Прескочи до съдържание

Търся спътници за Индия.


Препоръчани мнения

@krasen_denev,поздравления за ентусиазма и желанието да посетиш Индия!

Пожелавам ти да си намериш подходящите спътници и заедно да посетите всичко,за което мечтаете.Защото няма по-голямо удовлетворение от сбъднатата мечта.

Аз съм прочела няколко книги за Индия и съм впечатлена от разнообразието в тази толкова интересна страна.

Ще следя с интерес темата .

Живот и здраве да е и после да опишеш пътешествието в разкази и снимки.

Успех!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, Tedy каза:

@Lindt, за Кашмир съм чела, че е красива област, но малко нестабилна все още. 😀 Също Хималаите...  Индия е многопластова, засега нямам муза откъде да я започна и затова си отлежава за някой ден, но няма да е тази година с Краси. 

Това описва и моите усещания...

Индия е огромна и не мога да почна да планирам. 

И не, че не искам и Елора, но съм си отбелязал стотици други храмове, дузини пещери, сума ти водопади и какво ли още не...

И все пак, не мога да си представя да отида в Индия и първото ми пътуване там да е извън Хималаите.

 

Като се има предвид, че точно тази седмица преподавах на студентите си за холера и коремен тиф, и като си знам слабото място в организма (а именно червата), в моя график на Индия още не й е дошъл редът.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Върнахте ме в спомени... наистина, прочетете това, което е написал Станимир, чийто разкази и на мен ми помогнаха много в планирането и в очакванията. От моето пътуване също измина доста време, но ще се радвам да помогна ако има нужда, особено за влаковете - аз така се придвижвах основно.

 

Индия е хубаво да се види според мен - уникална, многообразна, шумна и наистина страна на контрастите - колкото и да е клиширан този израз. Вече от личното възприятие на всеки зависи дали ще иска да се върне пак. Но пък след като сте видяли Индия другаде по света едва ли мизерията ще ви втрещи чак толкова - един вид ваксина 😉

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

Индия ми е мечта от години. Все не се намират хора желаещи за тази дестинация или пък вече са били. Ако се съберем групичка ще бъде супер. Аз имам пътуване октомври за 2 седмици  и няма да мога веднага да тръгна и за Индия. Така, че ако пътуването е януари, февруари и т.н. съм с две ръце за Индия. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

преди 25 минути , Monika_Koko каза:

Индия ми е мечта от години. Все не се намират хора желаещи за тази дестинация или пък вече са били. Ако се съберем групичка ще бъде супер. Аз имам пътуване октомври за 2 седмици  и няма да мога веднага да тръгна и за Индия. Така, че ако пътуването е януари, февруари и т.н. съм с две ръце за Индия. 

Аз също съм за Февруари, че планирам друго за октомври.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

А що се отнася до мечтите, Индия е най-старата ми още от детство мечта. Още тогава след разказите на баща ми си мечтаех за там. Писах реферат за Индия след като взех купчини материали от индийското посолство. Та е време тази мечта да се сбъдне.  И ще бъде супер ако всичко е и с приятна компания.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ако е за догодина, може и аз да се включа за некво време. Сам или 1+1. @MayaS обеща на последната сбирка неква група да прави ... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, Capitan Morgan каза:

Ако е за догодина, може и аз да се включа за некво време. Сам или 1+1. @MayaS обеща на последната сбирка неква група да прави ... 

Да оформя се нещо като група. Дали ще е от трима или например .....тринадесет човека предстои да разберем. Радвам се,че все повече желаещи има!

 

преди 11 часа, vl_stamboliev каза:

И за мен февруари 2023 е много добре като месец.

Супер!:clapping:

 

преди 10 часа, Дани Магелани каза:

Аз ще мога през целия януари. За февруари 50% вероятност.

Дани,като гледам на къде духа вятъра.....посока Индия 😀,то периодът на пътуване почти сигурно ще е месец февруари, 2023г.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, krasen_denev каза:

Да оформя се нещо като група. Дали ще е от трима или например .....тринадесет човека предстои да разберем. Радвам се,че все повече желаещи има!

 

Супер!:clapping:

 

Дани,като гледам на къде духа вятъра.....посока Индия 😀,то периодът на пътуване почти сигурно ще е месец февруари, 2023г.

Ако мога да взема отпуск, ще се включа.

Връзка към мнение

Ако може и ние с вас?  Без децата 🙂 Февруари казвате? А как правите организацията да се случи с билети в един полет, хотели? Чакам с нетърпение пътеписа на Пантелей пътник

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Виждам, че се гласите за януари-февруари. Точно това е сезонът за Индия - приятни температури и по-дълъг ден. Сега всеки ден е над 40 градуса и се стъмнява към 19 часа. Тежко се пътува така, въпреки, че сме в комфортен автомобил с климатик. Возят ни, разбира се.

Въпреки, че винаги гледам за времето и сезона в туристическите ми цели, този път знаех, че ще е жега, но въпреки това се решихме да дойдем. Ами.....жега си е...🤪

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За времето януари-февруари да кажа, че зависи от региона и от това какво ще метнат индийските богове. Ние отидохме декември/януари и в Делхи си беше добре - 15-20 градуса, то ние и за такова време се бяхме приготвили. Обаче в Джайсалмер като стана 2-3 градуса и ни замръзна каквото имаше за замръзване. Жената сложи всички налични дрехи върху себе си и обикаляше като клошар (та затова не я пускаха на опашката за чужденци май - приложената снимка). В хотела на Нова година парно нямаше, но бай индиец е изобретателен и запали огън в ресторанта. Ама не в камина или печка, а по средата на ресторанта в едно като голям тиган. До края на пътуването не можах да се отмириша на сажди.

 

No photo description available.

  • Харесвам 9
  • Смея се 11
Връзка към мнение
преди 1 час, Madonna каза:

Ако може и ние с вас?  Без децата 🙂 Февруари казвате? А как правите организацията да се случи с билети в един полет, хотели? Чакам с нетърпение пътеписа на Пантелей пътник

Още няма организация.Тя ще започне съвсем скоро. Ще се избират хотели чак когато се уточни програмата.Ако всички сте/сме съгласни с нея то с участието ви ще започнем да кроим планове.С @MayaS сме обсъждали закупуване на билети за полетите до Индия около Септември.Вътрешните полети след това.Ако не се движим през цялото време всички заедно то това ще бъде съобразено.Полетите до Делхи или друго индийско летище ще са с начална точка Истанбул,което не изключва и част от групата да лети от София и срещата да е в Делхи.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Здравейтее, тази идея много ми допадна за Индия, бихме могли и ние да се включим за февруари  месец, ако ни приемете в групичката. Двама човека сме аз и мъжа ми, който обича да шофира навсякъде 😄 Но за нас е много важно за колко дни ще бъде, защото не разполагаме с безкрайна отпуска за съжаление...по скоро сме за 15-сетина дни... Все още не съм чела кой знае калко за Индия, нооо бързо мога да поправя това 😄 а и имаме голяма страст към различното 🙂 ииии не сме мрънкачи изобщо, е стига сега да няма някакви огромни хлебарки в леглото може да ми чуете гласа хахах

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Нощите в пустинята могат да са студени дори през март. Ако програмата го позволява силно препоръчвам нощувка.Преди поне нямаше шатри и инфраструктура , както в Йордания , Мароко и другаде. Всичко е съвсем примитивно ,няма ток ,няма течаща вода..Водят ви с камили сред пясъците и се спи на открито.Забавно е.Недалеч е границата с Пакистан.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 21 минути , krasen_denev каза:

Още няма организация.Тя ще започне съвсем скоро. Ще се избират хотели чак когато се уточни програмата.Ако всички сте/сме съгласни с нея то с участието ви ще започнем да кроим планове.С @MayaS сме обсъждали закупуване на билети за полетите до Индия около Септември.Вътрешните полети след това.Ако не се движим през цялото време всички заедно то това ще бъде съобразено.Полетите до Делхи или друго индийско летище ще са с начална точка Истанбул,което не изключва и част от групата да лети от София и срещата да е в Делхи.

Благодаря. Колко време планирате да е посещението на групата в Индия и какъв бюджет залагате? Февруари децата са на училище и трябва да направим стройна организация кой къде ще бъде до като ни няма, ако ще ходим и двамата със съпруга ми. 

Връзка към мнение
преди 32 минути , krasen_denev каза:

 Полетите до Делхи или друго индийско летище ще са с начална точка Истанбул,което не изключва и част от групата да лети от София и срещата да е в Делхи.

Трябва ли да са от Истанбул? Аз летях с Уиз до Дубай за 20-30 евро и от там с Емирейтс. Само като идея....

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 5 минути , Madonna каза:

Благодаря. Колко време планирате да е посещението на групата в Индия и какъв бюджет залагате? Февруари децата са на училище и трябва да направим стройна организация кой къде ще бъде до като ни няма, ако ще ходим и двамата със съпруга ми. 

Оптимално 20-25 дни но може и 19 или пък 26.😀 Естествено ако не всички разполагате с толкова дни може да сме заедно до определено време и след това вие да се върнете а ние да продължим с обиколката на Индия.Бюджетът-всеки преценява.Индия може да излезе евтино,но може и да ви разори.Основно перо сложи билета до там и обратно 1200 лв. от Истанбул и около 1500 лв. или повече от София. Вътрешните полети са по 50-80 долара.Хотелите за 20 дни на пръв поглед без да задълбавам в локации и прочие 1000 лв. 

преди 2 минути , Pantelej Putnik каза:

Трябва ли да са от Истанбул? Аз летях с Уиз до Дубай за 20-30 евро и от там с Емирейтс. Само като идея....

Не не трябва да са от Истанбул.Това е само на прима-виста.Ще се проучат всички възможности.Благодаря!

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Виждам, че много хора се навиват и това е хубаво. Само бих препоръчал на желаещите да посетят Индия за първи път да се информират добре за там и да потърсят повече снимки. Но не лъскавите снимки на туроператорите, а онези снимки, които никой не иска да гледа. В момента върви темата ми за Индия. Вижте снимките. Няма да спестявам истината. Ще покажа Индия, каквато аз я виждам. Ароматите не мога да ви предам. Колкото сте по-подготвени, толкова сблъсъкът с "действителността" е по-безболезнен. Това го отбелязвам не за да откажа някой, а за да направите информиран избор. Разберете ме правилно, моля. Сигурен съм, че тези, които вече са били в Индия, ще ме подкрепят.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Еее , какви са тези суми ?

В момента Търкиш имат София - Делхи за целия февруари/март на 900 лева двупосочен.През сайтове като momondo ще е не повече от 800-850 лв.

 

П.П. Между другото по-ниска цена едва ли ще излезе( или ще е минимално по-добра) , та ако някой има вече по-ясна идея би могъл направо да купи. 

 

Аз бих взел директно от Търкиш ,но примерно през австралийския сайт

 

 

IMG_20220501_225521.jpg

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.