Прескочи до съдържание

Какво става с цените на нощувките, кръчмите и качеството им в България?


Alexander

Препоръчани мнения

Пускам малко събития в Бургас и оставям на вас да актуализирате темата, като видите какво става с цените на нощувките и кръчмите по морето :sun_bespectacled:

Община Бургас ви кани, на лични разноски:wink: поста е на Общината

Screenshot_20230726_215607_Instagram.jpg.87d2e8c32adba46175bf0f8caa501883.jpg

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Е, щом е на лични разноски, ще се възползваме 😄

По темата: уикенда 11-13 август ще сме на кръщене в Бургас. 'Възхитих се" на цени на нощувки в цялата околия. Освен Бургас гледах Сарафово, Поморие, Черноморец..... За цената на къща в Германия/Гърция /за там съм резервирала в последния месец и е сравнимо/ се предлага апартамент в панелка БЕЗ паркомясто или БЕЗ изобщо възможност за паркиране.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

@jul по време на събития е така по цял свят. 

Мога да подскажа да проверите за нощувки в Житарово, Ветрен, Маринка, в Меден Рудник едва ли са такива цените, като в центъра...първите две са бивши села, сега квартали, пътува се с градски транспорт.

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Мда, току що проверих цените в хотела в Поморие, в който съм отсядала (включително и тази година) за датите на @jul. Стая двойка със закуска, за две нощувки 318 лв. За колата - общински паркинг х 12 лв/24h.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Lyubina каза:

Мда, току що проверих цените в хотела в Поморие, в който съм отсядала (включително и тази година) за датите на @jul. Стая двойка със закуска, за две нощувки 318 лв. За колата - общински паркинг х 12 лв/24h.

Което е с колко по-скъпо?

Връзка към коментар
преди 12 часа, Kalina Ivanova каза:

@jul по време на събития е така по цял свят. 

Мога да подскажа да проверите за нощувки в Житарово, Ветрен, Маринка, в Меден Рудник едва ли са такива цените, като в центъра...първите две са бивши села, сега квартали, пътува се с градски транспорт.

 

Цялата околия огледах ✌️Събития да, но кръщенето ни си е наше събитие и не съвпада с нищо от културния календар 😏 Резервирах всъщност преди поне 2-3 седмици. За 4 човека, дано не съм потресена до край.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , tch каза:

Което е с колко по-скъпо?

Юни месец бях там за една нощувка, сама (т.е. ползвах стая двойка като единично настаняване), цената беше 65 лв. Не знам с какво да сравнявам, само посочвам настоящите числа. 

Тази година нямам никаква възможност да пътувам, нито у нас, нито по света, така че не мога да дам друго мнение. 

Но ако ще сравняваме с чужбина (въпреки че сравнението няма да е равностойно) мога да ти кажа за колко спах преди 2 месеца в Амстердам - 140€ 😀 в хотел 4 *

 

Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

Цялата околия огледах ✌️Събития да, но кръщенето ни си е наше събитие и не съвпада с нищо от културния календар 😏 Резервирах всъщност преди поне 2-3 седмици. За 4 човека, дано не съм потресена до край.

Споко, няма да е като Велинград, освен може би на Док 5.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , macf1an каза:

Банско, в топ 3 хотел : Кафе от 6 лв нагоре, кола - 8, коктейл 20, Шопска 22, Кюфтенца 25, пържола 100+..

 

Като на Т2 на летището..

  • Смея се 2
Връзка към коментар

@jul Всичко ще е шест. Моите наблюдения над семейните събития като сватби и кръщенета показва, че често няма таван на разходите за "да сме живи и здрави" и от празнуващите зависи малко или много, така че пожелавам ви да случите на семейно събиране 🙂 В Бургас цените в заведенията за ядене и коктейли са като в София, също и супермаркетите. Вариации от по 2-3 лева не ги броя. Дюнер индекса: по 6 лева са в София Студентски град и в Бургас до Свободния университет. Но и в двата града са класи под нивото на дюнерите в Пловдив. 🙂 

 

Бургас се пълни бързо или просто заради микс от обикновен град и летен сезон няма достатъчно места за настаняване. Аз там понеже търся винаги в определен район на центъра, за да не си развалям моджото, по Ковид беше лесно, миналата година през юни за юли едва намерих апартамент по около 120лв/нощ, тази година резервирах още в началото на май, абсолютно еквивалентен, през две преки, даже се оказа същата хазяйка, беше към 160-170лв/нощ. Нямаше фестове и концерти на тези дати. Когато има събития, обявяват за датите отделни "фестивални" цени... И се молиш да не ти отменят резервацията по някакви измислени причини, преди години за един концерт ми се беше случило точно така да увисна с една резервация в Бургас в деня на пътуването. 

По курортните селища около Бургас от две години не съм стъпвала, не бях ходила от около 10г, Ковид, нали, нямаше много къде и какво, едни дерибеи ме издразниха и ги зачеркнах за още 10г. Детето като порасне и трябва да учи някаква история, ще го водя да види Созопол, Ахелой, Несебър и даже може до Градина, Равадиново, Мичурин и Лозенец да види модерните антропогенни туристически ресурси, но до тогава с удоволствие пропускам.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
На 28.07.2023 г. в 0:20, macf1an каза:

Банско  ... Кафе от 6 лв нагоре, кола - 8, коктейл 20, Шопска 22, Кюфтенца 25, пържола 100+..

Оф, за миг не схванах правилно къде е ударението и си викам: "рентакар за 8 кинта на ден хич не е зле". :grin: 
Пържолата 100+  пак ли за някакъв специален телешки стек иде реч? :huh:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар

“В България се появяват ресторанти, които са на европейско и световно ниво. В момента, в който вие прекрачите прага на ресторанта, вие влизате в договорни отношения с него. Ресторантът също може да заведе дело за уронване на доброто име", коментира Румен Драганов от Института за анализи и прогнози на информационната среда в туризма”

 

Тоя съвсем изпедепца. Утре ще ходя на мач, добре че приятелят ми е адвокат, да ми прегледа договорните отношения преди да си купя семки😂

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 3 часа, HUNT каза:

В момента, в който вие прекрачите прага на ресторанта, вие влизате в договорни отношения с него.

Въпросът е, кога аджеба хората ще се усетят, че договорните отношения с тоя ресторант не ги устройват и ще спрат да влизат там. Чакаме Румен Драганов да коментира и това.  🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 7 часа, HUNT каза:

“В България се появяват ресторанти, които са на европейско и световно ниво. В момента, в който вие прекрачите прага на ресторанта, вие влизате в договорни отношения с него. Ресторантът също може да заведе дело за уронване на доброто име", коментира Румен Драганов от Института за анализи и прогнози на информационната среда в туризма”

Българинът не приема да го правят на балък. Ще прекрачи, ще прочете менюто с цените. Крачка назад към прага и вратата. И ... нема да им стъпи.

А магеланецът, според наличното време, ще отскочи за хапване в сръбско, гръцко или до където намери евтини самолетни билети.

Пък те да си трупат опит и да се учат как се прави добра туристическа услуга.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не знам дали в повечето , но знаете че на много места по света , дори от висок клас  обикновено има изнесено меню с цени (пред или до входа на заведението). Гледаш , преценяваш и решаваш в какви отношения ще влизате. 

 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Тоя Румен ли е, засмян ли е не знам, ама напоследък се изявява само с глупотевините, които произвежда. Май му е време да развърже пионерската връзка и слезе на земята. Ако направи един тигел до Сръбско или Гърция съм убеден, че ще му паднат розовите очила. И белким прозре нЕкои истини за бг. туризма и хотелиерството по нашите земи.  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Просто у нас инфлацията, особено в храните , е огромна . Не са толкова виновни и ресторантьорите . 

Бяхме по-миналата седмица на Варвара , в хотелче  ,в което сме били и преди - нощувка в апартамент за 2+2,  130 лв.

Ходихме на плаж в Аркутино- страхотен ,чист, красив ,непренаселен, със свободна част. Малък, със само 2-3 заведения . Седнахме на едното за обяд- малко меню, огромни порции, много добро качество , готина обстановка, пука се по шевовете,като ние консумирахме най-малко от цялото заведение - порция тиквички по гръцки- огромна, за 2  човека, 11лв., порция пържени картофи- не от замразените, а от пресни нарязани картофи - 10 лв, и пак беше като за 2, прясно печено хлебче -3.30, кюфте накълцано 3.50. Скъпи бяха газираните напитки- 4.50. Салати вече в заведения не ям, но цената им беше като в Пловдив (12 -14лв.). За Банско от години ходим на туризъм,  спим в хотел Зиген къща, като цените започват от 50-60 лв за двойна стая. Хотела е уникален, много хубавичък, на страхотно удобно място до центъра , има къде и да паркираш. Не сядаме в заведения, сина ми има приятел от там, та ни показаха и вече дори да не спим.в. Банско, ходим за бургери - Groshe, правят уникални бургери, пици, с много добро качество,  на страхотни цени- 7-10 лв. Но много си заслужава, може би най-хубавите бургери, които съм яла у нас. Стрийт фуд е, повечето хора поръчват за вкъщи. Отпред има 3 столчета само. Тъй като бургерджийницата е залепена за магазин Groshe, в него има много хубава немска бира,  купуваме си и по една бира и така .

После разходка , лятото в Банско има много интересна програма, миналата седмица имаше приключенско кино , без пари, на центъра.

Плажа и картофките.

И едното дете, че нямах снимка без него.

20230722_144343.jpg

20230722_143651.jpg

20230722_121909.jpg

20230722_121922.jpg

  • Харесвам 31
  • Браво 1
Връзка към коментар

Като стана дума за Банско. Ходим в Грийнлайф, където лятото водим няколко деца на скаутски лагер организиран от хотела. Миналия август 5 нощувки на пълен пансион без напитки, в студио беше под 1000 лв. Сутринта вземат децата и ги занимават по цял ден с много интересни скаутски неща. Разделени са на групи, имат задачи, които да изпълняват, общуват с други деца - няма телефони и таблети. Родителите си почиват лаф моабет, аз щото нямах повече отпуск си работех на терасата с гледка към Пирин или слизах в града - в парка или на новата пешеходна улица докато си изхабя батерията на компютъра. Спокойно, чисто и приятно е през лятото в Банско. Храната в ресторанта е нещото, което би ме притеснило, но колкото и да търсех някакъв провал в кухнята просто нямаше. Много вкусно и разнообразно. За вечерта си вземахме бири от магазина и се събирахме на една беседка отвън. За съжаление тази година ще пропуснем защото сме извън България.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Тази цена на човек ли е?

Не, общо за всички ни - двама възрастни, дете и бебе. 
Сега проверих отново, цените са скокнали. За нашето семейство в момента е с 200 лв нагоре.

 

Ето ги Куклус клан, рано сутрин отиват на скаутски занятия 🙂

IMG_9147.jpeg

  • Харесвам 10
  • Браво 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Shlosera каза:

Не, общо за всички ни - двама възрастни, дете и бебе. 
Сега проверих отново, цените са скокнали. За нашето семейство в момента е с 200 лв нагоре.

 

Ето ги Куклус клан, рано сутрин отиват на скаутски занятия 🙂

IMG_9147.jpeg

Ох, слава богу, защото в противен случай се готвех да излея цялото си неодобрение, като посоча, че това е отвратителна цена за един човек и то извън сезон, как може така, колко хора могат да си позволят да изпратят детето си за 5 дни на лагер и да платят 1000 лева, колко яде едно дете, та ще му искат 100 евро на ден, безобразие, ето затова бягаме от България, тези хора са полудели...... и така, докато чак се разпеня и кажа нещо, за което после ще съжалявам. 🤣

Благодаря ти, @Shlosera, че ми спести тази драма! Ти си благороден човек!  🤣

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • elzbieta
    • vl_stamboliev
    • Георги
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.