Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не съм сигурен дали това е темата, в която да си задам въпроса, но ще го пусна тук : 

Според опита, който имате с авиокомпаниите Qatar или Turkish са по-добре? 
Чета много разностранни мнения из нета, особено сега по време на пандемията.. 

Иначе казауса ми е следния : Имам закупени билети за Япония за ноември месец, но по всяка вероятност няма да успеят да се осъществят, билетите са на катарците. 
Идеята е, понеже са запазвани с възможност за refund/смяна на дати, да се осъществи пътуването все пак около Великден следващата година. Цените обаче за този период на катарците скачат буквално двойно, че и малко отгоре, а на турците е с около 5-600лв разликата, което е поносимо. Освен това и те имат опция, ако се букне билет до 31-ви дек тази година, да се отменя до 31-ви март следващата, което е доста голям плюс. Другия + в полза на турците е, че полетите им все още са 15-16ч, докато катарците в началото бяха така и после върнаха стопа в Румъния и дори тогава полета отива на 24 часа близо.. 

Та.. имам нужда от съвет - заслужават ли си Turkish при тези условия спрямо катарците? 

Благодаря! 🙂

Връзка към коментар
преди 54 минути , Kosta Grudov каза:

Не съм сигурен дали това е темата, в която да си задам въпроса, но ще го пусна тук : 

Според опита, който имате с авиокомпаниите Qatar или Turkish са по-добре? 
Чета много разностранни мнения из нета, особено сега по време на пандемията.. 

Иначе казауса ми е следния : Имам закупени билети за Япония за ноември месец, но по всяка вероятност няма да успеят да се осъществят, билетите са на катарците. 
Идеята е, понеже са запазвани с възможност за refund/смяна на дати, да се осъществи пътуването все пак около Великден следващата година. Цените обаче за този период на катарците скачат буквално двойно, че и малко отгоре, а на турците е с около 5-600лв разликата, което е поносимо. Освен това и те имат опция, ако се букне билет до 31-ви дек тази година, да се отменя до 31-ви март следващата, което е доста голям плюс. Другия + в полза на турците е, че полетите им все още са 15-16ч, докато катарците в началото бяха така и после върнаха стопа в Румъния и дори тогава полета отива на 24 часа близо.. 

Та.. имам нужда от съвет - заслужават ли си Turkish при тези условия спрямо катарците? 

Благодаря! 🙂

За мен Търкиш са супер. Летял съм с тях до Канада и бяха наистина супер - храна, отношение, точност. Катар също са много добре, с тях бях до Малдиви, но имах голям стоп в Катар от 8+ часа и малко ми беше кофти, а като добавиш и стопа в Букурещ… 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Kosta Grudov каза:

Не съм сигурен дали това е темата, в която да си задам въпроса, но ще го пусна тук : 

Според опита, който имате с авиокомпаниите Qatar или Turkish са по-добре? 
Чета много разностранни мнения из нета, особено сега по време на пандемията.. 

Иначе казауса ми е следния : Имам закупени билети за Япония за ноември месец, но по всяка вероятност няма да успеят да се осъществят, билетите са на катарците. 
Идеята е, понеже са запазвани с възможност за refund/смяна на дати, да се осъществи пътуването все пак около Великден следващата година. Цените обаче за този период на катарците скачат буквално двойно, че и малко отгоре, а на турците е с около 5-600лв разликата, което е поносимо. Освен това и те имат опция, ако се букне билет до 31-ви дек тази година, да се отменя до 31-ви март следващата, което е доста голям плюс. Другия + в полза на турците е, че полетите им все още са 15-16ч, докато катарците в началото бяха така и после върнаха стопа в Румъния и дори тогава полета отива на 24 часа близо.. 

Та.. имам нужда от съвет - заслужават ли си Turkish при тези условия спрямо катарците? 

Благодаря! 🙂

Стига Туркиш да не летят с А330 всичко е наред. Прецени си как ти в по-добре - да летиш 1 час първа отсечка и после 12 ч или с Катар да разделиш пътуването почти по равно. Аз харесвам и двете компании, но Катар са ми по-приятни, по-удобни самолети и удобство в разделянето на пътуванвто. Разбира се виж си и в кой вариант какъв стоп имаш. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И едните, и другите си имат предимства.

На дългите полети към Азия съм предпочитала катарците, за да има по-равномерно разпределение на времето.

Това когато няма стоп в Букурещ, че излишно удължава полета.

Важно е и какъв престой има между полетите.

На средни разстояние предпочитам турците - имаме повече полети към Истанбул, пък и там някак не ми пречи да имам по-голям престой.

Като цяло, мисля, че още е рано за билети за април седващата година.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз си мисля, че ако има проблем с пътуването, ще можеш да смениш датите без доплащане. Да искаш рефънд сега и да купуваш нов билет си е главоболие. Ако ще пътуваш икономична класа не мисля, че разликата между двете е съществена, по-скоро виж удобството на разписание и възможност за промяна на билета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 33 минути , Jorro каза:

Стига Туркиш да не летят с А330 всичко е наред.

А какво му е на А330? Просто ми стана интересно, защото аз като летях с него, бях доста доволен от самолета, приятна конфигурация 2-4-2, особено ако пътуваш сам или още по-добре ако сте двама, няма нужда размествате никой при ставане, също имаше и достатъчно място до предната седалка.

 

@Kosta Grudov извинявай, че ти се намесвам в темата със странични въпроси 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите! Щом има доволни и от двете компании май ще избера Turkish, че за мен определено е по-добре да пътувам една къса отсечка, малък престой и стабилен полет, отколкото да ги отделям на 3 по 8 часа, защото горе-долу докато се стигне в Доха са 8, там престоя е горе-долу толкова, което е супер неудобно за мен и после още един от 8.. Освен това часовете на пристигане в Ханеда и в София после на връщане са по-удобни с Turkish.. 
Просто идеята ми беше дали разликата в цената си заслужава, но съм по-скоро обнадежден 🙂

 

преди 12 часа, Mary каза:

Като цяло, мисля, че още е рано за билети за април седващата година.

По-скоро началото на май, наистина не се знае какво е положението, но при положение, че има право на рефънд до 31-ви март, мисля че е ок да се запази нещо.

 

преди 12 часа, neuromancer каза:

Аз си мисля, че ако има проблем с пътуването, ще можеш да смениш датите без доплащане. Да искаш рефънд сега и да купуваш нов билет си е главоболие. Ако ще пътуваш икономична класа не мисля, че разликата между двете е съществена, по-скоро виж удобството на разписание и възможност за промяна на билета.

Имаш предвид, ако границите на Япония са затворени за българи ли? Защото разликата в цената наистина е двойна.. Може би ще се свържа със съпорта да ги питам какво се случва в тази ситуация, но когато взимах билетите изрично беше посочено, че при промяна на датите се доплаща разликата в цената.

 

преди 12 часа, Мирослав Василев каза:

А какво му е на А330? Просто ми стана интересно, защото аз като летях с него, бях доста доволен от самолета, приятна конфигурация 2-4-2, особено ако пътуваш сам или още по-добре ако сте двама, няма нужда размествате никой при ставане, също имаше и достатъчно място до предната седалка.

 

@Kosta Grudov извинявай, че ти се намесвам в темата със странични въпроси 😀

Няма проблеми и на мен ми е интересно 😄

 

Връзка към коментар
преди 5 часа, Kosta Grudov каза:

Може би ще се свържа със съпорта да ги питам какво се случва в тази ситуация, но когато взимах билетите изрично беше посочено, че при промяна на датите се доплаща разликата в цената.


 

Би ли споделил резултата, защото се затруднявам с английския, а съм в същата ситуация 😉 с билети за ноември, които вероятно ще се наложи да сменям. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , mariya* каза:

Би ли споделил резултата, защото се затруднявам с английския, а съм в същата ситуация 😉 с билети за ноември, които вероятно ще се наложи да сменям. 

Разбира се, тези дни ще се обадя и като разбера ще споделя тук какво са ми казали. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, mariya* каза:

Би ли споделил резултата, защото се затруднявам с английския, а съм в същата ситуация 😉 с билети за ноември, които вероятно ще се наложи да сменям. 

Нещо ме зачовърка и реших да им се обадя още днес 😄


Та вариантите са няколко - refund от 7 до 28 работни дни по сметката, от която е правена резервацията.
Смяна на дати - при собствено желание - доплаща се разликата в цената за новите дати (а за Япония всички дати напред във времето са близо двойно по-скъпи за съжаление 😞
Смяна на дати - при канселиране на полета от авиопревозвача - не се доплаща нищо, независимо от разликата от цената. 

Мисля, че третият вариант е този, за който @neuromancer говори, но не знам каква е вероятността да се канселира самия полет от тях.. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вчера звънях на катарците да си отменям резервация, стана учудващо бързо и лесно, без никакви врътки, остава да дойде и рефънда. Катарците и към момента предлагат пълна гъвкавост и възстановяване на цялата сума без удръжки при отмяна на пътуването. Турците как са в това отношение, май не предлагат възстановяване на суми, а само смяна на дати/дестинация? Иначе и 2-те авиокомпании биват 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 часа, Мирослав Василев каза:

А какво му е на А330? Просто ми стана интересно, защото аз като летях с него, бях доста доволен от самолета, приятна конфигурация 2-4-2, особено ако пътуваш сам или още по-добре ако сте двама, няма нужда размествате никой при ставане, също имаше и достатъчно място до предната седалка.

 

@Kosta Grudov извинявай, че ти се намесвам в темата със странични въпроси 😀

Аз също харесвам това разпределение:))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 19.08.2021 г. в 20:49, Мирослав Василев каза:

А какво му е на А330? Просто ми стана интересно, защото аз като летях с него, бях доста доволен от самолета, приятна конфигурация 2-4-2, особено ако пътуваш сам или още по-добре ако сте двама, няма нужда размествате никой при ставане, също имаше и достатъчно място до предната седалка.

 

@Kosta Grudov извинявай, че ти се намесвам в темата със странични въпроси 😀

Конфигурацията е удобна, но повечето 330-ки на Туркиш са стари, взети втора употреба от други компании. В икономи на мен ми е изключително тясно и неудобно , IFE-то е бавно и полуработещо, отделно самия самолет е доста шумен сравнен с по-новите си събратя. Аз съм голям фен на Еърбъс с изключение на този самолет, който намразих след 3-те ми дълги полета с него и то все на Туркиш. Разбира се, имат и някои по-нови машини, които са идея по-добре, но пак е супер тясно. Ако човека пред теб си пусне седалката назад буквално ляга върху теб и ти нямаш избор освен също да я пуснеш назад....

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 20.08.2021 г. в 15:58, mariya* каза:

Благодаря! Много ми помогна. Дали и аз да не погледна Turkish за пролетта 😁

Ами при мен вече е факт за съжаление 😄 С голямо нежелание се обадих, но все пак канселирах и сега чакам рефънда. Пролетта и Търкиш ще бъде, за момента не виждам по-добър вариант.

 

 

На 20.08.2021 г. в 16:42, logist13 каза:

Вчера звънях на катарците да си отменям резервация, стана учудващо бързо и лесно, без никакви врътки, остава да дойде и рефънда. Катарците и към момента предлагат пълна гъвкавост и възстановяване на цялата сума без удръжки при отмяна на пътуването. Турците как са в това отношение, май не предлагат възстановяване на суми, а само смяна на дати/дестинация? Иначе и 2-те авиокомпании биват 🙂

При мен също стана без проблеми, за няколко минутки вече беше изчезнала резервацията от профила, единственото което не ми хареса е, че няма потвърждение за отмяната. Той по телефона си го каза това човека, но не виждам какво им пречи да пращат мейл за потвърждение.. Да видим колко време ще им отнеме рефънда.


Иначе полетите на Търкиш до Япония са с 737-800 на късия полет до Истанбул и после 777 до Токио. 🙂

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Продукта на турците в икономи  е минимум класа под този на катарците , за бизнес класата разликата се измерва в “светлинни години”.  Самият факт , че Търкиш дори не предлагат премиум продукт като първа класа изобщо в самолетите си е повече от красноречив. Двете компании нямат много общо като имидж и качеството на предлаганият продукт .

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пътувал съм много пъти и с Tukrish (Хонг Конг, САЩ) и с Qatar (Сидни, Хонг Конг, Сингапур), при икономичната класа разликата е огромна и е изцяло в полза на Qatar. Бизнес Класа съм пътувал само с Qatar - отлични са условията, не знам как е при Turkish, но мисля че Qatar Airlines имат множество награди за продукта си.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря многo на всички! При всички събрани мнения, определено бих избрал Катар при равни други условия, но за съжаление разликата в цените на полетите, които съм набелязал, а и времетраенето са категорично в полза на Търкиш за сега. Дано някога в бъдещето да успея да ги сравня и аз двете 😄 

Връзка към коментар
На 20.08.2021 г. в 16:42, logist13 каза:

Вчера звънях на катарците да си отменям резервация, стана учудващо бързо и лесно, без никакви врътки, остава да дойде и рефънда. Катарците и към момента предлагат пълна гъвкавост и възстановяване на цялата сума без удръжки при отмяна на пътуването. Турците как са в това отношение, май не предлагат възстановяване на суми, а само смяна на дати/дестинация? Иначе и 2-те авиокомпании биват 🙂

 

Да похваля катарците, рефънда за отменената резервация е постъпил по сметката ми на 24.08., т.е. за 5 календарни дни след обаждането ми за отмяна. Браво! Даже са с 15 лева повече заради валутните курсове. Съжалявам само, че резервацията трябваше да отпадне, но при първа възможност ще ги ползвам пак.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Похвала и от мен за рефънда - 9 календарни дни или 7 работни - точно колкото са отбелязали като минимум - сумата беше точно до стотинка. 👏

ЕДИТ : И да изкажа искрените си "благодарности" на FIBANK, които при рефънд по карта си удържат цял 1% от сумата, защото това била политиката им при получаване на пари по карта, сметката ми там най-вероятно скоро ще бъде затворена 😄

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.