Прескочи до съдържание

Планиране на седмица в Андалусия с обществен транспорт


Lindt

Препоръчани мнения

преди 8 часа, Яничка каза:

@Lindt, гледам, че в The Fork има ресторанти в споменатите места с отстъпка. Аз обичам да отмятам такива, до сега все на хубави съм попадала.

Знае ли човек, може пък с други магеланци да вечеряш в шукаритетно испанско ресторантче...

Точно преди два дни си спомних за The Fork и планирах да си го сваля за следващото пътуване и да видя дали ще ни облекчи малко живота 🙃. Ние сме много зле в намирането на заведение, а инатливо не резервираме и набелязваме предварително. 

 

преди 10 часа, searus каза:

....

🤣 Официално разрешение имаш от мен да спреш с опитванията. Детето порасна. Супи не ще.

 

Ами освен да си направите още едно, след като това вече не е полезно 🤔

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Да добавя и аз някои неща:

за фламенко избрахме Casa de la Guitarra в Севиля и останахме изключително доволни. Не е някакъв цирк с вечери и чудесии и 100 човека. Малка заличка, колкото един хол, танцуват буквално пред теб - на 20 см разстояние, ако си на първите столове де.

 

А иначе тук имах някакъв списък за различните градове и нещата, които си бяхме набелязали:

 

Ронда - Puente Nuevo (моста), Puerta de Almocabar,

  • Mirador puente nuevo de Ronda

  • Plaza Duquesa de Parcent - Duquesa de Parcent Square

  • Jardines de Cuenca - Cuenca Gardens

 

Cadiz

Kathedrale von Cadiz

Gran Teatro Falla

Rathaus

Plaza de San Juan de Dios

Puerta de Tierra


Jerez

Königlich-Andalusische Reitschule

Alcazar

La Cartuja 

 

 

Севиля 

Фламенко в:

Casa de la Guitarra

или La Carboneria
 

Alcazar

Kathedrale

Plaza de Espana

Giralda de Sevilla

Altstadt

Torre del Oro

Casa de Pilatos

Metropol Parasol

Palast von San Telmo

Palast Las Dueñas in Sevilla

La Cartuja

Puente de Isabel II

Centro Cultural Flamenco im Casa de la Memoria

Rathaus

 

Кордоба

Mezquita

Römische Brücke

Torre de la Calahorra

Patios von Cordoba

Alcazar von Cordoba

Viana Palast

Calle da las flores


 

Гранада

Алхамбра

 

Juzcar - селцето на смърфовете, само минахме от там. Ама без кола е кофти.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

.....

Междуградско се придвижвахме с Алса - купувах билети предварително онлайн, винаги са били навреме, включително до летището /обратния курс примерно Гранада-летище Малага, което си е удобство/. Като странност мога да отбележа, че трябва да се прояви настоятелност, за да откриеш от коя стоянка на автогарата тръгват. В Малага влизаш вътре и има табло - пише си. В Гранада и Севиля обаче автобусите на Алса изобщо липсваха на таблото - та там трябва да се иде на информация да се пита. Че даже в Севиля не тръгна от този, дето ни казаха, ами примерно през един 😀 Но, както знаем, с питане до Цариград се стига 😀 Няма такъв филм, като в приложението да провериш къде ми е автобусът, пък локация, пък да излизат точни указания, както се случва при някои други линии в други държави.   

Джул, благодаря, това с автобусите е доста интересно нещо, на което @Gentleman Basta следва да обърне внимание  😄 

 

@stormbringer, не грешиш, Сиера де Гразелема изглежда като нещо, което обичайно ни интересува, но снимките от там са така обработени и с лошо качество... че ми оставят въпроси как е всъщност изглежда това място. А ми се струва, че ако отделим няколко часа за този парк, но нямаме време за Алхамбра, някои хора ще се отрекат писмено от нас 🙃

Връзка към коментар
преди 14 часа, Kristian Desev каза:

Андалусия е страст, Андалусия е емоция, Андалусия е любов, Андалусия се чувства! Успех, гарантирам, че ще ти хареса много 🙂

Всъщност именно тези думи на @Kristian Desev ме накараха да пиша в тази тема. Колко зряло за тази крехка възраст. Браво, момче! 🙂 Виждам, че си успял да се докоснеш до Андалусия. Не всеки може да се потопи така, че самият регион да му проговори, да му покаже тайните си. Да можеш да почувстваш едно място със сетивата си е истинският смисъл на пътуването. Да минеш от някъде и да "отметнеш", че си бил, е загуба на време. За някои загубата на време е удовлетворяваща. За мен времето е най-ценният ресурс и ми е ценно. Още веднъж - Браво, Кристиян!

Скоро започнах да пиша за Испания и Андалусия. Първото ми изречение от разказа беше следното - "Ако Испания е Хулио Иглесиас, то Андалусия е Джипси Кингс." Вероятно много хора няма да разберат нищо от това. Нека тогава да гледат снимките си от Мадрид и да слушат Quiero на Хулио Иглесиас. Не клип, а само музиката. Звучи дръзко, нахакано, радостно - тъкмо какъвто е Мадрид. Хайде сега на фона на снимки от Андалусия (а още по-добре спомени) слушайte Trista pena, Gitano soy, No volvere на Джипси Кингс. Понякога това, което музиката, може да разкаже, няма как простите думи да го изразят. Андалусия е също Испания, но разликата им е всъщност толкова, колкото музиката на Иглесиас и Джипси Кингс.  

Сега по темата - Седмица в Андалусия е приказка. Без кола приказката ще бъде разказана в присъствието на тълпа от туристи. Колата дава свобода, дава възможности за бързи промени. Но разбирам, че тук нещата не търпят промяна по обективни причини. Както и да е. 

Трябва да се има предвид, че много време през деня ще се загуби в транспорт. Трябва да се стикова транспорта, за да се минимизират чакането на гари/автогари. 

Севиля е моята любов. Една любов не може да бъде обяснена, трябва да й се отдадем и да й се радваме. Мога да препоръчам страхотен хотел, който може да се брои за забележителност. Обикновено не препоръчвам хотели, но ако има нужда, ще го кажа. 1-2 дни в Севиля са ОК, защото по-късно пак ще ходите там. Ако ли пък не ви грабне, пак е достатъчно.

Който казва, че може да минете само през Ронда и това е достатъчно, значи само е видял Ронда. Едно е да видиш една красавица, друго е да спиш в (с) нея. 😉Спокойствието да се събудиш в Ронда и докато закусваш да наблюдаваш крепостните стени на града и как коне пасат спокойно на отсрещния хълм си е преживяване. 

Централната улица на Малага ми прилича на Главната в Пловдив, тоест - разходката е задължителна. Друго нямало какво да се види в Малага! Сериозно?! А арабския дворец на високото кой ще отиде да го види, за да разбере, че всъщност той в много отношения не отстъпва дори на Алхамбра. Е, Алхамбра е класиката в региона. Има защо. Но и Гранада не е само Алхамбра. Много хора смятат, че е така и грешат. А Плаза Майор (ако не се лъжа, май така се казваше). Еврейският квартал със своите магазинчета, тесни улички и прекрасни гледки към Алхамбра. Да поседне човек, да си вземе чурос и чоколате и да наблюдава хората на спокойствие. Без бързане. Изобщо, да бързаш в Андалусия е като да бързаш в любовта. Не е забранено, но не води до удовлетворение. За съжаление обаче се опасявам, че очарованието на цялото пътуване малко (за да не бъда честен и да кажа "наполовина") ще бъде намалено от постоянното мислене за следващия влак, разписания, автобуси и т.н.

Кордоба е също красива и компактна. Арките на Мискитата, вътрешните дворове на някои отворени за посещение къщи (вижте Пацио де Виана - http://www.palaciodeviana.com/los-patios/) дават духа на града. Абската култура за времето си е била вероятно на по-високо ниво от европейската. Според някои мнения първият университет в Европа е именно в Кордоба, а този в Болоня е създаден по-късно. Вероятно обаче заради това, че е арабски университет, не се признава, че е първи в Европа. Все едно всъщност кой е първи. 

Храната - в Андалусия се яде Rabo de toro. Това е опашка на бик. Вкусно я приготвят и пасва перфектно с червено вино. Правят и едни панирани патладжани, които поливат с мед и балсамов оцет, но забравих как ги наричат. 

И т.к. при всяко пътуване обичам да вадя поне по 1 жокер от ръкава, моят жокер за вас е това, което взех като снимка от нета, защото снимките ми от там не ми са под ръка - Almodóvar del Río 

ALMODOVAR-DEL-RIO.jpg.9411dd92edbddac1e7c365b8eca18e14.jpg

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Цвете каза:

Ами изглежда като каменист пущинак. Не го препоръчвам.

И на мен така ми се струва, не че няма да го нагласим за снимка и да изглежда, че си заслужава разходката. И  при това да сме щастливи, че имаме слъчев есенен ден навън 🤗

Но да,  можеш да ме обезкуражаваш спокойно, Фил добре се справи с тази задача за Малта и сме му благодарни, че ни отказа от проучване на пущинака. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сутрешните часове за посещение на Каминито дел Рей са разпродадени за седмицата, в която сме там, има само в четвъртък. @Яничка, ако си мислила за тази разходка, трябва да действаш 😉

https://reservas.caminitodelrey.info/?lang=en

Изключение правят туровете с водач 18 евро и вероятно организираните екскурзии от Малага за 47 евро. И в двата случая нямаме интерес и явно освобождаваме един ден от напрегнатата си програма 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

Всъщност именно тези думи на @Kristian Desev ме накараха да пиша в тази тема. Колко зряло за тази крехка възраст. Браво, момче! 🙂 Виждам, че си успял да се докоснеш до Андалусия. Не всеки може да се потопи така, че самият регион да му проговори, да му покаже тайните си. Да можеш да почувстваш едно място със сетивата си е истинският смисъл на пътуването. Да минеш от някъде и да "отметнеш", че си бил, е загуба на време. За някои загубата на време е удовлетворяваща. За мен времето е най-ценният ресурс и ми е ценно. Още веднъж - Браво, Кристиян!

Скоро започнах да пиша за Испания и Андалусия. Първото ми изречение от разказа беше следното - "Ако Испания е Хулио Иглесиас, то Андалусия е Джипси Кингс." Вероятно много хора няма да разберат нищо от това. Нека тогава да гледат снимките си от Мадрид и да слушат Quiero на Хулио Иглесиас. Не клип, а само музиката. Звучи дръзко, нахакано, радостно - тъкмо какъвто е Мадрид. Хайде сега на фона на снимки от Андалусия (а още по-добре спомени) слушайte Trista pena, Gitano soy, No volvere на Джипси Кингс. Понякога това, което музиката, може да разкаже, няма как простите думи да го изразят. Андалусия е също Испания, но разликата им е всъщност толкова, колкото музиката на Иглесиас и Джипси Кингс.  

Сега по темата - Седмица в Андалусия е приказка. Без кола приказката ще бъде разказана в присъствието на тълпа от туристи. Колата дава свобода, дава възможности за бързи промени. Но разбирам, че тук нещата не търпят промяна по обективни причини. Както и да е. 

Трябва да се има предвид, че много време през деня ще се загуби в транспорт. Трябва да се стикова транспорта, за да се минимизират чакането на гари/автогари. 

Севиля е моята любов. Една любов не може да бъде обяснена, трябва да й се отдадем и да й се радваме. Мога да препоръчам страхотен хотел, който може да се брои за забележителност. Обикновено не препоръчвам хотели, но ако има нужда, ще го кажа. 1-2 дни в Севиля са ОК, защото по-късно пак ще ходите там. Ако ли пък не ви грабне, пак е достатъчно.

Който казва, че може да минете само през Ронда и това е достатъчно, значи само е видял Ронда. Едно е да видиш една красавица, друго е да спиш в (с) нея. 😉Спокойствието да се събудиш в Ронда и докато закусваш да наблюдаваш крепостните стени на града и как коне пасат спокойно на отсрещния хълм си е преживяване. 

Централната улица на Малага ми прилича на Главната в Пловдив, тоест - разходката е задължителна. Друго нямало какво да се види в Малага! Сериозно?! А арабския дворец на високото кой ще отиде да го види, за да разбере, че всъщност той в много отношения не отстъпва дори на Алхамбра. Е, Алхамбра е класиката в региона. Има защо. Но и Гранада не е само Алхамбра. Много хора смятат, че е така и грешат. А Плаза Майор (ако не се лъжа, май така се казваше). Еврейският квартал със своите магазинчета, тесни улички и прекрасни гледки към Алхамбра. Да поседне човек, да си вземе чурос и чоколате и да наблюдава хората на спокойствие. Без бързане. Изобщо, да бързаш в Андалусия е като да бързаш в любовта. Не е забранено, но не води до удовлетворение. За съжаление обаче се опасявам, че очарованието на цялото пътуване малко (за да не бъда честен и да кажа "наполовина") ще бъде намалено от постоянното мислене за следващия влак, разписания, автобуси и т.н.

Кордоба е също красива и компактна. Арките на Мискитата, вътрешните дворове на някои отворени за посещение къщи (вижте Пацио де Виана - http://www.palaciodeviana.com/los-patios/) дават духа на града. Абската култура за времето си е била вероятно на по-високо ниво от европейската. Според някои мнения първият университет в Европа е именно в Кордоба, а този в Болоня е създаден по-късно. Вероятно обаче заради това, че е арабски университет, не се признава, че е първи в Европа. Все едно всъщност кой е първи. 

Храната - в Андалусия се яде Rabo de toro. Това е опашка на бик. Вкусно я приготвят и пасва перфектно с червено вино. Правят и едни панирани патладжани, които поливат с мед и балсамов оцет, но забравих как ги наричат. 

И т.к. при всяко пътуване обичам да вадя поне по 1 жокер от ръкава, моят жокер за вас е това, което взех като снимка от нета, защото снимките ми от там не ми са под ръка - Almodóvar del Río 

ALMODOVAR-DEL-RIO.jpg.9411dd92edbddac1e7c365b8eca18e14.jpg

Само ще си позволя да не се съглася за чуроса, има място за чурос и чоколатео и то е в La Chocolatería San Ginés в Мадрид. По (повечето от) другите места си е сухо, пържено тесто с мляко с какао от пакетче. Ако бях разчитал на чуроса от любимата ми Гранада, никога нямаше да ми хареса. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Lindt каза:

Има ли много интересни дневни трипове от Малага, осъществими с обществен транспорт? 

Ако ви се гледа плажен кич, можете да се отбиете до Торемолинос или Марбея...

Когато ходих в Андалусия с интеррейл през далечната 2003та година (да, това беше преди атентатите на мадридската гара), тези места ме уплашиха, просто не бях виждал такова зверско презастрояване и интернационален кич - е, после наваксахме и в България със слънчака...

Сега по-сериозно:

Малага не мен лично не ми хареса. Няма какво да се види освен крепостта. Старият град е много малък и му липсва атмеосфера.

Гранада и Севиля са много впечатляващи, освен катедрали и дворци, в Севиля има и един площад plaza espana специално построен за Иберо-американското изложение през 20-те години на 20 век.

Има и римски руини извън Севиля, Italica, с много интересни запазени мозайки, но не знам сега как може да се стигне в сегашната пандемична обстановка. Имаше селски автобус, който преминава до входа му.

Гранада - обиколете всички църкви, без да се замисляте.

 

Кордоба - ми се стори най-автентичният град, може би заради липсата на туристи, или просто защото беше първа спирка след ужасяващото 3-дневно пътуване с автобус от София до Мадрид? Пазарчета по площадчетата, криви улички, малки ресторантчета, някаква по-арабска атмосфера.

Не знам как е днес обаче, сигурно са се променили много всичките градове.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Lindt мисля, че ти наскоро чете какво съм писала за нашето пътуване, така че няма какво ново да добавя, освен че автобусите ни си бяха съвсем точно по разписание, доста удобни и ги намирам за предимство при посещение на градове, които се обикалят спокойно пешеходно, без да се тормозиш с паркинги, ако избереш да се позиционираш централно

 

думи като любов и страст се въздържам да използвам, пазя си ги за друг вид прекарване, а и най-вече не е разумно да се натоварва човек с очаквания от чуждите преживявания (било то за фламенко, или някаква типична манджа, или пък дворец) 🙂 според мен изобщо не ви трябват препоръки за конкретни разходки, това не са мегаполиси, които да откриваш в продължение на седмици, хващаш напосоки някакви улички и или те увлича атмосферата, или пък тълпата, опасност да пропуснеш нещо уникално или знаменито, за което знаят само няколко човека, надали е налице

 

понеже пита за тура по покривите на Севилската катедрала - около час и половина продължава, групата ни беше 15 човека

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Pantelej Putnik каза:

....

И т.к. при всяко пътуване обичам да вадя поне по 1 жокер от ръкава, моят жокер за вас е това, което взех като снимка от нета, защото снимките ми от там не ми са под ръка - Almodóvar del Río 

ALMODOVAR-DEL-RIO.jpg.9411dd92edbddac1e7c365b8eca18e14.jpg

Благодаря, но конкретно жокерът към нас беше отхвърлен вчера докато четох темата на Георги, непосредствено след съвета на Станимир да не претупвам района. Концентрацията на забележителности, дори ако не включим Гранада, ни е напълно достатъчна и този замък не ме привлича с нищо 😊

 

Връзка към коментар
преди 25 минути , Lindt каза:

Благодаря, но конкретно жокерът към нас беше отхвърлен вчера докато четох темата на Георги, непосредствено след съвета на Станимир да не претупвам района. Концентрацията на забележителности, дори ако не включим Гранада, ни е напълно достатъчна и този замък не ме привлича с нищо 😊

 

В такъв случай може да бъде от полза на други магеланци, които също четат тази тема. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , pr284 каза:

след ужасяващото 3-дневно пътуване с автобус от София до Мадрид

След 3 дни в автобус, където и да слезеш, все ще ти хареса.

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 6 минути , Zaro каза:

След 3 дни в автобус, където и да слезеш, все ще ти хареса.

да, това беше наистина грешка. мисля, че трябваше да изберем офертата на лелката от бюро Рила interrail Espana+Portugal +75% отстъпка за жп билет до Испания (със 100 прекачвания), ама се прецакахме. на връщане ми се дорева щом се качих обратно на бус-кервана към София...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , antea каза:

@Lindt мисля, че ти наскоро чете какво съм писала за нашето пътуване, така че няма какво ново да добавя, освен че автобусите ни си бяха съвсем точно по разписание, доста удобни и ги намирам за предимство при посещение на градове, които се обикалят спокойно пешеходно, без да се тормозиш с паркинги, ако избереш да се позиционираш централно

 

думи като любов и страст се въздържам да използвам, пазя си ги за друг вид прекарване, а и най-вече не е разумно да се натоварва човек с очаквания от чуждите преживявания (било то за фламенко, или някаква типична манджа, или пък дворец) 🙂 според мен изобщо не ви трябват препоръки за конкретни разходки, това не са мегаполиси, които да откриваш в продължение на седмици, хващаш напосоки някакви улички и или те увлича атмосферата, или пък тълпата, опасност да пропуснеш нещо уникално или знаменито, за което знаят само няколко човека, надали е налице

 

понеже пита за тура по покривите на Севилската катедрала - около час и половина продължава, групата ни беше 15 човека

 

Четох аз, ама там въобще не беше такава неоспоримо логична и практична 🤣 А и нямах свои билети, така че си беше четене за развлечение. Сега вече при предстоящо реално пътуване от нетрадиционен за нас културен тип, трябва наново да помисля и безжалостно да убия алчното чудовище, искащо да набута всичко в една седмица .  

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За придвижването с автобуси - трябваше да ползваме автобуси по маршрута Кадис-Тарифа-Алхесирас-Гибралтар-Малага. имайте предвид, че на разни междинни спирки (особено извън града, като Alberge Juvenil Algeciras-хостелът, който е на междуградско шосе) разписания просто няма и е необходимо да сте на спирката 15-20 мин преди времето, което е указано приблизително в разписанието.

 

За влаковете renfi (испански държавни железници) - някои гари бяха доста далеч от центъра - особено Севиля и Гранада ...

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Къде би било по-добре да сме през уикенда - в Гранада или Севиля?  Не виждам някакви обявени събития и се чудя дали почивните дни ще имат добавена стойност или само повече хора 🤔 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Lindt каза:

Къде би било по-добре да сме през уикенда - в Гранада или Севиля?  Не виждам някакви обявени събития и се чудя дали почивните дни ще имат добавена стойност или само повече хора 🤔 

В Гранада Алхамбра води убедително пред другите забележителности и макар че сме извън туристическия сезон, е възможно да има повече хора. Аз бих заложил на Гранада през седмицата. В Севиля забележителностите са по-равнопоставени.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Zaro каза:

В Гранада Алхамбра води убедително пред другите забележителности и макар че сме извън туристическия сезон, е възможно да има повече хора. Аз бих заложил на Гранада през седмицата. В Севиля забележителностите са по-равнопоставени.

Ами така ще я направим програмата, благодаря :)  

 

1 нощувка в Гранада и после 2 в Кордоба или обратното? Автобусът между тях е 3 часа и изяжда по-голямата част от времето за Кордоба, ако избера да нощуваме два пъти в Гранада. 

Изглежда така: 

Понеделник: първа нощувка в Малага

Вторник: тръгване по обяд към Гранада. Разходка. Нощувка в Гранада

Сряда: ранна обиколка в Алхамбра, обяд, 2-3 часа разходка и автобус към Кордоба 18-20:30. 

 

П.П. ами запазих две нощувки в Кордоба, остава 1 за Гранада, надявам се при това положение да се окажем от хората, предпочитащи атмосферата на Кордоба. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

аз само да напомня в Гранада да се разходите из Албаицин и Сакромонте, така ще си вземете и дневна доза катерене, ако ви залипсва на това градско пътуване 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , antea каза:

аз само да напомня в Гранада да се разходите из Албаицин и Сакромонте, така ще си вземете и дневна доза катерене, ако ви залипсва на това градско пътуване 🙂

О, даже мисля да резервирам този тур: 

https://www.freetour.com/granada/albaicin-and-sacromonte-free-tour

 

Но къде ще  нощуваме още не знам 🤔

Връзка към коментар
преди 28 минути , Lindt каза:

О, даже мисля да резервирам този тур: 

https://www.freetour.com/granada/albaicin-and-sacromonte-free-tour

 

Но къде ще  нощуваме още не знам 🤔

ние постъпихме като хитри свраки и от този тур си отбелязахме местата на нашия си google maps, и съответно си се разходихме (и не си разказахме нищо) сами, чудесен е за ориентация

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, Lindt каза:

Къде би било по-добре да сме през уикенда - в Гранада или Севиля?  Не виждам някакви обявени събития и се чудя дали почивните дни ще имат добавена стойност или само повече хора 🤔 

Зависи от билета ви за Алхамбра. Преди две години се купуваше доста време преди датата, защото имаше ограничение за броя на посетителите за ден. И като си букнеш деня, излизаха само свободните часове за него. При условие, че дебнех да хвана ден от началото на продажбите, пак ми се наложи да си преправям програмата. Не знам как е в момента, но хвърлете едно око на сайта им.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.