Прескочи до съдържание

Пренасяне на черен прах


Към решението Решено от Христиан,

Препоръчани мнения

Темата е много важна, защото има добра информация. Не мисля, че Георги ще изтрие темата. 

По темата: първо нямаш ли регистриран багаж, ако имаш сложи го там. Няма да имаш проблеми. 

Ако нямаш и си само с ръчен багаж, вземи го(аз ако съм на теб ще го взема) трябва да го хвърлиш там където искаш. Аз лично съм забравял в портфейла си от баба ми три четирилистни детелини в едно само залепващо се пакетче, което бяха престояли вътре доста време и бяха изсъхнали. Бяха се събрали на едно и приличаха на трева. Е минах през три летища и никакъв проблем!   

Връзка към мнение

Темата е много важна, защото има добра информация. Не мисля, че Георги ще изтрие темата. 

По темата: първо нямаш ли регистриран багаж, ако имаш сложи го там. Няма да имаш проблеми. 

Не е точно така. Винаги може да вземат нещо от чекирания багаж и после иди докажи, че е било там. Да припомня случая с моята захар, която изчезна безследно :)

Само в ръчния багаж можеш да опазиш нещо и, ако се налага, да обясняваш какво е. Пък те, ако искат, да си го проверяват - тяхна си работа.

Редактирано от Nine
Връзка към мнение

Сега , пушачите на лула знаят ,че в България не се намират добри тютюни и понеже се заговори за неща които се пренасят със самолет . 

Искам да попитам , ако някой е наясно :

 

Какво е разрешеното количество тютюн за лула ( купен от магазин  ) което може да се пренася при пътуване, в случая със самолет.

 

Става въпрос за полети в Европа .

Не говорим за безмитни магазини на летищата.

 

*

Връзка към мнение

Няма значение дали си го купил от безмитния магазин или не, а колко носиш в теб :) гледам, че позволеното е 1 кг.

 

http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/travellers/within_eu/index_en.htm

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ta по темата.

Скоро на връщане от Сицилия си напълних едно малко шише с лава от Етна, което си представляваше малко по-едър черен прах и бе в ръчния ми багаж. Очаквах въпроси нa две летища "What the f*#k is this?", но никой не прояви интерес..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз трябваше да нося за сувенир миди и камъчета от Сингапур. Ходих, търсих, намерих с голяма трудност, щото се оказа, че на плажа на Сентоса камъчета няма :) Та съм обикалял километри да намеря 6-7 малки камъчета, но пък всички се окааха разноцветни за късмет. Освен това попаднах и на корал (морска звезда), която като се върнах, се оказа, че е още жива на всичкото отгоре  :blink:

Та с целия този контрабанден материал в два обикновени найлонови плика преминах цифром и словом 5 (пет) граници, включително и една от най-строгите в света, както водят Сингапур ( + Малайзия, Дубай, Турция, България). Никъде нищо. Даже и един въпрос не ми зададоха.

А преди ок. две години имаше случай с българин, за който писаха медии и даваха по ТВ, как хърватите са го глобили 800 евро за една мидена черупка, която обаче се оказала от някакъв много рядък и защитен вид. Но никъде никой не беше отбелязал това в справочник или информация, с която запознават туристите.

Връзка към мнение

Ta по темата.

Скоро на връщане от Сицилия си напълних едно малко шише с лава от Етна, което си представляваше малко по-едър черен прах и бе в ръчния ми багаж. Очаквах въпроси нa две летища "What the f*#k is this?", но никой не прояви интерес..

 

На летището са си казали "още един с лава от Етна" или "Трябва да поръчваме повече лава". Една позната преди години ми разправяше, че в Неапол продавали шишенца с пушек от Везувий, но не знам дали не ме лъготеше. 

 

На мен ми се наложи да треперя заради едно камъче от Берлин. На мъжа ми не му пукаше и го сложи в джоба на якето, а якето - в раницата (ръчен багаж). Никой нищо не каза.

 

Аз от Версай донесох половин кило земя (пясък, чакъл) подарък за баща ми. 

 

Чорбаджията може да отвори тема "Къде ви е пъпната връв".  :lol:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Без да звуча като анархист ама хич да не ти дреме! Не знам защо се притесняваш! Аз съм носил какво ли не къде ли не, включително торба с няколко кила пясък в ръчния багаж. Доста се пулиха няколко митничари какво точно е това в раницата ми на едно испанско летище и защо аджеба си мъкна торба с пясък към вкъщи :lol: От Холандия съм носил обичайните неща, които се купуват по кофи шоповете там - къде по джобове, къде в ръчния багаж, къде смесено с тютюн. Минавал съм и с бутилка вода забравена в ръчния багаж... Единственият път, когато са ми правили проблем за необичайни неща в багажа беше, когато на терминал 1 в София така и не ме допуснаха да се кача в самолета с един ключ за свещи, та се наложи да се разделя с него :)

Като цяло колкото повече се притесняваш толкова по-съмнителен ще се сториш на някой митничар!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам, че първата тема е "Няма тъпи въпроси..."  :rolleyes: Е, сега ще ви бъде зададен такъв.  :lol:

Майка ми е запазила пъпа ми до ден днешен и сега ме кара да го взимам в Брюксел и да го хвърлям някъде там.  :lol:

Проблема е, че той е в една хартийка и е станал на черен прах. Да не си помислят на летището, че пренасям нов вид наркотици към западна Европа.  :lol:  :lol: Има ли шанс яко да се прецакам с това нещо? Няма как да им докажа какво е, а и надали ще ми повярват. Важен е въпроса до такава степен, че не искам да ме накарат да го оставя на летището.

 

Има два варианта - да хвърлиш праха на бул. „Брюксел“ :) или да кажеш на летището, ако изобщо някой се поинтересува от този прах, че е част от кремираното тяло на твой близък. Едва ли при това положение биха ти създавали проблеми. И пак казвам - силно се съмнявам някой изобщо да го засече тоя прах.

Иначе аз на „Шереметиево“ преди години бях „хванат“ от рентгена да пренасям черен пясък (в една чаша го бях опаковал) от един корейски плаж и понеже не можах да представя сертификат за безопасност и санитарен контрол, се наложи да го изхвърля в кошчето за боклук.

 

По принцип белите прахове са по-притеснителни, ако питаш мен :)

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Ама па и я разпитваха сестра ми веднъж...

 

 

не само ме разпитваха, ами и ядоха от него :)), холандска му работа :))

 

Опа, Penina, стоп!

Ти... да не си сестра Му? :blink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре, след като разбрахме как се пренася черен прах, някой да отвори темата и за пренасяне на бял прах.  B)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И според мен няма от какво да се притесняваш. Веднъж в ръчния ми багаж имаше игли и спринцовки ( по чисто медицински причини ;) ) и никой нищо не ми каза :)

 

И само да помоля Zara повече да не пише с такива "най-добри пожелания"..... не мисля, че има нужда да се обосновавам :)

Връзка към мнение
Гергана Пенина

Опа, Penina, стоп!

Ти... да не си сестра Му? :blink:

 хахахаахаха, ти сега ли зацепи? Мислех, че още преди време като ми беше писал на лс си разбрал, дори си мислех че си първия, който ме е разконспирирал, а то какво се оказа :))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, не, тогава като ти писах, си мислех, че си заблудена китайска туристка :)

 

Шегувах се, бе! Разконспирирах те за всички! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре, след като разбрахме как се пренася черен прах, някой да отвори темата и за пренасяне на бял прах.  B)

По десетина килограма на година пренасяме от Гърция, че нашият не е качествен и ..... не пере "като хората". :lol:

Връзка към мнение

Добре, след като разбрахме как се пренася черен прах, някой да отвори темата и за пренасяне на бял прах.  B)

Боядисваш белия прах в черен и го пренасяш по стандартната процедура описана по-нагоре в темата :lol:  И да не съм чул оплаквания че било трудоемко, прахче по прахче трябва да се боядиса да не личи :rofl:

Връзка към мнение

Искрено се забавлявах с прочетеното :)

 

Христиан, аз бих ти предложила два варианта къде да прибереш пратката:

1. в кутията за цигари

2. в портфейла

и забравяш за това докато не стигнеш мястото

 

Стига да не си карък като мен, преди много години на летището ми разпердушиниха багажа, даже кърпичките за еднократна употреба една по една ги вадиха от опаковката :lol:

Връзка към мнение

Стига да не си карък като мен, преди много години на летището ми разпердушиниха багажа, даже кърпичките за еднократна употреба една по една ги вадиха от опаковката :lol:

Е ти с такъв никнейм пак леко си се отървала, мен ако питаш ;) А можеше проверка и с медицински ръкавици от дългите да има  :O  :ninja:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Eee, Wilks тогава бях 16 годишно хлапе, едва ли съм изглеждала като бандитка :)

 

Именно. Идеално прикритие. Кой би се усъмнил в невинната физиономия на малкото трафикантче. -_-

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • Решение

Прекарах го. Беше в портмонето ми и нямаше проблем. Даже два пъти го прекарах (на отиване и на връщане). Така и не се реших къде да го хвърля. :)

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да кажеш, че след всичкото това вълнение в крайна сметка си разнасял "безценното" до Брюксел и обратно без да го употребиш по предназначение? :O

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да кажеш, че след всичкото това вълнение в крайна сметка си разнасял "безценното" до Брюксел и обратно без да го употребиш по предназначение? :O

Да.

Знам, че трябва да се хвърли някъде на високо и просто нямаше къде. Можех да го заровя в градинките пред някоя сграда, но се отказах.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.