Прескочи до съдържание

Вие кое бихте избрали, ако трябваше да решавате (Кабо Верде)


mililia

Препоръчани мнения

Интересно ми е дали и на Сал чуждите инвестиции са толкова много, колкото на Боа Виста?

Когато ние бяхме на острова средата все още беше африканска, но четейки за проектите относно строителството и туризмът на този острова, не оставиха у мен съмнение в европейската ориентация на това място и че много скоро Боа Виста няма да се различава от бетонните комплекси. Не знам дали са осъществили нещо, надявам се - не.

Когато избирах между Сал и Боа Виста избрах последния, защото все още липсваха негативите, набиращи скорост с развитието на туризма. Местните бяха дружелюбни и все още не показваха, че смятат европейците за банкомати. В неделята, когато просто нямаше какво да се прави, ние отидохме на църковната служба и там ми направи много силно впечатление добротата, откритостта и наивността на жителите на острова.

От всички места, които съм посетила в света, там съм яла най-вкусната храна. Хранителните продукти са абсолютно чисти и това прави храната уникална.

За мен обаче да отидеш в затворен комплекс на остров Боа Виста /за Сал, не знам дали е валидно/ е голяма грешка. Няма да забравя думите на шофьора, когото бяхме наели да ни развежда. Според него най-голем брой туристи на острова идват от Обединеното Кралство. Местните обаче не ги обичат, защото те стоят само в комплексите, излизат само организирано и не допринасят за развитието на местната икономика. Харесват много италианските туристи, защото идват неорганизирано и при отсядане на острова използват услугите на местното население. Такива туристи имаше и от Испания, Франция и Белгия. Английски почти не се говори. Ние се оправяхме на италиански, но предполагам че говорещите испански и португалски също общуват без проблемно.

На Боа Виста имаше доста инвестиции на северноиталиански инвеститори и на големи хотелски вериги. Хотелските вериги бяха отдалечени от градовете, докато италианците инвестираха в малки хотелчета в столицата Сал Рей. Помня обаче, че имаше туристическа такса от 2 евро на ден, от която такса бяха освободени китайците, заради огромните инвестиции, които са направили в Кабо Верде като цяло.

Всичко това обаче са спомени от преди три години и не знам доколко са валидни към днешна дата.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

За съжаление на Сал настъпва "мутробарока" и ги има тези бетонни комплекси, които продължават да се строят, но поне не с такава бясна скорост. Те са на север от Санта Мария, докато в самото селище за щастие изникват тези Б§Б и автентичната атмосфера е запазена и там е магеланското място.


  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 27.12.2016 г. в 18:44, mililia каза:

Първият ден влязохме в една тур агенция и се записахме на някакъв тур. Трябваше да сме 4 човека с някакви чехи. На сутринта се оказахме само ние и си стана частен тур. Тогава си харесахме шофьора, пък и той нас и го уговорихме и за други дни. Често и той ни издирваше и ни предлагаше да ни води някъде. 

Дали би могла да дадеш повече информация, коя е агенцията, шофьорът? Също така ако имаш по-конкретни спомени от някое приятно местенце за хапване, имаме време да ги пробваме сигурно всичките в града, но ако разполагаме с препоръка, ще бъде плюс :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.