Прескочи до съдържание

Троглодитски градове


Препоръчани мнения

Интересни са ми троглодитските градове. Какво имате в колекциите си, може ли да покажете снимки и да дадете координати?

Моят опит е свързан с:

- Кападокия и Хасанкейф /Турция/;

- Уплисцихе /Грузия/

- Матера /южна Италия/

- Шикли /Сицилия/

 

post-786-0-77748200-1390740357_thumb.jpg

Матера

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

royak, малко старомоден съм , ще да ме простиш за това, но какво значи "троглодитските градове". За ядене ли са, за пиене ли, или е някакъв животрептящ архитектурен неологизъм, току-що изкован в дебрите на модерния "новобългарския език"...?

 

Връзка към коментар

Австралийския Cooper Pedy брои ли се? Там заради зверските жеги, повечето хора живеят в пещери под земята, едно на ръка, че е миньорски град. 

 

Не са мои снимките де, не съм бил там:

 

436218059_4712fe5ea2_o.jpg
 
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Скалните манастири в Иваново, Русенско дали попадат в подобна класификация?

 

Все пак въпросът е за градове, а това не са такива. Иначе има много скални църкви и манастири в България - единственият действащ скален манастир днес край Басарбово, скалните църкви край Табачка, манастира край Крепча (дотук само в моя регион), Аладжа манастир, манастирите по Шуменското плато. В тези съм влизал лично плюс всички край Иваново, а съм сигурен, че има още много.

Редактирано от NikolaiRG
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Матала - Крит

 

attachicon.gif014 - Курорта Матала (10).jpg

 

Хасанкейф - Турция

 

attachicon.gif07 - Хасанкейф (87).JPG

 

Матера - Южна Италия

 

attachicon.gif037 - Matera ( 8).jpg

 

В Матала съм била два пъти, но мисля, че скалните "апартаменти" са били предназначени за телополагания, а не за живеене. Или греша?

Връзка към коментар

В Матала съм била два пъти, но мисля, че скалните "апартаменти" са били предназначени за телополагания, а не за живеене. Или греша?

И аз така мисля, "телополагали" сме там и си беше екстра, а сега май вече има ограждения... :(  

Редактирано от но нейм
Връзка към коментар

Къде по-точно са тези ограждения?

Бях видяла снимки в някакъв вестник, достъпът от плажа към пещерите беше преграден, затова ги и загледах.

Аз съм ходила преди "сто" години и тогава си беше "диво".

Връзка към коментар

Бях видяла снимки в някакъв вестник, достъпът от плажа към пещерите беше преграден, затова ги и загледах.

Аз съм ходила преди "сто" години и тогава си беше "диво".

 

Има някаква ограда между плажа и скалите, но така и не разбрах за какво е. Допускам, че вечер "заключват" вратата с катинар, за да влизат хипитата да се друсат през нощта.

Ето така изглежда оградата, за нея ли става дума? Снимката е от 2009.

post-786-0-24977700-1390774299_thumb.jpg

 

post-786-0-53253900-1390774378_thumb.jpg

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.