Прескочи до съдържание

Търся спътници за Индия.


Препоръчани мнения

И аз вече съм в играта. Взех 4.02. отиване, връщане от Делхи на 15.02. Това значи, че ще се разделя с групата на 13-ти вечерта или по-вероятно, на 14 сутринта, в зависимост от часовете на полетите от Удайпур към Делхи. 

  • Харесвам 1
  • Браво 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, lyusi каза:

И аз вече съм в играта. Взех 4.02. отиване, връщане от Делхи на 15.02. Това значи, че ще се разделя с групата на 13-ти вечерта или по-вероятно, на 14 сутринта, в зависимост от часовете на полетите от Удайпур към Делхи. 

Ураааа.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 10.08.2022 г. в 16:59, MayaS каза:

Ама колко тънко Красен се опитва да измести назад идеите ми за посещение на парк. Да вероятността да се види тигър е малка, но аз не отказвам и други животинки. 

Според мен няма никакъв проблем в определени моменти да се разделяме на групи по интереси, така че всеки да види каквото му е интересно,  стига да не се нарушава графика за придвижване между градовете, където са предвидени нощувките. На мен например ми се върти идеята, ако няма консенсус за посещение в парк, да се отцепя от групата на 8.02 и вместо да гледам старите къщи, да отида на еднодневно сафари в Sariska Tigers Reservе, а вечерта пак да се съберем. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, lyusi каза:

Според мен няма никакъв проблем в определени моменти да се разделяме на групи по интереси, така че всеки да види каквото му е интересно,  стига да не се нарушава графика за придвижване между градовете, където са предвидени нощувките. На мен например ми се върти идеята, ако няма консенсус за посещение в парк, да се отцепя от групата на 8.02 и вместо да гледам старите къщи, да отида на еднодневно сафари в Sariska Tigers Reservе, а вечерта пак да се съберем. 

Абсолютно съм съгласна. Аз също искам парк и ще гледам къде в програмата да го сложа и да махна нещо. И аз си мислех за деня в хавелите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много се радвам на организацията ви. 🙂 

Само исках да ви кажа, че доста често се сещам за Индия, усмихвам се на себе си и дори ми мина мисълта да се присъединя към вас. Въпреки, че принципно не повтарям дестинация, то за Индия никак не изключвам тази възможност. Индия е супер. Индия ме развълнува. Много да й се накефите, защото тя е наистина супер дестинация. 🙂  

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Индия си е страна за повече от 1 посещение. Програмата ви е насочена предимно към Раджастан. Супер е за начало,  но Индия има и хималайска част, и Южна Индия, областите в средна Индия с националните паркове, Асам. Надявам се след около 1,5 месеца да обиколя някоолко парка, Ладак се наложи да го отложим за следващото ранно лято, Асам го мислим също. Така че поне за мен 2 пъти не ми стигнаха, следва трети и четвърти тур. 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Роми каза:

Индия си е страна за повече от 1 посещение. Програмата ви е насочена предимно към Раджастан. Супер е за начало,  но Индия има и хималайска част, и Южна Индия, областите в средна Индия с националните паркове, Асам. Надявам се след около 1,5 месеца да обиколя някоолко парка, Ладак се наложи да го отложим за следващото ранно лято, Асам го мислим също. Така че поне за мен 2 пъти не ми стигнаха, следва трети и четвърти тур. 

@Роми все пак имаме осем дни за централната и южната част на Индия.Да програмата е предимно насочена към Раджастан, но то всеки, който стъпва за първи път в Индия прави Раджастан + Агра и Варанаси. При нас Варанаси е изключен и затова летим далече на юг за да посетим невероятните храмове в Южна Индия, които са тотално различни от всичко на север.

преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Много се радвам на организацията ви. 🙂 

Само исках да ви кажа, че доста често се сещам за Индия, усмихвам се на себе си и дори ми мина мисълта да се присъединя към вас. Въпреки, че принципно не повтарям дестинация, то за Индия никак не изключвам тази възможност. Индия е супер. Индия ме развълнува. Много да й се накефите, защото тя е наистина супер дестинация. 🙂  

Ами хайде де! Ако Раджастан вече си го разгледал, то можеш да се включиш от Аурангабад нататък. Мисля, че ще останеш доволен от това което е запланувано за посещение, а и за първи път ще ми се случи да правим планове с влизащи и излизащи членове на групата.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 23 минути , krasen_denev каза:

@Роми все пак имаме осем дни за централната и южната част на Индия.Да програмата е предимно насочена към Раджастан, но то всеки, който стъпва за първи път в Индия прави Раджастан + Агра и Варанаси. При нас Варанаси е изключен и затова летим далече на юг за да посетим невероятните храмове в Южна Индия, които са тотално различни от всичко на север.

Ами хайде де! Ако Раджастан вече си го разгледал, то можеш да се включиш от Аурангабад нататък. Мисля, че ще останеш доволен от това което е запланувано за посещение, а и за първи път ще ми се случи да правим планове с влизащи и излизащи членове на групата.

 

Коментарът ми беше насочен към @Pantelej Putnik, който написа че би повторил Индия. Напълно се съгласих с него , че си заслужа отвсякъде и са напълно различни в отделните части.Напълно съм съгласна и за Раджастан. Аз го посетих при второто ми пътуване, просто защото първото си беше море + Керала. За Южна Индия- ще разказвате как е за преглъщане, че за областта на Мадрас/Шенай съм чувала, че е трудно за преживяване като миризми и гледки, почти като Колката. Аз обещавам да дам някакъв бриф за няколко тигрови национални парка.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, krasen_denev каза:

Ами хайде де! Ако Раджастан вече си го разгледал, то можеш да се включиш от Аурангабад нататък.

За 2023 г. съм запланувал нови вълнуващи дестинации. Ако е рекъл господ, може и да ги осъществя. Дано! 

Въпреки това обаче благодаря за поканата! 🙂 

А иначе за южната и централната част ще очаквам с нетърпение и трепет вашите снимки и разкази. Ще стискам палци да ви хареса много и да останете развълнувани като мен. Е, само да не ви е такава жега, като при мен, че трудно се трае. Но вие сте в нормален сезон - ще ви е супер. 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Публикувах и втората част от пътеписа за пътуването ми в Индия. Сигурно ще ви е интересно да го прочетете. В голямата си част то повтаря инфото от темата, която бях пуснал като дневник, като в пътеписа има и някои нови снимки. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Краси, 

Още ли може да се включи човек в групата? 

Много бих искала!

Февруари ме устройва. 

Като хора с много повече опит за програмата разчитам на вас, ако ме приемете. 

 

Връзка към мнение

Благодаря за отговора с " добре дошла"... 

Сигурно от километри се усеща, че не съм "у дома си" в социалните мрежи.

Е давам си сметка, че няма как да съм добре дошла като напълно непознат човек, който се обажда с голямо закъснение

да се включи в група за сравнително дълго пътуване в "по-особена"страна.

Отчитам си грешката и ще опитам като новак да се включа първо в по-кратки пътешествия. 

Краси, извинение и за това, че си позволявам да се обръщам към теб на "ти" без твое позволение:

не е липса на уважение, а просто лош навик, за който си имам и причина, но това е груг въпрос.

На всички в групата: попътни ветрове и много незабравими емоции!

 

Връзка към мнение
преди 4 часа, Rosa Ensign каза:

Благодаря за отговора с " добре дошла"... 

Сигурно от километри се усеща, че не съм "у дома си" в социалните мрежи.

Е давам си сметка, че няма как да съм добре дошла като напълно непознат човек, който се обажда с голямо закъснение

да се включи в група за сравнително дълго пътуване в "по-особена"страна.

Отчитам си грешката и ще опитам като новак да се включа първо в по-кратки пътешествия. 

Краси, извинение и за това, че си позволявам да се обръщам към теб на "ти" без твое позволение:

не е липса на уважение, а просто лош навик, за който си имам и причина, но това е груг въпрос.

На всички в групата: попътни ветрове и много незабравими емоции!

 

Здравей,

Извинявай че отговарям сега, но аз не съм от групата, но от тези , които вече са в Индия. Тук съм от 1 ден, но за трети път. Не се сърди, че не ти отговарят веднага. Мое да не са отворили сайта още. Обещавам да ти пиша, когато се върна след 25.11.

Връзка към мнение

Индия е невероятна какафония, върнах се преди дни. За мен Варанаси е задължителен, както и Амрицар. В Пунджаб сякаш си в друг свят, по-скоро Пакистан/Афганистан. И церемонията на границата също не бих я пропуснал за нищо на света. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, Rosa Ensign каза:

Благодаря за отговора с " добре дошла"... 

Сигурно от километри се усеща, че не съм "у дома си" в социалните мрежи.

Е давам си сметка, че няма как да съм добре дошла като напълно непознат човек, който се обажда с голямо закъснение

да се включи в група за сравнително дълго пътуване в "по-особена"страна.

Отчитам си грешката и ще опитам като новак да се включа първо в по-кратки пътешествия. 

Краси, извинение и за това, че си позволявам да се обръщам към теб на "ти" без твое позволение:

не е липса на уважение, а просто лош навик, за който си имам и причина, но това е груг въпрос.

На всички в групата: попътни ветрове и много незабравими емоции!

 

Здравей, Роси! Добре дошла в магеланци!

Сега отварям сайта и веднага ти пиша.Не е липса на уважение нито пък си в чужди води, а просто бях много зает. Не знаех, че си писала. Със сигурност няма да пречиш,но се променя абсолютно всичко. Ние сме 10 човека и след голямо търсене сме намерили хотели с пет двойни стаи.На много от местата за настаняване това са всичките налични стаи в Букинг.Другият голям проблем,че всички запитвания за транспорт,трансфери и пр.  са договорени за 10 човека.Микробусът също е за 10 човека +шофьор и гид.Имаше повече от четири месеца в които се събираше групата и след това започна организацията.Тя тече вече трети месец и е в напреднал етап. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, krasen_denev каза:

Здравей, Роси! Добре дошла в магеланци!

Сега отварям сайта и веднага ти пиша.Не е липса на уважение нито пък си в чужди води, а просто бях много зает. Не знаех, че си писала. Със сигурност няма да пречиш,но се променя абсолютно всичко. Ние сме 10 човека и след голямо търсене сме намерили хотели с пет двойни стаи.На много от местата за настаняване това са всичките налични стаи в Букинг.Другият голям проблем,че всички запитвания за транспорт,трансфери и пр.  са договорени за 10 човека.Микробусът също е за 10 човека +шофьор и гид.Имаше повече от четири месеца в които се събираше групата и след това започна организацията.Тя тече вече трети месец и е в напреднал етап. 

Благодаря и тук, Краси!

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 27.07.2022 г. в 11:55, MayaS каза:

След обсъждане и преправяне плана за Индия е готов. Трансферите ще са с кола с шофьор и самолети. Планирани са 23 дни като всеки, който иска да се включи и изключи, може да го направи по всяко време. Снощи с @krasen_denev "окончателно" сътворихме това: 

 

 04.02-05.02.23 София Делхи 

самолет – 16:00 пристига 05:40 сутринта на 05.02.2023

Turkish 430€ на човек към 13.07.2022

05.02.23 Делхи Агра

нощувка в Агра

Agra fort, Itmad-ud-Daula, Hawa Mahal, Jorawar Singh Gate, Jahangir Palace, Залез на Тадж Махал, …

Кола - 220км. 4 часа до Агра

06.02.23 Агра - Fatehpur Sikri Abhaneri Джайпур

Нощувка в Джайпур

Изгрев на Тадж Махал.

Фатехпур Сикри - крепост и другите наоколо

Абханери - Chand Baori Step Well - резервоар за вода

Кола - 250км. 5 часа до Джайпур.

07.02.23 Джайпур

Нощувка в Джайпур

да те качат горе на Nahаrgarh Fort и да те чакат долу на паркинга пред форта за да не опъваш баира. Hawa Mahal, City Palace, Jantar Mantar, Jal Mahal в езерото, Amber palace, Step Well

Galta Ji Temple или маймунския храм, ….

 

08.02.23 Джайпур – Nawalgarh – Джайпур       Нощувка в Джайпур

стари къщи, целите са изрисувани.

Кола - 140км. 3 часа – в посока

Общо 280км. 6 часа

09.02.23 Джайпур – Pushkar – Джодхпур     Нощувка в Джодхпур

Пушкар храм на Брама и езерото.

 

Кола - 350км. 6 часа до Джодхпур

10.02.23 Джодхпур

Panchkund Chattriya, Ghanta Ghar, Toorji Ka Jhalra Bavdi, храмът на богинята Карни, Phool Mahal Palace, Mahamandir Temple, ……

 

11.02.23 Джодхпур – Джайсалмер – нощувка в Джайсалмер

Bada Bagh Temple, Fort, Хавелите, Gadisar Lake ….

Кола - 280км. 5 часа до Джайсалмер

12.02.23 Джайсалмер Джодхпур     Нощувка в Джодхпур

Bada Bagh Temple, Fort, Хавелите, Gadisar Lake ….

Кола - 280км. 5 часа до Джодхпур

13.02.23 Джодхпур – Ранакпур -Удайпур – нощувка в Удайпур

Ranakpur Jain Temple

Кола - 250 км. 5 часа до Удайпур

14.02.23 Удайпур - Моунт Абу -Удайпур - нощувка

Dilwara Temples, Delwara, Mount Abu …..

Кола - 330 км отиване и връщане - 6 часа от и до Удайпур

15.02.23 Удайпур

Нощувка в Удайпур

Двореца, от там лодка до Jag Mandir, в средата на езерото Пичола и около езерото са: Bada Mahal, Zenana Mahal, Mor Chowk ….

 

16.02.23 Удайпур Аурангабад – нощувка в Аурангабад

 

самолет 15:45 - 19:45 в Аурангабад

17.02.23 Аурангабад - Malshej Ghat – нощувка в Malshej Ghat

Malshej Ghat – Планини, Водопади

Кола 250км. 5 часа

18.02.23 Malshej Ghat – Аурангабад нощувка в Аурангабад

 

Bibi Ka Maqbara в Аурангабад

Кола 250км. 5 часа

19.02.23 Аурангабад - пещерите Елора- Аурангабад Хайдерабад нощувка в Хайдерабад

Elora Caves

 

Кола 60х2=120 км. - общо 2 часа

Самолет Аурангабад- Хайдерабад 16:40-18:10/3458 рупии

20.02.23 Хайдерабад - Тируччираппалли - нощувка

Mecca Masjid и Charminar в Хайдерабад

 

Самолет 15:40-17:10/3007 рупии

21.02.23 Тируччираппалли Thanjavur - Тируччираппалли – Мадурай         Нощувка Мадурай

Tamil Nadu Temple

Brihadeeswara Temple

 

Кола 115 км отиване и връщане

общо 2 часа. Кола Тируччираппалли – Мадурай -138 км 2 часа

22.02.23 Мадурай

Нощувка Мадурай

Meenakshi Amman Temple, Shri Koodal Azhagar Temple, Thousand Pillars ……

 

23.02.23 Мадурай Делхи

Нощувка в Делхи

 

Самолет 14:25 - 17:35 /120 лв.

24.02.23 Делхи

Нощувка в Делхи

Red Fort, Chandni chowk bazar ….

 

25.02.23 Делхи – нощувка в Делхи

Old Delhi ……

 

26.02.23 Делхи-София

 

Самолет 05:30 – 15:10 в София

 

Хайде сега да видим има ли ентусиасти. Билетите от Turkish може би ще се купуват края на Септември.

 

Здравейте,
Понеже и аз мисля да ходя по същото време в Индия, но явно закъснях с включването в групата(днес видях тази тема) си правя организацията сам и ме интересува това ли е окончателния маршрут? Ще съм ви благодарен ако публикувате последната версия на маршрута 🙂

Връзка към мнение
преди 5 часа, spear каза:

Здравейте,
Понеже и аз мисля да ходя по същото време в Индия, но явно закъснях с включването в групата(днес видях тази тема) си правя организацията сам и ме интересува това ли е окончателния маршрут? Ще съм ви благодарен ако публикувате последната версия на маршрута 🙂

Ето файла с окончателната ни програма. 

India 2023 Maya.docx

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 10 часа, Pepi каза:

Здравейте!  И аз организирам едно кратко пътуване в Индия с приятели и бих искала да помоля за координати на агенции за транспорт от Делхи.

 

https://www.treetrunktravel.com/

Тива е нашата агенция, но падна доста пазарлък за да изпълнят това, което ние искаме, а не това което те предлагат. Но иначе засега ми се струват Ок. Ще кажем отзиви когато се върнем.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 14.01.2023 г. в 8:41, MayaS каза:

https://www.treetrunktravel.com/

Тива е нашата агенция, но падна доста пазарлък за да изпълнят това, което ние искаме, а не това което те предлагат. Но иначе засега ми се струват Ок. Ще кажем отзиви когато се върнем.

Мая, много се радвам, че сте се спрели на агенцията, която ви препоръчах. 🙂 Моето пътуване го организираха перфектно. Моля те да изпратиш много поздрави от мен на Рахул, когато ви посрещне. Кажи му, че аз съм ви ги препоръчал. Обещал съм му. 

А вие кога пътувате, защото знам, че наближава и вече се вълнувам? Вълнувам се, че вие отивате и ще разкажете/ покажете. Вълнувам се и заради начинът, по който @Граф Вронски се реши да дойде - просто ей така. 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 часа, Pantelej Putnik каза:

Мая, много се радвам, че сте се спрели на агенцията, която ви препоръчах. 🙂 Моето пътуване го организираха перфектно. Моля те да изпратиш много поздрави от мен на Рахул, когато ви посрещне. Кажи му, че аз съм ви ги препоръчал. Обещал съм му. 

А вие кога пътувате, защото знам, че наближава и вече се вълнувам? Вълнувам се, че вие отивате и ще разкажете/ покажете. Вълнувам се и заради начинът, по който @Граф Вронски се реши да дойде - просто ей така. 🙂 

Ние тръгваме на 04.02. То ние не намерихме  много варианти за агенции. От тях ще ползваме само кола с шофьор и гид. Хотелите сами си ги резервирахме. Агенцията предлагаше зверски цени за хотели. С Раул си пишехме в началото, но сега на ни пое Рави. Мисля, че той ще е с нас, но на място ще видим. Ще му пратя поздрави разбира се. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, MayaS каза:

Ние тръгваме на 04.02. То ние не намерихме  много варианти за агенции. От тях ще ползваме само кола с шофьор и гид. Хотелите сами си ги резервирахме. Агенцията предлагаше зверски цени за хотели. С Раул си пишехме в началото, но сега на ни пое Рави. Мисля, че той ще е с нас, но на място ще видим. Ще му пратя поздрави разбира се. 

То не останало! 🙂 

Фактически, колата с шофьор + гайдовете ви е 3/4 от цялата организация и всъщност най-важното. Хотелите и през Букинг/Агода може да ги резервирате. Те просто ще ви закарат до тях. 

Много се радвам и ще очаквам снимки и разкази от всички за впечатленията им. 🙂

Сега ще пиша на Рахул да направи всичко най-добро за вас, както направи и за нас. 🙂

  • Благодаря 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.