Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 24.09.2024 г. в 22:51, CarpeDiem каза:

Мерси за съвета, но очевидно питам друго. Не искам да ги подарявам или продавам.

А какви са условията на тези ваучери? Не може ли да вземеш двупосочни билети? 

Връзка към коментар
преди 15 минути , aloha8 каза:

Някой следил ли е до колко е нормално да паднат цените за Лисабон?За пролет 25 г са по 350 лв на посока,множко ми се струва това.

За миналата зима купих по 80лв, пролетта обаче скачат доста, все пак бих заложил на 200 най-много за Април. Май-Юни вече си е лято там.

Не помогнах много, но все е някакъв ориентир.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 минути , aloha8 каза:

Някой следил ли е до колко е нормално да паднат цените за Лисабон?За пролет 25 г са по 350 лв на посока,множко ми се струва това.

Миналата година купих София-Лисабон- София края на август за около 200 лева и пътувах това лято през юни. След това цените само се вдигаха. Имаше промяна в часовете на полетите, но това е нормално. Общо взето август излизат добри цени за Лисабон, 

Малага за пътувания следващата календарна година. Личен двегодишен опит. Гаранция Франция, разбира се!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Проблемът според мен е, че зимата е дъждовният сезон в ПортуКалия.

Иначе чак студено не е. Все пак средните дневни температури са +10 градуса спрямо София. За плаж не става де...

Връзка към коментар

И аз на това разчитах, но беше наистина доста студено и мрачно. Добре, че си взимахме джинджа да се сгреем :) Да не говорим, че Пена беше обвит в толкова гъста мъгла, че не му се виждаха цветовете.

Връзка към коментар
преди 1 час, aloha8 каза:

Някой следил ли е до колко е нормално да паднат цените за Лисабон?За пролет 25 г са по 350 лв на посока,множко ми се струва това.

Лисабон е доста далеч от България, освен това няма много конкуренция по линията, така че цените се задържат високи. Ако разполагате с повече време и сте авантюристично настроени, можете да пробвате със самолет някъде наоколо и след това с друг транспорт. Например, можете да летите до Мадрид - цените до там са доста по-ниски от тези до Лисабон - и след това с автобус до Лисабон. В паузите имате време да изпиете някоя и друга чаша вино тинто с подходящи тапас. Има нощни автобуси, като по такъв начин спестявате нощувка. Не е много комфортно, ама баба знае 2 и 200. Автобусните билети започват от 12 евро с Flixbus на посока.

През 2025 година двата Великдена съвпадат, така че април ще е скъп за пътуване.

Ако искате да пътувате по-рано - в момента по много направления Уиз са сложили нереални цени в периода януари - март. Вероятно ще има големи разместване в разписанието, тъй като сезонът, с малки изключение за определени дестинациир е нисък.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , jorocontrola каза:

Проблемът според мен е, че зимата е дъждовният сезон в ПортуКалия.

Иначе чак студено не е. Все пак средните дневни температури са +10 градуса спрямо София. За плаж не става де...

Около Лисабон не става за плаж никъде, защото минава студено морско  течение. Температурата на водата, дори през лятото, трудно минава 20 градуса. Топло е само на Алгарве, и то по-близо до испанската граница.

Връзка към коментар

За Юли месец 2025-та се намират в момента за 228лв двупосочен София-Лисабон-София за 7 нощувки. Има и други дати от Юни/Юли с подобни цени.  
Иначе приоритито е на скандалната цена от 76лв в посока, а чекирания багаж 20kg - 143 🤣

 


За Малага се спомена по-горе, в момента за октомври 25-та ми показва по 30eu на посока - това е ок цена нали? Ако тенденцията е да се вдига, направо да се купуват от сега, наясно съм, че могат да се променят часовете, но до тогава време да искаш и плана може да търпи промени. 🙂

 

 

IMG_7514.png

Връзка към коментар
преди 1 час, Kosta Grudov каза:

ми показва по 30eu на посока - това е ок цена нали?

за всеки е различно какво е ок

някой ще каже, че е летял по 2 евро през посредник по време на Ковид 🙂

преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Иначе приоритито е на скандалната цена от 76лв в посока, а чекирания багаж 20kg - 143 🤣

е, това поне си има начини да се намали

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не е точно по въпроса в темата, но бяхме януари 2023 в Португалия и времето беше супер цяла седмица (и по прогноза щеше да продължава така). Студено, но по-топло от България (до около 15 градуса), слънчево, но ветровито. Минус е, че зимата денят е по-къс.

Билетите бяха евтини, не помня точно колко, но дойдоха под 200 двупосочно с приорити и флекс, купени по схемите с домашните потреби.

Като цяло за януари има сделки, но се срещат и за други периоди, както са писали някои.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Лисабон.Аз бях този февруари,в средата и улучих хубаво време.Изобщо не заваля.

Не си спомням вече,но цената беше доста ниска,доста под 200лв двупосочно. Затова и отидох (за трети път)!

1727369214229.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.