Прескочи до съдържание

Валенсия/Аликанте за седмица


cybersimo

Препоръчани мнения

Възнамерявам обиколка на района за период от 6-7 дни. Базата за нощувка ще е Валенсия. 
Какво бихте препоръчали да се посети в района като дневни трипове с кола под наем?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , cybersimo каза:

Възнамерявам обиколка на района за период от 6-7 дни. Базата за нощувка ще е Валенсия. 
Какво бихте препоръчали да се посети в района като дневни трипове с кола под наем?

Albarracin - не е много близо, ама си заслужава 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На моята карта са отбелязани:

Sagunto

Peniscola

Albarracin - вече казан

Alcala del jucar

Bocairent

Altea

 

Не съм ходил, но това съм набелязал изследвайки района, за когато му дойде реда ...

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тази зона е по-бедна към забележителности спрямо други в Испания. Общо взето е писано всичко което може да се види. Аз лични не съм й голям  фен, хем изкарах там 3 месеца и съм ходил десетки пъти за по 2-3 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не бих пропуснала този национален парк:  https://worldbg.eu/испанското-мъртво-море/

Не е далече от Валенсия и съвсем близо до Аликанте. Солта, която се добива около град Торевийеха, ако така се произнася, се продава почти само в Испания. 

Потърсете си и местни портокали. Дребни, но изключително вкусни.

Надолу от Валенсия е Коста Брава . Не особено красиви курорти, но в наша пролет, там си става за плаж. 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да се включа и аз с питане: в изблик на търсене на нещо топло купих билети за Аликанте за последната седмица на март. Не знам колко ще е топло и приятно, не търсим плаж. Освен почивка и приятно скарване, бихме искали да се поразходим, като вероятно ще вземем и кола. Във Валенсия сме били, какво друго може да се види?

Връзка към коментар
преди 37 минути , Mamas каза:

Да се включа и аз с питане: в изблик на търсене на нещо топло купих билети за Аликанте за последната седмица на март. Не знам колко ще е топло и приятно, не търсим плаж. Освен почивка и приятно скарване, бихме искали да се поразходим, като вероятно ще вземем и кола. Във Валенсия сме били, какво друго може да се види?

Щом сте с кола, Мурсия и Картахена

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.