Прескочи до съдържание

Ирландия за 5 дена


Sun4o

Препоръчани мнения

преди 1 час, stanislavpp каза:

 

 

1.1. Тази особеност за М50 съм я споменавал в моята тема , няма значение акаунти и прочие , плащаш таксата онлайн в рамките на 48-72часа ( не помня точно ) , ако не - рентакар компанията я плаща + административна(наказателна такса) за ползвателя , тоест оскъпява се десетократно …

 

Ами то като е тръгнало да те ….. да кажем цакат, прошка няма.

Чел съм ти темата, затова се пробвах да платя в сайта на eflow.ie. Пишеше, че нямам нищо за плащане. Взех да чета по-подробно и пишеше да си създам акаунт. Само че понеже колата е вече регистрирана в сайта им, реших да ползвам чата. Питах да създавам ли акаунт на ренталка. Оттам ми казаха, че трябва да питам компанията, те знаели най-добре. 
Оттам на другия ден 5 часа висях на телефона на Юръпкар да ги чакам да вдигнат. Междувременно го играех и турист, шофьор и т.н.

Най-накрая една козичка вдигна и каза, че май трябвало да плащам…ама не била сигурна и …изчакайте да проверя…още 15 мин. висене на една отбивка с колата и накрая козичката ми каза, че като връщам колата, да съм кажел, че съм искал да платя, но не можело, та да разрешат проблема…

Идиоти пълни.

Ти прави ли си акаунт и как плаща?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, elenitta каза:

Благодаря ви за включването! Не успяхме да намерим кола без кредитна карта и се наложи да отменя хотелите и да запазя само в Дъблин. Ще ползваме платените екскурзии. Боли ме сърцето и много се чудех дали да не прежалим парите за билети и да идем друг път след като сме си взели кредитната карта. Обаче тооолкова ми се ходи, че реших да идем макар, че едва ли ще видя и 30% от нещата, които искам. Ако имам късмет, следващия път ще е както искам. Проблем е, че вече зависим от ваканции и планирането става доста по-трудно. Само да сме здрави! Иначе нямам търпение, не остана!

Планирайте добре и имайте предвид, че тук си е доста скъпичко. Всяка една атракцийка или музей е 14-18 евро, няма прошка. Във фабриката на Гинес входа вече е 22. Бирата 5-6 евра, яденетата трудно под 14 пари можете да намерите в пъбовете. В центъра на Дъблин снощи даже плащахме по 7.90 за бира. Говоря за Temple bar, The Auld Dubliner и подобни. Ако имате нужда от хотел, казвай да препоръчвам, стига да мога.

Съгласен с останалите, че един ден на Дъблин му стига, тоест може да се обхване, не че не може и повече. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Sun4o каза:

Планирайте добре и имайте предвид, че тук си е доста скъпичко. Всяка една атракцийка или музей е 14-18 евро, няма прошка. Във фабриката на Гинес входа вече е 22. Бирата 5-6 евра, яденетата трудно под 14 пари можете да намерите в пъбовете. В центъра на Дъблин снощи даже плащахме по 7.90 за бира. Говоря за Temple bar, The Auld Dubliner и подобни. Ако имате нужда от хотел, казвай да препоръчвам, стига да мога.

Съгласен с останалите, че един ден на Дъблин му стига, тоест може да се обхване, не че не може и повече. 
 

 За съжаление Дъблин е доста скъп град, ако се разходите до Белфаст, там е значително по-евтино. Не знам каква е причината, но и дългосрочните наеми са на космически цени...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Връщайки колата, повдигнах въпроса за неплатената магистрала М50. Оказа се, че освен номера на колата и кода “captcha”, в ограденото от мен с червено трябвало да се попълни броя на преминаванията…в моя случай 1. Излезе ми, че имам за плащане 3.10 евро. Платих ги. Не разбрах, ще имам ли допълнителна глоба, понеже платих 5 дена по-късно.

Не знам обаче, защо нито на при взимане на колата, нито след 5-часово висене на дежурния им телефон, никой не ми каза за тази скрита опция, която въобще не съм очаквал, че трябва да попълвам.

На 30.10.2021 г. в 9:59, mu_ry каза:

 За съжаление Дъблин е доста скъп град, ако се разходите до Белфаст, там е значително по-евтино. Не знам каква е причината, но и дългосрочните наеми са на космически цени...

Ама те извън Дъблин са си същите цени. Като изключим Temple bar района, всичко останало - храна, музеи, бензин са си едни и същи цифри - яки.

Връзка към мнение
преди 36 минути , Sun4o каза:

Връщайки колата, повдигнах въпроса за неплатената магистрала М50. Оказа се, че освен номера на колата и кода “captcha”, в ограденото от мен с червено трябвало да се попълни броя на преминаванията…в моя случай 1. Излезе ми, че имам за плащане 3.10 евро. Платих ги. Не разбрах, ще имам ли допълнителна глоба, понеже платих 5 дена по-късно.

Не знам обаче, защо нито на при взимане на колата, нито след 5-часово висене на дежурния им телефон, никой не ми каза за тази скрита опция, която въобще не съм очаквал, че трябва да попълвам.

Ама те извън Дъблин са си същите цени. Като изключим Temple bar района, всичко останало - храна, музеи, бензин са си едни и същи цифри - яки.

мда, скъпа държава си е Ирландия 🙂 някой ми беше разказвал, че е заради големите компании - Google, Facebook и подобни, които имат офиси там, но дали е така...

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Предстоят ни 4 дни в Ирландия от 20 до 23 ноември включително. Разпределени са 2 дни и половина за Дъблин и ден в Килкени.

За да не отварям нова тема излишно, искам да питам. Какво бихте препоръчали да се види най-вече в Килкени. Първо ходене ще ни е по тези земи и за сега сме решили да е градски туризъм. Евентуално бъдещо ходене, ще е се съсредоточим и с природните красоти.

Как седи въпроса с мерките в Ирландия и трябва ли да се попълва ПЛФ за влизане в държавата и по специално за бординга на Райън. 

За сега това ми изниква, ако се появят още въпроси, ще пиша. Благодаря!

Връзка към мнение

Извинявам се много за закъснелия отговор.

За Килкени не ви трябва специална програма или маршрут. С леко бърз ход го разгледахме за 2 часа. Добра отправна точка и главна забележителност е Kilkenny Castle. Оттам право надолу са двете успоредни главни улици  - едната (отдясно) е пешеходна, другата (отляво) е и автомобилна. Ако хванете лявата, слизате още надолу и след това се връщате обратно по пешеходната. Като свърши - наляво посока към реката. 

В общи линии, накъдето и да хванете, центъра не е голям, всичко ще обходите.

В Ирландия навсякъде на закрито се носят маски. Дори в ресторантите при ходене до тоалетна се слагат пак. Отделно на всяка кръчма ще ви искат сертификата - и го проверяват, да се знае. Искат и лична карта при евентуално съмнение. Незнайно защо хората не се бунтуват срещу това адско погазване на правата им😀.

Passenger Locator-a е задължителен преди полета. Проверява се.

В самолета се стои с маска, но не беше чак толкова стриктно следенето за носенето. Предполагам, понеже англичаните са освободени от такова задължение, а те са основните им туристи.

Питайте друго ако има.

 

Приятно пътешествие. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.