Прескочи до съдържание

Какъв смартфон


Препоръчани мнения

преди 17 минути , neuromancer каза:

Ами успях, с програмката на Mobitrix. Прехвърля всички разговори в използваем вид, снимки, видео... Само дето в началото пише, че е безплатна, ама всъщност не е, само бекъпването е безплатно, възстановяването не, ама то все пак и тия хора хляб ядат, пък и сравнено с цената на айфона е нищо...

Та ако някой иска да прави такива каскади, мога да му пратя код за регистрация, мисле, че пишеше че имам право на до 4 или 5 инсталации.

Безплатно и без помощ от third party software можеш да си свалиш разговорите в текстов вид.

Мерси, аз това и направих (запазих си разговорите в текстови файлове)

За в бъдеще ще знам  -  Когато един ден мина наобратно - от iPhone на Android. (Нали няма да съм причина пак да започнат словестни войни коя платформа е по-добра.)

 

И по този повод, ето какво ми каза един колега преди няколко дни, когато коментирахме подобна тема:

Преминаването от iPhone на Android е като преминаването от левия бряг на другия при мъжете т.е. веднъж отзовал се на левия бряг - никой не се връща на десния. :wink:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз съм фен на Симон , жалко че го спряха !

 

57D7E036-F5B2-4B0E-8A0E-3857A5A950D4.jpeg.205c2f25e36f9eae376c92ce45e534a4.jpeg
 

 

 

 

In 1992, the first smartphone is released. IBM’s Simon launched at $899 and featured a 4.5 in LCD touch screen. The phone was ahead of its time as it could send and receive emails, faxes, and pages. The Simon went on to sell 50,000 units.

(Although the term "smartphone" was not coined until 1995, because of Simon's features and capabilities, it has been retrospectively referred to as the first true smartphone.)

 

 

Връзка към мнение
преди 13 часа, jorocontrola каза:

Бюджет? Няма нужда да са чак невероятни 🙂

Не го приемай като заяждане, но всичко за 250-300+лв ще прави неверояни снимки спрямо това, което споделяш в момента ...

 

Без да съм специалист стигнах го следното мнение - телефон среден клас с няколко камери изкарва доста добри снимки сравнено скъпа сапунерка, когато има и слънце, и сянка в кадър. Явно няколкото камери компенсират някак. Докато фотото или затъмнява много сянката, или пържи слънцето ...

Дай конкретна марка, отивам и го купувам. Нищо не разбирам от конкретни технически данни.

 

Връзка към мнение
39 minutes ago, muchachote said:

Дай конкретна марка, отивам и го купувам. Нищо не разбирам от конкретни технически данни.

 

https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-redmi-note-11-128gb-4gb-ram-graphite-gray-redmi-note-11-graphite-gray-4-128-gb/pd/DBDSBJMBM/

 

Възможно е да се намира и по-евтино , мобилните оператори също го предлагат.

 

А още по-добре този ( доставка от EU ,тоест няма да има и ДДС над тази цена )  :

 

US $240.23  | Global Version Xiaomi Redmi Note 11 Pro Smartphone 120Hz AMOLED 67W Fast Charging 108MP Main Camera MTK Helio G96 Mobile Phone

https://a.aliexpress.com/_ms7klp8

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, neuromancer каза:

Ами успях, с програмката на Mobitrix. Прехвърля всички разговори в използваем вид, снимки, видео... Само дето в началото пише, че е безплатна, ама всъщност не е, само бекъпването е безплатно, възстановяването не, ама то все пак и тия хора хляб ядат, пък и сравнено с цената на айфона е нищо...

Та ако някой иска да прави такива каскади, мога да му пратя код за регистрация, мисля, че пишеше че имам право на до 4 или 5 инсталации.

Безплатно и без помощ от third party software можеш да си свалиш разговорите в текстов вид.

Да беше изчакал ден-два….

Крадецът на лични данни чете Магеланци:

 

https://www.macrumors.com/how-to/transfer-whatsapp-history-from-android-to-iphone/

Преди 1 час, muchachote каза:

Дай конкретна марка, отивам и го купувам. Нищо не разбирам от конкретни технически данни.

 

https://www.emag.bg/smartfon-apple-iphone-se-3-64gb-5g-midnight-mmxf3rm-a/

 

по-добре си купи нещо, което гарантирано ще работи над 7-8 години, отколкото неизвестен китайски боклук 

Връзка към мнение
преди 16 часа, Alexander каза:

Гледайте и кои имат еСИМ, за мен много полезна екстра.

Разните андройди не обичат да го вгражда, за сметка на камера от ХХХ мегапиксела 100 безсмислени екстри, малко като при колите.

Всички ябълки след Х имат еСИМ, докато само най-скъпите модели на андройд имат тази екстра.

Това е щото повече Андроид телефони са двусимови, независимо от кой клас са.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, muchachote каза:

Дай конкретна марка, отивам и го купувам. Нищо не разбирам от конкретни технически данни.

 

Предложението на @stanimir е прилично, но реално има много други от този клас и цена.

Има и контраоферта от @cybersimo, макар и в друга ценова категория.

 

От личен опит мога да кажа, че с Xiaomi ще си ОК 2-3г. Обещанията за десетилетки са малко крайни според мен имайки предвид, че колите вече ги правят да издържат по-малко. Все пак живеем в консуматорски свят ...

 

Мисля, че беше споменато, но ... Ако ти е време да преподписваш договор с БГ оператор, може да дойде добра цена и от там.

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, adreno каза:

Това е щото повече Андроид телефони са двусимови, независимо от кой клас са

А може би просто времето на "сим-на-пластика" е отживелица, както например мисля аз.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се, че е отживелица. 
След септември 2018, бавно, бавно започнаха и останалите производители да следват Апъл в това отношение. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 8.06.2022 г. в 1:35, adreno каза:

Може да го спреш, но тогава всичко се зарежда(рефрешва) едва когато приложението излезе на преден екран и ще гледаш фийдовете

Както вече веднъж споменах - това не е вярно. При спрян background refresh, всички приложения работят безпроблемно БЕЗ ДА ИЗЛИЗАТ на преден екран.

 

 

На 9.06.2022 г. в 20:50, adreno каза:

За да ми е красиво и удобно. Ако искам мога и да не ги затварям всичките накуп, а едно по едно. А мога и ни едно да не затварям. Ключа е в мога

Това е ключово оправдание на всички android потребители. Те искат да "могат", ама нищо че това уж било ненужно. В самото начало проблемът им беше, че "не могат да си изпращат мелодийки и картинки през bluetooth" - смях в залата.

Ами за мен е много по-важна сигурността на OS, отколкото да мога да си инсталирам безплатни и кракнати приложения, пълни с вируси.

Сигурен съм, че си виждал проучвания на Apple потребители дали искат да има "sideloading" или не. И какви са доводите срещу това.

 

Екосистемата е сам да си затвориш цикъла - от производството на хардуера до производството на софтуера и до заключената OS. Идея си нямам как си изопачил значението на думата.

 

 

На 9.06.2022 г. в 20:50, adreno каза:

последните 5 години на върха на мобилната фотографията е бил Huawei (и "детето" им Honor). Колкото и да е кисело гроздето, това е неоспорим факт. Просто те са решили да инвестират там повече от всички останали. Не че Епъл или Самсунг не могат да го направят.

За по-новото Галакси разбрах, че не е яко,  ама защо дума не се чу за Mate 40, който е с 1 година по стар от iPhone 13, а е по-напред в класирането?.

Вече обясних защо - защото камерите им са с малко по-хубави от тези на айфон и с това всичко хубаво приключва. С други думи, ако те интересува САМО и единствено камерата - надали ще си купиш хуЮвей - просто ще си купиш фотоапарат. А пък ако може да преглътнеш малко "по-лошата" камера на айфон, който ще ползваш много по-пълноценно и по-дълго от хуЮвей и за много повече неща - тогава избора е ясен. 

 

 

На 9.06.2022 г. в 20:50, adreno каза:

Apple Maps не могат да бъдат заместени. Наистина. Но то не е, защото апъл не дават да си смениш дефолт приложението конкретно за картите... Иначе са страхотно иновативен продукт, върха на черешката и са оценени с 3 звезди в домашния им, американски маркет, и с 2.7-2.8 из Европа. В Гугъл газ пикаят, че им дават 4.7+

 

Относно статистиката - винаги от годишния фискален отчет на дюкяна. От това, че хром е 18тото най-сваляно приложение може ли да съдим, че много от ползвателите на Епъл не са нормални

От това единствено може да съдим колко МНОГО потребители минават от android към iOS - и понеже при прехвърлянето на цялата информация от старото им устройство към новото се прехвърлят и всички приложения (Move to iOS) - затова статистиката е такава.

Нито един андроид потребител не знае какво е Safari и колко по-бързо работи от Chrome. Затова като поредния кон с капаци си сваля Chrome. Същото е с gmail и останалите default приложения при андроид.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.