Прескочи до съдържание

Гъвкавост за вътрешни полети в САЩ?


Препоръчани мнения

Знам, че всичко си пише, ама ако някой знае да ми спести четенето в десет сайта...

Търся полети Чикаго - Орландо или Маями за 24-25 декември, като ми се иска гъвкавост, тоест да мога да сменя датата или да откажа билета възможно най-лесно. Има ли някоя компания, която да предлага някакво по-евтино решение? Нещо да е останало от гъвкавостта от Ковид ерата? Варианта да взема fully flexible билети за по $600 на човек го знам, но не ми харесва като цена...

@stanislavpp, моля?

 

То ако се помотая още малко само такива билети ще останат и без друго...

Връзка към коментар

Delta и United  позволяват безплатна  промяна.

Важи и за basic economy  тарифите за полети планирани преди 31.12.2021.

Доплаща се само разликата в цената,ако има такава. При АА не може.

 

Връзка към коментар

Всички позволяват безплатна промяна , но някои рестриктират допълнително BE fare . Ето скорошна една статия , която обобщава  

https://www.nerdwallet.com/article/travel/coronavirus-flight-cancellation-and-change-policies-for-new-bookings-what-you-need-to-know


 

Флорида е много популярна дестинация през това време ,  има и още няколко  летища между Орландо и Маями с редовни полети до Чикаго , виж и тях за всеки случай :

 

FLL,PBI, RSW,PGD,DAB…

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За United  не е описано точно

Ето от сайта на АК .Едва ли newromancer ще купи базов билет ,но да се знае :

 

 

We've permanently gotten rid of change fees for most Economy and premium cabin tickets for travel within the U.S., or between the U.S. and Mexico or the Caribbean. There also won't be change fees for other international travel originating in the U.S. Learn more

For all other standard Economy and premium cabin tickets, change fees are waived through December 31, 2021. Basic Economy tickets can only be changed if they’re issued by December 31, 2021, for travel commencing by December 31, 2021. See terms and conditions

Връзка към коментар
преди 21 часа, stanislavpp каза:

Всички позволяват безплатна промяна , но някои рестриктират допълнително BE fare . Ето скорошна една статия , която обобщава  

https://www.nerdwallet.com/article/travel/coronavirus-flight-cancellation-and-change-policies-for-new-bookings-what-you-need-to-know


 

Флорида е много популярна дестинация през това време ,  има и още няколко  летища между Орландо и Маями с редовни полети до Чикаго , виж и тях за всеки случай :

 

FLL,PBI, RSW,PGD,DAB…

Благодаря, една част от тия летища не ги бях чувал...

А дали има еднопосочна такса за кола под наем? Примерно от PBI до MIA (съвсем примерно)

 

ПП

всъщност до FLL са по-евтини билетите, а дългия полет ми е от MIA, те са близо. Обаче изгодните цени са със Спирит, а те доколкото видях си чарджат такси за промяна на общо основание...

Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

Благодаря, една част от тия летища не ги бях чувал...

А дали има еднопосочна такса за кола под наем? Примерно от PBI до MIA (съвсем примерно)

 

ПП

всъщност до FLL са по-евтини билетите, а дългия полет ми е от MIA, те са близо. Обаче изгодните цени са със Спирит, а те доколкото видях си чарджат такси за промяна на общо основание...

Има нескъп 15-20 $ , удобен влак, и автобус също, от двете летища до MIA. Също гледах трансфери, не помня цената, но не беше нещо фрапиращо.

Връзка към коментар

Той едва ли е сам , и ако пътува семейно с багаж и две деца , рентакар е доста по-удобно .

 

преди 5 часа, neuromancer каза:

А дали има еднопосочна такса за кола под наем?


 

Има , но таксата често е минимална и заслужава да се плати .Търсачките изкарват цена за oneway с включена такса , не като в някои други страни да е спомената някъде с малки букви , и да се добавя при самото наемане на автомобила. 
Аз наемам чат-пат one way , дори и сега имам подобна резервация за след 10 дни  HYA5-JFK , миниван заради голямото количество багаж с който май ще пътуваме , крайна цена 130$ с Авис, 450км.

 

p.s PBI is the place to go през зимата .
 

P.s2. Всички милиардери пенсионери там зимуват.

Връзка към коментар

да, аз погледнах, таксата почти не се забелязва, но тарифите са огромни.

В Бразилия мога да ползвам точки за кола под наем, ама в Щатите не...

 

Някакви идеи къде да резервирам хотел в района на Маями (в случай, че ще имаме време там, ако не, не)? Ще ми се нещо плажно, ама не съвсем градски плаж. Вероятно ще прежаля колкото пари искат и ще взема кола... Май трябва да резервирам до утре да хвана някаква промоция, ама много ме мързи да проучвам баш сега...

Връзка към коментар
преди 29 минути , neuromancer каза:

Някакви идеи къде да резервирам хотел в района на Маями (в случай, че ще имаме време там, ако не, не)? 

Аз резервирах близо до Хард рок кафе. Много удобно място, защото от там тръгват туровете за забележителностите - Евърглейдс и др., също начална спирка на линиите на Хоп он Хоп оф, туровете с корабчетата за разглеждане на именията на звездите.  

Връзка към коментар

Щом не искаш градски плаж , на твое място бих завел децата на воден парк, например  воден парк  Tidal Cove Waterpark в реновираният JW Marriott Turnberry Resort & Spa . Не съм гледал хотелските цени , но можеш да вземеш хотел другаде и да вземеш дневен пас за водният парк, за гостите на хотела доплащането е 55$. Цените на паса варират от 55$ до 125$ на човек . Може да ги вземеш от някой специализиран сайт или по телефона директно от хотела.

 

resortpass.com

daycationapp.com

 

 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Да взема да напиша какво стана накрая...

Така и се замотах с резервациите чак до последния момент, когато се отвориха места с АА с мили и ги грабнах веднага. С мили на Бритиш имам право на отказ до 24 часа преди полета, а сега с ковида до самия полет, само че при отказ се получава ваучер, а не рефънд. Странно как се появиха места с мили, полета (въобще повечето полети, ако съдя по навалиците) беше почти пълен.

В Маями реших, че $120 на ден за кола ми е много и карахме на Убер, то излезе горе-долу същото, поради липса на планиране (мислех да ходим на тур с лодка на въздушна възглавница до Евърглейдс, но децата видяха реклама на летището на Miami Zoo, така че отидохме там, а то беше много далече от хотела). Отделно пак се разкарвах от центъра до летището и обратно за тестове. Но от два дена впечатления, не е много подходящ град да си без кола. Нормалните коли на Убер имат ограничение за 3 трима пътници, но от 4-5 човека само един отказа да ни качи четиримата. Големите коли са на двойна цена, тях резервирах когато пътувахме с багажа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , neuromancer каза:

Странно как се появиха места с мили, полета (въобще повечето полети, ако съдя по навалиците) беше почти пълен.


Да добавя , че това е стандартната практика във всички класи : след първоначалното зареждане на броя на местата с мили 331 дни преди полет , след това се добавят отново седмица-две преди полета .

Връзка към коментар

Ами в случая беше предния ден, аз ги дебнах доста време и съседни дати гледах, 1-2 дена преди полета излизаха. Много е удобно да имаш някакви мили за непредвидени обстоятелства.

 

Летището в Маями е страшна блъсканица, на една въртележка излизат куфарите на 3-4 полета, влакчето между терминалите беше като рейс 280...

И по пода лепенки да спазваме 6 фута дистанция, то ако пътниците бяха 5 пъти по-малко можеше и да се спазва тая дистанция...

Връзка към коментар

В САЩ всичко живо лети, та блъсканицата си е стандарт . Като, че ли от личен опит само на JFK в част от терминалите няма блъсканица покрай разреждането на народа из пет-шест терминали. 
 

Билета с Авиос беше на нон-стоп полет, нали ? Или с прекачване ? Че специално полетите на АА с авиос мили,  не ми излиза наличност при полети за дестинации, където няма директни такива. 

Връзка към коментар

Директен, то иначе много бавно и струва повече. Сайта има бъг и показва полети максимум с едно прекачване, иначе трябва на части или по телефона. Виждал съм доста пъти полети в Щатите с АА с едно прекачване, не само директни. 

Връзка към коментар

Ок, благодаря - опитвам се да резервирам няколко билета до AXA за полети на АА , и има голяма наличност с техни мили, но няма никаква наличност при партньорите от BA и AS.

Връзка към коментар

Доколкото знам трябва да е MilesAAver наличността в Американ, за да се вижда от партньорите, но вероятно го знаеш това. Друго не мога да предположа.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.