Прескочи до съдържание

4 дни с приятели в Истанбул


Мария Добрева

Препоръчани мнения

Мария Добрева

Здравейте, утре ни предстои пътуване до Истанбул. Била съм там веднъж с приятелка за 7 дни и останах ОЧАРОВАНА от този град. Доста места успяхме да посетим. Сега ще съм с други приятели, които за първи път ще посетят града, но за съжаление ще сме само за 4 дни с 3 нощувки. Ще пътуваме с кола и сме избрали да от седнем в RENOVA HOTEL FATİH. 

Опитах се да направя програма и ще съм благодарна за предложения и съвети. 🙂

Ден 1-ви: По план би трябвало да пристигнем към 14:00 часа, пътуваме от Бургас. Настанява е се и поемаме към джамията Сюлеймание, от там към Капълъ чарши, Цистерната на Теодосии, Хиподрума, през Синята джамия и Св. София (няма да влизаме вътре), Египетския пазар, моста Галата. Като мислим да хапнем рибка в Akin balik Karakoy. И най-накрая един тур по Босфора. Но..., дали ще ни стигне времето 🙂

Ден 2-ри:  Църквата Св. Георги, църквата Св. Стефан, разходка из Балат и от там с корабче към Пиер Лоти. Пак с корабчето до музея Рахми Коч. И пак с корабчето до Юскудар до Девичата кула.

Предложения за след това... 

Ден 3-ти: Към 9:30ч. мислим да сме пред Долмабахче, после да се поразходим по Galataport и от там с фуникуляра до Таксим. Разходка по Истиклял към кулата Галата. От там към Ортакьой джамията да хапнем за вечеря пълнен картоф и вафел. ☺️

Ден 4-ти: На тръгване към България мислим да посетим някой от Аквариумите, кой предлагате да бъде той?

 

Със сигурност времето ще лети много бързо... Още веднъж ще съм благодарна за препоръки, че всички разчитат на мен. 

 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Мария Добрева каза:

Здравейте, утре ни предстои пътуване до Истанбул. Била съм там веднъж с приятелка за 7 дни и останах ОЧАРОВАНА от този град. Доста места успяхме да посетим. Сега ще съм с други приятели, които за първи път ще посетят града, но за съжаление ще сме само за 4 дни с 3 нощувки. Ще пътуваме с кола и сме избрали да от седнем в RENOVA HOTEL FATİH. 

Опитах се да направя програма и ще съм благодарна за предложения и съвети. 🙂

Ден 1-ви: По план би трябвало да пристигнем към 14:00 часа, пътуваме от Бургас. Настанява е се и поемаме към джамията Сюлеймание, от там към Капълъ чарши, Цистерната на Теодосии, Хиподрума, през Синята джамия и Св. София (няма да влизаме вътре), Египетския пазар, моста Галата. Като мислим да хапнем рибка в Akin balik Karakoy. И най-накрая един тур по Босфора. Но..., дали ще ни стигне времето 🙂

Ден 2-ри:  Църквата Св. Георги, църквата Св. Стефан, разходка из Балат и от там с корабче към Пиер Лоти. Пак с корабчето до музея Рахми Коч. И пак с корабчето до Юскудар до Девичата кула.

Предложения за след това... 

Ден 3-ти: Към 9:30ч. мислим да сме пред Долмабахче, после да се поразходим по Galataport и от там с фуникуляра до Таксим. Разходка по Истиклял към кулата Галата. От там към Ортакьой джамията да хапнем за вечеря пълнен картоф и вафел. ☺️

Ден 4-ти: На тръгване към България мислим да посетим някой от Аквариумите, кой предлагате да бъде той?

 

Със сигурност времето ще лети много бързо... Още веднъж ще съм благодарна за препоръки, че всички разчитат на мен. 

 

 

Ден 1 - осъществим е, ако не пазарувате, че тогава времето тече в някакъв друг ритъм. :smile:

Ден 2 - Девичата кула е в голямата си част покрита и се прави ремонт. Вариант за още разходки са към Чамлъджа - джамията, парка или кулата.

Ден 3 - Ще имате време и да се качите на кула Галата.

Ден 4 - Флоря или Форум са вариантите за аквариум - ако ще го съчетавате и с пазаруване, мисля че молът във Форум е по-голям, за разлика от аквариума.

 

Хотелът ви е много близо до емблематичното заведение за боза - пробвайте я. Не прилича на нашата. :wink:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Мария Добрева
преди 1 час, Mary каза:

Ден 1 - осъществим е, ако не пазарувате, че тогава времето тече в някакъв друг ритъм.

Мислим само да влезем и излезе от най-близкия изход. Искаме да усетим просто духа на пазара. Иначе, ако тръгнем да пазаруваме може и да се загубим там вътре. 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Мария Добрева
преди 1 час, Mary каза:

Ден 2 - Девичата кула е в голямата си част покрита и се прави ремонт. Вариант за още разходки са към Чамлъджа - джамията, парка или кулата.

В такъв случай по-добре да не ходим до там, ще я видим като се разхождаме с корабчето по Босфора. 

Може да я заменим с Чамлъджа парка или Козунджук. Или Кадъкьой е по-добър вариант? 

преди 1 час, Mary каза:

Ден 4 - Флоря или Форум са вариантите за аквариум - ако ще го съчетавате и с пазаруване, мисля че молът във Форум е по-голям, за разлика от аквариума.

Не държим да пазаруваме, предпочитаме Аквариумът да е интересен. 

Или да го заменим Емаар аквариум. 

преди 1 час, Mary каза:

Хотелът ви е много близо до емблематичното заведение за боза - пробвайте я. Не прилича на нашата. :wink:

Ще я пробваме, благодаря. ☺️

Връзка към коментар

Емаар е най-малък. А да се разхождате с колата до там, да плащате и такси за преминаване на Босфора, може и в задръствания да попаднете, та според мен не си струва, ако го правите по път за България.

Погледнете клипчета на различните аквариуми и си изберете.

Аз съм била само в Истанбул аквариум и то заради децата.

 

преди 9 минути , Мария Добрева каза:

Може да я заменим с Чамлъджа парка или Козунджук.

Успешно ги комбинирах при последното ми ходене - сутринта джамията, после парка и Кузгунджук.

Ако трябва да избирам Кадъкьой или Кузгунджук, ще избера второто - по-спокойно е.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.