Прескочи до съдържание

12 септемврийски дни в Турция с кемпер


itcome

Препоръчани мнения

Господа, Дами,
След малко четене, мако разговори, малко вдъхновение свише, изработих този маршрут за ваканцията ни тази година:
https://goo.gl/maps/cKWLaHZbcFGoabWq9
Нямам разбивка по дни а плана е да пътуваме много в началото и края  на пътуването, и да отделим две нощувки на Кападокия.
Трима възрастни и дете на 6 години. 6 местен кемпер. 6-19.септ.

Моля запознатите с марщрита за препоръки, съвети или откровени забрани.
Благодаря!
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Подготвям същия маршрут, но ние ще пътуваме с кола. Приятели,  които ходиха миналата година ми казаха,  че от Немрут към Малатия пътя бил затворен и не можело да се мине. Някой ако е ходил по скоро да ме поправи.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тагвам @Tonyco, който по спомен тази пролет ходи до Немрут, да каже какво е положението там с пътищата. Иначе добре сте го замислили. Единствено от мен съвет не минавайте по новата магистрала Истанбул - Анкара. Ние на връщане от Амася минахме по нея до Одрин. Много е добра, беше празна, но е много по скъпа. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, MayaS каза:

Ето и темата на tonyco, може да я прегледаш за информация:

 

О! Бях я чел. Интересно ми е за мнения относно новата бежанска криза. Най-вероятно ще сме много по-проверявани.
С дроновете явно няма грижа, чудя се с радиостанциите как е?

 

Връзка към коментар

Ако мислиш да носиш дрон - направо забрави. Там закона е жесток, а разрешително посмъртно не можеш да вземеш. Играх го този филм вече. По добре не си и помисляй. Радиостанции в любителския обхват нямаш проблем мисля. Иначе заради бежанците наистина може и да ви проверяват, но това няма да ви е проблем. Ние бяхме май месец точно в най-тежкия лок даун и доста ни проверяваха, но като кажете, че сте туристи и от къде накуде отивате грижи нямате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , MayaS каза:

@neuromancer, @cck, @Mary - имам въпрос, няма иконки за реакция под мойте мнения, това бъг ли е или нарочно?

Има си реакции на твоите мнения. За самата теб няма такива - т.е. ти не можеш да реагираш на собствените си мнения.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Благодаря и аз така предположих ама да питам :). Нормално да не мога аз ди си слагам реакции на моите мнения. Че едно лайкване ще настанееее 🙂 🙃

Връзка към коментар

Ако имате конкретни въпроси питайте. Това с бежанците съм го пропуснал явно... 😁 Оградата е толкова сериозна, че не знам от де идват тея бежанци. Минавал съм ги тези пътища и с мотор, и с кемпър, и с колело, само кеф, друго не мога да кажа и никакви сериозни проблеми никъде. От Кападокия до Анкара е скъпа магистралата, след това вече си е старата и се кара без пари. Ние точно влязохме в Турция, когато беше първия ден на пълния локдаун, и много чести проверки имахме. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Tonyco каза:

Относно дрона, ако е до 250 гр няма проблем да се лети, но не на всякъде.

Малък е - Марик мини. Ще видим дали ще го отстрелят някъде 🙂 Направил си страходни кадри - тези до морето с течащите облаци.
Колко скъпа е тази магистрала към Анкара? Само електронна винетка ли се взма за автомобила? Правили ли са проблеми за консумиране на алкохол пред кемпера?

400 км на ден постижимо ли е с разглеждане на забележителности? Добър ли е обхвата (покритието) на Тюксел?  (смятам да взема тяхна карта за нет).

Връзка към коментар

И аз тогава бях с DJI mini, сега съм с DJI mini 2. Няма проблеми за дрона., и Благодаря за кадрите, уникално попадение да 😁

 

Ето ти цените на магистралите и мостовете в Турция да си подготвен.

 

Цени TOLL Турция

 

Трябва да си купиш стикер в който се зареждат пари от някоя поща, има гратисен период 14 дни, та може и да не е веднага. Не е винетка, на изминато разстояние се плаща има тема във форума ако не се лъжа. Задграничен паспорт и талон се иска за закупуване на стикера, после не е нужно да го лепиш, само като минаваш на толовете го задържай с пръст на стъклото под огледалото, ама и да не го правиш то снима номера и си взима пак пари автоматично, важно е да имаш стикер регистриран на номера на колата и да има пари в него заредени. След това и по бензиностанциите мдето пише KGM може да си го зареждаш. 

 

За алкохола не мога да кажа, защото не пием никакъв, но предполагам ако не си на публично място няма проблем.

 

400 е възможно, виж ми моята разбивка и в други пътеписи дето съм бил с мотора има ги и тук и в сайта ми http://www.tonyco.net, зависи колко сте организирани и колко искате да отделите време за разходки.

Обхвата е уникален и нета е бърз колкото и пъти да съм ходил и с колелото в планините дори има 4G някъде забутано дето хора не минават. 😁 Аз си пускам роуминг план на A1 World Traveler тарифа и за 5 лв на ден имам 500 минути и 500 мб, но съм на служебен номер, на частните е 200 мб на ден. Прецени си за роуминга.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Привет,
Кратък отчет на пътуването:

Ето изхарчените пари в Турция за 12 дни по категории лири/лева:

 

Гориво 4455 891
Такси пътища 768 153.6
Паркинг/Къмпинг 472 94.4
Храна/Ресторанти 1819 363.8
Входове музеи/забележителности 782 156.4
Други/Интернет 505 101
  8801 1760.2

Страхотно бюджетно пътуване. 
Карта интернет на Тюркцел която не регистрихаме към телефона.
С дрончето си лятяхме и само над един музей на открито се разпеняваи един гавазин и ме заплашваше с жандарми.

Спокойно пътуване с нито една проверка на документи из целия път 🙂

Оле!
Ето и снимки с кратък коментар към тях:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10223435200741638

     
     
     
     
     
     
     
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.