Прескочи до съдържание

Бърза Испания през ученическата ваканция


ivan69

Препоръчани мнения

Това с търсенето на билети за връщане вече на място го играх декември в щатите и се получи добре, но си е адски много нерви и не знам дали бих си го причинил отново.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сутринта си взехме такси за летището  в 8.30 , в 9 бяхме на летището. На входа ни поискаха сертификатите, но не проявиха интерес да ги погледнат. Предварително бях качил  в сайта на Раян всички документи , на гишето ни удариха печат на бордните карти и се насочихме към гейта , Полета излетя и пристигна навреме, В Барселона не ни тестваха за ковид, явно не сме опасни за общественото здраве като най-великият спортист на 21 век за една измислена държавичка. Паспортен контрол минахме за минути , а след това ни провериха с баркод и ПЛФ . Излязохме от летището и се насочихме към влака . Купихме си с помощта на стюард Т Фамилиар кард .-10Е за 8 пътувания, Качихме на влака и на Барселона Сантс взехме зелената линия за 3 спирки до квартирата. Шокиращо беше , че бродейки към метрото в тунела, около 14.30 имаше огромен екстремент(приличаше на човешки)  по средата и миризмата беше ужасяваща! Около 15 бяхме пред квартирата където ни чакаше хазяйката. Не ни иска лични карти , но ни взе по 2.5 местен данък , поне не таксува Павел , та всички бяхме доволни. Обядвахме в едно заведения на Улицата между площад Испания и Статуята на Колумб. Павел тръгна на пешеходен тур към центъра и Сграда Фамилия , а ние се насочихме към статуята на Колумб и плажа. Направихме си 3 часова пешеходна разходка и след малко излизаме на вечеря. Още в самолета смених обувките със сандали , а тук съм по къси гащи и тениска . Утре ще си направим един плаж , а дали ще се потопим в морето на 13 градуса не знам още. Никой никъде не ни е искал сертификат , маски се носят около 10% . Дори във влака почти никои не носеше маска.

IMG_20220202_141442.jpg

IMG_20220202_163852_1.jpg

IMG-d39daedbabf87760caa7b7a6dc3008f7-V.jpg

IMG_20220202_172033_1.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към коментар

Вчера изкарахме по-голямата част от деня на плажа. Ради веднага си намери компания да играе футбол , докато аз изпих няколко бири през това време. Времето е приятно , 16 градуса , но леко духа на крайбрежието . Обядвахме в един турски ресторант .След като тръгнахме от плажа си направихме разходка до Рамблата и площад Каталуния , не сме ползвали транспорт изцяло пешеходно се придвижваме. Сутринта като станах се разходих до фонтаните на Монджуик , но не работиха. На обяд бяхме в зоопарка където останахме малко над 2 часа. Не ме впечатли особено. Повечето животни бяха като упоени , само жирафите бяха по-жизнени. Добре , че хванахме храненето на тюлените което много ни хареса. Ние с Ради се насочихме отново към плажа , където последваха нови 2 часа футбол за Ради и няколко бири за мен. Планът беше да пътуваме утре за Мадрид , но както   @ДиянаВ отбеляза, не приемат български карти, а paypall не ползвам.Поне намерих билети по 10Е за връщане от Барселона , вярно че 8 билета изгоряха , ама така е като всичко е супер ласт минит.

IMG_20220203_142631.jpg

IMG_20220204_131018_1.jpg

IMG_20220204_133016_1.jpg

IMG_20220204_133903_1.jpg

IMG_20220203_170638.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Няма ли да мръднете наоколо? Не съм била в Барселона, с което паднах в очите на @Ivko 😉, но все някога ще поправя това нещо. Бих посетила Sitges, много ми харесва, засега по картинки🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

Няма ли да мръднете наоколо? Не съм била в Барселона, с което паднах в очите на @Ivko 😉, но все някога ще поправя това нещо. Бих посетила Sitges, много ми харесва, засега по картинки🙂

Направо се зарови с това за Барселона  хаха иначе да Сиджис е доста добре да се иде за ден

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.