Прескочи до съдържание

Планиране на седмица в Андалусия с обществен транспорт


Lindt

Препоръчани мнения

нашите билети са били за 8,30 сутринта, 28 февруари, по спомен на снимащия у нас светлината след 11 часа там не е ок, като най-много хора със сигурност имаше в градините и там е било почти невъзможно за снимане, съответно имаме само 1-2 снимки от там заради това

 

ето една от 9:15 сутринта, която си открих по името на файла 🙂

 

20200228_091510.jpg.1e784cd373f095e5404495ab9fdf84d1.jpg

 

но ние общо-взето бързо го минахме цялото място, други седят по 5-6 часа, ние май за около 2,5ч максимум, така че каквато светлина сме хванали - такава 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз бях там много отдавна и не помня, но като предложение да видиш картата и къде ще бъде слънцето и така може да се ориентираш (не 100% точно, но поне да не си на обратната страна на която ти трябва).

Има вечерни посещения на осветление, ако не сте вътре тогава застанете на място, откъдето да снимате отдалече.  

Връзка към коментар
преди 3 минути , neuromancer каза:

Аз бях там много отдавна и не помня, но като предложение да видиш картата и къде ще бъде слънцето и така може да се ориентираш (не 100% точно, но поне да не си на обратната страна на която ти трябва).

Има вечерни посещения на осветление, ако не сте вътре тогава застанете на място, откъдето да снимате отдалече.  

Вечерните ги мислех също, но в този сезон са само в петък и събота и то за 1,5 часа, което ми се струва недостатъчно. 

Но май живеем много близо до такова място за наблюдение 🙂 

Връзка към коментар
преди 4 часа, Lindt каза:

Ако купим билети за 8:30, ще сме първите там и по изгрев, но ще бързаме да влезем вътре в дворците. Те по кое време саосветени хубаво? 

Ако обаче вземем билети за малко по-късно, може да влезем около изгрев и да видим 1 част от комплекса без хора. Коя да бъде обаче?

Обърнете внимание, че Сиера Невада се пада на югоизток от Алхамбра и изгревът е тогава, когато слънцето се покаже зад планината. А гледката от Сан Николас по това време си заслужава.

 

http://nisnomad.com/watching-the-sun-rise-over-the-alhambra/

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

за Алса е така, помня, че бях се доста въодушевила, като откривах цени за един човек двойно по-ниски, отколкото за двама, ама като опрях до плащане видях, че иска по пет евро допълнително на покупка

 

все пак имам и поотделно купени билети, и там имаше някаква врътка с това Алса плюс но трябва да поровя повече утре

 

jul e казала вече, значи регистрация е трябвало

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , jul каза:

Кои тези автобуси? Примерно Алса, ако се регистрирал за член, няма такси. 

 

преди 1 минута , antea каза:

за Алса е така, помня, че бях се доста въодушевила, като откривах цени за един човек двойно по-ниски, отколкото за двама, ама като опрях до плащане видях, че иска по пет евро допълнително на покупка

 

все пак имам и поотделно купени билети, и там имаше някаква врътка с това Алса плюс но трябва да поровя повече утре

Пише, че след втората резервация при регистрация alsa plus няма такси, тоест първия път следва да имаме  🤔 И, че е 2,6 таксата при покупки над 10 евро, а ми я начислява и при покупка за 5. Май трябва повече време да отделя на тази грандиозна покупка на билети за автобус. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , antea каза:

точно, сега се сещам, че правих разни тънки сметчици кои билети да купя първо с въпросната такса, така че да не ме дразни, и после кои поотделно без такса

E, и аз се опитвам, ама не ми прощава 🙂

за 1, за 2, за 5, 10, 15 евро, все ми слага 2,6 на човек. Големи заплати имат тези техните мениджъри 🙃

 

image.png.5e8d7c46b1674942cb0a6792a6a8c2a6.png

 

The total amount of tickets purchased online is made up of the price of the ticket according to the current rates in the concession without promotions or discounts, plus the additional amount expressed, in terms of management cost through said sales channel . The management cost will be applied to each ticket, the round trip tickets being considered as a single ticket, for the purposes of said cost. In case of cancellation of the ticket, the management cost will not be refunded. The management cost will not be applied to Alsa Plus members from the second purchase. These prices include 21% VAT.

 

image.png.943a9799213a803d638bfda5f9c79b6c.png 

Връзка към коментар
преди 1 минута , jul каза:

Хвърли ме в оркестъра, изобщо не съм имала такса след регистрация ни първия, ни следващия път 🤔

Хвалиш ли се или искаш да почерпиш? 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Lindt каза:

E, и аз се опитвам, ама не ми прощава 🙂

за 1, за 2, за 5, 10, 15 евро, все ми слага 2,6 на човек. Големи заплати имат тези техните мениджъри 🙃

 

image.png.5e8d7c46b1674942cb0a6792a6a8c2a6.png

 

The total amount of tickets purchased online is made up of the price of the ticket according to the current rates in the concession without promotions or discounts, plus the additional amount expressed, in terms of management cost through said sales channel . The management cost will be applied to each ticket, the round trip tickets being considered as a single ticket, for the purposes of said cost. In case of cancellation of the ticket, the management cost will not be refunded. The management cost will not be applied to Alsa Plus members from the second purchase. These prices include 21% VAT.

 

image.png.943a9799213a803d638bfda5f9c79b6c.png 

Мин. седмица пътувах с Alsa Valencia-Benidorm-Alicante и на втората резервация вече нямаше доп. такси. Сега видях, че даже имам натрупана и крупната сума от 1.22 е в профила 🙂 Ако завъртиш навсякъде с тях, спокойно ще им избиеш таксата 😄

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Напазарувах всякакви билети и настанявания, единствено тези за Ронда се опъват :resent:

 

Понеже alsa въобще не се вълнуват от нашите стремежи да видим Ронда, потърсих алтернатива тук: 

https://www.movelia.es/

 

За моя радост излезе друга фирма: 

image.png.7fec94f2a854db4ccd564c6765f87f1c.png 

 

И на следващия ден пак с нея към Малага: 

 

image.png.115c2ccd633ca9a966805c18dc4d9bfe.png

 

Единственият проблем е, че мениджърите им са със същите заплати като на колегите в alsa  🙃, но този път не намирам каква регистрация да си направя, за да не плащам 2 пъти по 5,2 евро, а поне да е еднократно. 

Съдейки обаче по цените, май са фиксирани и просто ще пазаруваме в Севиля като стигнем на гарата. 

 

Връзка към коментар
преди 20 часа, Lindt каза:

за 1, за 2, за 5, 10, 15 евро, все ми слага 2,6 на човек. Големи заплати имат тези техните мениджъри

Обаче машините май нямат заплати :grin: - имам  спомен, че като бръмчах в района Мадрид - Сеговия - Саламанка - Валядолид, бях установил, че като си купуваш билетите на ALSA на място на автогарите от вендинг-машините, тази такса я нямаше и аз така си ги купувах. 
Разбира се, това може да представлява риск за някакъв определен час да са свършили билетите, ако не са купени предварително, въпреки че в Испания не ми се е случвало да пътувам в пълен автобус (междуградски) .

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фил каза:

Обаче машините май нямат заплати :grin: - имам  спомен, че като бръмчах в района Мадрид - Сеговия - Саламанка - Валядолид, бях установил, че като си купуваш билетите на ALSA на място на автогарите от вендинг-машините, тази такса я нямаше и аз така си ги купувах. 
Разбира се, това може да представлява риск за някакъв определен час да са свършили билетите, ако не са купени предварително, въпреки че в Испания не ми се е случвало да пътувам в пълен автобус (междуградски) .

Ами по-скоро се ръководих от това, че не знам кое определя цената. Разбрах, че първите билети винаги се продават по 5 евро и си хванах такива. Но повечето ми са по 12 и не ми се искаше да поскъпнат до нива в други часове и да купувам по 20-25. 

 

Връзка към коментар
преди 13 часа, Lindt каза:

Разбрах, че първите билети винаги се продават по 5 евро и си хванах такива. Но повечето ми са по 12

Е, ако има такъв момент - да, вероятно е най-добре предварително да се купят! 

Връзка към коментар

@Capitan Morgan, предполагам, че сте оставили колата на границата преди Гибралтар. Кой паркинг си харесахте? Гледах някакви на картата, четох че някои и на самата улица оставяли колата, ама не знам...

Лифтът и автобусът с карта може ли да се плащат? Да не сменяме от тия техните паундове.

В едната посока мислим пеша да се разходим, разстоянията не са големи. Нещо да препоръчаш/споделиш там да не пропуснем? Не че е нещо уау, ама да не се минем 🙂

@Lindt, извинявай че ползвам твоята тема. Може информацията да е полезна за други магеланци.

Връзка към коментар
преди 37 минути , Яничка каза:

@Capitan Morgan, предполагам, че сте оставили колата на границата преди Гибралтар. Кой паркинг си харесахте? Гледах някакви на картата, четох че някои и на самата улица оставяли колата, ама не знам...

Лифтът и автобусът с карта може ли да се плащат? Да не сменяме от тия техните паундове.

В едната посока мислим пеша да се разходим, разстоянията не са големи. Нещо да препоръчаш/споделиш там да не пропуснем? Не че е нещо уау, ама да не се минем 🙂

@Lindt, извинявай че ползвам твоята тема. Може информацията да е полезна за други магеланци.

Колата я оставихме на паркинг Santa Barbara -2 евро на час, точно преди границата. На влизане и излизане от Гибралтар не гледат нищо, минахме за проба и с лични карти.

Лифта не бачкаше нито събота токов удар , нито неделя заради вятъра. Билети бяхме взели предварително по нета за да ползваме уж безплатния шатъл от границата, но нито шатъл нито лифт и сега чакам рефънд. Опциите за скалата без лифт са пеша с доста голяма денивелация. Автобус 1 до Мавърската крепост и после пеша или с бусче ви разкарват за 40 е на човек ( транспорт + вход за резервата)

20211010_140018.jpg.7708a0182ea4476baa68dcab59f6d3f1.jpg

 

Автобус 2 отива до Европа пойнт с фара. Автобус 4 и 8 въртят от др. страна на скалата покрай техните плажове. Дневен билет 3.3 евро за всички линии. Трябва са се мине пистата и малко след това е спирката на държавните автобуси.

Веднага след границата има и частни, но не сме ги ползвали 5 , 10 и x5.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Яничка каза:

 

@Lindt, извинявай че ползвам твоята тема. Може информацията да е полезна за други магеланци.

Ама виж каква прогноза си имаме, направо започвам да ти завиждам за крайморската програма :victory:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.10.2021 г. в 10:51, Яничка каза:

@Capitan Morgan, предполагам, че сте оставили колата на границата преди Гибралтар. Кой паркинг си харесахте? Гледах някакви на картата, четох че някои и на самата улица оставяли колата, ама не знам...

Лифтът и автобусът с карта може ли да се плащат? Да не сменяме от тия техните паундове.

В едната посока мислим пеша да се разходим, разстоянията не са големи. Нещо да препоръчаш/споделиш там да не пропуснем? Не че е нещо уау, ама да не се минем 🙂

@Lindt, извинявай че ползвам твоята тема. Може информацията да е полезна за други магеланци.

Ние колата я бяхме оставили на паркинга на Lidl в La Linea, защото мислех, че няма да намеря по-близо и не исках да губим повече време, а и да се възползваме на връщане да напазаруваме, преди да си тръгнем, обаче после се оказа, че имаше места из целия град, особено "околовръстните" в случая - крайбрежни Av. Príncipe de Asturias и P.º del Mediterráneo, които (поне през 2019) бяха безплатни 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, ще използвам темата тъй като и аз планирам 8 дена в Андалусия без кола под наем.

Засега датите са:

11.04 София - Малага с Райън еър

19.04 Малага - София с Уиз еър

 

Обаче внезапно прозрях вчера, че това е страстната седмица за Католиците и силно се обезпокоих, че нищо няма да работи 😞

Четох в една стара тема че от вторник до петък ни магазин, ни квартална кръчма работи.

Дали да рискувам и да продължа с планирането за тези дати (все още нищо не е закупено или резервирано) или да преместя с 1 седмица пътуването.

Иначе идеята е Малага 3 нощувки с посещение на Ронда (3 са нощувките защото на 12.04 имам си рожден ден и тогава искам просто ей тъй да седя нейде около морето и да смуча напоително бира) Та въпросния 12.04 е тотално аут от разглеждане и ходене където и да е било.

Малага - Севилия (2 нощувки)

Севилия - Кордоба (1 нощувка)

Кордоба - Гранада (2 нощувки)

Гранада - Малага - късния полет за София.

 

Ако обаче се окаже, че е трудно през тази страстна седмица, то тогава Малага ще е с 2 нощувки, а Севилия с 3.

 

Моля за съвет, има ли някой който знае как седят тези страстни, но не и за мен дни 🙂 , че доста ми пречат на плановете.

Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

Няма да работят 2 дни, не една седмица.

Севилия по план трябва да сме точно на разпети петък, тоест тези пълни 24 часа, само за Севиля, ще можем ли да я разгледаме с тези процесии които се организират баш тогава? Иначе в Алхамбра съм заплюла понеделник, деня след Велик ден. Севилия най ме притеснява.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.