Прескочи до съдържание

Рим - пътеводителя на Софт прес


Iva78

Препоръчани мнения

Здравейте! Разгледах темата за Магеланската библиотека, но не открих това, което търся, а не искам да я спам-я.

Търся пътеводителя на СофтПрес за Рим (ползвала съм техните издания за Виена, Барселона, Париж и Прага и съм много доволна). За съжаление не мога да намеря Римския никъде, дори в електронната книжарница на издателството не е налично. Не знам дали предвиждат преиздаване - писах им, но нямам отговор още.

Та молбата ми е ако някой го има, ще съм много благодарна, ако ми услужи - назаем или продажба. :) Благодаря!

post-1109-0-82416800-1390664650.jpg

Връзка към коментар

Здрасти, Ива, такива пътеводители съм виждал на "Графа" в София, даже и съм си купувал римския, но, струва ми се, той е "ниска топка" и би ме объркал: липса на системност в описание на районите, сгрешени преводи на обекти и проч. Дори и картата им не е от най-добрите. Изпробвал съм го и на римски терен... има какво да се желае.

 

При наличието на толкова добри пътеводители за Рим (да вземем "Рим" на НАТГЕО, издаден от "Егмонт"), Софтпрес дали няма да ти предизвика трудности. Единственото му удобство е, че влиза в задния джоб на дънките, но това е добър повод да бъдеш атакувана от джебчиите в Рим... :)

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Здрасти, Ива, такива пътеводители съм виждал на "Графа" в София, даже и съм си купувал римския, но, струва ми се, той е "ниска топка" и би ме объркал: липса на системност в описание на районите, сгрешени преводи на обекти и проч. Дори и картата им не е от най-добрите. Изпробвал съм го и на римски терен... има какво да се желае.

 

При наличието на толкова добри пътеводители за Рим (да вземем "Рим" на НАТГЕО, издаден от "Егмонт"), Софтпрес дали няма да ти предизвика трудности. Единственото му удобство е, че влиза в задния джоб на дънките, но това е добър повод да бъдеш атакувана от джебчиите в Рим... :)

Здравей! И благодаря!

На НАТГЕО също съм ползвала - за Барселона и Париж, но са толкова подробни, та чак объркващи :)  Ползвам ги като инфосправочник, не като пътеводител. В смисъл, че след като набележа маршрута и забележителностите, там чета подробно за тях. Ще си взема и Римския, а в момента преглеждам една негова съкратена версия - "Пеша из Рим", но не съм особено очарована.

На тези от СофтПрес ми харесва, че са стегнати в информацията и картата е удобна за ползване. Но четох и други отзиви точно за Римския им пътеводител, че има тук-таме грешки. Въпреки това ако успея да го намеря, бих се радвала.

И още нещо да питам - дали мога в България да си намеря карта на Рим, дали из нашите книжарници има? Или чак като пристигна там ще мога да си купя?

Връзка към коментар

Аз също препоръчвам изданието на NG. Имам го и мога да кажа, че е наистина чудесно! 

 

И от мен един глас!

На мен не ми допадат изобщо вида и стила на издаваните от Софтпрес.

Карта на Рим можете да купите от големите книжарници.

Редактирано от Mary
Връзка към коментар

Аз пък не съм очарована от NG Пеша из Рим. Но мога да ти го дам, ако си от София.

Стигайки до летището, ще си затрупана с карти, аз имах от Roma Pass, от хотела, от пътеводителя...  Тази на хотела ми се стори най-полезна. Обаче е по-вероятно и по-бързо да се намериш в Рим, ако продължиш 100 метра в някоя посока и намериш позната забележителност, отколкото ако търсиш улицата, на която си, в картата в ръката си.  

Връзка към коментар

В сайта на Книгомания има голямо разнообразие от карти и пътеводители /раздел География/. За Рим видях две карти, едната е на Марко Поло, от което издателство съм с добри впечатления от към картите. За всеки продукт в сайта на Книгомания има информация в кои книжарници се предлага.

Връзка към коментар

В сайта на Книгомания има голямо разнообразие от карти и пътеводители /раздел География/. За Рим видях две карти, едната е на Марко Поло, от което издателство съм с добри впечатления от към картите. За всеки продукт в сайта на Книгомания има информация в кои книжарници се предлага.

 

Аз имам тази - хубава е. Хартията е гланцирана и на гърба има карта на центъра в мащаб 1:10 000. Удобна е за прибиране в джоб. :)

http://knigomania.bg/geografia/karti-atlasi/rome-marco-polo-map.html

Редактирано от Mary
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.