Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

Започна лятото, все повече страни се отварят за туристи и замирисва на пътешествия... 🙂

Завладяла ни е приятната възбуда от плануване на предстоящо пътуване 🙂

Живот и здраве след малко повече от месец имаме букнати билети за Барселона. 

Там вече сме били и смятаме да останем два дни, за да я покажем на детето, след което да поемем на северозапад към Страната на баските.

На отиване минаваме през Навара/Памплона, а на връщане през Риоха/Логроньо и Арагон/Сарагоса.

Ето предварителната ни програма:

07.08.2021

събота

FR6329 SOF- BCN

(dep: 14.40 - arr:16.40)  

3 нощувки в Барселона

08.08.2021

неделя

Барселона

 

09.08.2021

понеделник

Барселона

 

10.08.2021

вторник

Барселона – Уеска – Памплона

(270км/2h59‘)(167км/2h13)

Общо:437км/5h12

рент-а-кар

1 нощувка в Памплона

11.08.2021

сряда

Памплона-Витория Gasteiz-Билбао

(95км/1h14)(75км/1h10)

Общо:170км/2h24

 

 4 нощувки в Билбао

12.08.2021

четвъртък

Билбао

 

13.08.2021

петък

Билбао – Сантандер - Билбао

(105км/1h17‘)(104км/1h14‘)

Общо: 209км/2h31‘

 

14.08.2021

събота

Билбао –Герника - Доностия (Сан Себастиан)-Билбао

(30км/33‘) (91км/1h12‘)(100км/1h08‘)

Общо:221км/2h53‘

 

15.08.2021

неделя

Билбао – (Bodegas Ysios+Laguardia) - Логроньо – Сарагоса

(114км/1h25‘)(18км/19‘) (170км/2h28‘)

Общо: 303км/4h12’

 

 

1 нощувка в Сарагоса

16.08.2021

понеделник

Сарагоса-Барселона

Общо: 303км/3h02

1 нощувка в Барселона

17.08.2021

вторник

FR6329 BCN - SOF

(dep: 18.45 - arr:22.30) 

 

 

Ще бъда благодарен за съвети от всякакъв характер - относно оптимизация на маршрута, интересни места по тия земи, хубави кръчми, плажове..

 

Поздрави

 

 

 

 

 

Връзка към коментар

Не разбирам защо ще се спи в Билбао и ще се разхождаш като куфар до Сантандер,  Сан Себастиан и другите изброени, там пътищата са платени, не броя времето за път.  Писал си Барселона и баските, но обхващаш 4 автономни области, Сантандер не е към баските, нито Сарагоса.

 

За мен по-удачно е да се местите и да спите в следващия град, а не да се връщаш в един и същ и да намалиш броя на градовете в другите областите, примерно Сарагоса и/или Сантандер.

Не си представям да ида до Сан Себастиан за през деня, да не хапна и да не пия нищо, за да карам след това. Предполагам, че не си въздържател, след като ще посещаваш разни бодеги.

 

Уж Барселона не е цел пишеш за два дни, ама имаш общо 4 нощувки там-40% от всичките ти,  за мен са прекалено много.

Аз бих се концентрирал  на по-малко основни  градове и области както казах в началото.

 

Нещо от сорта общо  2 нощи-- първа и последна  в Барселона като абсолютен максимум 3,  1 Памплона, 2 Сан Себастиан, 2 Сантандер и т.н.

Бих предпочел без да се замисля да спя в Сан Себастиан или Сантандер, пред Билбао, атмосферата е друга.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря за съветите и предложенията, Alexander. 

Винаги най-сложно е как да се структурира маршрута, така че да бъде балансиран откъм изминати километри и време за отделните места. Все искаме повече места да видим, а времето е винаги недостатъчно 🙂

Атмосферата на Сан Себастиан или Сантандер си я представям много ясно. И по тази причина и аз първоначално бях разпределил нощувките между тях, но мотивите да се ориентирам към база в Билбао са икономически и логистични:

- Този град е в центъра на местата, които искаме да видим).

- Нощувките в Сан Себастиан и Сантандер започват от 200-250 Евро и нагоре, на вечер, за нашата конфигурация (дори и Airbnb), а в Билбао съм букнал хубаво място за спане със закуска за под 100 Евро на вечер. До час пътуване в посока до дневната цел не е проблем за нас, а и от друга страна много на брой чек-ин/чек-аут, ежедневна комуникация с хостове понякога изморява - от опит с подобни схеми отпреди го знам.

Да, за това, че няма да мога да пия повече от една чаша вино/бира в тези места малко ме е яд, но ... няма пълна хубост 🙂

 

Вероятно последната нощувка в Барселона ще я съкратя, за сметка на още една в Сарагоса или някое друго място близо до Барселона. Не обичам да имам дълги преходи с наета кола директно преди полета. Всичко се случва и може да се създаде напрежение, но в случая полета не е ранен и мога да се включа спокойно във времето.

Първите два дни в Барселона ще го пишем като едно лежерно начало на пътуването, в които ще покажем на детето някои основни неща от този прекрасен град. В Барселона можем да се връщаме пак, и пак .. 

Чудих се доста и за името на темата и в крайна сметка написах началната и крайни дестинации - От.....до......и обратно, а и смятам, че акцента ни все пак са баските...

Ако предложиш друг вариант - веднага я променям. 🙂

 

 

 

 

Връзка към коментар

Писах защото поиска друга гледан точка, разбира се, че ти ще си решиш всичко.

 

Не знам каква е конфигурацията, но зададох 2 нощувки първо за юли, след това в средата на август за Билбао и Сантандер и цените на нощувка в airbnb за този период са това или са идентични.

 

1.jpg.a8cbc90e0242b61c414b9b58ac85f5ca.jpg2.JPG.2d54bcc97bc7fe115e2d72b8d10bd53c.JPG

 

За Сан Себасиян не съм гледал, но там всичко е скъпо, може би най-скъпо от цяла Испания.

 

Съвета ми е беше да намалиш градовете, които ще посещаваш.

Не искаш смени на места за нощуване, но имаш 5 смени в твоя план за 10 нощувки, за мен това не е малко, ако не ти се занимава с хостове.

Както казах, за мен по-удачно е нощувките да са в Барселона, Билбао щом е евтино и държиш на него и Сантандер, Сан Себастиян го махам  или общо 3 места. В  последния ден имаш много време-цял ден за да стигнеш до летището.

 

Пишеш, че си склонен да пътуваш до час в посока на ден, обаче  като гледам списък и времената, дори само на теория имаш между 2,5 и 3 часа на ден общо, не са 2 часа.

Ако добавим влизане излизане от града, търсене на паркинг и пр всичко ще нарастне или на практика ще станат  3-4 часа, та малко ти е крива сметката.

 

Повече видени места не значи по-добре, по-добре по-малко места, но качествено и подбрани. Сарагоса не бих я слагал в това пътуване, Логроньо да не говори, дори едно спиране да е 2-3 часа, а той деня не е безкраен.

 

Ти ще си прецениш все пак, но това е моето виждане.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, разбирам твоята идея. И аз се старая да следвам принципа по-малко, но за повече време.

Нощувките в Памплона (наотиване) и в Сарагоса (навръщане) ги слагам с идеята да бъде разделен пътя, тъй като 600 км накуп ни идват много. А, и по този начин ще усетим, макар и за часове атмосферата и на тези два града.

В Логроньо не съм сигурен, че ще спираме, тъй като не е голямо разстоянието до Сарагоса.

Ще ги премисля нещата отново.. има време.

 

Благодаря ти за отделеното време!

 

Факт е, обаче, че нощувките навсякъде след пандемията са се качили безумно. Дано е временно явление...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.