Прескочи до съдържание

Какъв смартфон


Препоръчани мнения

В момента, Kosta Grudov каза:

Абсолютно, хардуера за тази цена няма аналог на SE-то. Октомври 2020-та го взех и не е мръднал, батерията си държи достатъчно, камерата е супер, това е първият "достъпен" ценово телефон на Apple. Освен това е и здрав, поне 7-8 пъти съм го изпускал на земята и все още не е със строшен дисплей. 😄

октомври 2020 си взел предния модел SE (с хардуера на 11). текущия е от март тази година и е с хардуера на 13.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , cybersimo каза:

октомври 2020 си взел предния модел SE (с хардуера на 11). текущия е от март тази година и е с хардуера на 13.

Да, за него говорех, идеята ми беше, че със сигурност не е с хардуера на 8-цата и за този ценови клас е уникален. За новия чета малко кофти мнения, но и той е по-скъп като цяло, докато SE2 се води все още бюджетен 😄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Kosta Grudov каза:

Да, за него говорех, идеята ми беше, че със сигурност не е с хардуера на 8-цата и за този ценови клас е уникален. За новия чета малко кофти мнения, но и той е по-скъп като цяло, докато SE2 се води все още бюджетен 😄

Когато излезе нов модел, стария вече не се произвежда. А разликата между стария и новия е 30 евро. Такава разлика за 2 поколения е пренебрежимо малка за подобренията в хардуера. Не виждам никакъв смисъл да се купува SE 2020, дори и да може да се намери изостанала непродадена бройка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, cybersimo каза:

Отдавна и други фирми "прогледнаха" след пионерите и премахнаха 3.5мм жаковете (включително и Самсунг).

Така, както прогледнаха и премахнаха зарядните устройства от кутията с телефона. Отново след Апъл.

И така, както и ще прогледнат да премахнат изобщо порта за зареждане (след като Апъл го направят тази или следващата година).

Всичко става безжично, това е бъдещето.

Апъл са пионери единствено в прецакването на клиента - нито 3,5 жаковете, нито зарядното в кутията са особен бенефит за ползвателите. 

От към иновации са гола вода от доста време, аз поне не се сещам нещо революционно да се появило от тях в последните години първо.

Виж, малка радост е че може да се смени уайфай мрежата без да се минава през 5 нива в менютата. Дай боже, до 2025 да може да се затварят и всичките приложения на веднъж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 25 минути , adreno каза:

Апъл са пионери единствено в прецакването на клиента - нито 3,5 жаковете, нито зарядното в кутията са особен бенефит за ползвателите. 

От към иновации са гола вода от доста време, аз поне не се сещам нещо революционно да се появило от тях в последните години първо.

Виж, малка радост е че може да се смени уайфай мрежата без да се минава през 5 нива в менютата. Дай боже, до 2025 да може да се затварят и всичките приложения на веднъж.

О, идеално се чувствам, откакто минах в клуба на прецаканите от голата вода 🙂 Не помня да ми се е е налагало толкова често да затварям всички приложения наведнъж. Един път на няколко дена се сещам, че имам отворени много приложения и почвам да ги затварям, ама не заради проблем с производителност, а защото не изглежда красиво и естетично така, а ние епълджиите се захласваме по външния блясък все пак 🙂 Не си падам по пишман-иновациите всеки ден, искам телефонът ми да работи във върхова форма за максимално дълъг период от време, защото не обичам да ги сменям по-често от веднъж на 3-4 години, а 11ката ми се справя с това доста добре вече 2.5 години.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, adreno каза:

Апъл са пионери единствено в прецакването на клиента - нито 3,5 жаковете, нито зарядното в кутията са особен бенефит за ползвателите. 

От към иновации са гола вода от доста време, аз поне не се сещам нещо революционно да се появило от тях в последните години първо.

Виж, малка радост е че може да се смени уайфай мрежата без да се минава през 5 нива в менютата. Дай боже, до 2025 да може да се затварят и всичките приложения на веднъж.

Затварянето на приложенията е поредната глупост, която само ползвателите на андроид правят.

При айфон затварянето на приложение (с изключение на тези за навигация) води само и единствено до изхабяване на повече батерия.

Веднъж свети екрана за да покажеш отворените приложения, след това се използва процесорно време за затвориш Х на брой приложения и след това се използва още повече процесорно време и батерия за да отвориш същото приложение, което преди малко с доста енергия си затворил.

При съвременните операционни системи на Апъл, дали имаш отворени 0 или 100 приложения - разлика в консумацията на енергия НЯМА. Може да потърсиш клипове и тестове на macOS с 8гб рам например и отворени 10 приложения на adobe, за да видиш как се отваря 11-тото.

Дано до 2055 г андроид го проумеят това и започнат да следват пионерите.

Връзка към мнение
Преди 1 час, cybersimo каза:

При съвременните операционни системи на Апъл, дали имаш отворени 0 или 100 приложения - разлика в консумацията на енергия НЯМА.

...

Дано до 2055 г андроид го проумеят това и започнат да следват пионерите.

За да няма значение, приложението реално не трябва да извършва никакви изчисления, ама абсолютно нищо. Един вид да е „замразено“. Другото важно условие е, че трябва да има много RAM, а Apple устройствата нямат много. Няма как да имаш отворени 100 приложения, защото няма да има достатъчно RAM и ОС автоматично ще затвори някое, за да не „увисне“. Същото е положението и с Android, ама в Android това се случва по-агресивно особено в устройствата на Xiaomi и Huawei.  Това че виждаш картинките, че уж са отворени, не означава, че са.

iPhone 1 беше иновация. Нещо иновативно в близките години? Един notch го прехвърлят година след година, че чак и в лаптопите си го прехвърлиха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Patrick K каза:

За да няма значение, приложението реално не трябва да извършва никакви изчисления, ама абсолютно нищо. Един вид да е „замразено“. Другото важно условие е, че трябва да има много RAM, а Apple устройствата нямат много. Няма как да имаш отворени 100 приложения, защото няма да има достатъчно RAM и ОС автоматично ще затвори някое, за да не „увисне“. Същото е положението и с Android, ама в Android това се случва по-агресивно особено в устройствата на Xiaomi и Huawei.  Това че виждаш картинките, че уж са отворени, не означава, че са.

iPhone 1 беше иновация. Нещо иновативно в близките години? Един notch го прехвърлят година след година, че чак и в лаптопите си го прехвърлиха.

Предлагам първо да гледаш клипове и да се разгледаш тестове  дали може да има толкова приложения или не. И тогава пак да си говорим. 
Но в едно нещо си прав - приложенията стоят “замразени”, но не в паметта, а на SSD. 
И затова отварянето на приложение от “frozen state” отнема много по-малко ресурси и и много по-малко енергия отколкото затворено приложение. 
А кое е иновация или не е видно за всеки - каквото направи Апъл, бива последвано от всички останали след определено време. 
Дори и тези иновации да не се харесват на някого. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, ven62 каза:

Аз, доколкото схванах, смисъла на тези програмки е да преобразува единия бекъп във формата на другия (андроид към айос). Пробвах 2-3 или не стана или пари искаха и ... се отказах.

Ако успееш - пиши тук да знаем за в бъдеще.

 

много умрела работа

Mobitrix WhatsApp Transfer най-много я хвалят

нещо му има на стария телефон и не може да се свърже добре с компютъра, подозирам усб буксата се е разбрицала

програмата може да сваля и от бекъп в облака, ама даунлоадва донякъде и блокира. всеки път до различно място

понеже имам още някакъв стар телефон, който се връзва с компа, реших да ресторна уотсапа на него и после по жицата. Еми намира си бекъпа, почва и дава грешка...

Връзка към мнение
преди 6 часа, cybersimo каза:

Затварянето на приложенията е поредната глупост, която само ползвателите на андроид правят.

При айфон затварянето на приложение (с изключение на тези за навигация) води само и единствено до изхабяване на повече батерия.

Веднъж свети екрана за да покажеш отворените приложения, след това се използва процесорно време за затвориш Х на брой приложения и след това се използва още повече процесорно време и батерия за да отвориш същото приложение, което преди малко с доста енергия си затворил.

При съвременните операционни системи на Апъл, дали имаш отворени 0 или 100 приложения - разлика в консумацията на енергия НЯМА. Може да потърсиш клипове и тестове на macOS с 8гб рам например и отворени 10 приложения на adobe, за да видиш как се отваря 11-тото.

Дано до 2055 г андроид го проумеят това и започнат да следват пионерите.

Това е пълен абсурд  и не е вярно - няма как приложенията да са отворени (да работят) и да няма консумация. Да, ако са бекграунд и са замразени няма да харчат ток, само че това важи за приложения, които не получават push нотификации (има ли такива вече?). А и те се местят от рама на сториджа при активиране, което също струва ресурс.

Отделно iOS има нещо наречено Background App Refresh, което прави това, което показва името и то (о чудо!)  хаби батерия. Може да го спреш, но тогава всичко се зарежда(рефрешва) едва когато приложението излезе на преден екран и ще гледаш фийдовете

Няма истински мултитаскинг, който да не хаби енергия. При Андроид е същото - замразените приложения не "харчат". При мулти таскинг имплементацията на двете ос има доста подобна логика (все пак "корена" им е близък - Linux и BSD/UNIX), но има и доста различия, и при Андроид е с доста повече функционалност.

 

Иначе  не чух какво са предложили "пионерите" напоследък иновативно или някакъв killer feature да има? Хубаво снимки от 2007, и да, ифон 1 е иновативен продукт (не за това, че преди него не е имало музикален плеър, тъч скрийн и вай фай по телефоните, а заради цялостни пакет). 2007 обаче е преди 15 години и конкуренцията ги мина в почти всички показатели. Много отдавна от апъл смениха "Това е първият смартфон с.." На "това е първият айфон с..."

 

2014 Apple: Имаме NFC поддръжка. Ама само ApplePay! Samsung:  Честита 2010! Ползвайте NFC за каквото решите!

2017 Apple: безжично зареждане в iPhone X. Nokia: добре дошли в 2012!

2020 Apple: с iOS 14 - иновация -  уиджети!. Google: 2008, Android, версия 1

 

Изобщо да не изброявам всичко свързано с камерите - двойни, тройни, четворни, предни, двойни предни, широкоъгълни, телефото, чернобели сензори и каквото се сетиш. Пионерите го пускат след 2-3 години. Евентуално.

 

 

Като казах безжично зареждане - скоро бях взел хуавея (2019-та) ми е на гости един приятел и нещо ми обясняваше колко яко е новото безжично зареждане на апъл и как трябвало да си сменя шестицата с XS, щото било много яко, брат да си го зареждаш без кабел (той си е зомби). Малко след това му дотрябва ток (все пак беше 22ч , а по-това най-задавания въпрос  на айфонджийте е - имаш ли зарядно?). 

Докато се чудех дали да си изровя уайрлес чарджъра на нокията от 2012 и да му доставя това безжично удоволствие  взех че му пуснах безжично зареждане през хуавея. Следващите няколко месеца и дума не обели колко бил як айфон.

Пионерите още не са го измислили ревърс чарджинка. Има време.

Може да ни пуснат и реда с цифрите на клавиатурата като решат, ама не е задължително - все пак може да задържаме и мажем разни неща по клавитурата

 

На пионерите в дюкяна 5 от топ 20 най-харчени продукта са на конкуренцията: Google, Gmail, Maps, Youtube, Chrome... Явно Гугъл пак са пуснали ботове-диверсанти да помпат сваляния, и да свалят рейтинга на иначе state-of-art technology navigation app a.k.a Apple Maps (2.8) срещу Google Maps (4.7)

 

Продължавам да чакам списък с killer features на апъл. If you need help with iOS new features just ask Аndroid user. They have this stuff for years...

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 3.06.2022 г. в 16:20, neuromancer каза:

айфон 13 мини тук вървят по 8 000 реала.

От "спортен" интерес... като е такава работата, не пазарувате ли от някой Амазон примерно? Някакви ограничения сигурно има... не мога да си представя такава драстична разлика в цени.

Връзка към мнение
преди 5 часа, adreno каза:

Това е пълен абсурд  и не е вярно - няма как приложенията да са отворени (да работят) и да няма консумация. Да, ако са бекграунд и са замразени няма да харчат ток, само че това важи за приложения, които не получават push нотификации (има ли такива вече?). А и те се местят от рама на сториджа при активиране, което също струва ресурс.

Отделно iOS има нещо наречено Background App Refresh, което прави това, което показва името и то (о чудо!)  хаби батерия. Може да го спреш, но тогава всичко се зарежда(рефрешва) едва когато приложението излезе на преден екран и ще гледаш фийдовете

Пълния абсурд е това. Интересно как при изключен background refresh получавам push нотификации на моите приложения.

Ти колко айфона си ползвал и през кои години? Че като гледам май цифрата клони към нула.

Нещо иновативно се предлага от Апъл постоянно, вярно не е като през 2007, когато една безлична компания им открадна всичко, но това е в миналото.

Както вече споменах, ако премахването на жак-а и зарядното са били "пълна глупост" - то "водачите в иновациите" нямаше да ги последват.

 

 

преди 5 часа, adreno каза:

При Андроид е същото - замразените приложения не "харчат". При мулти таскинг имплементацията на двете ос има доста подобна логика (все пак "корена" им е близък - Linux и BSD/UNIX), но има и доста различия, и при Андроид е с доста повече функционалност.

Така ли било? Интересно защо тогава е нужно изобщо да се затвярят приложения при андроид? И защо търсим бутон за затваряне на всички приложения при айфоните?

Да си видял в някоя iOS функция "Optimize memory", "Memory Cleanup" и всякакви подобни тъпототии, които уж ти ускоряват бързодействието на телефона?

 

 

преди 5 часа, adreno каза:

Иначе  не чух какво са предложили "пионерите" напоследък иновативно или някакъв killer feature да има? Хубаво снимки от 2007, и да, ифон 1 е иновативен продукт (не за това, че преди него не е имало музикален плеър, тъч скрийн и вай фай по телефоните, а заради цялостни пакет). 2007 обаче е преди 15 години и конкуренцията ги мина в почти всички показатели.

Отново нулеви познания. Айфон е иновативен продукт с ЕКОСИСТЕМАТА си. Затова, андроид НИКОГА няма да ги достигне. Съвместимостта и оптимизациите при андроид никога не могат да са на това ниво, заради различните производители.

 

 

преди 5 часа, adreno каза:

2014 Apple: Имаме NFC поддръжка. Ама само ApplePay! Samsung:  Честита 2010! Ползвайте NFC за каквото решите!

2022: "Outside of China, Apple Pay has the largest transaction volume of any mobile payment service" - честито, тези лозунги на Самсунг сме ги виждали и друг път. Няма да коментирам на кое място е Самсунг.

 

image.png.11692058dc29f3daf37d643a7003c2c9.png

 

 

Камерите няма да ги коментирам. Когато става въпрос за КАЧЕСТВО на снимките, има само един сайт, на който се доверяват професионалистите.

https://www.dxomark.com/smartphones/#sort-camera/device-

Да, последния айфон не е с най-хубавата камера, но пък ако съм професионален фотограф - не бих си купил хУЮвей за нищо на света. (или друг китайски боклук, който утре може да няма поддръжка от Google).

А къде е сега Самсунг - иноваторите на двойни, тройни, четворни и петорни камери? Да не забравяме, че новия Самсунг е с цели 6 месеца по-нов от последния айфон.

Tова че имаш много камери и те са с много мегапиксели, не значи че стават за нещо. Самсунг винаги са били известни със своите "over saturated" снимки, които може да радват окото, но са с абсолютно нереални цветове.

 

 

 

преди 5 часа, adreno каза:

Като казах безжично зареждане - скоро бях взел хуавея (2019-та) ми е на гости един приятел и нещо ми обясняваше колко яко е новото безжично зареждане на апъл и как трябвало да си сменя шестицата с XS, щото било много яко, брат да си го зареждаш без кабел (той си е зомби). Малко след това му дотрябва ток (все пак беше 22ч , а по-това най-задавания въпрос  на айфонджийте е - имаш ли зарядно?). 

ХАХАХА. През 2022 година, твой приятел e искал да си сменя 8-годишния айфон с модел на 4-години и затова ти е мрънкал, че в 22 ч му пада батерията???

УСПЕХ в намирането на андроид на 8 години, който да работи с последната OS и да не му е паднала батерията в 22 ч същия ден.

 

 

преди 5 часа, adreno каза:

а пионерите в дюкяна 5 от топ 20 най-харчени продукта са на конкуренцията: Google, Gmail, Maps, Youtube, Chrome... Явно Гугъл пак са пуснали ботове-диверсанти да помпат сваляния, и да свалят рейтинга на иначе state-of-art technology navigation app a.k.a Apple Maps (2.8) срещу Google Maps (4.7)

Не знам откъде ги изрови тези статистики, но аз имам само Google Maps на моя телефон. И то не защото замества Apple Maps. Кой нормален човек ще си свали Chrome на iOS при положение, че има Safari? ХАХАХА

 

Много се радвам, че деня ми започва със смях!

Връзка към мнение
преди 7 часа, JazzMaster каза:

От "спортен" интерес... като е такава работата, не пазарувате ли от някой Амазон примерно? Някакви ограничения сигурно има... не мога да си представя такава драстична разлика в цени.

Ами защото на митницата ще платя 75% данъци и то все тая. Ако си го носиш в багажа от чужбина е друго, ама скоро нямам път навън.

Връзка към мнение
преди 16 минути , neuromancer каза:

на митницата ще платя 75% данъци

Шит! Това обяснява и високите цени на местните търговци. Предполагам е валидно и за други марки от подобни устройства (телефони), а може би и разширена гама стоки.

Връзка към мнение
преди 18 часа, neuromancer каза:

Ами защото на митницата ще платя 75% данъци и то все тая. Ако си го носиш в багажа от чужбина е друго, ама скоро нямам път навън.

А не може ли някой да го купи в България и да го изпрати като подарък.

Връзка към мнение
На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

Пълния абсурд е това. Интересно как при изключен background refresh получавам push нотификации на моите приложения.

Ти колко айфона си ползвал и през кои години? Че като гледам май цифрата клони към нула.

Background refresh и Push са две съвсем различни неща. Има няколко начина за Push, и да те могат да будят или не приложението. Зависи.

За по-дълъг период - 3Gs, 6, X. Иначе всички са ми минавали през ръцете, а и докато бях в бизнеса с ремонти от смяна на дисплеи и продажба на оригинални кабели (адския боклук) се изкарваха по-добри пари от Apple устройствата, отколкото от останалите - без проблем се слагаха 20-30 точки отгоре за същия труд и части.

Да не ме разбереш погрешно - аз нито мразя Apple, нито iOS. Налага ми се да ползвам айфон и айпад за разни тестове, а и ми минават доста андроид телефони и таблети през ръцете и имам представа какво може и къде са плюсовете на iOS. И къде има иновация, и къде не.

Само че ти смислени и конкретни примери не даваш, а само някакви маркетингови приказки в ай-зомби-стайл - най-доброто, най-голямото, най-хубавото...

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

Нещо иновативно се предлага от Апъл постоянно, вярно не е като през 2007, когато една безлична компания им открадна всичко, но това е в миналото.

Пускам сълза за онеправданите и окрадените. DMS APYL! 😄

 

Това им е стара опорка - от деветдесетте, когато губят делото срещу Microsoft  дето им били окрали интерфейса. От там и прословутия лаф на Гейтс:

Jobs ripped into Gates, yelling, "I trusted you, and now you're stealing from us!"

Gates responded: "Well, Steve, I think there's more than one way of looking at it. I think it's more like we both had this rich neighbor named Xerox and I broke into his house to steal the TV set and found out that you had already stolen it."

 

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

Така ли било? Интересно защо тогава е нужно изобщо да се затвярят приложения при андроид? И защо търсим бутон за затваряне на всички приложения при айфоните?

За да ми е красиво и удобно. Ако искам мога и да не ги затварям всичките накуп, а едно по едно. А мога и ни едно да не затварям. Ключа е в мога

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

Да си видял в някоя iOS функция "Optimize memory", "Memory Cleanup" и всякакви подобни тъпототии, които уж ти ускоряват бързодействието на телефона?

Както и сам каза, това са пълни тъпотии и никога и са допълнителни приложения. Дори и на телефоните с Android 4.1 и 1GB рам нямаха особен смисъл, включително и функцията за чистне на dalvik кеша. Единствено в телефон от 100 лв с миниатюрен диск да освободиш малко място. Докато си купиш сд карта например. Или бекъпнеш в облака. Опс... при апъл не може да си разшириш паметта. Забравих, че при най-добрите свърши ли ти паметта сменяш телефона, ако искаш да имаш всичко на него.

 

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

Отново нулеви познания. Айфон е иновативен продукт с ЕКОСИСТЕМАТА си. Затова, андроид НИКОГА няма да ги достигне. Съвместимостта и оптимизациите при андроид никога не могат да са на това ниво, заради различните производители.

Две изречения - противоречие. Ако при андроид имаш различни прозиводители, от производител на смартфони номер едно в света - Самсунг, та до неизвестни китайски манифактури. Защо да им е по-малка еко системата 😄. Всъщност най-голяма е екосистемата на Google, зщото го има навсякъде - на телефона, на компютъра, във всеки нов телевизор, при n на брой хардуерни производители, в тв боксове, печки, блутут спийкъри, перални, в "..на нещата" и къде ли не. Продуктите и услугите на Гъгъл ги има и по другите екосистеми. Просто едната е отворена система, а при другата си в затвора. Въпрос на вкус.

Съвместимостта и оптимизаците - да, апъл печелят точка. Но както се доказа вече в ерата на компютрите по-отворената към хардуер система печели. Просто с изключение на криейтив софтуера друго да те накара да ползваш MacOS почти нямаше. Добре че чичко Гейтс ги подпря финансово през 90-те, та да изглежда все едно не е монополист 😁

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

2022: "Outside of China, Apple Pay has the largest transaction volume of any mobile payment service" - честито, тези лозунги на Самсунг сме ги виждали и друг път. Няма да коментирам на кое място е Самсунг.

 

Числата са хубаво нещо. Предвид, че Google Pay и Samsung Pay са все неща, които работят на Android се вижда на коя платформа се правят повече транзакции. Без да слагаме китайците в сметката, че и те се извършват на 99% с Андроид.

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

image.png.11692058dc29f3daf37d643a7003c2c9.png

Камерите няма да ги коментирам. Когато става въпрос за КАЧЕСТВО на снимките, има само един сайт, на който се доверяват професионалистите.

https://www.dxomark.com/smartphones/#sort-camera/device-

Да, последния айфон не е с най-хубавата камера, но пък ако съм професионален фотограф - не бих си купил хУЮвей за нищо на света. (или друг китайски боклук, който утре може да няма поддръжка от Google).

Да не бъркаме двата щата - това че Google спряха поддръжката на Хуавей, и именно заради отвореността на Андроид (Гугъл притежават компанията Андроид и наливат много пари в разработката, но самата ОС е с отворена). Не значи че Хуавей не могат да ползват Android - и те го правят, макар и с орязана част от "екосистемата". Ако искаш - може да си ашладисаш GMS на хуавеите. Ако не искаш - караш без тях. В ябълковата градина е друго - там цифричките на клавитурата са привилегия на айпада. Или сваляш Gboard 😜

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

А къде е сега Самсунг - иноваторите на двойни, тройни, четворни и петорни камери? Да не забравяме, че новия Самсунг е с цели 6 месеца по-нов от последния айфон.

Tова че имаш много камери и те са с много мегапиксели, не значи че стават за нещо. Самсунг винаги са били известни със своите "over saturated" снимки, които може да радват окото, но са с абсолютно нереални цветове.

Самсунг не са били върха на-иновтаторите в света на мобилната фотография., при все, че и те имат новости. През годините най-много иновации са доставили Nokia(като почнеш от Symbian, през WIndows, та до Android устройствата им), Sony, донякъде LG. 

В последните 5 години на върха на мобилната фотографията е бил Huawei (и "детето" им Honor). Колкото и да е кисело гроздето, това е неоспорим факт. Просто те са решили да инвестират там повече от всички останали. Не че Епъл или Самсунг не могат да го направят.

За по-новото Галакси разбрах, че не е яко,  ама защо дума не се чу за Mate 40, който е с 1 година по стар от iPhone 13, а е по-напред в класирането?.

 

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

ХАХАХА. През 2022 година, твой приятел e искал да си сменя 8-годишния айфон с модел на 4-години и затова ти е мрънкал, че в 22 ч му пада батерията???

УСПЕХ в намирането на андроид на 8 години, който да работи с последната OS и да не му е паднала батерията в 22 ч същия ден.

Не си разбрал, което е явно, защото тази технология не е налична в при пионерите, с иновативната екосистема - през 2019 ме убеждаваше да изхвърля хуавея и да си продам айфона 6, защото неговия, последен модел ифон (ХС) апъл били измислили безжично зареждане. После поиска зарядно да си зареди неговия, най-модерен и иновативен айфон. Аз му заредих безжично айфона със скапания, китайски боклук хуавей. До 2025-6 съм убеден, че и тази поредна технология ще стане достъпна и за апъл света. Но ти запомни къде си го чул първо😀

 

На 8.06.2022 г. в 9:07, cybersimo каза:

 

Не знам откъде ги изрови тези статистики, но аз имам само Google Maps на моя телефон. И то не защото замества Apple Maps. Кой нормален човек ще си свали Chrome на iOS при положение, че има Safari? ХАХАХА

 

Apple Maps не могат да бъдат заместени. Наистина. Но то не е, защото апъл не дават да си смениш дефолт приложението конкретно за картите... Иначе са страхотно иновативен продукт, върха на черешката и са оценени с 3 звезди в домашния им, американски маркет, и с 2.7-2.8 из Европа. В Гугъл газ пикаят, че им дават 4.7+

 

Относно статистиката - винаги от годишния фискален отчет на дюкяна. От това, че хром е 18тото най-сваляно приложение може ли да съдим, че много от ползвателите на Епъл не са нормални  😜

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет. Ще си сменям вече стария Samsung J6 galaxy с нов. Дайте идея с какъв да го заменя. Марката няма значение. Единственото което ме интересува е да прави невероятни снимки.

Връзка към мнение
преди 38 минути , muchachote каза:

Привет. Ще си сменям вече стария Samsung J6 galaxy с нов. Дайте идея с какъв да го заменя. Марката няма значение. Единственото което ме интересува е да прави невероятни снимки.

Бюджет? Няма нужда да са чак невероятни 🙂

Не го приемай като заяждане, но всичко за 250-300+лв ще прави неверояни снимки спрямо това, което споделяш в момента ...

 

Без да съм специалист стигнах го следното мнение - телефон среден клас с няколко камери изкарва доста добри снимки сравнено скъпа сапунерка, когато има и слънце, и сянка в кадър. Явно няколкото камери компенсират някак. Докато фотото или затъмнява много сянката, или пържи слънцето ...

Връзка към мнение

Гледайте и кои имат еСИМ, за мен много полезна екстра.

Разните андройди не обичат да го вгражда, за сметка на камера от ХХХ мегапиксела 100 безсмислени екстри, малко като при колите.

Всички ябълки след Х имат еСИМ, докато само най-скъпите модели на андройд имат тази екстра.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сега за първи път публикувам снимка 48 mpx от телефона. Ако ви харесва , купувайте с такава камера. Досега бяха моите 12 mpx.

IMG_20220615_122928.jpg.0f61f9ef3ad07f7e0f471dd0d083ab5e.jpg

 

 

 

 

 

А долната е от сапунерка Canon powerShot A2500 ,която не ползвам никога

 

 

IMG_2497.JPG

Връзка към мнение

Истината е, че пикселите имат значение само за печат. Качеството на снимката, което виждате в лаптопа си, телефона си и тн. не е повлияно от пиксели.

12mpx са напълно достатъчни. Важна е технологията, стабилизацията и екстрите към камерата.

Лично аз предпочитам iPhone, не се изхвърлят с жестоки ъпдейти и гръмки заглавия за колко въведения имат, правят с новите модели по няколко неща, но всичко работи перфектно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

абе и за печат е безсмислена разликата от 12 до 48 мегапиксела. Все едно ще печатиш плакати от снимки от телефона...

Разликата в качеството идва от процесора и автоматичната обработка в телефона, а фотоапарата оставя на фотографа да ги прави тия неща впоследствие.

За снимането на контрастни сцени, по принцип матриците не се справят с това (много светли и тъмни на едно място). Ограничението се заобикаля като се правят две снимки, едната експонирана по сенките, другата по светлите места и после се комбинират. Телефоните вече го правят автоматично това. А ако се снима на негативен филм, няма нужда от тия магии, но кой снима на филм вече...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 7.06.2022 г. в 8:22, ven62 каза:

Аз, доколкото схванах, смисъла на тези програмки е да преобразува единия бекъп във формата на другия (андроид към айос). Пробвах 2-3 или не стана или пари искаха и ... се отказах.

Ако успееш - пиши тук да знаем за в бъдеще.

Ами успях, с програмката на Mobitrix. Прехвърля всички разговори в използваем вид, снимки, видео... Само дето в началото пише, че е безплатна, ама всъщност не е, само бекъпването е безплатно, възстановяването не, ама то все пак и тия хора хляб ядат, пък и сравнено с цената на айфона е нищо...

Та ако някой иска да прави такива каскади, мога да му пратя код за регистрация, мисля, че пишеше че имам право на до 4 или 5 инсталации.

Безплатно и без помощ от third party software можеш да си свалиш разговорите в текстов вид.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.