Прескочи до съдържание

8 дни в андалусия 02-09.04.2022 - въпроси


Martin Dimitrov Dimitrov

Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

За нашето семейство редстои  дългоочакваното  пътуване до Андалусия, първоначло трябваше да е 2019 , но пандемията го прецака.

Целата ни е да се насладим на Андалусия, най-вече Кордоба,Севиля, РОнда ( белите селца), Фламено, храната и безцелното  шлаяне и зяпане са на първо място. Гранада, крайбрежието и "скалата" ще ги оставим за следващия път.

План имам, но бих помолил за вашите съвети и предложнеия.

Ето го и него - 

1ви ден :Кацане в Малага,  21 ч. наемане на кола, разходка вечеря и нощувка.

2ри ден: Кордоба  пристигане следобяд и  нощувка.

3ти ден: Тръгване ранен следобед от Кордоба през Алмодовар дел Рио, пристагне в Севиля над вечер и нощувка

4ти ден  - Севиля с нощувка

5ти ден  - Севиля с нощувка

6ти ден -  Тръгване от Севиля по обяд в посока Херес и Кадис и нощувка някъде там.

7ми ден - Тръгване към Ронда, обиколка в района и нощувка в РОнда.

8ми ден - Тръгване към Малага през Сетинел ( ако не сме го видяли предния ден) разходка в Малага, дано да има време за крепоста и финал на летището към 18ч.

 

Моля предложете :

1)Район в Малага където да нощувме, в близост до паркинг и на пешеходно разстояние от чаршията. АКо някой може да каже хотел 3*-4* ще съм благодарен.

2) Район или хотел в Кордоба със същите параметри

3) Район или хотел в Севиля , искам да помоля Pantelej Putnik  да сподели за хотела в Севиля. Останах доста заинтригован от леко загадъчното му описание. МИсля,че е Casa Imperial,  но искам да съм сигурен .

4)  Трябва ми съвет къде да ношуваме,  в Херес или Кадис, 

5)  Предложение за нощувка в Ронда

 

Както вече споменах много държим на хубава Фламенко вечер, записал съм си музеят на Фламенкото в Севиля , но имаше и още едно препоръчано място,  малко салонче, но не помня как се казваше и в коя тема беше описано 🙂 

Много бих искал да споделите и интересни места  по трасето и в описаните градове, които са  извън топ забележителностите ( те са яни). Класически места за хранене, стриит фуд, някави забавления ,които биха могли да са интересни за момче на 11г .

НИе обичаме нестандартните музеи, пазари, стрит фуд и места където да се омешаме с местните. ,  рибни пазари, базари и битаци с местен стрийт фуд, както и  места, от които да си купим нещо типично за ройона... вино, сирене, чанти, сувенири заз дома, които да носят духа на мястото, от което са купени.

Много ще съм благодарен за всеки един съвет и предложение за места или корекция на плана.

 

Предварително благодаря на всички.

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

 

Мога да кажа само за Севиля – пазарът до реката Меркадо де Триана е задължителен. Ние не можахме да се класираме да ядем там и много, много ми беше мъчно. 🙂
Рибният пазар в Кадис също е задължителен – там видях неща, дето не съм предполагала, че ги има.

Виното от района – в хересовия триъгълник ще сте – пийте херес, червения сладък, белия паломино фино, идете в „Тио Пепе“ в Херес де ла Фронтера, опитвайте, каквото ви хареса – хареса. 
Заведения в Севиля – с две ръце за вкусотията във Vineria San Telmo, малко е по-различно менюто там от испанските заведения, но е невероятно. Собственикът е с аржентино-руски произход с много бохемска визия.
Ядохме в Agustín & Company. Нелоши тапаси. 
На фламенко бяхме в Casa de la Memoria - рядко нещо може да ми задържи вниманието над час – тук успяха.

Само по улиците да се шматкам там ми стига. Вълшебно място! А хората са чудо!

 

Няколко снимки с текст от Севиля. Само дано не сте по Семана Санта, че тогава ставало страшно.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Martin Dimitrov Dimitrov каза:

Фламенкото в Севиля , но имаше и още едно препоръчано място,  малко салонче, но не помня как се казваше и в коя тема беше описано 🙂 

Teatro Flamenco Triana

+34 611 00 23 30

https://maps.app.goo.gl/TmHNxDec8nrMujEh9

 

Като човек, израснал със "Синьо лято" 🥸, препоръчвам Нерха.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 7 часа, Zaro каза:

 

Като човек, израснал със "Синьо лято" 🥸, препоръчвам Нерха.

 

Има ли определени места, които са свързани с филма, за да ги видим? Извинявам се за влизането в темата.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Вероника каза:

Има ли определени места, които са свързани с филма, за да ги видим? Извинявам се за влизането в темата.

Има. Прегледай моето мнение за нашата обиколка:

 

Накратко - това са балконът на Европа, заведението Ayo, в което Панчо помага, лодката на Чанкете е реплика, ама пак е готино усещане да я видиш.

Тук има информация за обиколките на Нерха, които са с Мигел Ховен (Тито).

 

А тук има информация за всички обекти в Нерха, свързани със сцени от филма. На този сайт (на испански) има доста информация за местата на сцените, къщите на всички герои от филма и други подробности.

 

Завиждам благородно на тези, които това пътуване предстои - ще събудят цветни спомени за нещо, което гледахме на черно-бял телевизор.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря за коментарите ,

започвам да буквам нощувките. 

За Севиля няма да стане в  Casa imperial, Ще търся друго място в района . Някакви предложения?

 Фламенкото ще е в casa de la memoria или в музея на фламенкото.

За Малга съм готов.

Продължавам къмКордоба 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Букнала съм следните хотели- единични стаи, позовавайки се на отзивите на самостоятелно пътуващите. 

Кордоба- Hotel Mezquita

Севиля- Hotel America Sevilla

Ронда- Hotel Colon

Много различни са начините на пътуване и изискванията ни, но може да ги погледнете. Имам и препоръчан в Херес 

де ла Фронтера - утре ще го потърся.

Връзка към коментар

За Малага разбирам, че вече е организирана нощувката. Все пак да напиша, че миналата година /юли месец -дълъг ден/ пристигнахме по същото време вечерта. Докато стигнем до центъра, да се настаним и преоблечем супер експедитивно - беше около 22.15ч. Голяма част от заведенията в центъра спираха да предлагат храна в 23часа. Поради тези логистични причини /да хванем тапаса 😄/ тогава спахме в ibis Malaga Centro Ciudad, който има паркинг, а минавайки реката и си в центъра. Не че го препоръчвам като хотел и вероятно не бих спала там в друг случай, но за този беше добър избор. Не че нещо и му има де, ама малко все едно спиш на кораб и няма нищо общо с чудните хотелчета от другата страна на центъра, в които сме били преди това 🙃 Иначе е тихо, чисто и и има всичко необходимо да преспи и да отпраши човек.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 23.03.2022 г. в 9:04, jul каза:

Поради тези логистични причини /да хванем тапаса 😄/ тогава спахме в ibis Malaga Centro Ciudad, който има паркинг, а минавайки реката и си в центъра.

Много ценен съвет, благодаря. За щастие не успях да запазя, така че ще се възползвам.

В Малага само ще преспим , на сутринта да разгледаме музелия на пикасо и крепостта, да хапнем на пазара и тръгваме към Кордоба. 

За кордоба тактиката е същата - една нощувка колкото да преспим. Ще поразгледаме преди нощувката и на следващия ден до ранен следобед. Колкото видим толкова.

В Севиля вече ще търся нещо по така в центъра ,  тъй като ще останем 3 нощувки и искам апартеманта/хотела да е "типичен" да извадим макс кеф както се казва.

 

Сега се заемем с рентакара и нощувката в Малага и Кордоба... уикенда ще гледам за Севиля,Херес и Ронда.

 

ГЛедам тези хотели също са с паркинг и май и те са близо до "тапасите" ... или не ?

https://www.booking.com/hotel/es/igh-eliseos.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ;sid=cf22a2e026b099c774d44ca9e6310d6e;age=11;atlas_src=sr_iw_btn;checkin=2022-04-02;checkout=2022-04-03;dest_id=-390787;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=1;highlighted_blocks=18931309_173213829_3_2_0;no_rooms=1;room1=A%2CA%2C11;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1&#availability_target

 

https://www.booking.com/hotel/es/hostal-larios.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ;sid=cf22a2e026b099c774d44ca9e6310d6e;age=11;atlas_src=sr_iw_btn;checkin=2022-04-02;checkout=2022-04-03;dest_id=-390787;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=1;highlighted_blocks=42722805_187463570_3_0_0;no_rooms=1;room1=A%2CA%2C11;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1&

 

https://www.booking.com/hotel/es/hoteldoncurro.html?aid=376395;label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ;sid=cf22a2e026b099c774d44ca9e6310d6e;checkin=2022-04-02;checkout=2022-04-03;room1=A,A,11;homd=1;srpvid=b53f8997974602bc;srepoch=1647977793;atlas_src=hp_iw_btn#map_closed

Връзка към коментар
На 16.03.2022 г. в 22:10, Martin Dimitrov Dimitrov каза:

Здравейте, 

 

За нашето семейство редстои  дългоочакваното  пътуване до Андалусия, първоначло трябваше да е 2019 , но пандемията го прецака.

Целата ни е да се насладим на Андалусия, най-вече Кордоба,Севиля, РОнда ( белите селца), Фламено, храната и безцелното  шлаяне и зяпане са на първо място. Гранада, крайбрежието и "скалата" ще ги оставим за следващия път.

План имам, но бих помолил за вашите съвети и предложнеия.

Ето го и него - 

1ви ден :Кацане в Малага,  21 ч. наемане на кола, разходка вечеря и нощувка.

2ри ден: Кордоба  пристигане следобяд и  нощувка.

3ти ден: Тръгване ранен следобед от Кордоба през Алмодовар дел Рио, пристагне в Севиля над вечер и нощувка

4ти ден  - Севиля с нощувка

5ти ден  - Севиля с нощувка

6ти ден -  Тръгване от Севиля по обяд в посока Херес и Кадис и нощувка някъде там.

7ми ден - Тръгване към Ронда, обиколка в района и нощувка в РОнда.

8ми ден - Тръгване към Малага през Сетинел ( ако не сме го видяли предния ден) разходка в Малага, дано да има време за крепоста и финал на летището към 18ч.

 

Моля предложете :

1)Район в Малага където да нощувме, в близост до паркинг и на пешеходно разстояние от чаршията. АКо някой може да каже хотел 3*-4* ще съм благодарен.

2) Район или хотел в Кордоба със същите параметри

3) Район или хотел в Севиля , искам да помоля Pantelej Putnik  да сподели за хотела в Севиля. Останах доста заинтригован от леко загадъчното му описание. МИсля,че е Casa Imperial,  но искам да съм сигурен .

4)  Трябва ми съвет къде да ношуваме,  в Херес или Кадис, 

5)  Предложение за нощувка в Ронда

 

Както вече споменах много държим на хубава Фламенко вечер, записал съм си музеят на Фламенкото в Севиля , но имаше и още едно препоръчано място,  малко салонче, но не помня как се казваше и в коя тема беше описано 🙂 

Много бих искал да споделите и интересни места  по трасето и в описаните градове, които са  извън топ забележителностите ( те са яни). Класически места за хранене, стриит фуд, някави забавления ,които биха могли да са интересни за момче на 11г .

НИе обичаме нестандартните музеи, пазари, стрит фуд и места където да се омешаме с местните. ,  рибни пазари, базари и битаци с местен стрийт фуд, както и  места, от които да си купим нещо типично за ройона... вино, сирене, чанти, сувенири заз дома, които да носят духа на мястото, от което са купени.

Много ще съм благодарен за всеки един съвет и предложение за места или корекция на плана.

 

Предварително благодаря на всички.

 

Сега видях темата и видях, че си ме споменал. Радвам се, че си запомнил моите препоръки. Виждам, че си включил и Алмодовар дел Рио 🙂 Браво! 

Как мога да помогна - питай конкретно.  Ето какво бях написал в една друга тема за Андалусия (направо го копи/пействам тук, като допълвам и разни други информации, специално за теб).   

 

Не всеки може да се потопи така, че самият регион да му проговори, да му покаже тайните си. Да можеш да почувстваш едно място със сетивата си е истинският смисъл на пътуването. Да минеш от някъде и да "отметнеш", че си бил, е загуба на време. За някои загубата на време е удовлетворяваща. За мен времето е най-ценният ресурс и ми е ценно. 

Скоро започнах да пиша за Испания и Андалусия. Първото ми изречение от разказа беше следното - "Ако Испания е Хулио Иглесиас, то Андалусия е Джипси Кингс." ................................... 

Сега по темата - Седмица в Андалусия е приказка..........

Севиля е моята любов. Една любов не може да бъде обяснена, трябва да й се отдадем и да й се радваме. Мога да препоръчам страхотен хотел, който може да се брои за забележителност - Hotel Casa Imperial. Обикновено не препоръчвам хотели, но ако има нужда, ще го кажа. 2-3 дни в Севиля са ОК, защото по-късно пак ще ходите там. Ако ли пък не ви грабне, пак е достатъчно. Сега - 24.03.2022 - 20:39 ч. чекнах хотела и видях, че има свободни места за твоите дати, но пък са надули цената. Най-изгодно ми дава на сайта на хотела, но пък 220 лева. 660 лева за три дни си е сума. Моята препоръка - потърси подобен хотел наоколо. Трудно се паркира, но пък си в средата на всичко. Аз паркирах на 1,5 - 2 км на изток от там - в уличките до гарата Санта Хуста.

КОлко хубаво решение да преспите в Ронда. Ронда е красавица. Едно е да видиш една красавица, друго е да спиш в (с) нея. Спокойствието да се събудиш в Ронда и докато закусваш да наблюдаваш крепостните стени на града и как коне пасат спокойно на отсрещния хълм си е преживяване.  Защо не чекнеш като хотел Casco Historico Apt. Doña Concha. Виж дали ще ти хареса, а ако не ти хареса ти препоръчвам нещо около него да търсиш. Мястото е супер. 

Централната улица на Малага ми прилича на Главната в Пловдив, тоест - разходката е задължителна. Виж арабския дворец на високото, защото всъщност той в много отношения не отстъпва дори на Алхамбра. Е, Алхамбра е класиката в региона. Има защо. Но и Гранада не е само Алхамбра. (ти каза, че Гранада я оставяш за друг път) Много хора смятат, че е така и грешат. А Плаза Майор (ако не се лъжа, май така се казваше). Еврейският квартал със своите магазинчета, тесни улички и прекрасни гледки към Алхамбра. Да поседне човек, да си вземе чурос и чоколате и да наблюдава хората на спокойствие. Без бързане. Изобщо, да бързаш в Андалусия е като да бързаш в любовта. Не е забранено, но не води до удовлетворение. 

Кордоба е също красива и компактна. Арките на Мискитата, вътрешните дворове на някои отворени за посещение къщи (виж Пацио де Виана - http://www.palaciodeviana.com/los-patios/) дават духа на града. Абската култура за времето си е била вероятно на по-високо ниво от европейската. Според някои мнения първият университет в Европа е именно в Кордоба, а този в Болоня е създаден по-късно. Вероятно обаче заради това, че е арабски университет, не се признава, че е първи в Европа. Все едно всъщност кой е първи. 

Храната - в Андалусия се яде Rabo de toro. Това е опашка на бик. Вкусно я приготвят и пасва перфектно с червено вино. Правят и едни панирани патладжани, които поливат с мед и балсамов оцет, но забравих как ги наричат. 

И т.к. при всяко пътуване обичам да вадя поне по 1 жокер от ръкава, моят жокер за вас е това, което взех като снимка от нета, защото снимките ми от там не ми са под ръка - Almodóvar del Río (тази препоръка беше в онази тема, а виждам, че ти си го включил. супер!)

ALMODOVAR-DEL-RIO.jpg.9411dd92edbddac1e7c365b8eca18e14.jpg

 

Андалусия ми е като стара любов - винаги притаявам дъх и притихвам. Питай ме нещо, защото искам много да ти кажа. 🙂 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Martin Dimitrov Dimitrov каза:

Много ценен съвет, благодаря. За щастие не успях да запазя, така че ще се възползвам.

В Малага само ще преспим , на сутринта да разгледаме музелия на пикасо и крепостта, да хапнем на пазара и тръгваме към Кордоба. 

За кордоба тактиката е същата - една нощувка колкото да преспим. Ще поразгледаме преди нощувката и на следващия ден до ранен следобед. Колкото видим толкова.

В Севиля вече ще търся нещо по така в центъра ,  тъй като ще останем 3 нощувки и искам апартеманта/хотела да е "типичен" да извадим макс кеф както се казва.

 

Сега се заемем с рентакара и нощувката в Малага и Кордоба... уикенда ще гледам за Севиля,Херес и Ронда.

 

ГЛедам тези хотели също са с паркинг и май и те са близо до "тапасите" ... или не ?

https://www.booking.com/hotel/es/igh-eliseos.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ;sid=cf22a2e026b099c774d44ca9e6310d6e;age=11;atlas_src=sr_iw_btn;checkin=2022-04-02;checkout=2022-04-03;dest_id=-390787;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=1;highlighted_blocks=18931309_173213829_3_2_0;no_rooms=1;room1=A%2CA%2C11;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1&#availability_target

 

https://www.booking.com/hotel/es/hostal-larios.bg.html?aid=376395;label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ;sid=cf22a2e026b099c774d44ca9e6310d6e;age=11;atlas_src=sr_iw_btn;checkin=2022-04-02;checkout=2022-04-03;dest_id=-390787;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=1;highlighted_blocks=42722805_187463570_3_0_0;no_rooms=1;room1=A%2CA%2C11;sb_price_type=total;type=total;ucfs=1&

 

https://www.booking.com/hotel/es/hoteldoncurro.html?aid=376395;label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ;sid=cf22a2e026b099c774d44ca9e6310d6e;checkin=2022-04-02;checkout=2022-04-03;room1=A,A,11;homd=1;srpvid=b53f8997974602bc;srepoch=1647977793;atlas_src=hp_iw_btn#map_closed

Трите хотела са на удобно място в Малага да метнете багажа и да хващате по тапасите 🙂

За Севиля щом сте 3 дни наистина гледай нещо по-типично. Не мога да препоръчам нашето настаняване, защото беше в пешеходната зона без никакви варианти за паркинг. 

Пазарът в Малага е по-як от този в Севиля, не пропускайте. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 16.03.2022 г. в 23:02, Argentique каза:

пазарът до реката Меркадо де Триана е задължителен. Ние не можахме да се класираме да ядем там и много, много ми беше мъчно. 🙂

Аз пък направо си го изпуснах - като пристигнахме, започнаха да затварят. 🤪 Хайде да му ударим по една паеля - "ами трябва да изчакате 30 мин" А, не мерси, до тогава сме със скандал и полуумрели от глад." 😄 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Pantelej Putnik каза:

Ако Испания е Хулио Иглесиас, то Андалусия е Джипси Кингс." ................................... 

ДА бъда честен този пост съм си го запазил , някак си е най-близко до мен., мога да каже, че ме вдъхнови.

Не искам да видя 10 крепости и да се тагна от 50 места, не . Искам да се насладя на духа на емоцията, на ...андалусия.

Всички базови места са ми ясни. Искам още жокери от ръкава . Семпли не туристически места за хранене, пазари , емблематични семейни заведения, нещо не от регулярни справочник.

Да ми кажеш маршрута дали са го оцелил и има ли нещо наблизо,което си заслужава лека корекция на плана.  Крайбрежието и Гибралтар не са ми в плана.

В Севиля искам да отседна в място с дух, както обичам да казвам "типично място", да си кефя всеки път като се прибирам, ще спим  3 нощи. Фламенкото,,,искам да отидем на място, което не е масовка, да се насладим. 

За Херес и РОнда нямам никаква идея. Нито знам какво да правим там нито къде да нощуваме.Много ще се радвам, ако и за там дадеш жокер.

Сега запазвам малагакар , 400 евро за 7 дни ауди А3 , честно казано очаквах по-малко, но колата трябва да има живец в планината.

 

 

 

преди 9 минути , jul каза:

Трите хотела са на удобно място в Малага да метнете багажа и да хващате по тапасите 🙂

За Севиля щом сте 3 дни наистина гледай нещо по-типично. Не мога да препоръчам нашето настаняване, защото беше в пешеходната зона без никакви варианти за паркинг. 

Пазарът в Малага е по-як от този в Севиля, не пропускайте. 

Усетих го аз.. много ме кефят такива места. Там храната винаги е много разнообразна и вкусна. Ако сте били в Индонезия, Варунгите са истината. 🙂

преди 11 минути , jul каза:

рите хотела са на удобно място в Малага да метнете багажа и да хващате по тапасите

Значи избирам най-евтиния от трите и се мятам.

Нещо подобно ще напрвя и за кордоба.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Pantelej Putnik каза:

Аз пък направо си го изпуснах - като пристигнахме, започнаха да затварят. 🤪 Хайде да му ударим по една паеля - "ами трябва да изчакате 30 мин" А, не мерси, до тогава сме със скандал и полуумрели от глад." 😄 

При нас беше по-лошо. Всички места бяха заети, чакаха тълпи на опашки за места, а късметлиите ядяха невероятно вкусни неща. И ние ги гледахме нещата, а бяхме озверели от глад. Такъв мазохизъм не понесохме и бързичко навън. 🙂

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Запазаих този хотел в Малага

https://www.booking.com/hotel/es/igh-eliseos.bg.html?aid=376395&label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ&sid=cf22a2e026b099c774d44ca9e6310d6e&age=11&atlas_src=sr_iw_btn&checkin=2022-04-02&checkout=2022-04-03&dest_id=-390787&dest_type=city&dist=0&group_adults=2&group_children=1&highlighted_blocks=18931309_173213829_3_2_0&no_rooms=1&room1=A%2CA%2C11&sb_price_type=total&type=total&ucfs=1&activeTab=main

 

Букнах и колата.Предполагам в мейл ще ми пишат как да си намеря трансфера до гаражът им ?

Сега гледам за Кордоба... Мисля нещо в близост до историческата част... ако имам късмет с паркинг 🙂

Някой жокер за Кордоба ?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , Martin Dimitrov Dimitrov каза:

ДА бъда честен този пост съм си го запазил , някак си е най-близко до мен., мога да каже, че ме вдъхнови.

Не искам да видя 10 крепости и да се тагна от 50 места, не . Искам да се насладя на духа на емоцията, на ...андалусия.

Всички базови места са ми ясни. Искам още жокери от ръкава . Семпли не туристически места за хранене, пазари , емблематични семейни заведения, нещо не от регулярни справочник.

Да ми кажеш маршрута дали са го оцелил и има ли нещо наблизо,което си заслужава лека корекция на плана.  Крайбрежието и Гибралтар не са ми в плана.

В Севиля искам да отседна в място с дух, както обичам да казвам "типично място", да си кефя всеки път като се прибирам, ще спим  3 нощи. Фламенкото,,,искам да отидем на място, което не е масовка, да се насладим. 

За Херес и РОнда нямам никаква идея. Нито знам какво да правим там нито къде да нощуваме.Много ще се радвам, ако и за там дадеш жокер.

Сега запазвам малагакар , 400 евро за 7 дни ауди А3 , честно казано очаквах по-малко, но колата трябва да има живец в планината.

Първо - много благодаря за милите думи! 🙂 Да вдъхновиш някой да отиде някъде е супер. И аз понякога се вдъхновявам от този хубав форум. 

Ти си човекът, на който с радост ще споделя разни неща и ще "извадя нещо от ръкава". Дано ти харесат. Винаги е риск да препоръчваш, защото всеки разбира по свой начин и вкусовете често не съвпадат. Нищо де, аз предлагам - ти решавай. 🙂 

КОгато брат ми тръгна за Андалусия му дадох следните напътствия - "Виж Севиля, Малага, Ронда. От там нататък си отвори очите и се остави да те води интуицията. Аз намерих Olvera и Setenil тогава през 2004 г., но ти не ходи там, а намери нещо своя, защото именно то ще ти е най-скъпо. Не върви по стъпките ми. Където и да отидеш в Андалусия, все ще е супер и няма да сгрешиш. Открий просто своето място. Аз открих моите." 

Брат ми се върна и ми каза, че правилно съм го насочил. Качил се в колата и карал. Стигнал до едно село, разходили се, хапнали, влюбили се. Това е важното. Намерили "своето място". Това му казах тогава. 🙂 

Хотел в Севиля - дадох ти вече жокер. Не знам дали аз бих резервирал казата за 220 лева, защото вероятно има други много добри варианти за далече по-ниска цена. При мен цената беше майче под 100 лева и всичко пасна. Провери и си харесай "твоя" хотел.

Фламенко - има на много места. Бях си избрал едно място, но не успях да отида. Ето това е нещо, което вече два пъти пропускам. Тюх! Знам защо ще отида още веднъж поне, ако не и да си купя апартамент там 😄 Това последното от една друга тема тук. Препоръчвам ти да не търсиш мястото за фламенко в интернет, а просто питай местните. Намери човек, който да е истински и да е готин. Питай него - той ще ти каже къде да отидеш. Там ще е супер. Аз така бих направил. 🙂 

Маршрутът ти - това е твоят маршрут. Аз бих избрал вместо Херес Гранада, а след това може и към Гибралтар.  Не съм ходил в Херес и вероятно заради това не мога да го препоръчам, но чесно казано, предпочитам да отида от другата страна след границата - в Португалия. Нещо нямам желание за Херес. Но твоят маршрут си е супер. Решил си за него - придържай се към него. Споко - не може да объркаш 🙂  

Ронда - виж мястото, което ти препоръчах по-горе. Самото място там е супер - до крепостната стена, а надолу някъде е реката. Насреща се виждаха коне, които свободно и спокойно си пасяха, докато аз закусвах. Момичето ме пита какъв сандвич искам - "хамон о кесо", а аз понеже съм идиот и викам "Абе, хамон Y кесо". Засмя се и ми направи сандвич с хамон и сирене. Пия си кафето, ям си бавно сандвича, а насреща конете - красиви, спокойни, пасят си ... и те закусват. Спокойствие, красота. Разходете се спокойно. Пътят ще ви заведе до интересните места, но не пропускайте и Арабските бани долу до крепостните стени. Има филмче, което показва как са функционирали баните - интересно е. 

Колата - аз бях взел Фолксваген Поло и след Марбея пътят минава през планината нагоре. Натискам до дъното на ламарината, но не мърда от 50 км. Зад мен опашка и ми бипкат. "Хора, моля ви за разбиране - колата харчи по 4 литра на 100 км., но толкова и върви нагорнище. 

Ще помисля какво да ти дам като жокерче. 🙂 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , Argentique каза:

При нас беше по-лошо. Всички места бяха заети, чакаха тълпи на опашки за места, а късметлиите ядяха невероятно вкусни неща. И ние ги гледахме нещата, а бяхме озверели от глад. Такъв мазохизъм не понесохме и бързичко навън. 🙂

Според мен, в Севиля на много места може да се яде добре и вероятно на пазара до моста е най-неподходящото. 🙂 Аз просто си избрах едно малко площадче в старата част с 3-4 масички. Не поръчах по листа, а питах келнера, защото ми се видя свестен. Препоръча ми и това поръчах. Ех, ........... Господи, какъв свят си създал, какъв вкус имат тези продукти, колко омайващо е виното, как всичко е сякаш спокойно (или поне душата ми тук намира своя рай), как божествен е този град! Обичам Севиля! 

  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , Pantelej Putnik каза:

Хотел в Севиля - дадох ти вече жокер.

Гледах го , но ние сме трима с детето. Няма тройна стая и иска 2х200х3 , което ту мъч. Видях обаче къде е и там в района ще търся.МОже би в airbnb ще чекна за апартамент.

Гренада и Гибралтар са извън радиуса. Ще ги оставя за следващия път. 

Аз за  сега ще букна до Севиля и като отидем там ще решим на къде да хванем Кадис ли Херес ли или просто ще тръгнем къмРОнда и може да преспим в някое село по пътя. А за Ронда  със сигурност ще преспим ,  така си го описал, че не мога да го пропусна 🙂 

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Martin Dimitrov Dimitrov каза:

Запазаих този хотел в Малага

https://www.booking.com/hotel/es/igh-eliseos.bg.html?aid=376395&label=bookings-naam-oLxQxQRQ6kH5X8k*wJJZCgS438019761960%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap22%2C563%2C000%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atikwd-300761756541%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm%3Appccp%3DUmFuZG9tSVYkc2RlIyh9Ya9nxjGDNbW5UggBp-p-5hQ&sid=cf22a2e026b099c774d44ca9e6310d6e&age=11&atlas_src=sr_iw_btn&checkin=2022-04-02&checkout=2022-04-03&dest_id=-390787&dest_type=city&dist=0&group_adults=2&group_children=1&highlighted_blocks=18931309_173213829_3_2_0&no_rooms=1&room1=A%2CA%2C11&sb_price_type=total&type=total&ucfs=1&activeTab=main

 

Букнах и колата.Предполагам в мейл ще ми пишат как да си намеря трансфера до гаражът им ?

Сега гледам за Кордоба... Мисля нещо в близост до историческата част... ако имам късмет с паркинг 🙂

Някой жокер за Кордоба ?

 

Чуй ме сега за Кордоба - Спахме в Patios del Orfebre. Виж го къде е и виж наляво от него (на запад) големия булевард с парка между двете платна - там може да се паркира. Колата не можеш да я спреш до хотела. В хотела обаче попаднах на свястно момче и го подхванах - "Кажи ми къде да паркирам безплатно, защото не искам паркинга за колата да е по-скъп от хотела ми?" 😄 А той ме разбра правилно и вика: "Видя големия булевард, нали. Значи, търсиш места от другата страна, а не от тази на хотела. Тоест, виждам на картата, че го наричат Авенида де ла Република Архентина. 

Един друг съвет - настаняваш се в хотела и се запознаваш с хората на рецепцията. Ами поговори с тези хора, Мартине. 🙂 Те са местни и знаят всичко за града си. Тези хора винаги са ми давали най-добрите съвети. А особено, ако искаш нещо по -така надалеч от туристите. Искай си план на града. Всички имат и дават, но майче сега не им дават да раздават заради Ковид. Какво общо има Ковид с картата на града - питай комунистите, които управляват Испания. На мен винаги ми дават ......... карти, защото аз не си тръгвам и не приемам "НЕ" за отговор. 

Питах момчето на рецепцията и исках да ми напише най-типичните ястия за региона, като предварително му казах с усмивка, че ако ми каже да ям паеля или ме прати да ям при туристите, ще го намеря къде живее и няма да бъда мил. Смяхме се много, а той ме разбра правилно. Препоръча ми един ресторант, където се разцепих направо - рабо де торо беше основното, което исках да опитам и там беше УАУ. Т.к. времето беше доста топло, тапасите се хлъзнаха по една кава. Е, добре, де, не е от региона, но пък хайде ти пий червено вино в тази жега. 🙂 Ето адреса на ресторанта. Ако имаш време и желание - отиди привечер и остани дълго. Ходят само местни и не е скъпо. Адреса -  Antonio Maura 21, КОрдоба, Ресторант "Пата негра". Аз преживях там кулинарен дилириум. Дано ти хареса.   

В Андалусия може малко да ти писне от всички тези тапас и табиетас. Ако това се случи, мога да ти препоръчам едно място за бургери, ама какви бургери!!! Сличайно ги открих и нямахме време да седнем пък да хапнем за "кратко" по испански (разбирай поне 3 часа) и затова ресторантът за бургери ми дойде съвсем точно. Мапс.ме ми го откри и ме заведе. Vaquena Burger. Близо е до Пата Негра. Идват с меню и те питат как да бъде изпечено кюфтето на бургера и ти показват как изглежда в различните фази - и се започва едно "средно", "средно към сурово" .....американска работа. Но пък детето, ако е след 5-6 години, ще остане очаровано, а защо не и родителите. 

Мезкитата в Кордоба казват, че е основното, няма да споря, защото е така, но мен друго ме плени - вижте вътрешните дворове на къщите - т.н. патио или пацио. За мен това е основната забележителност на града, а и района. Препоръчвам горещо Дворец Де Виана - Palacio de Viana -  palaciodeviana.com. Ако видиш това - видял си много от от този град, от този регион. Може би този дворец е най-добрия пример за пациотата (извинете, ама как да го кажа 😄) в града. Ако пък има още желание за пациота (разбрахме се вече за тази дума, нали), то отидете по малките улични до Alcazar of the Christian Monarchs. Там има много, много къщи с красиви вътрешни дворове. Но онова, което ще видите в Двореца Виана е каймака. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ще си позволя за се намеся, въпреки, че отдавна сме били по тези места.
Ние отидохме в Андалусия заради Архамбра. Мескита в Кордоба и Алкасар в Севиля са другите две уникални места там. Всичко друго е красота, атмосфера и въпрос на вкус. 
Това е моят разказ за всички планирани от теб места, ако ти е интересно. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 минути , Цвете каза:

Това е моят разказ за всички планирани от теб места, ако ти е интересно. 

Чел съм го 🙂 , много увлекателно написано. Много ми хареса частта с игзубени някъде в Андалусия и военните 😂, даже видях от къде сте минали на карата. 

Ние сме с момче на 11 и обикновенно съридият съм аз 😁, така че мога да си го преставя 

 

  • Смея се 2
Връзка към коментар

Херес и Кадис могат да се оставят за друг път, пак си помисли за Гранада, великолепна е. А това с военните е култово, и сега се хиля като си спомня. 
Не помня писала ли съм в кои хотели сме спали, ако не съм, мога да проверя в мейлите. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Цвете каза:

Не помня писала ли съм в кои хотели сме спали, ако не съм, мога да проверя в мейлите. 

За Кордоба гледам в моментна .

В Севиля вече ми е ясно горе долу. Hospes Las Casas Del Rey De Baeza. Има и няколко апартамента в района.

Гранада ми е доста в страни. Ще дойдат още 300-400 км отгоре и с две мрънкала в колата жена ми ще откачи 😁

ПО скоро от Севиля ще направим някакво планирано "изгубване" сега гледам по кои пътища да хванем хем да не се повръща, хем да открием нещо ново,
 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.