Прескочи до съдържание

Трансферна зона на летище Бергамо


Препоръчани мнения

Не е бил лош вариантът  160 евро двупосочен  до Португалия.  Аз успях  да купя за 13 човека  промоционални билети  директно Истанбул-Порто-Истанбул  за 154 евро на човек  с вкл. багаж (не че им трябва) с Турските Авиолинии. И после беше мъка за останалите двама пасажери, защото трябваше задължително да пътуват със същия полет.  В крайна сметка последните два билета ги взех по 300 евро/човек, но средната цена за групата беше в рамките на планирания бюджет.  Пътуването ще бъде  в началото на април 2020.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
22 hours ago, aneliqterzieva said:

Здравейте,

 

Минавах миналата седмица през транзитната зона на Бергамо-изключително удобно и бързо!Имаше 4-5 човека, служител ни изпрати персонално до паспортен контрол на който се проверяваха само такива пътници с трансфери, дадоха ни по една "бележка" и директно към гейтовете.Летяхме София-Бергамо с wizz и Бергамо-Порто с Раян, само с ръчен багаж, с трансферен прозорец между двата полета 1:45 мин.Имахме над час свободен за убиване, отделно втория полет ни закъсня с 15 мин.

Само с ръчен багаж ли става това упражнение? Има ли разлика между полетите при които Ryanair трансферна услуга и тези при които сам си правиш трансфера?

Връзка към мнение

Ние сами си правихме трансфера, реално двата полета са ни на различни компании.Това,което гледаха бяха бордните карти и за предния полет,един вид доказваш,че си транзит.Като начин на организация не би следвало да има разлика.Ако сте с такъв трансфер и  имате багаж чекиран, който трябва да изчакате на лентата, сигурно трябва да излезете за да го вземете и после пак да влезете.Когато компанията прави трансфера, те ви качват багажа от единия на другия самолет.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , aneliqterzieva каза:

който трябва да изчакате на лентата, сигурно трябва да излезете за да го вземете и после пак да влезете

Да излезеш и после да  влезеш - това вече си е  класическо пътуване  с  два  отделни билета, при което всеки сам си носи рисковете  от опашки на паспортен контрол. На пръв поглед виждам, че транзитната зона на летището в Бергамо  има  практическа полза само за  авиокомпаниите, предлагащи връзки, като в случая от това се възползва Ryanair  и също така е удобно за пътниците без  чекиран багаж. Във всеки случай изграждането на транзитна зона е стъпка  в правилната посока  и затова  едно от летищата,  през които Ryanair  започна да предлага  полети със смяна е именно то.  Но може ли неЕС  пътник  с чекиран багаж, да осъществи транзитно пътуване през Бергамо без шенгенска виза?  Може ли, например, руснак  с чекиран багаж, кацащ в Бергамо от Москва с "Победа"   да продължи след няколко часа за Мароко с Ryanair?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 16 минути , Дънди каза:

Здравейте! За колко време е нормално да се мине паспортен контрол и да се вземе чекиран багаж след кацането в Бергамо ? 

Никой не може да ти каже колко време отнема това. На мен ми се е случвало след паспортната проверка багажа вече да ме чака на лентата, но се е случвало и над един час да го чакам, но все пак най-често излиза до 20 минути. Зависи от това дали вали, колко полета са кацнали в близкия половин час и от още бог знае какво. Иначе ако искаш да минеш по-бързо паспортната проверка - отиди направо от дясната страна, където е проверката за всякакви паспорти. Там обикновено в началото няма никой или поне няма, докато не се усетят хората от другата голяма опашка. Ако идваш от самолета с първия автобус - това ти гарантира да минеш проверката за по-малко от 5 минути. Този вариант се чупи само ако малко преди твоя самолет е кацнал друг от Мароко например.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 57 минути , Дънди каза:

За колко време е нормално да се мине паспортен контрол и да се вземе чекиран багаж след кацането в Бергамо ?

На 26ти октомври   пътниците от първия автобус  минаха паспортен контрол за около 20 минути.  Пътниците от втория автобус  минахме за  около 40 минути. Естествено багажът беше вече излязъл. Имаше един   самонадеян пътник от втория автобус, който явно не беше "магеланец". Разчитал е на  бързо (15-20 мин)  минаване на паспортен контрол.  Ядосваше се, че не е виждал такова бавно минаване на паспортен контрол "никъде в Европа", че не са го пуснали през транзитна зона.  Обясних му, че  щом е с чекиран багаж няма как да го пуснат през транзитната зона, защото трябва да си  вземе  първо багажа от лентата.  Казах му да минава колкото може напред, ако го пускат другите.  Следващият му полет беше след  50-60 минути. Не знам какво стана с него.  Лично аз не вярвам, че е успял за втория му полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нагоре в темата е писано. Има и автоматична проверка. Така че който има паспорт и не пътува с дете може да мине за 2мин (както направихме ние).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , jorocontrola каза:

Нагоре в темата е писано. Има и автоматична проверка. Така че който има паспорт и не пътува с дете може да мине за 2мин (както направихме ние).

Не можеш да разчиташ само на това ако наистина бързаш. Винаги си нося паспорта, но точно на летището в Бергамо два пъти ми се е случвало да не работят автоматите по неясни причини.

Връзка към мнение
преди 37 минути , epetkov каза:

На 26ти октомври   пътниците от първия автобус  минаха паспортен контрол за около 20 минути.  Пътниците от втория автобус  минахме за  около 40 минути. Естествено багажът беше вече излязъл. Имаше един   самонадеян пътник от втория автобус, който явно не беше "магеланец". Разчитал е на  бързо (15-20 мин)  минаване на паспортен контрол.  Ядосваше се, че не е виждал такова бавно минаване на паспортен контрол "никъде в Европа", че не са го пуснали през транзитна зона.  Обясних му, че  щом е с чекиран багаж няма как да го пуснат през транзитната зона, защото трябва да си  вземе  първо багажа от лентата.  Казах му да минава колкото може напред, ако го пускат другите.  Следващият му полет беше след  50-60 минути. Не знам какво стана с него.  Лично аз не вярвам, че е успял за втория му полет.

Т.е. щом сме с чекиран багаж, не мога да мина през транзитна зона, така ли ? Защото ще сме с паспорти по принцип.

Връзка към мнение
2 minutes ago, Дънди said:

Т.е. щом сме с чекиран багаж, не мога да мина през транзитна зона, така ли ? Защото ще сме с паспорти по принцип.

Ако си с два отделни билета и трябва отново да чекираш  багажа не може.

Връзка към мнение
В момента, Topfly каза:

Ако си с два отделни билета и трябва отново да чекираш  багажа не може.

Извинявайте, не уточних . Нямам друг полет за ойто бързам, а трансфер за круиз в същия ден.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Дънди каза:

щом сме с чекиран багаж, не мога да мина през транзитна зона, така ли ?

Може да се  мине  през транзитна зона с чекиран багаж само и единствено, ако и двата полета са на една и съща авиокомпания.  В Бергамо  само Ryanair предлага  свързващи  полети, но те не са много на брой.  Минаването с  паспорт е решение.  Не вярвам  машините за  автоматична проверка  да не работят постоянно.

Връзка към мнение
4 minutes ago, Дънди said:

Извинявайте, не уточних . Нямам друг полет за ойто бързам, а трансфер за круиз в същия ден.

Там вече зависи какъв е трансферът. Мен са ме чакали и повече от един час поради закъснение на самолета...Ако трансферър е независим от круизната компания е много важно да се види кога затваря чекина на кораба. Нормалното е 2-3 часа преди тръгване на кораба да затворят чекирането...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

На летище Милано Бергамо има ли транзитна зона или трябва да се минава през граничен контрол?

 

Чудя се за една връзка Раън и Уиз за 1h50 промеждутък дали е осъществима ако няма закъснения?

Връзка към мнение

Няма транзитна или поне нямаше преди година.Правил съм прекачване да 1:40 и нямаше проблем,естествено има риск 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Capitan Morgan каза:

На летище Милано Бергамо има ли транзитна зона или трябва да се минава през граничен контрол?

 

Чудя се за една връзка Раън и Уиз за 1h50 промеждутък дали е осъществима ако няма закъснения?

Задавала съм подобен въпрос в една от темите, понеже видях при кацане в Бергамо табела Транзит. Пътували магеланци ми отговориха, че може да се мине транзитно, даже ставало много бързо 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев

Трансферна зона има, но поне края на Февруари, не беше възможно да се използва при полет от Шенген.

 

При кацането, вместо да излезем при самите гейтове, автобуса ни закара при лентите за багаж, защото там мереха температурата. И трябваше да минаваме проверките още веднъж.

 

Вече може и да е възможно, пък и при близо 2 часа без проблем ще успееш да минеш, без значение от проверките!

 

Не съм, сигурен как стои въпроса при полет извън Шенген.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 7 часа, Capitan Morgan каза:

На летище Милано Бергамо има ли транзитна зона или трябва да се минава през граничен контрол?

 

Чудя се за една връзка Раън и Уиз за 1h50 промеждутък дали е осъществима ако няма закъснения?

Принципно Бергамо има опция за международен транзит, но допреди 2 седмици все още не се използваше поради Ковид мерките.

 

Почти 100% ще трябва да направиш пълната обиколка - минаване на граничен контрол, влизане в Италия, бегом обратно до излитащи, секюрити проверка и пак граничен контрол.

 

Принципно 1:50 часа са предостатъчни за това кръгче, правил съм подобен (доста инфарктен) транзит на BGY само с 60 минути между полетите. Единствено трябва да те притеснява на влизане да не прекалят с Ковид проверките и това да доведе до забавяне.

 

Няколко жокера:

- пътувай само с ръчен багаж

- вземи седалка на възможно най-преден ред за да си от първите слизащи

- ако нещата вървят зле (и имаш Дайнърс) - влез в бизнес салона, който е точно до секюрити. Лаунджът на практика действа като fast track и чрез него директно ще се наредиш най-отпред на опашката за проверка. В някои случаи това може да спести много време.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 27.09.2020 г. в 10:39, Capitan Morgan каза:

Чудя се за една връзка Раън и Уиз за 1h50 промеждутък дали е осъществима ако няма закъснения?

1h50  е   рисковано време при условие, че си само с ръчен багаж.  Ако си  с чекиран е  твърде рисковано, защото  летиш с две различни компании  и ще трябва да минеш паспортен контрол, получаване на багаж и после  започваш регистрация за втория полет.

Връзка към мнение
На 27.09.2020 г. в 10:39, Capitan Morgan каза:

Чудя се за една връзка Раън и Уиз за 1h50 промеждутък дали е осъществима ако няма закъснения?

Ако няма закъснения, в един идеален свят е абсолютно осъществима. Миналата година се прибирахме октомври от Катания през Бергамо, като полетите трябваше да са:

 

CTA - BGY 08:45 - 10:40

BGY - SOF 17:00 - 20:05

 

Полетът от Катания излетя с 6!!! часа закъснение в 14:40 и вече се готвехме психически за купуване на last minute билети "от днес за утре" плюс непредвидена нощувка в Бергамо пак в последната секунда. След като излетяхме в 14:40 и кацнахме малко след 16 и даже си "повисяхме" на гейта за София, понеже нещо се забляхме и пропуснахме входа за вътрешния салон, а след като минахме паспортна проверка преди нешенгенските гейтове, вече нямаше как да се върнем... иначе имаше време и за по кафе в салона.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте! 

Предстои ни прекачване на летището Милано-Бергамо само със 60 мин време между двата полета на Раянер. Само с ръчен багаж сме. Искам да попитам някой правил ли е трансфер там наскоро и дали тази магическа транзитна зона отново работи след Ковида. Възможно ли е да се избегнат проверките и директно да се стигне до втория полет?

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.