Прескочи до съдържание

Пустините по света


Препоръчани мнения

Здравейте! Търсих тема за пустините, но не намерих, та си позволявам да я открия.

Обичате ли подобни преживявания и как го правите? Кои места са ви впечатлили най-много? Намирате ли, че организираните разходки/преходи са доста комерсиализирани в доста страни?

Вълнувам се, защото пустините ме привличат, а и защото през април /ако е здраве и живот/ се надявам да открия пустините на Иран. Досегашният ми опит е в Мароко, Йордания и Сирия. 

 

Картинка от Йордания за малко вдъхновение:

post-786-0-54119600-1391074492_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз нямам много опит от пътувания из пустинята, тъй като съм имала едно-единствено такова до Сахара в Тунис. Въпреки че пътуването беше изцяло организирано от тур оператор този път те си бяха свършили страхотно работата и аз останах очарована от пътуването. На място ни пое друга туристическа агенция и водачът, който ни беше предоставен беше местен, супер забавен и със страхотно чувство за хумор. В програмата беше включена разходка с камили, за да се гледа залеза над Сахара, както и пътуване по трасето на рали "Париж-Дакар". Лично аз се забавлявах много, но пък то си зависи и от настроението и компанията на хората около теб.

Ето и няколко снимки:

post-514-0-98345100-1391075303_thumb.jpgpost-514-0-77280700-1391075355_thumb.jpgpost-514-0-43904500-1391075716_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз имам същия опит като mililia, дори да си призная отначало имах големи резерви към разходката с камили на залез. Но наистина пустинята има някаква страхотна атмосфера и много ми хареса. Единствено не ми хареса хареса много сафарито с джипове през пустинята и то не за друго, ами използваха докрай местата на джиповете и на втория ред отзад друсаше доста неприятно, добре че се сменяхме, та имах възможност да пътувам и отпред, където беше ОК.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пустините са голямата ми слабост, може би защото в България си нямаме и за мен това е най-екзотичния пейзаж. Първата, която видях беше в Израел. Влюбих се от пръв поглед и май за цял живот.  :)  След Израел бях и в Йордания, а в Перу видях 2 - Ика и Паракас. Паракаската е много интересна, защото е на брега на Тихия океан и комбинацията от цветовете на пустинята и наситеното синьо на океана е невероятно впечатляваща.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

През 80-те, докато родителите ми живееха в Алжир, съм посещавал Сахара. Имаше един много популярен маршрут, който представляваше нещо като триъгълник Бискра - Ел Уед - Тургут. Невероятни оазиси има в този район. В пустинята съм виждал и мираж, беше доста реалистичен. Брал съм директно фурми от дърво. Хубави спомени имам от тези места...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Моята пустиня е само от въздуха, след излитане от Абу Даби. 

 

IMG_8177.JPG

 

Червената австралийска пустиня ми е мечта, то не мечта, а цел, някой ден ще съм там. 

 

За Дубай съм чувал противоречиви мнения за екскурзиите. Има доволни хора от сафаритата с джиповете, срещал съм и коментари, че едва ли не джипа спира на магистралата и теб те снимат откъм дюните, колкото да имаш пустинна снимка и да не си личи, че е урбанизирано наоколо. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Дубай съм чувал противоречиви мнения за екскурзиите. Има доволни хора от сафаритата с джиповете, срещал съм и коментари, че едва ли не джипа спира на магистралата и теб те снимат откъм дюните, колкото да имаш пустинна снимка и да не си личи, че е урбанизирано наоколо. 

 

Не бих се учудила. Аз както писах по-горе в Тунис пък джиповете се използваха на макс - 3-4 човека + шофьора щеше да е ОК, но те качваха по 6-7 (поне ние като бяхме) и най отзад  наистина беше неприятно до степен, че ми стана лошо.

Връзка към коментар

Има си всякакви варианти, нашата беше половин-един час навътре каране(за Дубай става дума), но си беше пустиня във всички посоки, до където ти видят очите, а FlyTraveler едни снимки е пуснал от още по-навътре почти до границата със Саудитска Арабия.

Редактирано от Oshko
Връзка към коментар

Докато още и домосед не се е включил да си покажа моите дюнички :) или както са известни Dunes of Maspalomas. Естествени дюни, получили се от навят сахарски пясък през годините. Природен резерват. Прекрасно място граничещо с океана.

post-21-0-11407300-1391086429_thumb.jpg

post-21-0-02434300-1391086431_thumb.jpg

post-21-0-82075800-1391086432_thumb.jpg

post-21-0-65052900-1391086434_thumb.jpg

Редактирано от Polina
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

В Йордания и в Мароко надпреварата за клиенти е доста сериозна. Бедуинските партита в Уади Рум са доста шумни. Ние имахме късмет с един момък от Петра, който ни уреди с пътуване "извън правилата", ангажирайки свой местен познат. Получи се много добре.

Между другото, Георги, йорданската пустиня в по-голямата си част /поне, което ние обиколихме/ е червена, макар че има всякаква боя на пясъка. От тези разноцветни скали и пясъци местните пълнят шишенца и "рисуват" с едни телчета фигурки:

post-786-0-96529100-1391088053_thumb.jpg

 

post-786-0-84339700-1391088162_thumb.jpg

 

В Мароко едва се отървахме от предложения, но пустинята я усетихме най-добре като си карахме по пътя /Ака и Тата/ и като се изгубихме смело по бъдещото трасе на още несъществуващ път. Но беше славно.

 

Оазис в предсахарската област:

post-786-0-34989100-1391088419_thumb.jpg

 

За Индия чувам, че също било много туристическо, въпреки че Джайсалмер ми е в плана за Раджастан. Как да не загрееш от подобни снимки

Златният пустинен град Джайсалмер и изящните му хавели /аристократични къщи/ - отправна точка за разходки в пустинята:

Редактирано от royak
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В тази връзка - кой ще успее да каже първи къде се намира единствената пустиня в Европа (ама без да питате чичко Google)? 

 

Армения брои ли се в Европа? Трябва да е там

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.