Прескочи до съдържание

Бърза Испания през ученическата ваканция


ivan69

Препоръчани мнения

След като пропадна пътуването до Дубай заради безумните цени Дубай-София, си купих билети София-Барселона за 02,02( честит празник) и Мадрид - София за 07,02. Ryan имат промоция - купи 1, получи 1 безплатно, та за 300 лв. се обзаведохме с 4 двупосочни билета. Остава да минем и ковид теста и да букна хотелите. Планът е на 04,02  да си вземе влакът на Renfe и да се придвижим до Мадрид на 04,02 докато още са ни валидни антигенните тестове. Доколкото разбрах от моят приятел @Crazy Horse в Мадрид няма никакви мерки и свободно ще можем да се качим на самолета за София. Тепърва ще има въпроси , но за начало как става придвижването от Летището в Барселона на което кацат Ryanair до центъра на града? Почвам да чета темите и дано имаме късмет на ковид тестовете.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 14 минути , ivan69 каза:

но за начало как става придвижването от Летището в Барселона на което кацат Ryanair до центъра на града

От терминала има топла връзка към влака за града, последния път ние използвахме билет T-familiar card, за 10 евро (ако не ме лъже паметта), и позволява 10 пътувания, но може да се използва от няколко човека, тъй като ние бяхме 4-ма, я използвахме за две пътувания и половина. Винаги има хора, които говорят английски и помагат с избора на билет.

 

Весело изкарване 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мисля, че не е точно така. П

преди 8 часа, Мирослав Василев каза:

От терминала има топла връзка към влака за града, последния път ние използвахме билет T-familiar card, за 10 евро (ако не ме лъже паметта)

 

Мисля, че тази тарифа не е ОК за летището:

https://airmundo.com/en/airports/barcelona-airport/transportation/

 

https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/t-familiar

 

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 15 минути , jorocontrola каза:

Мисля, че не е точно така. П

Мисля, че тази тарифа не е ОК за летището:

https://airmundo.com/en/airports/barcelona-airport/transportation/

 

https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/t-familiar

 

Този билет ни беше предложен от човека, който работи на машините и упътва туристите.

 

Пита ни, колко човека сме, смятаме ли да пътуваме след това отново с транспорта и каза, че тази карта би ни била по-изгодна.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Мирослав Василев каза:

Този билет ни беше предложен от човека, който работи на машините и упътва туристите.

 

Пита ни, колко човека сме, смятаме ли да пътуваме след това отново с транспорта и каза, че тази карта би ни била по-изгодна.

Преди колко години?

Връзка към коментар
преди 10 часа, ivan69 каза:

Почвам да чета темите и дано имаме късмет на ковид тестовете.

Нали знаете, че Испания е червена зона и на идване ще трябва да правите два пср за да не сте карантина ако нямате сертификат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Мирослав Василев каза:

Декември 2021

Да не си помислиш, че се заяждам. Ние бяхме края на 2019 и съм сигурен, че цените бяха други.

Коментирано е и във форума:

image.png.45993d45577e6a9dc226ac26a509d406.png

Може и да им някакви врътки с комбинация от транспорти. Но поне от Терминал 2, където спират полетите на Уиз и Раян от България, цената за влака до центъра е друга, защото я платихме 🙂

Сигурно може да се мине със всякакъв билет, особено ако няма контрола ...

 

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 20 минути , jorocontrola каза:

Да не си помислиш, че се заяждам. Ние бяхме края на 2019 и съм сигурен, че цените бяха други.

Не разбира се, колкото повече мнения има толкова по-добре ще бъде за другите да получат информация 🙂

 

Предния път като бяхме и ние взехме друг билет, но този път бяхме единствени до машините и човека, който работи там дойде до нас и ни пита до къде мислим да пътуваме и му казах че искам да купя същия билет като миналия път. Но тогава той предложи T-Familiar и каза, че щом сме 4-ма ще бъде по-изгодно и няма никакъв проблем да се пътува с този билет.

 

Ние пътувахме с влака от летището, не с метрото! Нали говорим за едно и също нещо?

 

Тука видях цената на картата за една зона - https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/t-familiar

 

А тука са зоните, летището влиза в зона 1 - https://www.tmb.cat/en/barcelona-fares-metro-bus/single-and-integrated/zone-map

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Значи има два вида карти:

  -едната е Т10 фемили и важи за 8 пътувания и може да се използва от повече от един човек;

  -втората е T10 casual за 10 пътувания и замества старата Т10 и се ползва само от един човек

И двете важат от/до летище за влака само, но не се ползват за метро L9 от/до летище. Летището влиза в зона 1

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Нали знаете, че Испания е червена зона и на идване ще трябва да правите два пср за да не сте карантина ако нямате сертификат.

Ще си стоим карантина, само защо е 10 дни,а не 7, поредното безумие.Тъкмо ще си направя ДДС-то.

Връзка към коментар

Минахме тестовете, ще се лети!  Програмата е .....няма програма !  Ако не мога да намеря евтин влак от Барселона до Мадрид, може да останем и само в Барселона, даже ме е яд, че не купих преди 2 дни билети Барселона София по 12Е за 07,02 , сега вече са по 30Е , но доста по евтини от влаков или самолетен билет Барселона - Мадрид за 4,5 или 6 ,02 . Резервирал съм 2 нощувки в двуспален апартамент до площад Испания. Доколкото прочетох , до там от летището може да стигнем с T-Familiar карта . От мястото на настаняване ми пратиха мейл , да им изпратя копия от личните карти , за да ми пратят договор който да разпиша?!? После ще ми пратят линк за плащането и депозит, че от съображения за сигурност не приемали плащания с КК?!?  Това стандартно ли е за Барселона? Ако не отговоря , ще ми отменят ли резервацията? @Ivko  , @Crazy Horse , @Alexander помагайте!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Евтин влак се търси  2-3 месеца по-рано.

Не знам дали е стандартно, нито дали ще отменят резервацията, вече всеки може да прави и да иска всичко, дали ще даваш е твоя воля. 

Вероятно пише някъде в условията нещо повече.

 

 

 

Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

Евтин влак се търси  2-3 месеца по-рано.

Не знам дали е стандартно, нито дали ще отменят резервацията, вече всеки може да прави и да иска всичко, дали ще даваш е твоя воля. 

Вероятно пише някъде в условията нещо повече.

 

 

 

Мерси , аз 2-3 дни напред не планирам , какво говорим за 2-3 месеца , надеждата е, че за 2 и 3-ти се намират евтини билети , сложил съм си price alert , ще видим. 

Нищо конкретно не пише в резервацията освен, че е неотменяема . Интересното е, е си бях букнал преди това един друг Апартамент , но се оказа , че цената е 20% по-висока от тази която резервирах. За щастие беше с безплатна отмяна и веднага го отмених. Нищо няма да правя , поне имам контактите на 2 Апартамента , няма да останем на улицата1

Връзка към коментар

За първи път чета за договор за нощувки онлайн. Лични карти съм пращал преди чекин на частно лице за да те заведе, че си на този адрес ако плаща данъци и е легален. То и в хотел да си пак ти събират лични данни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, ivan69 каза:

Минахме тестовете, ще се лети!  Програмата е .....няма програма !  Ако не мога да намеря евтин влак от Барселона до Мадрид, може да останем и само в Барселона, даже ме е яд, че не купих преди 2 дни билети Барселона София по 12Е за 07,02 , сега вече са по 30Е , но доста по евтини от влаков или самолетен билет Барселона - Мадрид за 4,5 или 6 ,02 . Резервирал съм 2 нощувки в двуспален апартамент до площад Испания. Доколкото прочетох , до там от летището може да стигнем с T-Familiar карта . От мястото на настаняване ми пратиха мейл , да им изпратя копия от личните карти , за да ми пратят договор който да разпиша?!? После ще ми пратят линк за плащането и депозит, че от съображения за сигурност не приемали плащания с КК?!?  Това стандартно ли е за Барселона? Ако не отговоря , ще ми отменят ли резервацията? @Ivko  , @Crazy Horse , @Alexander помагайте!

За влаковете тук погледа ли? https://www.ouigo.com/es/en?_ga=2.171227112.959765815.1643533834-1370907225.1643533834

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , ДиянаВ каза:

За влаковете тук погледа ли? https://www.ouigo.com/es/en?_ga=2.171227112.959765815.1643533834-1370907225.1643533834

 

Същите са като renfe.com . Сега съм се загледал в Гран Канария . Има удобен полет от Барселона в деня който летим, 3 часа е престоят . После и връзката до Мадрид е евтина. Ако ми отменят апартамента в Барселона, направо ще букна 3 дни в Гран Канария!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , ivan69 каза:

Същите са като renfe.com . Сега съм се загледал в Гран Канария . Има удобен полет от Барселона в деня който летим, 3 часа е престоят . После и връзката до Мадрид е евтина. Ако ми отменят апартамента в Барселона, направо ще букна 3 дни в Гран Канария!

Наистина нямаш план😄

Аз днес доста гледах по испанските влакове за април, та затова предложих🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , ДиянаВ каза:

Наистина нямаш план😄

Аз днес доста гледах по испанските влакове за април, та затова предложих🙂

Такива са времената. След като 43 часа преди полета разбирам дали ще летя, как да имам план , ама пък е интересно!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес е голям екшън. Първо от хотела ми пратиха договор и линк за плащане и депозит от 260Е , което надвишава сумата за 2 нощувки . Получих и съобщение от Букинг че КК ми била невалидна?!? Говорих с хотела и ги попитах , мога ли да платя на място - кеш или с карта , отказаха ми и ми казаха да анулирам безплатно. Букнах веднага нов Апартамент , където платих 30% и след 2 минути ми се обадиха от старият апартамент , че можело да платя в брой или с карта . Учтиво им отказах , разбрахме се да отменя безплатно резервацията , пратих молба до букинг и си отмених резервацията безплатно! Засега сме 3 нощувки в Барселона , дебненето за билети до Мадрид или до София продължава! Загубих си над час за PLF , ама успях да го преборя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ти направо голям филм с това пътуване 😁 и усещам, че няма да приключи скоро все още сте в Барселона, но пък не Ви е скучно. Я направо се прибирайте в БГ 😆 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Готви се, ако прибегнеш до покупка на билети за влак от ouigo и там да има борба с плащането 😀 Поне аз днес се борих, че не ми приемаха трите възможни карти Mastercard на ДСК, ОББ и ПИБ. После почнах да търся информация в интернет защо не мога да платя. Открих това от 2013 г. https://www.seat61.com/trains-and-routes/ouigo.htm. Не знам, доколко е актуално, че картите, издадени в България не се приемат и в момента или при моите така се е случило, но решението му се получи. През сайта на trainline направих покупката без никаква комисионна, а плащането мина през PayPal. Веднага получих и билетите от Ouigo.

Payment cards accepted:  Cards issued in Andorra, Australia, Austria, Belgium, Brazil, Canada, China, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, French Guiana, French Polynesia, French Southern Territories, Germany, Greece, Guadeloupe, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Martinique, Mayotte, Monaco, Netherlands, New Caledonia, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, St Pierre & Miquelon, Sweden, Switzerland, United States, United Kingdom.

How to get around this problem if you live elsewhere:  Buy Ouigo tickets at www.thetrainline.com, then select the option to pay with PayPal.  If you use PayPal, you can book Ouigo wherever you live, no problem.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , Ivko каза:

Ти направо голям филм с това пътуване 😁 и усещам, че няма да приключи скоро все още сте в Барселона, но пък не Ви е скучно. Я направо се прибирайте в БГ 😆 

май още не е в Барселона, доколкото разбирам...

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Ivko каза:

Ти направо голям филм с това пътуване 😁 и усещам, че няма да приключи скоро все още сте в Барселона, но пък не Ви е скучно. Я направо се прибирайте в БГ 😆 

Утре пътуваме,живот и здраве! Само да не закъснее над 3 часа полета,че ще изтекат тестовете,ако някой ги гледа изобщо.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.