Прескочи до съдържание

Въпрос за ползване на Oyster в Лондон


Препоръчани мнения

преди 43 минути , Goal & Boss каза:

На мен ми стана интересно как се доказва във Варна... @rdd?

Ще разкажа подробно, но на лични съобщения, защото може би не е редно в темата за Лондон да намесвам Варна. Ако някой има интерес да научи как се ползва билет в рамките на един час във Варна ще му обясня с удоволствие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Много рових и накрая се обърках 😞 Става въпрос за прословутите oyster cards. Тъй като пътуваме с дете на 7 години, уж то трябва да пътува безплатно. Някъде прочетох, че ако възрастният с детето има oyster, то не плаща, но не му ли трябва и на него все пак някакъв документ или е достатъчно, че е с мен? И още нещо. Преди време видях тук коментар за организирани еднодневни турове из Cotswolds, но не мога да намеря линка (офертите по спомен бяха доста добри). В нета цените са доста високи, така че съм ако някой помогне и за това, ще трябва най-накрая да дойда на следващата сБирка и да го почерпя 🙂 Рентакар не е опция в нашия случай.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Raia каза:

Здравейте! Много рових и накрая се обърках 😞 Става въпрос за прословутите oyster cards. Тъй като пътуваме с дете на 7 години, уж то трябва да пътува безплатно. Някъде прочетох, че ако възрастният с детето има oyster, то не плаща, но не му ли трябва и на него все пак някакъв документ или е достатъчно, че е с мен? И още нещо. Преди време видях тук коментар за организирани еднодневни турове из Cotswolds, но не мога да намеря линка (офертите по спомен бяха доста добри). В нета цените са доста високи, така че съм ако някой помогне и за това, ще трябва най-накрая да дойда на следващата сБирка и да го почерпя 🙂 Рентакар не е опция в нашия случай.

За детето не ви е нужен Oyster, просто когато трябва да преминавате през автоматичните бариери в метростанциите, карайте хората от TFL да ви ги отварят. Дори и на вас не ви трябва Oyster - може спокойно да плащате с безконтактни карти, просто уведомете банката си, че ще пътувате в чужбина, за да не блокират транзакциите.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Djgeorgie каза:

просто когато трябва да преминавате през автоматичните бариери в метростанциите, карайте хората от TFL да ви ги отварят.

Има и големи вратички в единия край на редицата, оттам без проблем се минава с деца. Не трябва никакъв документ за детето, освен ако не изглежда поне на 12-13, а паспорт си има сигурно 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много е удобно с безконтактна банкова карта. Сега паунда и много евтен, а комисионната, например за едно пътуване с автобус е 0,01 паунда. Става въпрос за карта виза електрон дебитна от ПИБ.

Връзка към мнение
преди 16 часа, Raia каза:

Здравейте! Много рових и накрая се обърках 😞 Става въпрос за прословутите oyster cards. Тъй като пътуваме с дете на 7 години, уж то трябва да пътува безплатно. Някъде прочетох, че ако възрастният с детето има oyster, то не плаща, но не му ли трябва и на него все пак някакъв документ или е достатъчно, че е с мен? И още нещо. Преди време видях тук коментар за организирани еднодневни турове из Cotswolds, но не мога да намеря линка (офертите по спомен бяха доста добри). В нета цените са доста високи, така че съм ако някой помогне и за това, ще трябва най-накрая да дойда на следващата сБирка и да го почерпя 🙂 Рентакар не е опция в нашия случай.

Сега проверих в извлечението - за едно пътуване с автобус, което е 1,50 паунда, са осчетоводени 3,27 лева и такса картова операция от 0,01 лева. Днес ще бъде още по-малка сумата защото паунда е с по-нисък курс. Курса се отчита от банката в деня на осчетоводяването.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 17.07.2019 г. в 22:29, rdd каза:

Много е удобно с безконтактна банкова карта. Сега паунда и много евтен, а комисионната, например за едно пътуване с автобус е 0,01 паунда. Става въпрос за карта виза електрон дебитна от ПИБ.

Картата се маркира и на качване, и на слизане от автобуса/метрото или?

Връзка към мнение
преди 8 минути , obsession каза:

Картата се маркира и на качване, и на слизане от автобуса/метрото или?

Автобус -> само веднъж, на влизане, до шофьора.

Метро и DLR -> на влизане и на излизане, апаратите са понякога или на перона, или преди това, ако там няма възможност. 

Връзка към мнение
преди 1 час, obsession каза:

Картата се маркира и на качване, и на слизане от автобуса/метрото или?

Не, не! В автобус е само при качване. Качването става от първата врата при шофьора. Слизането си е слизане може и от другите врати, без никакво доближаване до четеца. В метрото или другите ж.п. транспорти се чекира картата и при влизането и при излизането през вратичките на метростанциите. Даже да няма вратички, търсите някъде по стените четци. Успех, няма страшно, паунда е нисък към лева, днес е 2,13 лева, така че превземайте транспорта. Комисионната от ПИБ е една стотинка. Днес може и по-малко да бъде.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, rdd каза:

Слизането си е слизане може и от другите врати, без никакво доближаване до четеца

Не само че може от задната врата на автобуса, но се очаква да е оттам, особено ако има хора за качване на предната врата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.