърбукнат и няма гаранция, че ще ги качат.

Не ми се е случвало на мен и не искам да разчитам на това, което си спомням, че съм прочел, затова пиша накратко с молба да ми обясните какво да ги насоча да правят - какви са им правата в случай, че не ги допуснат до самолета?

Следващия полет е на 18.08, но той е разпродаден. Та шансът да се приберат с него също е малък... Съответно следващият свободен е чак на 21.08 - след една седмица. Няма ли как по-рано да се приберат?

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Дано все пак се намерят места. Wizz не съм чувал да премаршрутират пътници , но пък може да сменят полета с такъв от Мадрид за 16.08 ( лесно достъпен с бърз влак от Малага) , а след като се приберат в България да си търсят парите от Wizz. Аз поне бих направил така.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Утре сутрин има полет Малага-Букурещ. Едва ли да им го предложат, а и може първоначално и да не се съгласят, защото Букурещ не е алтернатива на София, но с продължително любезно настояване може и да имат успех. От Букурещ до София вече имат варианти за сухопътен транспорт, макар и за ден път.

Ако държат да се приберат бързо, все пак е някаква опция. Иначе на 16.08. има и полет Валенсия - София.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 9.08.2024 г. в 11:52, elzbieta каза:

При промяна на полет със флекс и закупено "Sitting together" , последната прехвърля ли се към новиоизбрания полет? Промених полета преди малко и в новия не виждам да я изписва тази екстра като налична.

2.8. В случай, че промените резервацията си, важат следните правила:

  • В случай на промяна на полета, таксата, платена от вас за продукт „Седене заедно“ по време на първоначалната резервация, може да се използва за закупуване на места за новия полет. Моля, обърнете внимание, че „Седене заедно“ не може да бъде закупено по време на смяна на полета и не е гарантирано, че ще има свободни места едно до друго на новия полет.
  • В случай че таксата, платена за продукта „Седене заедно“ по време на първоначалната резервация, не се използва за закупени места за новия полет, сумата няма да бъде възстановена.
  • В случай на промяна на клиента (промяна на име, пол или тип пътник), няма да има промяна в продукта Седящи заедно. Моля, имайте предвид, че в случай че един от възрастните пътници, за които е закупен продуктът „Седене заедно“, бъде променен на пътник дете, покупната цена на продукта „Седене заедно“ не се възстановява.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Tesh каза:

Това не могат да го реализират, против установените законови уредби на ЕС е. 

Те тия са извън ЕС и правилата…😃

Само да ти кажа, че при контакта ми с ГВА ми писаха, че са се пробвали чрез съответните унгарски служби да ги накарат да си плащат и/или да връщат пари, но унгарците са заявили, че с Уиз еър не се занимават. Смятай за какви нива става въпрос и що за ароганстност.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Sun4o каза:

Те тия са извън ЕС и правилата…😃

Само да ти кажа, че при контакта ми с ГВА ми писаха, че са се пробвали чрез съответните унгарски служби да ги накарат да си плащат и/или да връщат пари, но унгарците са заявили, че с Уиз еър не се занимават. Смятай за какви нива става въпрос и що за ароганстност.

За мен ГВА са в пъти по-зле от Уиз. Най-малко има регулатор над Уиз , а ГВА малко си правят , каквото знаят. 

Връзка към коментар

Вече станаха (поне) 3 теми за Wizz, което означава, че може това, което ще пиша да е било коментирано, ама от 1-2 дни отстъпката за полети при WDC е при полети над 20 евро, а не над 10, както беше до сега. Убеден съм, че преди около седмица нещата не стояха по този начин. Дори в търсачната им за цени, все още излиза отстъпката при предишните условия. Пример - София - Бергамо през октомври е на 30лв за почти всички дни и няма отстъпка, ако избереш цена с дискаунт. В търсачката им излиза на 20, ако избереш цена с дискаунт. Проверих и какво пише в офертите - там вече е променено 

  • Замислям се 3
Връзка към коментар
В момента, stormbringer каза:

Вече станаха (поне) 3 теми за Wizz,

Една за кратки новини и въпроси, една за промоции, една за кредитната Уиз карта и една за All you can fly pass.  За мен най-удобно, компактно и събрано е... всяка авиокомпания да си има по една тема във форума, не да се разкъсва на "новини и въпроси" и "периодични промоции", но.. това си е мое виждане. Другите може и да не мислят така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Hakkâri Spor каза:

Другите може и да не мислят така.

Да, аз съм от тези, които считат, че категорично е по-добре да има отделни теми за новини/общи въпроси и за промоции за авикомпаниите.
Най-малкото се спестява скролване и ровене ако те интересува конкретно едното или другото.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 36 минути , Фил каза:

Да, аз съм от тези, които считат, че категорично е по-добре да има отделни теми за новини/общи въпроси и за промоции за авикомпаниите.
Най-малкото се спестява скролване и ровене ако те интересува конкретно едното или другото.

Така е да, освен това темите за  Wizz , няма как да бъдат сравнявани с темите за  Tarom  например.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обичани или мразени , два милиона и половина гледания и близо 1000 страници само в тази тема говорят красноречиво , колко силни са Wizz на родния пазар и сред магеланци в частност.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.