Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Някой ползвал ли е приложението Taxsee във Варна? Трябват ми за полет, който каца след 00:00ч. и се чудя дали може да се разчита, че имат работещи коли по това време. Дават добри цени от летището до Дружба. Въобще популярни ли са в града?

Връзка към мнение
преди 14 минути , iMari каза:

Дават добри цени от летището до Дружба

Колко са добри цените им? Легалните таксита на летище Варна  Триумф Такси  също дават нормални цени. Не са копърки. Всичко си е по апарат. Вярно е, че ще е по нощна тарифа, но това е нормално.  Сайт: https://www.triumftaxi.com/tariffs

Връзка към мнение

В момента ми дават 13лв. Последно сме плащали около 20лв(дневна тарифа) преди няколко години, но от тогава вдигнаха цените. Сега имаш ли идея колко струва до Дружба дневна или още по-добре нощна?

За Триумфа знам, но съм ги ползвала само до центъра, не и към курортите.

А и често подобни приложения нямат голяма разлика между дневна и нощна тарифа, може би така печелят пред конкуренцията. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

Сега имаш ли идея колко струва до Дружба дневна или още по-добре нощна?

И аз знам това 18-20 лева дневна.  Още 20% да е отгоре за нощната тарифа, макар, че по тарифата им е само 10%  допълнително. Има един нюанс, че през нощта няма трафик, по-малко работещи светофари, следователно цената ще е човешка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 29.05.2023 г. в 14:22, tch каза:

От октомври Уиз спират за съжаление полетите до Баден-Баден/Карлсруе, Виена, Ливърпул, Прага и Франкфурт-Хан.

Странно , аз в неделя се прибрах от Виена . В самолета нямаше едно свободно място. Подобно беше положението и преди седмица на отиване.

Явно имат други приоритети или кой ги знае ли какво имат в предвид.

Връзка към мнение
На 29.05.2023 г. в 14:22, tch каза:

От октомври Уиз спират за съжаление полетите до Баден-Баден/Карлсруе, Виена, Ливърпул, Прага и Франкфурт-Хан.

Дано не е вярно!

Връзка към мнение
Преди 1 час, nino каза:

аз в неделя се прибрах от Виена . В самолета нямаше едно свободно място

 

На 29.05.2023 г. в 14:22, tch каза:

От октомври Уиз спират за съжаление полетите до Баден-Баден/Карлсруе, Виена, Ливърпул, Прага и Франкфурт-Хан.

Миналата неделя не е октомврийска неделя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 часа, rdd каза:

Дано не е вярно!

Билети не се продават, така че си е вярно.

 

преди 4 часа, nino каза:

Странно , аз в неделя се прибрах от Виена . В самолета нямаше едно свободно място. Подобно беше положението и преди седмица на отиване.

 

Специално за Виена не е чак такава загуба, има още две компании по линията. За другите линии е много кофти.

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, nino каза:

Странно , аз в неделя се прибрах от Виена . В самолета нямаше едно свободно място. Подобно беше положението и преди седмица на отиване.

Явно имат други приоритети или кой ги знае ли какво имат в предвид.

Приоритетът им е да правят печалба. Явно други линии са по-печеливши от българския пазар.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...
Иван Попов

Вие от Варна защо не казвате, че имате толкова евтина бира на летището 😀 Чак 11 лева за кенче 😃

1736003.jpg

Ето една случка от един пътник.....

"Бях гост на Летище Варна и реших да ви споделя малко цифромания от Costa Coffee. И може да си спестите коментарите с "ако искаш, никой не те кара". Исках кафе-макиато и никой не ме караше".

Този пост, придружен с кадри от въпросното заведение, предизвика оживена дискусия в социалната мрежа Фейсбук. Тема на спора, разбира се, са цените на артикулите от кадрите.

Ето само една малка част от коментарите на хората - едни са искрено възмутени, докато други заявяват, че това е нормална практика по летищата:"Това първото ходене до летище ли Ви е? Цените са такива по летищата".

 

За повече инфо цък.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Иван Попов каза:

Вие от Варна защо не казвате, че имате толкова евтина бира на летището 😀 Чак 11 лева за кенче 😃

Още преди повече от десетилетие бях удивена как на Хийтроу мога да закуся за по-малко пари, отколкото на нашето в София. Мюсли с мляко, кафе и фреш в starbucks (или подобна верига, не помня вече) бяха колкото един умрел сандвич тук. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Може ли за малко повече информация задължително ли се минава през паспортна проверка на Летище Варна при вътрешен полет, има ли автоматични врати, както в София?

 

Понеже за първи път ще летя до Варна, моля за информация за таксита от/до летището?

 

Връзка към мнение
В момента, epetkov каза:

ДО  Варна няма паспортна проверка при вътрешен полет.  Триумф  Такси.

Благодаря! А от Варна до София, просто предполагам, че е същото като в Бургас, минава се пак през паспортна проверка.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 9.08.2021 г. в 7:40, Alexander каза:

Имаме за София и дори Бургас, затова пускам и за Варна.

 

летището е почти ново, вътре е доста по-добре от софийското, включително тоалетните.

 

Днес се оказа, че вече няма значение дали се лети вътрешен или международен полет.

Чака се чинно на 3 опашки, искат се лични документи на влизане преди скенеритр, след това на паспортен контрол и накрая на изхода.

питах защо така, ами нямало отделно входове за вътрешните, макар сутринта и двата полетя с бяха вътрешни.

имаше работещ един скенер и дамо едно гише за паспортен контрол.

разбира се инвестираните милиони си седят неработещи..

 A4C1017F-1997-4148-BB05-BD646245B065.jpeg.8a8df34046e874a2aa5edcfdb27d7eef.jpeg

 


цените вътре на всичко  да сериозни.

малка вода 2,1€, голяма 3,50 на оферта без оферта 3,70, Evian 6,40€
Сода тоник малка 2,60€

 

5EB34D65-8CC0-44A0-B667-B05BD64A4D59.jpeg.3c3a9366eae2a84e4f7de5a70e8bf8a9.jpeg

 

Само мога да се смея 1,5л вода 7€, кола 0,5-4€, марс 3€.

 

Българска бира 6-6,50€ в кен.

Корона 8€, сладолед бос и подобни по 10лв.

пълни смешници 

 

в магазина young stallion вино 20€, или около 250% надценка от цена на дребно 15-16лв е.

 

 

 

Съмняваме да имат дори минимален оборот и се чудя кой изобщо купува нещо.

 

 

IMG_1161.jpeg

IMG_1160.jpeg

IMG_1159.jpeg

IMG_1158.jpeg

  • Шок 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Само мога да се смея 1,5л вода 7€, кола 0,5-4€, марс 3€.

 

Българска бира 6-6,50€ в кен.

Корона 8€, сладолед бос и подобни по 10лв.

пълни смешници 

 

в магазина young stallion вино 20€, или около 250% надценка от цена на дребно 15-16лв е.

 

 

 

Съмняваме да имат дори минимален оборот и се чудя кой изобщо купува нещо.

 

 

IMG_1161.jpeg

IMG_1160.jpeg

IMG_1159.jpeg

IMG_1158.jpeg

Та това е по-скъпо от летището на Амстердам..... 

А да не говорим, че малката вода на летището в Солун е само € 0,50. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 1 час, Alexander каза:

Само мога да се смея 1,5л вода 7€, кола 0,5-4€, марс 3€.

 

Българска бира 6-6,50€ в кен.

Корона 8€, сладолед бос и подобни по 10лв.

пълни смешници 

 

в магазина young stallion вино 20€, или около 250% надценка от цена на дребно 15-16лв е.

 

 

 

Съмняваме да имат дори минимален оборот и се чудя кой изобщо купува нещо.

 

 

IMG_1161.jpeg

IMG_1160.jpeg

IMG_1159.jpeg

IMG_1158.jpeg

За сметка на това достъпът до лаунджа на летище Варна струва "само" €45 (ако нямаш вариант за безплатно влизане). Срещу което получаваш буквално солети, вода, кафе и (ако станеш симпатичен на рецепционистката) пакетче фъстъци, което се вади специално от склада. Като за 90 лв. - толкова. Естествено, колкото пъти влизах в тоя салон толкова пъти бях сам, колко изненадващо. Нещо сериозно са се объркали като цяло.

  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

Само мога да се смея 1,5л вода 7€, кола 0,5-4€, марс 3€.

 

Българска бира 6-6,50€ в кен.

Корона 8€, сладолед бос и подобни по 10лв.

пълни смешници 

 

в магазина young stallion вино 20€, или около 250% надценка от цена на дребно 15-16лв е.

 

 

 

Съмняваме да имат дори минимален оборот и се чудя кой изобщо купува нещо.

 

 

IMG_1161.jpeg

IMG_1160.jpeg

IMG_1159.jpeg

IMG_1158.jpeg

Купуват здравата, даже и опашки има лятото

 

преди 2 часа, Иван Попов каза:

Та това е по-скъпо от летището на Амстердам..... 

А да не говорим, че малката вода на летището в Солун е само € 0,50. 

В Гърция цената на водата е държавно ограничена на 0.50 евро за малка бутилка.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 часа, adreno каза:

Купуват здравата, даже и опашки има лятото

Горното е вярно. В противен случай цените не биха били толкова високи. 95 % от пътникопотока са  курортисти чужденци. Когато си похарчил  известна сума за  едноседмична морска почивка, няма никакво  значение колко ще платиш за една бира преди да излетиш към  родината си и да се пуснеш пак в ежедневието си в Берлин или Амстердам. Останалите 5% са българи,  завръщащи се в Западна Европа след  отпуска. От Фрапорт  разчитат на голямата  група от 95%, а не на малката от 5%.

преди 11 часа, Георги Матеев каза:

Нещо сериозно са се объркали като цяло

Разсъждаваш така, защото не си чужденец курортист, а нормален източноевропейски пътешественик и магеланец, разбира се.

 

  Alexander@  за Фрапорт няма никакво значение, че някои пасажери   се смеят на тези цени. Ами да  се смеят. Смехът е безплатен.

Връзка към мнение
преди 12 часа, Георги Матеев каза:

За сметка на това достъпът до лаунджа на летище Варна струва "само" €45 (ако нямаш вариант за безплатно влизане). Срещу което получаваш буквално солети, вода, кафе и (ако станеш симпатичен на рецепционистката) пакетче фъстъци, което се вади специално от склада. Като за 90 лв. - толкова. Естествено, колкото пъти влизах в тоя салон толкова пъти бях сам, колко изненадващо. Нещо сериозно са се объркали като цяло.

 

То май цялото летище е объркано. Само там ми се е случвало 2 часа преди полета да не те пуснат да влезеш, а да те карат да чакаш още 15-на минути. В резултат, при един единствен полет има опашки на входа, после на секюрити и накрая на паспортен контрол. И за иначе празния и безсмислен бизнес салон не остава и много време 🙂

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Това, което със сигурност ни отличава като източни европейци е убедеността, че при западните европейци всичко е цветя и рози, улици от злато, всички са презадоволени, на  никой не му хрумва да пести и няма нищо против да дава 10-20 пъти повече над обичайната стойност.

Цените на летище Варна открай време са подобни, може би шоповете са една голяма пералня за пари, както всичко в района. 

преди 12 часа, Георги Матеев каза:

ако станеш симпатичен на рецепционистката) пакетче фъстъци,

Това с фъстъците е много забавно. Ама наложи ли се да пофлиртуваш или една усмивка с "Добър ден" върши работа?🙃

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.