Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 18.08.2024 г. в 20:33, stormbringer каза:

Вече станаха (поне) 3 теми за Wizz, което означава, че може това, което ще пиша да е било коментирано, ама от 1-2 дни отстъпката за полети при WDC е при полети над 20 евро, а не над 10, както беше до сега. Убеден съм, че преди около седмица нещата не стояха по този начин. Дори в търсачната им за цени, все още излиза отстъпката при предишните условия. Пример - София - Бергамо през октомври е на 30лв за почти всички дни и няма отстъпка, ако избереш цена с дискаунт. В търсачката им излиза на 20, ако избереш цена с дискаунт. Проверих и какво пише в офертите - там вече е променено 

Това е така поне от няколко месеца и като резултат търсачката е подвеждаща.
Излиза, че с WDC е по-евтино полетът да е над 40,99 лв и да се приложи клубната отстъпка, отколкото да направят някаква отстъпка и редовната цена да е малко над 40 лв, например

Връзка към коментар
преди 5 часа, WanderlustME каза:

Това е така поне от няколко месеца и като резултат търсачката е подвеждаща.
Излиза, че с WDC е по-евтино полетът да е над 40,99 лв и да се приложи клубната отстъпка, отколкото да направят някаква отстъпка и редовната цена да е малко над 40 лв, например

Ами, убеден съм, че въпросните полети до Бергамо бяха на 20 лева, защото коментирах дали и колко да купуваме с приятели, но после променихме плановете. Като ги отворих пак няколко дни по-късно вече бяха на 30. Сега - може да са били по 20 и без членство, за това не мога да гарантирам

Връзка към коментар

Как е уловът на флекса в днешно време? Всички класически жокери май пробвах и по-ниско от 13 евро за Турку - Гданск не намирам. Едно приорити също няма да е зле.

 

Редакция: Изглежда, че нещата са по-скоро фиксирани - флекс варира между 12-16 евро, а приорити около 23-26. Няма големи вариации в цените между дестинации и дати. 

Връзка към коментар

Предварително се извинявам за отклонението, но моля, ако някой си спомня Wizz кога правят по-сериозните промени в разписанието си за декември, да ми напомни. Бях си харесала полети до Будапеща за коледнете базараи с Ryan, но преди няколко дни промениха часовете и понеже новите вече не ме устройват реших да си взема билети до Брюксел с Wizz.

Връзка към коментар
преди 23 минути , Георги каза:

Как е уловът на флекса в днешно време? Всички класически жокери май пробвах и по-ниско от 13 евро за Турку - Гданск не намирам. Едно приорити също няма да е зле.

 

Редакция: Изглежда, че нещата са по-скоро фиксирани - флекс варира между 12-16 евро, а приорити около 23-26. Няма големи вариации в цените между дестинации и дати. 

 

IMG_1292.png

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 47 минути , Георги каза:

Как е уловът на флекса в днешно време? Всички класически жокери май пробвах и по-ниско от 13 евро за Турку - Гданск не намирам. Едно приорити също няма да е зле.

 

Редакция: Изглежда, че нещата са по-скоро фиксирани - флекс варира между 12-16 евро, а приорити около 23-26. Няма големи вариации в цените между дестинации и дати. 

 

За флекса пробвай през приложението, но без да си в акаунта. Май само така вече дава по-евтин флекс. И ако решиш да купуваш си влизаш в акаунта и ти запазва цената.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , logist13 каза:

 

За флекса пробвай през приложението, но без да си в акаунта. Май само така вече дава по-евтин флекс. И ако решиш да купуваш си влизаш в акаунта и ти запазва цената.

При мен го дава , като съм си в акаунта

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Branko каза:

При мен го дава , като съм си в акаунта

И при мен - от акаунта в приложението. Нека пробва през друго устройство. Имам приложението на два телефона и понякога дава разлика. 

Връзка към коментар

Не е сигурно мястото в тази тема на въпроса ми, мо не знам точно в коя тема да го задам

Ще купувам билети за 8-18 октомври, а личната ми карта изтича на 20 ноември.  Полетите са в ЕС с wizzair и ryanair.

Ще имам ли някакъв проблем при попълването на информацията заради кратката валидност на л.к. при закупуването им?

Връзка към коментар

Просто трябва да ти е валидна докато пътуваш, за ЕС няма изискване за допълнителна валидност. А в случая с Уиз даже няма и да ги въвеждаш данните.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

Просто трябва да ти е валидна докато пътуваш, за ЕС няма изискване за допълнителна валидност. А в случая с Уиз даже няма и да ги въвеждаш данните.

Много благодаря за бързия отговор!

Връзка към коментар

Тъп въпрос от мен, но така и не разбрах за чий ви е този флекс, че и приорити за полети тип турку-Гданск, като ще пътувате от София за Валенсия, примерно? Какво се печели? Извинявам се, сигурно е коментирано 100 пъти, ако може и още веднъж 😉

Връзка към коментар
преди 23 минути , new one каза:

Тъп въпрос от мен, но така и не разбрах за чий ви е този флекс, че и приорити за полети тип турку-Гданск, като ще пътувате от София за Валенсия, примерно? Какво се печели? Извинявам се, сигурно е коментирано 100 пъти, ако може и още веднъж 😉

Цената на багажа, приоритети е различна за различните дестинации. Намираш евтини такива, купуваш за там и после с флекса местиш за полета, който реално наистина искаш 😉

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 минути , jorocontrola каза:

Цената на багажа, приоритети е различна за различните дестинации. Намираш евтини такива, купуваш за там и после с флекса местиш за полета, който реално наистина искаш 😉

Дай да видим дали те разбрах правилно - купуваш си билет с флекс и приорити за Тирана-Рим - е, така, да си имаш с добавка багаж от 20 килограма, примерно. Струва ти 80 лева общо - 40 кинта билет, 20 кинта приорити и флекс и 20 кинта багаж от 20 килограма, пак примерно. След 2 месеца решаваш да летиш София-Копенхаген с 20 килограма багаж, където цената ти е 100 лева - 50 лева полет и 50 лева 20 кг багаж - местиш

с флекса, доплащаш си 10 лева разлика в билета и се надяваш, че си прецакал системата, щото ди дал общо 90, а не 100 лева? Поправи ме, където греша, наистина ми е интересно

Връзка към коментар
На 21.08.2024 г. в 7:34, new one каза:

Дай да видим дали те разбрах правилно - купуваш си билет с флекс и приорити за Тирана-Рим - е, така, да си имаш с добавка багаж от 20 килограма, примерно. Струва ти 80 лева общо - 40 кинта билет, 20 кинта приорити и флекс и 20 кинта багаж от 20 килограма, пак примерно. След 2 месеца решаваш да летиш София-Копенхаген с 20 килограма багаж, където цената ти е 100 лева - 50 лева полет и 50 лева 20 кг багаж - местиш

с флекса, доплащаш си 10 лева разлика в билета и се надяваш, че си прецакал системата, щото ди дал общо 90, а не 100 лева? Поправи ме, където греша, наистина ми е интересно

Ако пътуваш често 10лв. по 10 пъти например ти е 100 лв. плюс. Също, можеш да решиш дали ще пътуваш в последния момент, и ако не мошеш си местиш да друга дата, друг маршрут без такса.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 21.08.2024 г. в 8:34, new one каза:

Дай да видим дали те разбрах правилно - купуваш си билет с флекс и приорити за Тирана-Рим - е, така, да си имаш с добавка багаж от 20 килограма, примерно. Струва ти 80 лева общо - 40 кинта билет, 20 кинта приорити и флекс и 20 кинта багаж от 20 килограма, пак примерно. След 2 месеца решаваш да летиш София-Копенхаген с 20 килограма багаж, където цената ти е 100 лева - 50 лева полет и 50 лева 20 кг багаж - местиш

с флекса, доплащаш си 10 лева разлика в билета и се надяваш, че си прецакал системата, щото ди дал общо 90, а не 100 лева? Поправи ме, където греша, наистина ми е интересно

 

Пропускаш малката подробност, че за дестинацията, която ти трябва, нерядко е багажът по-скъп с няколко пъти по 10 лв.

Две примерни дестинации на случаен принцип, без да търся такава с ниска цена на багаж:

 

image.png.e9c378a46dd97e0e9ed028f65b1d5d5f.png

 

image.png.c338c122c0523c13eed9f733f0b58fd2.png

 

 

Разликата тук е 31 лв. Преспокойно може да се направи разлика от 50 лева.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
На 21.08.2024 г. в 8:34, new one каза:

Дай да видим дали те разбрах правилно - купуваш си билет с флекс и приорити за Тирана-Рим - е, така, да си имаш с добавка багаж от 20 килограма, примерно. Струва ти 80 лева общо - 40 кинта билет, 20 кинта приорити и флекс и 20 кинта багаж от 20 килограма, пак примерно. След 2 месеца решаваш да летиш София-Копенхаген с 20 килограма багаж, където цената ти е 100 лева - 50 лева полет и 50 лева 20 кг багаж - местиш

с флекса, доплащаш си 10 лева разлика в билета и се надяваш, че си прецакал системата, щото ди дал общо 90, а не 100 лева? Поправи ме, където греша, наистина ми е интересно

И като не купуваш само 1 билет за теб, а и за жена ти, и двете ти деца (или компанията) и този 1 билет трябва да е двупосочен, и добавиш разликите в цените на багаж и (или) приоритет, далеч не са 10 лв. Това за 1 пътуване. При скромен брой пътувания годишно - веднъж на 2 месеца, да речем, го умножаваш и по 5. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за всички отговори - много полезно, ще го имам из на в пред и зад вид 😉 следя темата за следващ флекс и ще си взема за спорта

П.С. Това важи ли и за места? Или там трябва да доплащам?

Връзка към коментар
Преди 1 час, stormbringer каза:

Местата не се запазват, при промяна на полет с флекс. И то е логично - "твоите" места в самолета може вече да са купени от някой друг

Не, друго имам предвид - местата също са с различни цени на различните полети, мога ли, ако съм си купил места с флекс, после пак да имам право да си избера място на следвашия полет или не? И ако да, следва ли да доплащам? При багажа явно минава номерът, въпросът е дали става и при местата?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.