Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 15 часа, Alexander каза:

вода 7€

Не съм много по водата, ама това май е най-високата цена за вода, която съм виждал.

По принцип дории за бира се замислям да дам 7 евро (в скандинавските държави, където се води скъпа) пък да не говорим за вода... 😄 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, epetkov каза:

Разсъждаваш така, защото не си чужденец курортист

Разсъждавам така защото съм нормален човек, който смята за странно цените на летище в собствената му държава да са доста по-високи отколкото на почти всяко друго летище в Европа. Въобще не ни отговаря на стандарта, още повече както сме известни с евтиния си продукт. Да припомня ли какъв е масовия тип чужденец-курортист в България, който плаща по 600-700 лв. на човек за седмица ол-инклузив на Черноморието? Та какви 15 лв. за вода и 90 лв салон, хайде моля ти се...

 

Между другото същата тъпотия с цените е и на летище Бургас.

 

преди 2 часа, logist13 каза:

То май цялото летище е объркано. Само там ми се е случвало 2 часа преди полета да не те пуснат да влезеш, а да те карат да чакаш още 15-на минути. В резултат, при един единствен полет има опашки на входа, после на секюрити и накрая на паспортен контрол. И за иначе празния и безсмислен бизнес салон не остава и много време 🙂

Отново - същото е и на летище Бургас. И двете летища имат желязно правило да НЕ допускат хора в бординг зоната, ако до полета им остават повече от 2 часа. Случвало се е да отида на секюрити 2 часа и 5 минути преди излитане и упорито не ме пускат, въпреки че им казвам, че искам просто да влезна да седя в салона. Съжалявам, не го разбирам, виждал съм го само на тези 2 летища и считам, че е малоумно.

 

преди 2 часа, iMari каза:

Това с фъстъците е много забавно. Ама наложи ли се да пофлиртуваш или една усмивка с "Добър ден" върши работа?🙃

Не точно. Пътувах с приятел и той влезна с мен в салона безплатно, но като видя обявения вход от 45 евро и после като осъзна какво по принцип се "получава" срещу тези пари толкова искрено се възмути, че отиде да се оплаче на рецепционистката. То наистина си е скандално, аз такова чудо другаде не съм виждал. По-забавното е, че жената изцяло се съгласи и каза, че салона е абсолютна смешка откъм кетъринг (иначе като дизайн е много приятен), и че въобще не разбира шефовете си. Сподели, че много често плащащи хора след няколко минути искали да излезнат и вдигали скандали за да си искат парите обратно. Та в случая май извади фъстъците от неудобство.

  • Харесвам 10
  • Смея се 3
Връзка към мнение

По тази логика може и 30лв да направят водата и да спрат чешмите за всеки случай.

 

Все пак това е зона на нашите хора, а при  тях логика няма.

 

 

Връзка към мнение

Салона във Варна никога не е бил рог на изобилието, но преди поне имаха няколко вида вкусни сандвичи и винаги добър подбор от вина, както безалкохолни и бира. Явно около пандемията са решили да икономисват. 

 

И аз съм се дразнила на правилото на двете морски летища да не допускат пътници повече от 2 часа преди полет, но са ми обяснявали, че това се налага заради голямата концентрация на хора. Факт, летните месеци в зона заминаващи хората са един върху друг. Салона в Бургас често е претъпкан. Като отидеш до тоалетната, която е извън салона, докато се върнеш, служителката вече те е забравила и пак трябва да показваш карта и да я уверяваш, че ти всъщност вече си влязъл. 

Нооо всичко това за някои от нас вече няма да съществува като проблем. Дайнърс ни отърваха от това бреме. 😉

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 34 минути , iMari каза:

Салона във Варна никога не е бил рог на изобилието, но преди поне имаха няколко вида вкусни сандвичи и винаги добър подбор от вина, както безалкохолни и бира. Явно около пандемията са решили да икономисват. 

 

И аз съм се дразнила на правилото на двете морски летища да не допускат пътници повече от 2 часа преди полет, но са ми обяснявали, че това се налага заради голямата концентрация на хора. Факт, летните месеци в зона заминаващи хората са един върху друг. Салона в Бургас често е претъпкан. Като отидеш до тоалетната, която е извън салона, докато се върнеш, служителката вече те е забравила и пак трябва да показваш карта и да я уверяваш, че ти всъщност вече си влязъл. 

Нооо всичко това за някои от нас вече няма да съществува като проблем. Дайнърс ни отърваха от това бреме. 😉

 

 

На празно летище, само с един полет в тази часова зона, пак не пускат, а чакат да станат по-малко от 2 часа преди полета. Салона е празен, но тъпченето на хората един връз друг в едни малки кошарки на гейта пак е факт, т.е. за цялото безумие виновно си е само и единствено летището.

Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги Матеев каза:

доста по-високи отколкото на почти всяко друго летище в Европа

Включително и от   българското летище София.  На споменатото летище, обаче,  повече от 50% от пътникопотока са българи. Затова на летище София цените, макар и да са високи не са такива главозамайващи,  като  на Бургас и Варна, в които делът на българите е твърде, твърде малък.  Хората от големия дял - чуждите туристи я се върнат пак в България, я не се върнат. Европа е 500 милионна и всяка година (до ковода) морските летища бележеха ръст.  За жалост, вероятно това е "пазарната" логика на  концесионера на двата аеропорта.

Връзка към мнение
преди 9 часа, iMari каза:

И аз съм се дразнила на правилото на двете морски летища да не допускат пътници повече от 2 часа преди полет, но са ми обяснявали, че това се налага заради голямата концентрация на хора. Факт, летните месеци в зона заминаващи хората са един върху друг. Салона в Бургас често е претъпкан. Като отидеш до тоалетната, която е извън салона, докато се върнеш, служителката вече те е забравила и пак трябва да показваш карта и да я уверяваш, че ти всъщност вече си влязъл. 

Абсурдно правило, но в същото време прекрасен вариант за така наречения "терминал за вътрешни полети" на летище София, където въпросната тоалетна въобще липсва и не е много "prostate problems friendly"

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, epetkov каза:

Включително и от   българското летище София.  На споменатото летище, обаче,  повече от 50% от пътникопотока са българи. Затова на летище София цените, макар и да са високи не са такива главозамайващи,  като  на Бургас и Варна, в които делът на българите е твърде, твърде малък.  Хората от големия дял - чуждите туристи я се върнат пак в България, я не се върнат. Европа е 500 милионна и всяка година (до ковода) морските летища бележеха ръст.  За жалост, вероятно това е "пазарната" логика на  концесионера на двата аеропорта.

Аз пак не разбрах какво като пътниците са чужденци? Както се разбра, няма в Европа, да не казвам в света по-високи цени, та тези бленувани чужденци пак не са свикнали на такива цени. Да пускат бира 30лв и вода 20лв да закръглят, все някой ще купи.

 

Това се казва алчност, иска да продаде 2 бири на ден и да не прави нищо друго. Какво правят 9 месеца, в които няма повече от 3-4 полета на ден? Ами нещо не затварят както сергиите на Златните извън сезона.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Споделям една обща статия за България Еър и по-точно за бъдещи полети от летище Варна -

 

 "БЪЛГАРИЯ ЕЪР" ПУСКА ДИРЕКТНИ ПОЛЕТИ ОТ ВАРНА ДО АТИНА, ФРАНКФУРТ, ПАРИЖ, ПРАГА И ВАРШАВА - ТУК

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, agenta каза:

Споделям една обща статия за България Еър и по-точно за бъдещи полети от летище Варна -

 

 "БЪЛГАРИЯ ЕЪР" ПУСКА ДИРЕКТНИ ПОЛЕТИ ОТ ВАРНА ДО АТИНА, ФРАНКФУРТ, ПАРИЖ, ПРАГА И ВАРШАВА - ТУК

И снимка на самолет на Уиз в статията 🙂

Докато не литнат, не вярвам 😞

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

GP Aviation ще пуснат най-вероятно и полети до Варна от Прищина. Чартъри, организирани от Адриа Турс

https://adriatours-ks.com/bullgari/

 

 

Screenshot 2024-04-30 at 11.41.31 PM.png

Връзка към мнение
преди 2 часа, Hakkâri Spor каза:

най-вероятно и полети до Варна от Прищина.

По-скоро няма да пуснат. Снимката е  чисто рекламна и е честа практика този подход в туристическия сектор.  Предлагат хотели от северното черноморие, като евентуалните клиенти ще се извозват с автобуси от Сарафово.  От линка на Адрия Турс  лесно може да се направи симулация на покупка на лятна почивка в България. От падащото меню излиза само летище Бургас и различни хотели от южното и северното  черноморие. 

Връзка към мнение
🛫 New routes from Varna:
🇧🇬🇩🇪Varna-Munich, operated by Discover airlines (resumes 3 May 2024)
🇧🇬🇹🇳Varna-Djerba, operated by European Air Charter (begins 20 May 2024)
🇧🇬🇩🇪Varna-Hannover, operated by Fly Lili (resumes 6 June 2024)
🇧🇬🇨🇿Varna-Prague, operated by Bulgaria air (begins 23 June 2024)
🇧🇬🇩🇪Varna-Hannover, operated by TUI fly Deutschland (resumes 25 June 2024)
🇧🇬🇮🇱Varna-Tel Aviv, operated by Bluebird Airways (begins 2 July 2024)
🇧🇬🇩🇪Varna-Frankfurt, operated by Bulgaria air (begins 6 July 2024)
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Hakkâri Spor каза:

New routes from Varna:

Значи  анонсираните  преди два месеца  нови полети  на Bulgaria Air от Варна до Атина,  Париж и Варшава отпадат   😐

Вече стартиралият полет Варна-Париж на Transavia липсва само в списъка ти.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , tony555 каза:

няма логика

напротив, има логика. Традиционно полетите през лятото от/до морските  курортни летища са  значително по-скъпи от некурортните летища. Може да се сравнят полетите до Истанбул с тези до Анталия или Даламан. Полетите до Мадрид с тези до Малага.  Полетите до Катания с тези до Милано  и тн.

Връзка към мнение

как да няма логика, летния сезон, морска дестинация

пък и от Варна по принцип има по-малко полети и е нормално да са по-скъпи от София

Връзка към мнение
преди 4 минути , neuromancer каза:

как да няма логика, летния сезон, морска дестинация

пък и от Варна по принцип има по-малко полети и е нормално да са по-скъпи от София

e да ама миналата по миналата година въобще не беше така...казвам го от ли4ен опит...а и зимата цените пак са в пъти пове4е сега...

Връзка към мнение
преди 15 минути , tony555 каза:

ама миналата по миналата година въобще не беше така

Миналата и по-миналата години бяха следковидни години. Сега сме в година на възстановяване и растеж.  Конкретно, обаче за Уиз се забелязва една друга тенденция.  Две седмици преди датата на летене се появяват адекватни ценни. Примерно днес се вижда Варна - Берлин за 15 юни  160 евро, но на 1-2  юни е много вероятно цената да е 65-75 евро. Поне така беше миналото лято.

 

P.S.  Проверих все пак за 15 юни и дава Варна-Берлин 75 евро, което си е добра цена. Няма как да очакваме билети по 30-40 евро в летния сезон от/до морски летища.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Варна-Прага  Bulgaria Air vs SmartWings: 

 

Screenshot_20240502_170548_Samsung Internet.jpg

В ден сряда има разлика в полза на Bulgaria Air. В ден неделя цените се изравняват. През месец юли практически цените на двете компании са еднакви. 

Връзка към мнение
преди 9 часа, epetkov каза:

Значи  анонсираните  преди два месеца  нови полети  на Bulgaria Air от Варна до Атина,  Париж и Варшава отпадат   😐

Вече стартиралият полет Варна-Париж на Transavia липсва само в списъка ти.

 

 

Eх, будната ми съвест-сянка. "kusura bakma", казват съседите. Този списък не претендира за точност и изчерпателност.  Има още много полети от летище Варна. 

Връзка към мнение
преди 8 часа, tony555 каза:

Някой има ли си на идеа защо са така скъпи полетите до германия на визз от варна...няма логика тези от София да са в пъти по евтини...

Защото значително орязаха полетната си програма от Варна. Резултатът е ясен ниско предлагане и непроменено (високо) търсене.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , Hakkâri Spor каза:

Този списък не претендира за точност и изчерпателност.

Напротив, напротив! На 99,4%  списъкът ти е точен.  Много полезна работа си свършил.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.