Прескочи до съдържание

Тюркоаз в буркани за зимата. Красотата на област Муула (Mugla).


Argentique

Препоръчани мнения

Привет! Ходила съм около Фетие четири пъти и то все в периода 20-30 септември. За мен времето тогава е оптимално 25-27 градуса, водата е топла, но денят е по-къс. Не е силна влажността. Учениците са на училище, т.е. друг тип хора са на почивка – хора без деца, с малки деца, трета възраст (последните предимно от UK).

Придвижване София-Фетие:

 

 

преди 2 часа, esto каза:

Предполагам от Истанбул до Даламан има директни полети

Има. И автобуси има, но един ден път с камили за сходни пари.

 

преди 2 часа, esto каза:

от Даламан до Фетие има ли редовен транспорт?

Има редовни автобуси и до Мармарис, и до Фетие и са съобразени с часовете на кацане на вътрешните полети.

Сайт за разписания за транспорт от турските летища (най-долу на страницата): https://havas.net/en/bus-services

 

преди 2 часа, esto каза:

Наистина ли е толкова зелено покрай морето около Фетие и Олюдениз като по снимките и на видео?

Наистина. Затова и ходех няколко пъти. Има гори със средиземноморски бор. Нямам база за сравнение с Родос и Бодрум.

 

Разгледай, ако искаш, темата, достатъчно подробно съм писала. Можеш евентуално да си харесаш места. Аз това шоу не съм гледала, че нямам време за ТВ, но доколкото разбрах са пускали кадри от близкия до Фетие район, а там има да се видят още куп неща. Общественият автобусен транспорт е много добър в Турция.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А от къде смятате да летите? Все пак вече има относително евтини полети от София до Анталия ...

Специално от София няма смисъл (за мен) да се лети до Мармарис примерно (със смяна или от Истанбул), че да спестя малко транспорт на място?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , jorocontrola каза:

А от къде смятате да летите? Все пак вече има относително евтини полети от София до Анталия ...

Специално от София няма смисъл (за мен) да се лети до Мармарис примерно (със смяна или от Истанбул), че да спестя малко транспорт на място?

Освен това по пътя между Анталия и Фетие има доста интересни местенца за спирка с нощувка или без. И ако не ми беше поомръзнал районът, щях и така да я направя схемата.
Но ще ми мине. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Argentique каза:

Освен това по пътя между Анталия и Фетие има доста интересни местенца за спирка с нощувка или без. 

Говори ми. Цял път има за ходене ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Lycian_Way

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ние няколко години подред почивахме в Олудениз,в малки непретенциозни хотели с вкусна храна. Много хубави почивки ни се получиха. Има много прекрасни места в района достъпни и с градски транспорт и с такси.

Освен всичко друго,мога да препоръчам Carole and Tayfun , които са насочени предимно към англоговорящите туристи ,но често пускат отстъпка от 50% на туровете си и отстъпката е действително толкова. Ползвали сме и Вип трансферът им от летището в Даламан , който освен че е в двете посоки , включва безплатен тур по избор, като се доплаща само по 3 или 4 паунда на човек за трансфера от хотела за всички от групата . Ние ходихме на sunset cruise. Храната беше ок,имаше караоке,диско от 90-те😉,спираха на места за къпане .Хареса ни на нас,че даже и на децата.

 

Screenshot_2024-03-18-15-18-30-570_com.facebook.katana.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)
преди 51 минути , jorocontrola каза:

Говори ми. Цял път има за ходене ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Lycian_Way

Ми аз 1% от него съм минала. :biggrin: Шест километра. Даже писах тук.

Но лятото (дори индианското) не е подходящо за никакви пътища. Мор от жега и водата си я носиш.

 

По тези части ми се ходи също, че не съм била хич: Karaöz-Cape Gelidonya-Adrasan, Adrasan-Olimpos-Çıralı, Çıralı-Beycik, Çıralı-Tekirova, Tekirova-Phaselis-Gedelme, Beycik-Tahtalı Dağı-Gedelme. Нос Гелидония с фара, Олимпос, Фазелис и Чиралъ – всичко е бор и море там.

 

Редактирано от Argentique
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Знам,че не е съвсем по темата,но не намирам по- подходяща тема за Фетие.

Любимата на англичаните,а и на нас фирма за турове е с нова промоция - купуваш два тура,получаваш трети. Надявам се информацията да послужи на някого. Туровете са еднотипни,цените сходни,така че , надявам се да е от полза.

 

Screenshot_2024-06-23-19-38-23-602_com.google.android.gm.jpg

  • Браво 1
Връзка към коментар

Аз да попитам тук да не отварям нова тема. Кацаме с жената на 20,07,2024 в Анталия , обратния полет е след седмица. Първоначално имахме аллинклузив в Кемер, но като си погледнах резервацията със ситен шрифт пише без изхранване. Писах на whats up и през букинг , където получих 2 различни отговора и веднага канцелирах. Идеята ми е да наема кола и да направим Ликийският път . Цените на квартирите са леко стряскащи, под 150 лв , не откривам нищо, но вероятно това е новото нормално. Идеята ми е след кацането да се насочим към Фетие(Олудениз) и района. След това евентуално да се предвижваме на изток, като последната нощувка да бъде на не повече от час до летището в Анталия. За настаняване търсим нещо тип студио, жената е бизнес дама и трябва да поработва по час два на ден. Другият вариант е да се позиционираме на едно място и последният ден да се предвижим към Анталия. Всякакви препоръки ще са от полза, най-вече за места за настаняване, разходки с корабчета и т.н. Интересуваме се от природни забележителности , градските не ни вълнуват особено. Хубави уединени плажове, макар, че в този сезон едва ли ще има такива..... 

Връзка към коментар

Иване, нямаш време да четеш темата, разбирам. 🙂

Ако прочетеш, там има инфо за лодки.

Хубаво място да се посети с лодка е Кекова, но понеже си с кола, можеш да идеш там да,спиш и не ти трябва лодка. 

Виж тук пансионите, малко са откъснати от света, но ще прецениш:

 

https://maps.app.goo.gl/art5MawQw7GXx6Pz9

 

Друго с лодка е Фетие и 12 острова с лодката Фулия.

 

Плаж - минете през Чиралъ/Cirali.

 

Phaselis или Olimpos също. Kas, Kaputas.

 

Ликийски път пеш се прави, не с кола.

Олюдениз - само рано в работен ден, че ще се изплашите. 

Апартаменти има и по-евтини, но не на плажа. Разбийте на няколко части престоя, че много път да се пътува всеки ден.

Отсечката между Чиралъ и Каш е по-евтина.

Ако ви е мерак, идете до Кастелоризо за ден от Каш с корабче, кола не трябва там.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.