Прескочи до съдържание

Саудитска Арабия след като се отвори за туризъм?


Minko Mihaylov

Препоръчани мнения

Здравейте, Пътешественици!

Някой посещавал ли е Саудитска Арабия с цел туризъм след 2019 година, когато обяви, че се отваря за туристи (не говоря за поклоннически). 

Държавата вече се рекламира като туристическа дестинация, но дали на практика е така и заслужава ли си човек да инвестира в пътешествие до там. Има ли ограничения, които на практика ще обезсмислят пътуването. Ограничения имам предвид, като забрана за снимане, трудно издаване на визи, проблеми с транспорта и т.н.

Благодаря!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Една стъпка по-близо към разрешаването на алкохола , засега първо в дюти фрий на летищата :


 

https://www.arabianbusiness.com/industries/retail/saudi-arabia-considers-duty-free-alcohol-sale-at-airports

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 18.05.2022 г. в 11:01, Minko Mihaylov каза:

Здравейте, Пътешественици!

Някой посещавал ли е Саудитска Арабия с цел туризъм след 2019 година, когато обяви, че се отваря за туристи (не говоря за поклоннически). 

Държавата вече се рекламира като туристическа дестинация, но дали на практика е така и заслужава ли си човек да инвестира в пътешествие до там. Има ли ограничения, които на практика ще обезсмислят пътуването. Ограничения имам предвид, като забрана за снимане, трудно издаване на визи, проблеми с транспорта и т.н.

Благодаря!

Последните 2-3 години имаме няколко командировки до там на колеги (с туристическа виза). Няма проблеми с издаването на визата - онлайн е . Няма и проблеми със снимане. За транспорта нищо не мога да кажа, защото им бяха подсигурили кола да ги придвижва.

Първия път си спомням че бяхме изчели де ще има за облекло и т.н - мъжете трябвало да са с дълги панталони- а клиента ни там ги посрещна на летището по къси гащи

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, funny каза:

 

Първия път си спомням че бяхме изчели де ще има за облекло и т.н - мъжете трябвало да са с дълги панталони- а клиента ни там ги посрещна на летището по къси гащи

А жени има ли измежду пътувалите? 
Интересува ме какъв дрес-код има за тях? 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Mary каза:

А жени има ли измежду пътувалите? 
Интересува ме какъв дрес-код има за тях? 

Нямаме жени в инсталационния екип 🙂

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте! Позволявам си  да си задам въпроса тук. Ако имам билетс престой повече от 15 ч , трябва ли да имам виза за Суадитскс Арабия

Връзка към мнение
преди 9 минути , ZORI каза:

Здравейте! Позволявам си  да си задам въпроса тук. Ако имам билетс престой повече от 15 ч , трябва ли да имам виза за Суадитскс Арабия

Да, транзит над 12 часа изисква виза. Ние бяхме 11 часа и 55  мин. и ни се размина :)

Връзка към мнение
преди 8 часа, ZORI каза:

Ммм...лошо, тъкмо щеше да ги съчетаят 3 в 1, но не ми се плаща виза 260лв ли беше... за няколко часа

С коя компания е полетът, Saudia предлагат безплатна виза - https://www.visitsaudi.com/en/saudi-stopover

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние посетихме СА с круиз. Използвахме тази виза : https://visa.mofa.gov.sa/Account/Loginindividuals за около 30-35 долара. Но е не ти отговорят до предпоследният ден, което у изнервящо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, bay_kolio каза:

Ние посетихме СА с круиз. Използвахме тази виза : https://visa.mofa.gov.sa/Account/Loginindividuals за около 30-35 долара. Но е не ти отговорят до предпоследният ден, което у изнервящо.

Скоро ли си минал с тази виза? Ако може нещо повече да споделиш!?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.