Прескочи до съдържание

Трансферна зона на летище Бергамо


Препоръчани мнения

Какво имаш предвид под трансферна зона ?

 

Вероятно дали ако правиш връзка с нискотарифна трябва да минаваш през паспортния контрол или не. 

Връзка към мнение

Какво имаш предвид под трансферна зона ?

 

Такава, каквото имаме на терминал 1 в София.  Пада се в дясно  направление от митническата проверка при пристигане. Един коридор е.

 

 

Вероятно дали ако правиш връзка с нискотарифна трябва да минаваш през паспортния контрол или не. 

 

Вътрешен полет с нискотарифна. То ще се минава на паспортен на влизане, но да не се виси на проверка по сигурност. Целта ми е да я избегна.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Кацаш, излиташ, минаваш през всички зони. Ако се наложи да чакаш ранен полет от вечерно прекачване даже няма къде на седнеш. По седалките лежат всякакви хора и няма как да ги вдигнеш. Хубавото е че има безплатен нет. Влиза се с фейс или гугъл регистрация.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Кацаш, излиташ, минаваш през всички зони. Ако се наложи да чакаш ранен полет от вечерно прекачване даже няма къде на седнеш. По седалките лежат всякакви хора и няма как да ги вдигнеш. Хубавото е че има безплатен нет. Влиза се с фейс или гугъл регистрация.

 

Транферна зона няма, както и безлатен интернет. :biggrin:  Има безплатно разписание и безплатна информация за МОЛ "Орио", барабар с информация за магазините. :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Транферна зона няма, както и безлатен интернет. :biggrin:  Има безплатно разписание и безплатна информация за МОЛ "Орио", барабар с информация за магазините. :lol:

Има безплатен нет. Просто трябва да се логнеш в една от мрежите, които ти излизат.

Връзка към мнение

Има безплатен нет. Просто трябва да се логнеш в една от мрежите, които ти излизат.

 

Ето ти я едната от мрежите. Веднага иска карта. :biggrin:  Другият безплатен е на Орио, но само за МОЛ. Трети няма. :rofl:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Ами моята информация е от края на октомври, когато за последно съм минавал през Бергамо. Имахме два часа престой и си убих времето, разцъквайки из нета. Тогава беше безплатен. Сега може и да не е. Някой, ако е бил наскоро, да каже.

Връзка към мнение

Кацаш, излиташ, минаваш през всички зони. Ако се наложи да чакаш ранен полет от вечерно прекачване даже няма къде на седнеш. По седалките лежат всякакви хора и няма как да ги вдигнеш. Хубавото е че има безплатен нет. Влиза се с фейс или гугъл регистрация.

 Ето това  написах точно на летище Бергамо с безплатния нет на единственото работещо кафе . Тоест достоверност 31,01- 2 часа посреднощ ......

 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Доколкото разбирам, ако се лети с две нискотарифни, след като си вземеш куфара, излизаш от летището, чекираш се за втория полет и минаваш през проверка за сигурност и паспортна?

 

Имате ли идеи как е най-добре да убием 5 часа между полетите? Достатъчно ли е това време за да се отиде до града и на какво разстояние е летището от Бергамо?

Връзка към мнение

С автобус се стига за 20 минути. Аз  ако имам повече от час отивам в мола отсреща, понеже вече имам 4-5 нощувки в Бергамо заради прекачвания и ми е писнал града.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доколкото разбирам, ако се лети с две нискотарифни, след като си вземеш куфара, излизаш от летището, чекираш се за втория полет и минаваш през проверка за сигурност и паспортна?

 

Имате ли идеи как е най-добре да убием 5 часа между полетите? Достатъчно ли е това време за да се отиде до града и на какво разстояние е летището от Бергамо?

 

Със сигурност според мен се метни до града, имаш време за приятна разходка. Прегледай тази тема: http://magelanci.com/topic/2360-%D0%BD%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D0%B2-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D0%B4%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със сигурност според мен се метни до града, имаш време за приятна разходка. Прегледай тази тема: http://magelanci.com/topic/2360-няколко-часа-в-бергамо-дайте-идеи/

Супер, точно тази тема търсех. На отиване имаме всъщност само 3,5 часа и може би ще се задоволим с мола. На връщане имаме 14 часа обаче и ще нощуваме в Бергамо. Пристигаме на връщане в 00:00, дали ще има автобус по това време?

Редактирано от seagull_29
Връзка към мнение

Супер, точно тази тема търсех. На отиване имаме всъщност само 3,5 часа и може би ще се задоволим с мола. На връщане имаме 14 часа обаче и ще нощуваме в Бергамо. Пристигаме на връщане в 00:00, дали ще има автобус по това време?

 

http://www.atb.bergamo.it/user/Default.aspx?SEZ=2&PAG=38&MOD=LIN&COD=1

 

Така като гледам в делнични дни в 0:14 е последният...макар че сигурно ще минат от зимно на лято разписание скоро и не знам там как ще е. Града не е чак толкова далече, едва ли таксито ще е над 20€.

Връзка към мнение

Освен Бергамо може да се пробва и Бреша. На около един час с влак от Бергамо. В случаи при по-дълъг престой го споменавам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

След ремонта на летището в Бергамо вече трябва да има транзитен коридор.При пристигане от София,преди паспортен контрол видях,че има табела,но не видях да има служител на гишето.Някой минавал ли е транзит при пристигане от София(или друга държава извън Шенген) и колко време отнема стигането до гейтовете?

Връзка към мнение
преди 1 час, iMari каза:

След ремонта на летището в Бергамо вече трябва да има транзитен коридор.При пристигане от София,преди паспортен контрол видях,че има табела,но не видях да има служител на гишето.Някой минавал ли е транзит при пристигане от София(или друга държава извън Шенген) и колко време отнема стигането до гейтовете?

Минавал е, няколко пъти. Отнема около 3-5 минути, ако няма други на опашката. Обикновено няма повече от един-двама. Служителят е някъде там зад ъгъла. Процедурата е: представяте бордна карта и документ за самоличност, служителят ви попълва едно картонче за достъп, прекарва ви през паспортния контрол с приоритет и ви изпраща по живо по здраво към гейтовете.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте,

 

Минавах миналата седмица през транзитната зона на Бергамо-изключително удобно и бързо!Имаше 4-5 човека, служител ни изпрати персонално до паспортен контрол на който се проверяваха само такива пътници с трансфери, дадоха ни по една "бележка" и директно към гейтовете.Летяхме София-Бергамо с wizz и Бергамо-Порто с Раян, само с ръчен багаж, с трансферен прозорец между двата полета 1:45 мин.Имахме над час свободен за убиване, отделно втория полет ни закъсня с 15 мин.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Според мен може и малко повече време да отнеме според графика на полетите и колко народ има за трансфер.

Когато бяхме ние имаше опашка от 20-30 човека.

Не че бяхме за трансфер, но не бяхме видяли, че има средна "опашка" (без хора) за автоматичната проверка на паспорти.

Накрая ни упътиха и подминахме и двете опашки (за транфер и нормална проверка на документите).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, aneliqterzieva каза:

Летяхме София-Бергамо с wizz и Бергамо-Порто с Раян, само с ръчен багаж,

Именно този  вариант за пътуване на група от 15 човека  до Порто разглеждах и аз преди месец, но се отказах.  Може ли да споделиш в какъв ценови диапазон бяха вашите билети?

Връзка към мнение

В средата на август,когато ги гледах първоначално бяха наистина без пари,но купих на 05.09 за полет на 13.10, следните цени : wizz 60.00 лв на човек (без wizz discount) и раян по eur 62.00 на човек.Пак става, но може и по-изгодни да се намерят.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.