Прескочи до съдържание

Търся спътници за Индия.


Препоръчани мнения

Здравейте,пътешественици!

 

След две години изпълнени с ограничение,лишения и болести,дойде времето да оставим зад гърба си всичките тревоги и да погледнем напред.Бях се зарекъл,че Индия ще е последната държава, която ще посетя, обаче..........нещо се случи и започнах да мечтая.Нещо започна да ме дърпа на там и мислите са ми заети изцяло с осъществяването на това пътуване до Индия.

 

  1. Възрастова група - няма никакво значение.
  2. Мечтана дестинация - Пещерите Елора и в частност Храма Кайласа, Раджистан,Амритсар,Агра
  3. Предпочитан стил на пътуване? - да се излежавам по плажвете е единственото нещо,което не обичам.Трябва да има движение,трябва очите да са пълни а и стомаха също.😁
  4. Интереси. - фотография но не професионално/малко изгреви,малко залези и по възможност повече от златния час/,история,архитектура/тези невероятни индийски храмове и дворци на махараджи/
  5. Период на пътуването - единственото конкретно зададено като дата в цялото пътуване е,че трябва да е след 22.11.2022г.Тогава големият ми син става на шестнадесет години и не искам да отсъствам.Гледах примерни билети на Търкиш от София до Делхи от 24.11 до 18.12.2022г на цена 1300 лв.Нямам нищо против и пътуването да е и в друг период/напр. януари-февруари-март/.Това,което съм изчел е,че от октомври до март е най-подходящо за посещение на Индия.Имам познат индиец с който си писах и той ми каза,че октомври месец има голяма вероятност дните да са 50/50 дъждовни/слънчеви,затова мисля,че края на ноември  е по-добре, за започване на приключението,Може да е 15,20,25 дни.Отворен съм към всякакви предложения.
  6. Изисквания към хотели, транспорт и храна - Нямам изискване към начина на настаняване.Може в хостел,може и в хотел- дори да е от по скъп ценови клас.Единственото важно за мене е да има баня.Съгласен съм да пътувам с влак а на по дългите разстояния и със самолет.Естествено използването на самолет,като превозно средство дава предпоставки на покриване на повече мечтани места.
  7. Допълнителни детайли - повечето хора от форума ме познават,но все пак през периода на пандемията не бях много активен,затова да се представя. Казвам се Красен Денев и съм от Казанлък. Тази година ще навърша 44 години. Имам съпруга и две деца,които не искам да водя в Индия.🤣 В магеланското общество съм от самото начало и до днес ,вече осем години.Обожавам историята и изключително се захласвам по архитектурата.Слабост са ми религиозните храмове.

 

Ако случайно има желаещи.....свиркайте или пишете.

 

Сърдечни поздрави!

 

Красен.

  • Харесвам 38
  • Браво 6
Връзка към мнение
На 29.03.2022 г. в 13:28, krasen_denev каза:

Здравейте,пътешественици!

 

След две години изпълнени с ограничение,лишения и болести,дойде времето да оставим зад гърба си всичките тревоги и да погледнем напред.Бях се зарекъл,че Индия ще е последната държава, която ще посетя, обаче..........нещо се случи и започнах да мечтая.Нещо започна да ме дърпа на там и мислите са ми заети изцяло с осъществяването на това пътуване до Индия.

 

  1. Възрастова група - няма никакво значение.
  2. Мечтана дестинация - Пещерите Елора и в частност Храма Кайласа, Раджистан,Амритсар,Агра
  3. Предпочитан стил на пътуване? - да се излежавам по плажвете е единственото нещо,което не обичам.Трябва да има движение,трябва очите да са пълни а и стомаха също.😁
  4. Интереси. - фотография но не професионално/малко изгреви,малко залези и по възможност повече от златния час/,история,архитектура/тези невероятни индийски храмове и дворци на махараджи/
  5. Период на пътуването - единственото конкретно зададено като дата в цялото пътуване е,че трябва да е след 22.11.2022г.Тогава големият ми син става на шестнадесет години и не искам да отсъствам.Гледах примерни билети на Търкиш от София до Делхи от 24.11 до 18.12.2022г на цена 1300 лв.Нямам нищо против и пътуването да е и в друг период/напр. януари-февруари-март/.Това,което съм изчел е,че от октомври до март е най-подходящо за посещение на Индия.Имам познат индиец с който си писах и той ми каза,че октомври месец има голяма вероятност дните да са 50/50 дъждовни/слънчеви,затова мисля,че края на ноември  е по-добре, за започване на приключението,Може да е 15,20,25 дни.Отворен съм към всякакви предложения.
  6. Изисквания към хотели, транспорт и храна - Нямам изискване към начина на настаняване.Може в хостел,може и в хотел- дори да е от по скъп ценови клас.Единственото важно за мене е да има баня.Съгласен съм да пътувам с влак а на по дългите разстояния и със самолет.Естествено използването на самолет,като превозно средство дава предпоставки на покриване на повече мечтани места.
  7. Допълнителни детайли - повечето хора от форума ме познават,но все пак през периода на пандемията не бях много активен,затова да се представя. Казвам се Красен Денев и съм от Казанлък. Тази година ще навърша 44 години. Имам съпруга и две деца,които не искам да водя в Индия.🤣 В магеланското общество съм от самото начало и до днес ,вече осем години.Обожавам историята и изключително се захласвам по архитектурата.Слабост са ми религиозните храмове.

 

Ако случайно има желаещи.....свиркайте или пишете.

 

Сърдечни поздрави!

 

Красен.

След кото имах намерение със съпруга ми да пътуваме из Индия  края на февруари 2020, което пропадна по очевидни причини, ти сега ме размисли пак. Интересии и предпочитания почти съвпадат. Дали пък да не се поразговорим за едно февруарско 2023.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, MayaS каза:

След кото имах намерение със съпруга ми да пътуваме из Индия  края на февруари 2020, което пропадна по очевидни причини, ти сега ме размисли пак. Интересии и предпочитания почти съвпадат. Дали пък да не се поразговорим за едно февруарско 2023.

Ще бъде супер .....да се поразговорим.😁

Връзка към мнение
Цитат

Бях се зарекъл,че Индия ще е последната държава, която ще посетя, обаче..........нещо се случи и започнах да мечтая

И ние сме се зарекли същото, обаче при нас още няма промяна. Виждала съм мизерия, но мисля, че индийската няма да понеса. 🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

И ние сме се зарекли същото, обаче при нас още няма промяна. Виждала съм мизерия, но мисля, че индийската няма да понеса. 🤣

Напоследък се бях замислил върху това от къде идва твоят ник и бях почти сигурен, че е от Chandni Chowk в Делхи. Представих си, че си била много впечатлена от там и оттам и ника. 🙂 Сега разбирам, че съм бил на грешен път, Лунна Светлина. 🙂

  • Шок 2
  • Браво 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Pantelej Putnik каза:

Лунна Светлина.

Браво, пътнико! 🙂 Точно от индийското "Лунна светлина" идва никът ми 😉 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение

Поздравявам @krasen_denev за темата и дано намери добри спътници в приключението. 

А иначе за Индия, какво да кажем....

Сякаш много хора имат еднакви опасения за там, аз също ги споделям. Но кой пък е този пътешественик, който няма да отиде в Индия. Та Индия си е като един континент със самобитна култура. Мизерията не е приятна на никой. Но пък заради едната неприятност трябва ли да се лишим от приключение!? Разсъждавам си просто, защото и аз сякаш не мога без опасения да се навия. Сигурен съм обаче, че това ще се случи един ден. 🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

И ние сме се зарекли същото, обаче при нас още няма промяна. Виждала съм мизерия, но мисля, че индийската няма да понеса. 🤣

Погледни го така............че може да е наистина последната страна,която можеш да видиш. Аз точно така го погледнах и сега нямам търпение да го осъществя.Ще съм на седмото небе ако намеря с кой да споделя пътуването. 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

@krasen_denev Приятелю, всичко звучи супер приключенски и интересно. Само дето още не могем да се прекършим да тръгнем към Индия, но гледаме отново в една посока. Аз съм се заровил да чета и навит много за Шри Ланка тази година.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 2.04.2022 г. в 19:42, krasen_denev каза:

Погледни го така............че може да е наистина последната страна,която можеш да видиш. Аз точно така го погледнах и сега нямам търпение да го осъществя.Ще съм на седмото небе ако намеря с кой да споделя пътуването. 

Моят любим стил музика е Goa trance, който идва от областта Goa. Заради това си мечтаех да отида там, където се е зародил. Но някакси ми е трудно да се настроя. Но ще следя с интерес подготовката ти за това пътуване, както и ще очаквам пътепис и снимков материал, когато се завърнеш. :flirt:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нищо и няма на Индия. След първите няколко дни се свиква и почваш да виждаш почти само ценното ! За всеки интересуващ се от история и пътешествия ,според мен е почти задължителна и в един момент човек стига и до Индия.

 

Ти си бил в Афганистан и със сигурност културния шок ще е много по-малък от този на средностатистически турист.

 

Хубавото на Индия , е че позволява да си избиреш ниво на комфорт на цена немислима за повечето останали топ-туристически дестинации.

На цената на две бири при норвежките селяни тук получаваш тризвезден хотел , или пък кола с личен шофьор за цял ден.

 

  • Харесвам 11
  • Браво 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение

И при мен беше трудно първия път. А и после не ми се ходеше много като си спомнях картините от пътя до Джайпур.... но сега въздишам по едно сафари в 5 нацинални парка за тигри, което отлагам от 2020. Е, сега е планувано за ноември. Направо си мечтая да там. Наистина Индия ти влиза някак под кожата...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , stanimir каза:

Нищо и няма на Индия. След първите няколко дни се свиква и почваш да виждаш почти само ценното ! За всеки интересуващ се от история и пътешествия ,според мен е почти задължителна и в един момент човек стига и до Индия.

 

Ти си бил в Афганистан и със сигурност културния шок ще е много по-малък от този на средностатистически турист.

 

Хубавото на Индия , е че позволява да си избиреш ниво на комфорт на цена немислима за повечето останали топ-туристически дестинации.

На цената на две бири при норвежките селяни тук получаваш тризвезден хотел , или пък кола с личен шофьор за цял ден.

 

Хора,вижте какво е написал Станимир и ........смело напред. 

преди 2 минути , Роми каза:

И при мен беше трудно първия път. А и после не ми се ходеше много като си спомнях картините от пътя до Джайпур.... но сега въздишам по едно сафари в 5 нацинални парка за тигри, което отлагам от 2020. Е, сега е планувано за ноември. Направо си мечтая да там. Наистина Индия ти влиза някак под кожата...

Ноември? Нещо конкретно имали или е само план?

 

Връзка към мнение

Можеш да пробваш да прилъжеш @Tedy

Тя обича личните предизвикателства и макар да не съм я питала конкретно за Индия, там има достатъчно самобитна култура, която да разпали въображението й. 

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Можеш да пробваш да прилъжеш @Tedy

Тя обича личните предизвикателства и макар да не съм я питала конкретно за Индия, там има достатъчно самобитна култура, която да разпали въображението й. 

 

 

Аз и вас искам да прилъжа ама вие птици та птици и само Южна Америка ви е в главите

 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , krasen_denev каза:

Аз и вас искам да прилъжа ама вие птици та птици и само Южна Америка ви е в главите

 

А, не само, и Япония, Швейцария, Исландия, Норвегия, Франция, Азори... чистичко да ни е. Култура с мръсотия не е за нас.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 8 минути , krasen_denev каза:

 

Ноември? Нещо конкретно имали или е само план?

 

Не е само план. Предплатено е за хотелите в парковете, гидовете и тпанспорта. Е самолетни билети още няма, че вече 2 пъти се отлага. Но сега мисля, че ще стане. Беше по-добре да е април- юни, но пък така ще е по-зелено. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма да разводнявам темата ,защото е за търсене на спътници ,но след като се съберете ще ми е интересно да разгледам програмата. Явно имаш силно привличане към Елора .Мечтите трябва да се осъществвяват !

Идва малко встрани от останалите места, които си изброил и към които бих добавил още доста в Раджастан и наоколо ,  които си струват. За 25 дни обаче наистина ще може да видите много ,особено предвид стила ти на интензивно пътуване.

Не съм някакъв експерт и вече минаха 10 години ,но това беше първото ми пътуване извън Европа и съм го планирал може би повече от всяко друго след това.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , stanimir каза:

Няма да разводнявам темата ,защото е за търсене на спътници ,но след като се съберете ще ми е интересно да разгледам програмата. Явно имаш силно привличане към Елора .Мечтите трябва да се осъществвяват !

Идва малко встрани от останалите места, които си изброил и към които бих добавил още доста в Раджастан и наоколо ,  които си струват. За 25 дни обаче наистина ще може да видите много ,особено предвид стила ти на интензивно пътуване.

Не съм някакъв експерт и минаха 10 години ,но това беше първото ми пътуване извън Европа и съм го планирал може би повече от всяко друго след това.

Е,супер! Значи ще помагаш. Нахвърлял съм няколко места,като те основно са в Раджастан и като ги погледна то май не трябва темата да е пътуване в Индия а пътуване до Раджастан с няколко добавки от останалата част на страната.Мисля,че никъде не съм споменавал но не желая да ходя в Калкута и Момбай.Ако ходя до тези два града то ще е само за да хвана самолет за някоя друга точка на Индия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Lindt, за Кашмир съм чела, че е красива област, но малко нестабилна все още. 😀 Също Хималаите...  Индия е многопластова, засега нямам муза откъде да я започна и затова си отлежава за някой ден, но няма да е тази година с Краси. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В България е част от Индия,сигурно 15 % тук са ромите.Харесвам хубавите ромски жени.В селото на баща ми от 4 съседи около нашата къща,3 са ромски.Нашият род  ни казват Черните,може и нещо ромско да имам в кръвта си.

Сега почнах да гледам много индийски филми,защото са леки и не натоварват.Имам доста любими артистки ,например Бхуми Педнекар.

 

1.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Офтопик.

Ако го кажеш в Индия , най-малкото което ще отнесеш са псувни поне като за руски трол. Някъде вероятно и ще те набият.

 

Всъщност в Индия също имат цигани и те са възможно най-нисшата презряна  прослойка ,която може да съществува.

Дори са извън кастовата система и  принадлежат към т.н. "untouchable".

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanimir каза:

Офтопик.

Ако го кажеш в Индия , най-малкото което ще отнесеш са псувни поне като за руски трол. Някъде вероятно и те набият.

 

Всъщност в Индия също имат цигани и те са възможно най-нисшата презряна  прослойка ,която може да съществува.

Дори са извън кастовата система и  принадлежат към т.н. "untouchable".

 

Да, точно така е. Всъщност тези рохини, които Мианмар иска да изгони и да върне в Бангладеш, а от там пак гонят, са точно от тези народности. Наистина много ще се ядосат индийците за това сравнение :))))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Браво за идвята , жалко че не мисля , че съм готова за такова отсъствие . От мизерия не ме е страх и Индия ще бъде посетена някой ден надявам се скоро. Дано си намериш яка компания . Аз ще им завиждам само на спътниците ти. 
 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.