Прескочи до съдържание

Пренасяне на черен прах


Към решението Решено от Христиан,

Препоръчани мнения

Гледам, че първата тема е "Няма тъпи въпроси..."  :rolleyes: Е, сега ще ви бъде зададен такъв.  :lol:

Майка ми е запазила пъпа ми до ден днешен и сега ме кара да го взимам в Брюксел и да го хвърлям някъде там.  :lol:

Проблема е, че той е в една хартийка и е станал на черен прах. Да не си помислят на летището, че пренасям нов вид наркотици към западна Европа.  :lol:  :lol: Има ли шанс яко да се прецакам с това нещо? Няма как да им докажа какво е, а и надали ще ми повярват. Важен е въпроса до такава степен, че не искам да ме накарат да го оставя на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вземи някакви витамини в желирани капсули (така май се казват), изпразни едната от съдържание и изсипи черния прах вътре. 

В краен случай хвърли пъпа на летището - все на летища да ти върви! ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нямате ли чекиран багаж? По принцип ако не е течност (или бял прах) едва ли ще има проблем, особено при малки количества. Пък и какво лошо ако го хвърлиш на летището: ще ти върви на пътувания :)

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вземи някакви витамини в желирани капсули (така май се казват), изпразни едната от съдържание и изсипи черния прах вътре. 

В краен случай хвърли пъпа на летището - все на летища да ти върви! ;)

Така ако го намерят няма ли да е още по-съмнително?  :huh:

Редактирано от PTS
Връзка към мнение

Ееее, не! Ти верно уби рибата :lol:

 

Покани мама да те изпрати на летището, че ако случайно не позволят на "прахчето" ти да отлети за Брюксел, поне да не остава в Бусманци и околностите ;)

Връзка към мнение

Носиш цялата кутийка, имаш право на лекарства за лично ползване. E, ако те хванат ще те пишат по вестниците и, нали знаеш, аз нямам нищо общо! ;)

 

Напълно те разбирам! Аз за едни семена от домати колко пъти се препотих...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

, че ако случайно не позволят на "прахчето" ти да отлети за Брюксел,

Ако се стигне дотам, жална му майка!

 

Виж сега: Брюксел не е най-хубавото място да си хвърлиш пъпа, освен ако не го метнеш на стола на някой еврокомисар!

Я си помисли за някоя по-слънчева дестинация!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вземи някакви витамини в желирани капсули (така май се казват), изпразни едната от съдържание и изсипи черния прах вътре. 

В краен случай хвърли пъпа на летището - все на летища да ти върви! ;)

Много по-съмнително ще е за граничните да намерят капсули извън блистера  с оригиналното наименование (всички от този вид са в блистери, а не в пластмасови контейнери с капачки). Тогава вече ще предизвика сериозно любопитство у властите, и даже обяснението какво всъщност представлява праха ще бъде неловко защо си е играл да отваря капсула, да изпразва съдържанието, и да я пълни с този прах, ако е нещо толкова безобидно. ;)

 

Всъщност ако те спрат на случаен принцип за full check, все тая дали и къде ще го носиш, все ще ти се наложи да обясняваш и разясняваш за български традиции и обичаи, и защо и как майка ти е успяла да вземе и запази биологична материя от сина си по време и след раждането. Твърде вероятно е и след обясненията да останеш неразбран. Тогава в най-добрия случай "прахчето" ще отиде в мивката или тоалетната на мястото за проверка. Или в лабораторията за тестове на наркотични и упойващи вещества. Все ми се струва, че далеч по-приемлив вариант е летището тук още преди всякакви скенери и проверки. А и не разбирам целта - какво толкова е специалното на Брюксел? Майка ти иска да станеш чиновник в администрацията на ЕС ли?  :blink: 

Според мен по-добре го хвърли пред Foreign Office в Лондон. Денят, в който да пътуваш без визи към максимален брой държави да дойде по-скоро :)

Връзка към мнение

Като цяло не е задължително да е там, нито тя е настоявала. Просто ми го предложи, защото може би е първата по-далечна дестинация на която ще ходя. Но като ви чета коментарите май няма да го взимам, за да не си имам проблеми.

Редактирано от PTS
Връзка към мнение

Може би не трябваше да пиша конкретно Брюксел, тъй като 90% от вас имат негативно мнение за там. Дори и да реша да е на Хавайските острови, въпроса ще е същия.  :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дори и да реша да е на Хавайските острови, въпроса ще е същия.  :rolleyes:

Е, ти "Хаваи 5.0" не гледаш ли? Я какви престъпления и убийства стават там.  :lol:

 

Иначе мен Брюксел си ме кефи...за ден-два-три. Ама да живея с толкова мароканци и арабели, и цигани-джебчии от цяла Източна Европа събрани накуп там, нещо не ми се вижда като най-добрия вариант.  :rolleyes: Освен това толкова бездомници в центъра на голям град не съм виждал никъде другаде.

Връзка към мнение

И бял прах съм носил (брашно от маниока), спирали са ме, няма проблем, стига да не са наистина наркотици

Може и да се препотиш малко :-)

Връзка към мнение

Ами, отложи го за някоя екскурзия, когато минавате границата с кола, или още по-добре, помисли си къде наистина би искал да го хвърлиш и после действай!

 

Wilks, има капсули, които не са в блистери, а в пластмасови шишенца, a и капсулите трябва да са цветни, защото има и прозрачни.

 

Представих си, че искаш да си хвърлиш черния прах в Израел и ме напуши смях....

Връзка към мнение

Като отправна точка - исландски пясък сме прибирали на кило, който е черен, ма верно не е прах. Ама па и я разпитваха сестра ми веднъж на летището за тоя пясък. Та, може да се наложи да обясняваш като нищо, по-добре не рискувай :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Гергана Пенина

Ама па и я разпитваха сестра ми веднъж на летището за тоя пясък.

не само ме разпитваха, ами и ядоха от него :)), холандска му работа :))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам, че първата тема е "Няма тъпи въпроси..."  :rolleyes: Е, сега ще ви бъде зададен такъв.  :lol:

Майка ми е запазила пъпа ми до ден днешен и сега ме кара да го взимам в Брюксел и да го хвърлям някъде там.  :lol:

Проблема е, че той е в една хартийка и е станал на черен прах. Да не си помислят на летището, че пренасям нов вид наркотици към западна Европа.  :lol:  :lol: Има ли шанс яко да се прецакам с това нещо? Няма как да им докажа какво е, а и надали ще ми повярват. Важен е въпроса до такава степен, че не искам да ме накарат да го оставя на летището.

Направо ще ме разплачеш от умиление:-)

А всъщност си мисля, че щом е дошло време да пътуваш до Брюксел без мама, ще можеш да вземеш решение самостоятелно - дали си струва риска(никой тук не смята, че такъв липсва)  или мама да продължи да си къта пъпчето(или каквото там е останало от него) до намирането на по-подходящ начин за осъществяване на това свещенодействие.

С най-добри чувства!:-)

Редактирано от Zara
Връзка към мнение

Струва ми се, че ме взимате много несериозно и си мислите, че съм на 15 години и до сега не съм ходил никъде без "мама".

 

Ще помоля @Георги да изтрие темата!

Редактирано от PTS
Връзка към мнение

Не сме те взели на подбив и аз отговорих сериозно. Нормално е човек да се притеснява ако не е пътувал много често: мен така ме бяха наплашили, че не смеех в Сърбия да отида до тоалетната дори (бях на 18, неизлизала извън БГ и бяха мутренски времена....).

 

Какви ли глупости не съм пренасяла по летищата, само един път брах страх с едно митничарско куче да не ми надуши луканката.

 

Имай предвид, че ако не те отделят за щателна проверка едва ли някой ще му обърне внимание на твоя прах увит в нещо си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност доколкото разбирам, ТЕ ще го пробват на вкус евентуално, не ти, така че няма да имаш особен проблем  :lol:

 

Рядко отделят някого за проверка за полети във ЕС. Но пък ако се притесняваш ставаш по-подозрителен... 

Не знам какво да ти кажа, аз съм претръпнал и ако не е нещо забранено не би ми пукало въобще.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Струва ми се, че ме взимате много несериозно и си мислите, че съм на 15 години и до сега не съм ходил никъде без "мама".

 

Ще помоля @Георги да изтрие темата!

Недей се връзва на  Zara.Въпроса е добър и като гледам се получиха доста добри отговори.Не искай от Гошо да трие темата,така ще загубим полезната информация събрана дотук.Моето мнение е,че трябва да си го занесеш до Белгия и да си го хвърлиш където пожелаеш.Така след това ще споделиш ценна информация,как се пренася прах от пъпна връв.Ако пък стане проблем ще имаш едно невероятно преживяване,което ще си спомняш всеки път при споменаването на думите:летище,самолет,пътуване,Брюксел,Белгия.Така,че давай смело.

  

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Недей се връзва на  Zara.Въпроса е добър и като гледам се получиха доста добри отговори.Не искай от Гошо да трие темата,така ще загубим полезната информация събрана дотук.Моето мнение е,че трябва да си го занесеш до Белгия и да си го хвърлиш където пожелаеш.Така след това ще споделиш ценна информация,как се пренася прах от пъпна връв.Ако пък стане проблем ще имаш едно невероятно преживяване,което ще си спомняш всеки път при споменаването на думите:летище,самолет,пътуване,Брюксел,Белгия.Така,че давай смело.

  

 

@krasen_denev - До ключовите думи летище, самолетпътуване, Брюксел и Белгия да наредим и ... пъпна връв, a? :) Така препратката към спомена ще е още по-точна.

 

А сериозно @PTS - Нито ти с въпросите си, нито темата изглеждат несериознo. По-скоро са необичайни, но предизвикват отговори, които са полезни както за теб, така и за другите, които четем форума. На всекиго може да се наложи да носи по летищата нещо по-различно. Тук питаме например за чадър, статив, връхна дреха и пр. Тъй че темата е полезна, нека да остане.

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

На мен ми се наложи да треперя заради едно камъче от Берлин. На мъжа ми не му пукаше и го сложи в джоба на якето, а якето - в раницата (ръчен багаж). Никой нищо не каза.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.