Прескочи до съдържание

Турция с кемпер за 10 дни - въпроси


Banditka

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци.
Планирам пътешествие в Турция с кемпер за 10 дни. Малко са за маршрута, който съм набелязала, но се надявам да се справим. 
Дати на пътуването – 22 април до 1 май вкл.
Маршрут:
София – Соленото езеро - Кападокия – Газиантеп – Шанлъурфа – Гьобекли тепе – Немрут - ........ (не е ясно в коя посока ще поемем Амасия или Ескишехир) - София

 
Мардин и Диарбекир ги изключвам от програмата, защото няма да ни стигне времето. 


За Кападокия съм оставила 3 пълни дни с идеята да летим с балон. Ако се окаже, че в първите два дни не можем да летим, мисля да продължим в посока Газиантеп и след Немрут да се върнем пак в Кападокия за нов опит.

 
За Немрут – можем ли след Немрут да продължим в посока Малатия и изобщо какъв е пътя там? 


За Соленото езеро – към коя част на езерото да се насоча, ако някой знае, с надеждата да видим розово фламинго.


Препоръчвате ли ми да използвам основно магистралата с цел по-бързо придвижване, макар и по-скъпо. Всъщност колко по-скъпо ще излезе? Какво е ограничението, което трябва да спазваме на магистралата с кемпер – 90 км като за камион или 120 като за бус?


За този маршрут, ако пътуваме основно по магистрали каква сума трябва да заредя в HGS стикера. И къде мога да проверя каква наличност има в стикера? В предишни теми така и не разбрах последно дали мога онлайн да проверя наличност.


Ако правилно съм разбрала HGS стикер мога да закупя и след 22 -23 часа от пункта на магистралата Одрин – Истанбул. Вероятно ще минем граница след 00:00 часа. 


За интернет – да си купим Turkcell карта или да проверя във виваком каква оферта имат?


За горивото – възможно ли е да плащам предимно с кредитна карта?

 

Изчела съм темите назад, но все пак всякакви насоки или интересни места ще ми бъдат от полза.  
Благодаря!
 

Връзка към коментар
На 30.03.2022 г. в 14:53, Banditka каза:

За Соленото езеро – към коя част на езерото да се насоча, ако някой знае, с надеждата да видим розово фламинго.

 

Миналата година по това време нямаше фламинго, а и езерото не е така оцветено. Основния път минава покрай него и просто отбивате. Има магазини заведения и т.н. на гугъл излизат. Има и голям паркинг. Не видях да има други места за спиране. Една отбивка имаше преди исновноата, но нямаше гледка.

На 30.03.2022 г. в 14:53, Banditka каза:

Препоръчвате ли ми да използвам основно магистралата с цел по-бързо придвижване, макар и по-скъпо. Всъщност колко по-скъпо ще излезе?

По добре е магистрали, не кой знае колко скъпо. Иначе ще загубите много време по обикновените пътища.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 30.03.2022 г. в 14:53, Banditka каза:

За този маршрут, ако пътуваме основно по магистрали каква сума трябва да заредя в HGS стикера. И къде мога да проверя каква наличност има в стикера

Да речем зареди 500 лири. Приложението вече е само на турски и няма как да се ползва. Може да не бързаш да търсиш ptt имсш 2 седмици срок за олащане. Най добре на връщане преди границата спри на ptt и иска да ти проверят баланса и внеси ако трябва. Има и опция ако не са ти стигнали парите да ти ги вземат на границата, но това е при положение, че е отразено в системата. Ако не е нямам идея. На мен ми удържаха накаква сума десетина и повече дни след като се прибрахме, но тогава още бях със старата версия на английски. Сега не знам как може да стане.

На 30.03.2022 г. в 14:53, Banditka каза:

За интернет – да си купим Turkcell карта или да проверя във виваком каква оферта имат?

Ще ти струва колкото абонсмент за една цяла година ако вземеш тяхна карта. Не съм чувала да са го променили. Така, че българския пакет, нс който оператор си.

На 30.03.2022 г. в 14:53, Banditka каза:

горивото – възможно ли е да плащам предимно с кредитна карта?

Да. Възможно е на по забутани места да не може, но иначе предимно с карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.