Прескочи до съдържание

Интересни летни маршрути с 9-Euro-Ticket на DB


Препоръчани мнения

Благодаря на @master_of_germs и компания за споделената информация относно офертата на Дойче Бан!

Вярвам, че ще е полезно да имаме тема с идеи за интересни маршрути из Германия (и не само), за да се възползваме максимално от това чудо невиждано - билет за 9 евро, покриващ голяма част от транспорта в Германия за ЦЯЛ МЕСЕЦ.

 Честно казано, напоследък гледам към Германия само като възможна транзитна точка за пътуване към/от Босна. За вътрешни маршрути въобще не съм подготвена и ще се радвам да почерпя вдъхновение от вашите идеи. 🙂

Всъщност, това с което ме поблазни офертата е, че би помогнала за бюджетно посещение на Люксембург и Лихтенщайн. Билета не покрива външни маршрути и ми трябва малко помощ. 🙂 

За Люксембург:

Както  @master_of_germs спомена, трябва да се отиде до границата с Люксембург. Билета би трябвало да важи от всяка точка на Германия, стига в маршрута да не участват бързи влакове. Най-удобната гара до мост, която успях да намеря е Wellen. Значи минаваме по моста и се доверяваме на този сайт, който ни показва как да стигнем от една до друга точка в Люксембург. Тази гара не ми се вижда много удобна, защото разчиташ на един, два автобуса през час. Ако имате по-мъдро предложение, споделяйте. Естествено, вместо да пилим цената докрай или да се опитваме да преплуваме р. Мозел 😃, може просто да използваме билета  за 9евро до Трир и от дам да дадем още по 5 евро в посока, за да стигнем като бели хора до Люксембург.😉

За Лихтенщайн:

Лесно може да стигнеш до страната-джудже с ранен полет от София до Меминген в ден четвъртък или неделя с някоя от нискобюджетките. Билета 9еТ покрива транспорта от FMM до Lindau. От Линдау до Вадуц има фликсбъс веднъж дневно в 14:15ч, цените започват от 6 евро. Проблема е връщането до Линдау. Доскоро фликс имаха още един два автобуса в отделни дни, но сега транспорта от Вадуц до Линдау се покрива от сложна комбинация между местен автобус + швейцарски и австрийски железници и цената на тази отсечка е 20 евро. Някаква идея, как да си тръгнем от Вадуц без да ни е кисела усмивката?🙃

 

И някакви особености, които забелязах. Не открих вариант, как да се придвижиш с регионални влакове между големи градове като Берлин и Хамбург, защото по отсечката се движат само бързи такива. Понеже стана въпрос, че 9еТ(така ми е по-лесно да го пиша) покрива транспорт от/до летище, в случая с BER явно не е така, защото макар от летището до Берлин да оперират и регионални влакове, като провериш маршрута излиза този надпис

Aktuelle Informationen zu Ihrer Verbindung:
RE 52174: Flughafen BER - Terminal 1-2->Berlin Hbf (tief): Information. Das 9-Euro-Ticket ist in diesem RE der DB Fernverkehr AG nicht gültig. Bitte wählen Sie eine andere Verbindung. Т.е., че нашия билет не е валиден за отсечката.

 

 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Тази промоция дали не е свързана с петролното ембарго на Русия,или пък искат да увеличат туризма.

Преди 5-6 години за кратко вървяха Megabus в Европа,освен във Великобритания и имаше билети по 1 евро. С 11 автобуса по евро обиколих тези червени линии на картата и видях Берлин,Хамбург,Мюнхен,Кьолн,като кацах във Дортмунд.А веднъж за 2 евро пътувах от Кьолн до Барселона и обратно.

 

я.png

  • Харесвам 6
  • Браво 5
Връзка към мнение

Уж било заради климатичните промени и финансово облекчаване на населението, което не е лоша идея. Тук има обяснение плюс малко идеи. Разбира се, в немскоезични сайтове ще има повече предложения.

https://www.thetravelersbuddy.com/2022/05/20/9-euro-ticket/

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Каквито и да са причините, наистина гениален ход на Дойче Бан и въобще на държавата. Когато всичко живо, затворено две години заради Ковид, се кани да се юрне към Средиземноморието със засилка, трябва да измислиш нещо такова, за да привлечеш интереса към хладно-дъждовна Германия в най-отпускарските месеци. 🙂

Страхотем маршрут си направил, @dimitrov6 🙂

За съжаление, скоро няма да видим такива цени на автобусен транспорт. Големи играчи като Фликсбъс, драстично съкратиха мрежата си и много вдигнаха цените. Та тази промоция е много навременна. Освен да си пожелая белгийските и нидерландските железници да последват примера на съседите си. 😉

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Чудесна тема 🙂! Могат да се измислят безкрайно много маршрути, но на мен много ми хареса вариант Саксония + Силезия в Полша. 

През юни Раян имат много евтини полети до Дрезден от Станстед, цените започват от 10£, а до Лондон има безкрайно много начини да се отиде. Дрезден е прекрасен град, а Саксония е истинско бижу - дяволският мост край Kromalu, Bautzen, Maisen, национален парк ,,Саксонска Швейцария" са само част от много забележителности. С този билет може да стигнем и до град Görlitz, който е почти до полската граница. Граничен контрол няма. Може пеша да се влезе в побратимения град от полска страна Zgorzelec (Згожелец), откъдето може да хванем Фликсбус за 10€ до прекрасния Вроцлав 😊. От Вроцлав има безкрайно много опции за обикаляне в регион Силезия, един от най-красивите в Полша. Може да се посетят Швидница (Swidnica) с невероятната дървена църква и кокетния център, Клодзко с прекрасния замък, Jelenia Gora - най-красивият град в района, както и Карпач с невероятната дървена църква. От Вроцлав може да продължим и в посока Познан или Краков, или може да се приберем с прекачване през Западна Европа, има много опции. 

И за да не съм голословен 🙂, ето вдъхновение за тези прекрасни места в Южна Силезия. 

https://www.mywanderlust.pl/visit-lower-silesia-poland/ - 10 причини да посетим Южна Силезия

https://www.mywanderlust.pl/visit-swidnica-poland/ - Швидница

https://www.mywanderlust.pl/visit-jelenia-gora-poland/ - Jelenia Gora

  • Харесвам 9
  • Браво 4
Връзка към мнение

Обиколих цяла Германия с по-скъпата версия на билета за 4-5 години през далечните 2005-2010. Изглежда същото нещо, само с невероятна цена. Даже точно така ходих до Люксембург 🙂
На търсачката на маршрути има опция Only local transport / Nur Nahverkehr. Така ще ти изкара само покритите от билета влакове. И за Берлин-Хамбург ще ти намери опции със смени в забравени от Бога гари 😉 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Kristian Desev каза:

Могат да се измислят безкрайно много маршрути, но на мен много ми хареса вариант Саксония + Силезия в Полша. 

Ооо, толкова млад, а вече влюбен в Полша! 👏

Точно в тази посока мисля да се изнасяме от Германия, защото полетите наобратно към София лятото са доста скъпи, докато Раян предлага обичайно евтини полети между Германия и Полша, а от там вече излизат поносими цени до Бургас например. Пък и няма да ми е комфортно, ако не попълня колекцията си с още някой прекрасен полски град/район. 🙂

@Венелин, много ти благодаря, така вече излизат маршрути с нашият билет! 🙂

 

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Един съвет от бивш quality manager в Дойче бан: системата не е готова да поеме този наплив от хора, цената е наистина изгодна и ще свали много хора от по-бързите влакове, а и ще качи много нови хора на излети в почивните дни. Това и аз съм го виждал - като влаковете са пълни, по гарите нещата леко се бавят. А регионалният влак спира често и всяко малко забавяне генерира нови в следващите гари. Хубаво е да имаш буфер на големите отсечки с 2-3 прекачвания. Сайтът винаги предлага смяна дори и с 2-3мин престой (което е постижимо). Но това не значи, че в по-гъстонаселените райони няма друг влак след 15-20мин или пък различен маршрут, който обира немалко закъснение. В Германия наистина има влак "отвсякъде за навсякъде" на 1-2 часа такт.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

В момента Ryanair имат намаление на билети за пътувания до края на юни и може да си харесате нещо. Взех евтини билети до Меминген през юли и мисля да отскочим за един уикенд. В интернет има примерни маршрути с Bavaria regional ticket, който важи за същите влакове и смятам да ги разгледам. Дано само тези влакове да не са много претъпкани.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Ооо, толкова млад, а вече влюбен в Полша! 👏

Точно в тази посока мисля да се изнасяме от Германия, защото полетите наобратно към София лятото са доста скъпи, докато Раян предлага обичайно евтини полети между Германия и Полша, а от там вече излизат поносими цени до Бургас например. Пък и няма да ми е комфортно, ако не попълня колекцията си с още някой прекрасен полски град/район. 🙂

@Венелин, много ти благодаря, така вече излизат маршрути с нашият билет! 🙂

 

 

Ако си фен на Централна Европа, няма как да не обичаш Полша 😊. Има много красота в тази страна, а Силезия е истинско бижу. Отново ще попитам за полетите до Бургас, извинявам се за което. Кога да очаквам по-ниска цена за полет от Полша към България, защото досега не съм забелязал цена, по-ниска от 50€? Погледнах повечето големи градове, но най-много ме интересуват Гданск и Вроцлав.

Аз имам още едно предложение за маршрут 😀, този път за феновете на Чехия. От Гьорлиц има директен автобус на Фликсбус за Либерец в Северна Чехия, който виждам в Rome2rio, но не и в сайта им. Тръгва около 18:30, минава за кратко транзит през Полша и пристига в Либерец след около час. Има влак Гьорлиц - Либерец с прекачване в Zittau близо до тройната граница на Германия с Полша и Чехия, което значи, че може да се използва билетът до Zittau и оттам да се хване влак за Чехия. Либерец е петият по големина град в Чехия и е изключително красив град с прекрасни стари сгради и кметство, строено по подобие на това във Виена. Градът има страхотна атмосфера и е отправна точка за други интересни места в тази част на Чехия като планината Кърконоше. След това може да се продължи на юг в посока Оломоуц, като по път могат да се направят спирки в Храдец Кралове, Пардубице (красиви стари градове с изящна бохемска архитектура) и Литомишъл, където е роден чешкият поет Бедрижих Сметана, като в града има страхотен замък. Оломоуц е наричан ,,Моравската Прага" и градът е меко казано невероятен. Оттам може да хванем Фликсбус за Бърно и да се приберем през Лондон с Раян или да продължим за Братислава и да се приберем в България 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Kristian Desev, това вече е за наистина шантави маршрути... Но според мене няма смисъл да се усложнява излишно. 🙂

 

Един съвет. Лети до Братислава.

вземи или фликсбус, или региоджет до Бърно. (С ваучери фликсбус по тая отсечка съм го свалял до 2 евро). Ползвай Бърно като база за нощувки и за лъчи с автобуси и влакове: Оломоуц, Кромержиж, Валтице и Леднице, Литомишл, Ждяр над Засавоу, Тршебич и Телч. Дори и Кутна Хора става, макар че е много по-удобна като еднодневка с влак от Прага.  🙂

Всички изброени са в списъка на ЮНЕСКО. В Чехия двупосочните билети за влаковете излизат доста изгодно, също има добри отстъпки ако се пътува примерно в група от трима-четирима, цената си пада почти наполовина.

П.П. Чумата да ме тръшне, тоя пътепис отпреди три години така и си го оставих само до Братислава и Бърно и не намерих кога да го довърша... 😕

 

 

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Kristian Desev каза:

Кога да очаквам по-ниска цена за полет от Полша към България, защото досега не съм забелязал цена, по-ниска от 50€? Погледнах повечето големи градове, но най-много ме интересуват Гданск и Вроцлав.

Полетите от Гданск и Вроцлав по мои наблюдения винаги са по-скъпи от тези от /до Катовице, Краков и Варшава. Не знам за кой месец питаш, но дори и за август се е случвало да държат високи цени и в последните седмица, две преди полет да паднат до 70-100лв двупосочно. Не за всички полети и дестинации е така, разбира се.Това лято наистина се оливат с цените, но не вярвам така да останат. Следи честичко полетите, пусни си ги в airhint. Падат понеделник, вторник и се вдигат към края на седмицата обикновено.

П.п. както споменах, Фликс са орязали доста от маршрутите си. Излизат в Rome2rio, но реално не се изпълняват.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@master_of_germs, благодаря 🙂! Моят маршрут е наистина за шантавите маршрути и през Бърно е доста по-удобно, просто ми хареса вариантът да се види Либерец през Саксония и за това го споменах, а Чехия е прекрасна и за това ми се стори добра идея да се обиколи повече.

@iMari, наистина много благодаря, точно такова мнение ми трябваше. Цените наистина ме отчаяха, но вече ще следя по-подробно. Благодаря отново! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето една статия на DW с изброени 10 интересни маршрута, които могат да се направят с 9еТ:

https://www.dw.com/en/most-beautiful-train-routes-to-travel-with-germanys-9-ticket/g-61847301

Търся възможно настаняване, което да се върже с полет до Хан и разходка по долината на р. Мозел и Люксембург, обаче като гледам как е резервирано за юли още от сега, едва ли да се намери нещо удобно и бюджетно. Всъщност всяко населено място с гара би свършило работа, но не познавам района. Може ли да препоръчате нещо?

А около Боденското езеро - Линдау, Констанц цените въобще не ми се коментират. 🙁Предполагам, че правилната стратегия, за да се възползваш максимално от промоцията е да се търсят малки непопулярни населени места с удобен транспорт, близо до големи забележителности. 🙂 

@master_of_germs, каква е вашата стратегия? 🙂

 

 

 

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Да си допълня горния пост. Билетите са 75 000 и се пускат в продажба от 1-ви юни. Трябва да пътувате в периода от 25.06 до 07.08. Билетът важи за 8 последователни дни освен за железницата и за автобусите и за влаковете на "Arriva", за метрото и за S влаковете и Копенхаген, както и за Letbane в Орхус. Деца до 12 години пътуват безсплатно с един напълно платил родител. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 25.05.2022 г. в 11:40, iMari каза:

Търся възможно настаняване, което да се върже с полет до Хан и разходка по долината на р. Мозел и Люксембург

До и обратно Люксембург гледам доста евтини билети с прекачване в Станстед с Раян.Аз съм ходил през Бергамо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 42 минути , dimitrov6 каза:

До и обратно Люксембург гледам доста евтини билети с прекачване в Станстед с Раян.Аз съм ходил през Бергамо.

Гледах всякакви варианти, но според мен така много време се губи в път, а и целта е да отделим повече време на пътуването в германско. Вече измислих маршрута. 😉 Полет до Кьолн в четвъртък, влакче от летището до Кобленц, разглеждане,продължаване надолу по Рейн, нощувка в района, някъде в селцата с гара. Петък връщане обратно към Кобленц, пътуване по Мозел, Кохем задължително, Бернкасел Кус евентуално, след обяд посещение на Люксембург. Нощувка в/около Трир. Събота сутринта тръгване към Кобленц, където да хванем автобус към летище Хан. Това ли беше летището, където бяха много мудни с проверките? Защото автобусите към него са нарядко и може би е добре да се вземе възможно най-ранен. Следобяд полет към София.

Ако се спрете на полет от/до Люксембург има автобус от Трир до летището на Луксембург - 117. Гледах, че има по няколко полета на ден на местна АК Luxair до Сити летището на Лондон, които не са особено скъпи, а и биха могли вероятно да се смъкнат още през сайтовете. В петък има удобно прибиране от Люксембург през Бергамо само с Раян.

За настаняване - в Airbnb има приятни места за настаняване в чаровните селца по Рейн и Мозел, на достъпни цени. Не съм ги ползвала от години, може би тяхното време дойде отново. 🙂

Спокойно може да ми давате напътствия и акъл относно маршрута. ☺️

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

С оглед на това, че днес си направих окончателно графика за изпитната сесия, вече имаме билети, купени през оподо, за два кратки отскока до Бавария.

1-4 юли Нюрнберг и 10-14 юли Меминген.

Тъй като двете пътувания ни се връзват в 14 дни, силно вероятно е да вземем ето от тези 14-дневни билети, които включват над 50 обекта, основно замъци, но не само, в цяла Бавария.

https://www.schloesser.bayern.de/englisch/palace/objects/jahresk.htm

 

Ако някой смята да се заседи и по-дълго, да погледне и едногодишния вариант. Обърнете внимание, че ако сте четен брой души, може да ползвате семеен билет като ще ви излезе с по 2 евро на човек по-евтино. Според скромното ми мннение, билетът се избива, ако направите поне два от трите най-известни замъка ( и с най-скъп вход) Нойшванщайн, Линдерхоф и Херенхимзее. Понеже ние не сме били в последните два, смятам, че ще е добра инвестиция.

 

Картата на обектите може да ви даде идея как да си планирате нощувките. Аз поне смятам, че Нюрнберг и Мюнхен са си идеални като бази за еднодневни обиколки с влак из Бавария.

https://www.schloesser.bayern.de/englisch/palace/index.htm

 

От Нюрнберг може да се правят лъчи с влакове до Регенсбург и пролома на Дунав, до Бамберг, Кобург, Байройт. Вюрцбург, Кадолцбург... Е, да и до Ротенбург об дер Тауер, ако искате да усетите духа на коледа по всяко време на годината 🙂 (това последното лично е избробвано, влаковете се изчакват въпреки двете смени, които трябва да се направят).

 

От Мюнхен - Линдерхоф и Оберамергау, Херенхимзее, Берхстегаден и Кьонихзее, защо не и Залцбург, макар че там 9Еt няма да важи за градския транспорт. Да не пропусна Ландсхут, Гармиш-Партенкирхен... Естествено - може и еднодневка до Фюсен с Нойшванщайн и Хоеншвангау (последният не се покрива от тези 14-дневни или едногодишни билети), но според мене там си е добре да се нощува във Фюсен и да се отделят няколко дни на целия район; ние така сме го правили.

 

Предимството на 9Еt обаче е, че няма нужда да се ограничаваме само с Бавария, както с регионалния Bayern-ticket.

Може да се скокне в околните Баден-Вюртемберг, Тюрингия, дори Саксония.

 

Ето например, какво сме си избрали ние. Или веднага след кацането на Меминген, или в последния ден преди ранното сутрешно излитане за София:

От Мюнхен има един много хубав лъч през Аугсбург и Улм (за които мисля доста е писано) до едно местенце в Баден-Вюртемберг, което се казва Блаубойрен... има стари къщички, езерце, замък (има си хас) и много пещери и красиви скални образувания... и няколко години вече е обект на ЮНЕСКО заради праисторическите находки в пещерите.

 

@iMari, ако искаш просто да отметнеш Люксембург като посетен, може би става да го съчетаеш с Трийр за ден. Обаче Люксембург не е Лихтенщайн и си има много за разглеждане из провинцията. Затова на мене вариантът да стигна със самолетни прекачвания много повече ми харесва и така ще го правим през юни, като ще му отделим два дни и половина и пак се чудим, кое да изрежем от програмата си, за да ни стигне времето.

 

За Мозел ще търсим варианти през август; най вероятно на връщане от Шамони ще летим Бергамо-Хаан.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, master_of_germs каза:

@iMari, ако искаш просто да отметнеш Люксембург като посетен, може би става да го съчетаеш с Трийр за ден. Обаче Люксембург не е Лихтенщайн и си има много за разглеждане из провинцията. Затова на мене вариантът да стигна със самолетни прекачвания много повече ми харесва и така ще го правим през юни, като ще му отделим два дни и половина и пак се чудим, кое да изрежем от програмата си, за да ни стигне времето.

 

Каквито и да са целта и периода на посещение на Люксембург,въобще не виждам предимството да изхабиш един ден път между София-Лондон-Люксембург(10-12ч основно седене в самолет или по летища), при положение, че имаш близки летища с директни полети от София на по 2-3ч от Люксембург. Като добавим и това, че ще пътуваш в един от най-красивите райони на Германия,(а това е целта) избора е ясен, поне за мен 🙂

Но колкото хора, толкова мнения. 😉

Моля те да споделиш програмата за Люксембург. 🙂

А от Люксембург има полети до Берлин. Берлин си е Берлин, но една обиколка на Мекленбургските езера би била много интересна, а защо не Балтийското крайбрежие, че дори и Рюген. Само идеи за максимално експлорване на билета. Обаче не ми дава мира засилващото се подозрение, че още на първото качване в претъпкан влак ще трябва да сглобявам шантав маршрут за бързо прибиране.😆

 

  • Смея се 1
  • Замислям се 3
Връзка към мнение

Ако търсите бюджетни хотели на прилични цени в Мюнхен и Нюрнберг (а и в други германски градове), може да използвате директно сайта на Premier Inn. В последните няколко години купиха/построиха доста хотели в Германия и също както и в UK предлагат много изгодни условия, в т.ч. резервации без предплащане и възможност за канселиране до вечерта в деня на настаняването.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Каквито и да са целта и периода на посещение на Люксембург,въобще не виждам предимството да изхабиш един ден път между София-Лондон-Люксембург(10-12ч основно седене в самолет или по летища), при положение, че имаш близки летища с директни полети от София на по 2-3ч от Люксембург. Като добавим и това, че ще пътуваш в един от най-красивите райони на Германия,(а това е целта) избора е ясен, поне за мен 🙂

Но колкото хора, толкова мнения. 

Моля те да споделиш програмата за Люксембург. 🙂

А от Люксембург има полети до Берлин. Берлин си е Берлин, но една обиколка на Мекленбургските езера би била много интересна, а защо не Балтийското крайбрежие, че дори и Рюген. Само идеи за максимално експлорване на билета. Обаче не ми дава мира засилващото се подозрение, че още на първото качване в претъпкан влак ще трябва да сглобявам шантав маршрут за бързо прибиране.😆

 

Билетите ни за Люксембург са купени преди да се появи промоциятя за 9Еt.

Ние ще правим прекачванията през Бергамо, като всъщност на връщане ще си имаме два пълни дни там. Има прекалено много места и в Ломбардия, които още не съм видял с тамошния регионален билет 🙂

 

Нощувките са ни в Етелбрук; преценихме, че логистично там ни е най-удобно, защото от столицата точно там се правят прекачвания от влак на автобуси, с които да се стигне да замъците Вианден и Бофорт.

също не е лош вариант за по-обстойно разглеждане на "малката Швейцария" - долината Мулертал.

Ето тук може да почерпиш идеи.

https://www.visitluxembourg.com/destinations/mullerthal

 

Ще разгледаме за половин ден и града Люксембург с много впечатляващите крепостни стени, може би първия ден като пристигнем на обяд. Но там основната ми идея е да се видя с един съученик, който живее в Люксембург, и да си направим мини-сбирка по случай четвърт век от завършването на гимназията 😉

 

Мисля, че ако се опитваш да съчетаеш с немския 9Еt, абатството в Етернах е добър избор, защото е буквално на границата.

 

Освен Вианден и Бофорт, други замъци, които може да се разгледат в Люксембург, са Буршайд, Ларошет, Еш-сюр-Сюр, Клерво...

Биха могли да се изнамерят и много други интересни местенца в люксембургската част на Ардените.

Но си иска повече време. В това пътуване няма да мога и половината от изброените да разгледам.

 

За много хора Шенген също е интересно място, но сега изобщо не ми се връзва с останалите.

Също така, на югозапад от столицата е градчето Еш-сюр-Алзет, което тази година е Европейска столица на културата.

 

Аз не обичам да правя твърди планове и разчети и да гоня разписания. Напоследък изобщо не правя предварителни програми.  Обичам да нощувам на място, от което да мога да поемам в различни посоки според прогнозата за времето и според моментното си състояние и настроение в съответния ден.

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Започнах да разглеждам варианти за пътуването ни. Ще се базираме в Мюнхен. Връщането в 6 сутринта от Меминген ми изглежда доста трудно. Засега единствения вариант, който откривам е да отидем на летището с последния автобус от гарата в Меминген към 20 часа, но не ми харесва.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.