Прескочи до съдържание

Какво става с цените на нощувките, кръчмите и качеството им в България?


Alexander

Препоръчани мнения

Здравейте, след пътуването ми в Търново съм много доволен от:

- Къща за гости "Къщата" - студио за 60 лева с тераса, на която дори може да се пуши. Спретнато е вътре, минибар, климатик, телевизия. Собствена баня/тоалетна. Има и обща кухня на долния етаж. Чисто и спретнато.

 

- Къща за гости "Диел" - 39 лева. Минибар, климатик и телевизия в стаята. Две общи бани/тоалетни на етажа. Долу имало и кухня, май и градина, не ги използвах. Единствен минус - малко повече ходене е до Стария град. Намира се по-близо до пазара, но е на тихо място. Да не се изненадате, но Диел се казва и езиковото училище за деца, намиращо се на долните етажи в същата сграда.

 

Домакините и на двете места бяха супер позитивни и гостоприемни.

 

Не толкова доволен от:

- Rooster Hostel - хубава локация, самостоятелна стая за 40 лева. В стаята няма минибар, но има хладилник в общата кухня. Не, че е лошо, но не е и нищо особено. Стил "къщата на баба" е. Става, но Диел предлага повече за горе-долу същата цена.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Забравих да допълня, че в Руустър хостел имаше климатик в стаята, което си е плюс отвсякъде в тези адски жеги.

 

Иначе видях нещо, което може да ме откаже от хотелите по родното Черноморие и да премина само на къщи за гости и квартири под наем. Направих си едно сравнение на цените на морска почивка в Италия с такава в България. Чувал съм митове колко е скъпо в Италия. Храната наистина можи би е по-скъпа, но самолетните билети ще са на цената на бензина от София до морето и обратно общо взето. Оказа се, че там има хотели, които са на народни цени като за българи дето се вика.

 

Ето два хотела от Римини.

image.png.98e880d2d109ddb270890b0e75be26d0.png

 

и два хотела в Поморие. В чест на истината в Поморие има къщи за гости, които са под италианските цени, но редно е да се сравняват хотели с хотели. Не знам тези 3 италиански звезди равняват ли се на родните 3, но ако сложа тризвездни хотели в Поморие цената у нас ще е по-висока.

 

image.png.9d3816a08d8b003115df52c2ba7a8343.png

 

И още повече, че италианските са на първа линия и на 150 метра от плажа съответно, а тези в Поморие са по-навътре. Как може морска почивка в Италия да е на аналогична цена с такава в България?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 54 минути , esto каза:

Забравих да допълня, че в Руустър хостел имаше климатик в стаята, което си е плюс отвсякъде в тези адски жеги.

 

Иначе видях нещо, което може да ме откаже от хотелите по родното Черноморие и да премина само на къщи за гости и квартири под наем. Направих си едно сравнение на цените на морска почивка в Италия с такава в България. Чувал съм митове колко е скъпо в Италия. Храната наистина можи би е по-скъпа, но самолетните билети ще са на цената на бензина от София до морето и обратно общо взето. Оказа се, че там има хотели, които са на народни цени като за българи дето се вика.

 

Ето два хотела от Римини.

image.png.98e880d2d109ddb270890b0e75be26d0.png

 

и два хотела в Поморие. В чест на истината в Поморие има къщи за гости, които са под италианските цени, но редно е да се сравняват хотели с хотели. Не знам тези 3 италиански звезди равняват ли се на родните 3, но ако сложа тризвездни хотели в Поморие цената у нас ще е по-висока.

 

image.png.9d3816a08d8b003115df52c2ba7a8343.png

 

И още повече, че италианските са на първа линия и на 150 метра от плажа съответно, а тези в Поморие са по-навътре. Как може морска почивка в Италия да е на аналогична цена с такава в България?

Може и да знаеш как е, но да отбележа, за да не се разочароваш отново🙂 Първо виж как изглеждат плажовете в Римини.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, esto каза:

Забравих да допълня, че в Руустър хостел имаше климатик в стаята, което си е плюс отвсякъде в тези адски жеги.

 

Иначе видях нещо, което може да ме откаже от хотелите по родното Черноморие и да премина само на къщи за гости и квартири под наем. Направих си едно сравнение на цените на морска почивка в Италия с такава в България. Чувал съм митове колко е скъпо в Италия. Храната наистина можи би е по-скъпа, но самолетните билети ще са на цената на бензина от София до морето и обратно общо взето. Оказа се, че там има хотели, които са на народни цени като за българи дето се вика.

 

Ето два хотела от Римини.

image.png.98e880d2d109ddb270890b0e75be26d0.png

 

и два хотела в Поморие. В чест на истината в Поморие има къщи за гости, които са под италианските цени, но редно е да се сравняват хотели с хотели. Не знам тези 3 италиански звезди равняват ли се на родните 3, но ако сложа тризвездни хотели в Поморие цената у нас ще е по-висока.

 

image.png.9d3816a08d8b003115df52c2ba7a8343.png

 

И още повече, че италианските са на първа линия и на 150 метра от плажа съответно, а тези в Поморие са по-навътре. Как може морска почивка в Италия да е на аналогична цена с такава в България?

Италия е скъпа за почивки,който мисли че ще намери нещо приемливо зо горепосочените цени,явно никога не  почивал там или е готов на спи на земята и яде замразени полуфабрикати от супермаркета.
4 звезди хотел около Римини,с полупансион струва средно 2800 евро за двама човека -една седмица.Три звезди е без претенции,тоест няма да е незабравима почивката.За две или една звезда вероятно си на палатка .
Ако искаш да не си на 15 ред на плажа,то са нужни около 150-250  евро на седмица ,за да си до 5ти ред.Плажовете там са изцяло заети с чадъри и то доста близо,тоест не е за клаустрофобични хора или такива,които искат спокойствие .
Дъното на морето си е кал  и самото море си е тинесто -който не го знае ще остане неприятно изненадан.

 

В България цените не са високи,качеството е ниско ,независимо от звездите.Нямаме и не сме имали никога предприемачи в туризма,за да имаме нужните качества и натрупан опит .А българина си е бурсук по принцип и добро обслужване с намусена физиономия някак не се получaва.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.