Прескочи до съдържание

Планиране на седмица в Андалусия с обществен транспорт


Lindt

Препоръчани мнения

Прегледах снимките от миналата година за Semana Santa от Севилия.

Определено сменям датите.

Така ще имаме 3 нощувки в Севилия. Иначе по план график имахме повече от 48 часа в Севилия. Пристигане на обед от Малага, целия следващ ден и след това към 16 часа на третия ден към Кордоба.

Сега вече ще имаме повече време - повече от 72 часа за нея.

За Малага ще остане един следобед, на другия ден Малага-Ронда-Малага и на другия ден ще тръгнем към Севилия, но ще си оставим  време да поразгледаме, ако не сме видели крепостта все още. Благодаря много. Сега почвам да дебна за намаление на Уиз и Райън.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , УФСЪ каза:

Прегледах снимките от миналата година за Semana Santa от Севилия.

Определено сменям датите.

Така ще имаме 3 нощувки в Севилия. Иначе по план график имахме повече от 48 часа в Севилия. Пристигане на обед от Малага, целия следващ ден и след това към 16 часа на третия ден към Кордоба.

Сега вече ще имаме повече време - повече от 72 часа за нея.

За Малага ще остане един следобед, на другия ден Малага-Ронда-Малага и на другия ден ще тръгнем към Севилия, но ще си оставим  време да поразгледаме, ако не сме видели крепостта все още. Благодаря много. Сега почвам да дебна за намаление на Уиз и Райън.

Аз също се съобразих с тяхните великденски празници и взех билети от понеделник. Уиз ми смени деня на излитане (вторник) и кацане, което ме устройва. За Севиля запазих 4 нощувки. Включих и Михас от Малага. Маршутът ни е подобен по време и място. Взех билети с евтин флекс и евтино приорити и с малко доплащане ги промених до Малага.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Дойде и моят ред да посетя тази прекрасна дестинация. Е, разбира се ако  не вземат да спрат всички полети..... то вече човек не знае какво ни очаква утре . И така иамам 1 седмица от 28.3. до 04.04.22. в Андалусия 🙂 

След полета на 28.03. съм предвидила разходка в Малага. Две нощувки съм запазила в Малага.

на 29.03.22, мисля да скокна до Ронда и Сенетил де лас бодегас. Е тук леко запецвам, както всички:) Билети Малага -Ронда- Малага намирам , Ронда -Сенетил също, обаче От Сенетил към Малага, директно не намирам. Пак ли трабва да се върна до Ронда? Някой правил ли е това за един ден или да си разгледам само в Ронда  и да си се прибирам за нощувката в Малага? 

Друг въпрос:  Когато задвам дестинация на Алса - примерно Млага -Гранада, ми дава да избирам някакви спирки ... или Malaga (all stops) трябва да цъкна ? Апартаманета ,който съм взела е до Maria Zambrano - май това е централаната гара. Мился предварително да купя билетите за автобуса, за да не си изпусна купения билет за Алхамбра в 11ч. на 30.03.22.

Четейки ...разбирам ,че е добре да си напазарувам всички билети за влак и рейс, защото цените варират и се качват. Правилно ли съм разбрала?

Програмата ми продължава с нощувка на 30.03.22 в Гранада, 

на 31,03.22 Влак/автобус до Кордоба - с нощувка и на 01.до 03.04 Свелия.  И полсе обратно към Млага за полет на 04.04.22

Ще съм благодарна за съвети относно логистиката, че времето е ценно:) да не се лутам по гарите 🙂 и с трите думи, които знам на испански да питам тези хартии дето съм ги купила , мога ли да ги ползвам 🙂

Връзка към коментар

https://damas-sa.es/index.php/rutas-y-horarios/ тези юнаци ще те метнат от Сетенил до Малага, то не е само Алса там 😃

Иначе автогарата в Малага е до Мария Замбрано точно.

 

Билети предварително не съм купувал за Испания, Алса правеха някакви промота , иначе не знам дали има смисъл предварително да се взима.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@bad kid благодаря много! Предполагах, че все ще има някакъв транспорт от Сетенил до Малага 🙂 Точно тези билети мисля да ги купувам на място. Ако остане време, след разходката в Ронда  за Сетенил , чудесно.  

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Според вас може ли да се види за 4 дни следното с рент-а-кар:

- Малага

- Севиля

- Ронда (само разходка без нощувка)

- Гибралтар (само разходка без нощувка)

- 1/2 ден отбивка до Каминото дел Рей

 

ПС Приемам и предложения за компании за коли под наем 🙂

Връзка към коментар

Здравейте, обмислям пътуване из Андалусия началото на юли, търся препоръка За времето- не ме притесняват жегите, но все пак ако някой е бил през този период, моля да сподели:) ще сме с рент-а Кар и ще обикаляме за сега Малага, Ронда, Севиля, Гренада, Сеговия и Гибралтар разглеждам.

мерси 🌻

Връзка към коментар
преди 2 часа, Dobry каза:

 

 

ПС Приемам и предложения за компании за коли под наем 🙂

Ние сме наемали от тук за друга част на Испания и всичко беше наред,а и много евтино.

https://m.doyouspain.com/index.htm

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, kali KH каза:

Ние сме наемали от тук за друга част на Испания и всичко беше наред,а и много евтино.

https://m.doyouspain.com/index.htm

Това не е фирма, а търсачка.

Не е лошо да се види и през сайтовете на конкретните фирми после.

Аз съм ползвал https://www.recordrentacar.com/en/

и съм бил доволен.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, jorocontrola каза:

Това не е фирма, а търсачка.

 

Добре,нека е търсачка,в нея са събрани доста фирми,в Гугъл е пълно с отзиви на клиенти за всяка фирма,всичко може да бъде проверено.Пише си цени,условия,депозити,всеки може да прецени какво го устройва.

Връзка към коментар
преди 6 минути , kali KH каза:

Добре,нека е търсачка,в нея са събрани доста фирми,в Гугъл е пълно с отзиви на клиенти за всяка фирма,всичко може да бъде проверено.Пише си цени,условия,депозити,всеки може да прецени какво го устройва.

От фирма може да се вземе "пълно каско", от търсачка - не точно. Все пак трябва да се вземе предвид и всеки да прецени ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Правя планове за Гибралтар и си мисля, че е добре да направим нощувките в La Linea. Как е градчето, има ли я приятната андалуска атмосфера? Виждам, че имат няколко хубави плажа, където да се порадваме на есенно слънце и да огледаме скалата от всички страни. 🙂 А заслужава ли си да се отиде до Algeciras и San Roque?

 

За Гибралтар намирам информация за пешеходни маршрути с различна продължителност и степен на трудност. @Radnev, видях, че вие сте се катерили тази година. 🙂 Кой маршрут направихте?

Също така се чудя става ли Гибралтар за вечерна разходка и в коя част е най-добре да се отиде?

 

И аз гледам автобусни билети, но не на Alsa, а на Avanza. И там слагат такси и таксички, като много елегантно ги разбиват на застраховка и такса за онлайн резервация.

image.png.c39e07a39b978c699607a8ccc4b9eb22.png

Някой ако е успял да ги пребори да каже. 😁

 

 

 

Връзка към коментар
преди 2 минути , bad kid каза:

Аз в препълнен автобус не съм се возил в Испания, а и вече не е силен сезон, що не купите на място?

Това, което ме притеснява е, че автобусите са от/до летище Малага и затова може и да са пълни, а и няма чак толкова много опции, които да са удобни за полетите. Ако се появят варианти с  Blablacar съм готова да тегля майна на Avanza, но това вероятно ще стане в последния момент, засега няма обявени пътувания по това направление.  Нямам опит с блабла-то, но не виждам нищо по-притеснително от Uber или Bolt, а и се пътува по-бързо. 🙂

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, iMari каза:

Правя планове за Гибралтар и си мисля, че е добре да направим нощувките в La Linea. Как е градчето, има ли я приятната андалуска атмосфера?

С уговорката, че опитът ми е отпреди няколко години, препоръчвам Алхесирас за нощуване. Има атмосферата, която търсиш. Ла Линеа ми се стори като Сточна гара с много съмнителни елементи наоколо. От Алхесирас има редовни автобусни връзки, които ползвах за Тарифа и  Ла Линеа. От автогарата на Ла Линеа пеш минаваш границата с Гибралтар. Гибралтар става за всичко- и за купон, и за гледки и природа. От Алхесирас с ферибот отидох до Сеута- бях ходила веднъж и с кеф повторих. От автогарата в Малага до Алхесирас имаше автобус и към полунощ, с който пътувах.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@marycap, благодаря ти!

Гледах феритата, но скъпички идват - 30-45е в посока на човек. С хеликоптер е по-евтино. Около 70 е двупосочно към момента. 🙂

BTW, някой успя ли да се възползва от промоцията за 50 евро това лято?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , iMari каза:

@marycap, благодаря ти!

Гледах феритата, но скъпички идват - 30-45е в посока на човек. С хеликоптер е по-евтино. Около 70 е двупосочно към момента. 🙂

BTW, някой успя ли да се възползва от промоцията за 50 евро това лято?

Имаше ферита на различни фирми с различни цени. Аз платих за двупосочен в един ден под 20 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , marycap каза:

Имаше ферита на различни фирми с различни цени. Аз платих за двупосочен в един ден под 20 евро.

Ами освен аз да не гледам където трябва. Ако може да си спомниш сайта, от който си резервирала?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Попаднах на тази фери компания - FRS Iberia, която има промоция 29,99 евро двупосочен билет за фери Алхесирас - Сеута с код FUTBOL.

За съжаление важи само за този уикенд - 01.10-3.10., заради някакъв мач. Ако някой ще пътува на там може да се възползва. Надявам се често да пускат такива оферти или поне мачовете да са повече 🙂 :

image.png.4b8fb9e3baa0bb8f996e80d8560c6dd5.png

https://www.frs.es/planifica-tu-viaje/ofertas/oferta-futbol-ceuta

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, iMari каза:

Попаднах на тази фери компания - FRS Iberia, която има промоция 29,99 евро двупосочен билет за фери Алхесирас - Сеута с код FUTBOL.

Не резервирах от сайт, а на място купих билет. Компанията е същата. С лична карта за гражданите на ЕС беше 14 евро на посока. Имах и паспорт, защото градът е в Африка и не знаех какво ще поискат. Ферито е с 2 класи- Jet и Business, съответно 14 и 17 евро. Имаше 6 курса на отиване и 3 - на връщане. Сега не съм търсила информация. Но пак бих отишла, защото, освен всичко друго, гледките от протока към Атласките планини и Гибралтар са незабравими.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 30.09.2022 г. в 9:39, iMari каза:

Правя планове за Гибралтар и си мисля, че е добре да направим нощувките в La Linea. Как е градчето, има ли я приятната андалуска атмосфера? Виждам, че имат няколко хубави плажа, където да се порадваме на есенно слънце и да огледаме скалата от всички страни. 🙂 А заслужава ли си да се отиде до Algeciras и San Roque?

 

За Гибралтар намирам информация за пешеходни маршрути с различна продължителност и степен на трудност. @Radnev, видях, че вие сте се катерили тази година. 🙂 Кой маршрут направихте?

Също така се чудя става ли Гибралтар за вечерна разходка и в коя част е най-добре да се отиде?

 

И аз гледам автобусни билети, но не на Alsa, а на Avanza. И там слагат такси и таксички, като много елегантно ги разбиват на застраховка и такса за онлайн резервация.

image.png.c39e07a39b978c699607a8ccc4b9eb22.png

Някой ако е успял да ги пребори да каже. 😁

 

 

 

Направихме две нощувки в Алхекирас, откъдето има градски автобус до Гибралтар. На нас градчето не ни хареса. Типичен работнически град с голямо пристанище и рафинерия на Cepsa. Хотелът ни беше точно до автогарата. Много удобно, но и точно до арабския квартал. Реално го използвахме само за спане, така че може и преценката ни да не е докрай обективна. 

Скалата мога да кажа, че я обиколихме цялата, но ще пусна по-подробен пост със снимков материал утре, защото има много какво да се види и реално трябва един цял ден яко обикаляне.  Разбира се, има и бусчета, които водят до основните места. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Започвам с тази карта на Гибралтар.

С червено съм очертал нашия маршрут.

Ако снимката се увеличи, мисля, че ще се вижда добре.

IMG_20221002_110520.jpg.9300f9d3b45c2fec7afc27ef59ca6378.jpg

Пресякохме самолетната писта и ето ни на централната улица.

Скалата е в ляво от нас. Вървим точно под нея. Дотигнахме подстъпите на Скалата и продължаваме към Pillars of Hercules. На картата е отбелязано като  Jews Gate. Там е входът. До тук сме изминали  около 4 км. Входният билет е 16 паунда или 20 евро. 

Поехме по синята пътека, която се води най-трудна. В същото време е най-живописна и е може би единственото място, където могат да се срещнат майнмуни в дива среда.

IMG_2887.JPG.7040d1eaed6b126e5c3e99466bb465d3.JPG

Първатата половина на пътеката е много приятна. 

IMG_2899.JPG.67dfed5c32bce4f55bf23c4506216107.JPG

 

IMG_2889.JPG.3789c97ba0f07b24d8a6ceb6d1d61cfe.JPG

Стръмна е втората половина или т.нар. Mediterranean Steps.  Именно там са и полудивите маймуни.

IMG_2916.JPG.5304d883fb3595340d4e8bcd473296b1.JPG

Пътеката отвежда до O,Hara Battery.

Последно влизане 09:00 - 17:45 зима / 09:30 - 18:45 лято.  Доколкото си спомням всички обекти на Склата бяха с подобно работно време.

IMG_2926.JPG.117c218020a9b4937d3c8818a0e64ae6.JPG

 

IMG_2930.JPG.be63c1bbe7e3b85a2a35ee67c5c3241f.JPG

 

IMG_2936.JPG.0bcc6d4853d36b139b2667f630cfebca.JPG

От там започва слизане. Отидохме до St Michael Cave - Препоръчвам.

Там вече е пълно с нахални маймуни, които са изцяло свикнали с хората. Могат да ти грабнат всичко от ръцете, отварят чанти, раници и т.н.

IMG_2943.JPG.eb084eacfc04a7b0dc298108b8f40c1f.JPG

 

IMG_2955.JPG.886070fdf07f6681d04fa7f441418ad5.JPG

Отново поехме към билото на Скалата по посока Sky walk.

До Sky walk - стъклена панорамна площадка със страхотни гледки. До Sky Walk, както и до пещерата ходят бусчета, така че е пълно с народ, както и с мързеливи, охранени маймуни. 

IMG_2961.JPG.4acefe910d6a5632aa62619428f0ea28.JPG

 

IMG_2964.JPG.3b2b12296a87b20841abc8e501179cde.JPG

Близо до Sky Walk се намира станцията на кабинковия лифт, който също може да бъде ползван при нужда. След кабинковия лифт продължихме надолу и поехме по зелената пътека, което е един много нетрадиционен маршрут. Води се "природен маршрут" и по него за съжаление минават много малко хора. Пътечката е доста дива, на места висят разни храсти, но е съвсем проходимо и далеч от туристическите тълпи и  най-вече от гадните бусчета, които заемат целия път, минават на сантиметри от теб и те карат постоянно да изчакваш.

Ето една снимка от пътечката:

IMG_2975.JPG.d50750c736c7c4c309002917630e1339.JPG

Така достигнахме до най-високата част на Гибралтар, където се оказа, че има куп неща за посещение - Great Siege tunnels точно под самия връх, Militari Heritage Center,  WWII Tunels, City under siege exhibition и Moorish Castle. 

Тези забележителности си приличат. В подземни помещения и тунели са направени възстановки на батареи и оръдия. През амбразурите се виждат гледки към града и морето. Дори видяхме кацащ самолет.

IMG_2986.JPG.a13e5bdf0541329fb5c0f2ae19247a4f.JPG

 

IMG_2993.JPG.31aa06edb3ec8516b77391c56691cecb.JPG

 

IMG_2989.JPG.cb2c1012e2223ad4b1c565bc650ba236.JPG

Moorish Castle е една голяма бойна кула, която не усопяхме да посетим, защото вече беше затворила. 

Маршрутът, който направихме бе много дълъг и направихме над 30 000 крачки с положителна денивелация от 400 -500 метра. Препоръчвам го само на хора, които много обичат да ходят.

За останалите, които не искат да вървят толкова много, препоръчвам от Jews Gate (входът) да се насочат директно към пещерата и от там през Sky Walk (панорамната площадка) да продължат към отделните експозиции в най-северната част на Скалата. Както казах, експозициите си приличат и ако нямате нужното време, няма нужда да се минават всички. Този маршрут също е дълъг и ще навъртите 15 - 20 000 крачки. 

Възможно е маршрутът да се завърти и на обратно.

Ако не ви се върви може да обиколите Скалата и с помощта на белите бусчета, които спират на всички по-важни места. В Гибралтар може да ползвате и градски автобус, който да ви откара почти до Jews Gate, но пък така няма да може да разгледате самия град.

На нас ни хареса много. От Гибралтар и особено от Скалата имаме едни от най-ярките спомени от цялото ни Андалуско пътешествие, но ние много си падаме по подобни места и разходки.

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Има ли по-евтини алтернативи на таксита в Малага (болт и т.н.)? И как са цените център-летище? Онзи ден в пореден миг на умопомрачение взех билети за дълъг уикенд за края на октомври и се чудя с какво да стигна до летището за полета на райън в 6:45 заранта. Ще съм близо до Пласа де ла Мерсед и на 95% ще ходя сама, така че всякакви разходки по тъмни махали искам да си ги спестя. 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.