Прескочи до съдържание

Какво става с цените на нощувките, кръчмите и качеството им в България?


Alexander

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Георги каза:

х. Септември се позиционира като IT хижата за дистанционна работа, виж че и на твоята снимка се виждат поне няколко лаптопа. Съответно са инвестирали там в читав интернет, много контакти, обхват доста далече от самата хижа по ливадите, дават пуфове да се излегнеш, възможност да работиш също и вътре ако вали и т.н. Ако отидеш да работиш цял ден трябва да платиш 30лв (поне толкова беше миналата година) и си ползваш от менюто. Стигаше за закуска, кафета, обяд и следобедна закуска. За мен даже си беше добра сделка, качих се с колелото до хижата и нямаха проблем да влезна да се изкъпя и преоблека в баните. Нямам търпение идните седмици също да направя 1-2 такива работни дни - с колелото до горе, душче, работа цял ден сред природата, излежаване на полянки, бар и вкусна кухня под ръка и после с колелото надолу. За 30лв за мен лично си заслужава и то много.

 

С две думи, цените там са солени, таргет клиенти са IT хората, които са със заплати над средното. Но цените си идват и с доста добавена странична стойност.  Просто не е това средно статистическата хижа, която трябва да ползваш за референтна точка. Което забелязвам като цяло като проблем на темата, защото личната гледна точка се налага чрез крайни примери, които не са представителни за цялостната ситуация на конкретния град/курорт/тип ресторант. 

Точно така е. Когато беше направо умряла, минавах оттам 2-3 пъти преди около 5 години.

Сега е направо неузнаваема и много умно реновирана. За първи път я видях подновена през март - спътничката ми трябваше да си плати мекиците от предходната седмица - толкова били вкусни и тя толкова улисана, че си ги хапнала и си тръгнала.. Още тогава в уютния салон хора си работеха на лаптопите. Хижарите, любезни и усмихнати, въобще не забелязали, че някой някога пропуснал да си плати 7-те лева за похвалените мекици...

 

Последния петък на пътя пред хижата имаше необичайно много автомобили за делничен ден. Но сякаш поне половината от гостите, в т.ч. чужденци, пребиваваха там по няколко дни, работейки. Сетих се, че спокойно мога да избягам там на прохлада и дапрекарам деня с книжка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен в  България все още ми се вижда евтино по-заведенията. 
Аз миналата вечер хапнах в кварталната кръчма в Швейцария една салата Цезар ( средна хубост) и едно коктейлче, е с бакшиша закръглихме сметката на 50 франка.

Градът  в които живеем е с 20хил. Души население, е ако отида в България в еквивалентен град със 100 лева ще хапна доста по-вече неща.

Спекула има навсякъде и ще има докато има хора да плащат ( тоест завинаги).

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Zaro каза:

Колкото и да се дразня на качеството по нашето море, трябва да се вземе предвид един неоспорим обективен факт: нашият сезон е много кратък. Хотелите нямат целогодишна заетост, с която да могат да си позволят да задържат персонала. Това им пречи да си обучат собствен персонал, а вместо това трябва всяка година да наемат нов. За сравнение, в хотелчето в Парга се сприятелихме с барманчето (с кого другиго 😁) и той ми каза, че при тях сезонът е шест месеца, зимата не работи, но заработеното му позволява да изкара зимата, а напролет се връща отново в същия хотел.

 

Съвсем оспорим факт е. Сезонът за морски туризъм в Европа е почти един и същ навсякъде - и той се ограничава от отпуските и ваканцията на децата, а не толкова дали е 27 или 32 градуса - това са трите летни месеца. Там е масовият туризъм, семейните почивки, големите групи, летните партита, ученически екскурзии и т.н. След 10 септември нещата рязко секват навсякъде - все едно дали си в Китен или в Китнос. В Гърция конкретно от 1 Септември заповат да разреждат полети, фериботи, а след 1 октомври ги орязват със 80% спрямо лятото. И профила на почиващите се променя осезаемо - пенсионери, семейства без деца, хора които наблягат повече на разглеждане, забележителности, история, а не на пърженето под слънцето. 

За тях предложението трябва да е друго и тук са си виновни както самите хотелиери, така и държавата.

Въртенето по спиралата - кратък ми е сезона, дай да надуем цените на практика завърта в една спирала, в която запълняемостта пада още повече, цените трябва да се качват, но вече не си конкурентен (като хотел, като туристическа дестинация) и "сезона" се свива още повече...и така до фалита. Може би пък и това трябва да стане с масовите фалити.

 

Най-жалкото, че като природни дадености, забележителности имаме потенциал за (почти) целогодишен туризъм. Хотелската база е доста по-нова и по-добра в сравнение с доста други места. По отношение на храната също има какво да се предложи - както като местна, така и като чуждестранна кухня. Планини, реки, камъняци стари всякакви, минерални води... не е като да няма. Но липсва връзка между тях, липсва и бранда България, който да се наложи.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Оф това за сезона е култово.

аз понеже нали съм от Варна и дори съм работил и имал дребен бизнес на Златните мога да ви кажа това-онова.

за начало, всички, ама всички собственици на кръчми, магазини, капани, сергии   или каквото и да е,  абсолютно всяко лято повтарят -  толкова слабо лято никога не е имало! И се повтаря постоянно.

 

обаче същите всяка година са там, като всичко се наема още от зимата -при наемане.

Цените още преди 20год бяха страшни.

въпреки това явно им отърва да карат така, нищо че е всяко лято е най-слабото.

 

доста от тях не работят нищо през другото време, говоря за собственици дори на разни магазинчета- не нещо серизно.

сезона е от 15 юни до края на септември.

още дори когато работех взимах поне 2-3 пъти над средната заплата, имах доста приятели работещи, под х2 на средната никой не е взимал.

после като станах чорбаджия стана страшно, не вярвах на очите си, реално никога повече не съм взимал толкова много пари.

само за сравнение ще дам, че продавачът ми през 2001 година взимаше 900-1000лв-беше на твърдя заплата + добър % от оборота, спеше без пари в бунгало на 50м и се къпеше без пари в боулинга.

даваше само за храна и си извика приятелката да седи с него, защото взимаше както виждате предостатъчно.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 5.07.2022 г. в 11:05, Lyubina каза:

разбирайте края на април, началото на май имаше пресен чернокоп

Извинявай (и за спам-а вкл.), в този период е замразен от поне 4-5 мес.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 5.07.2022 г. в 11:05, Lyubina каза:

Хубави салати, имаше пресен чернокоп, едно младо момиче ни обслужи, беше много любезно и чевръсто. За

Чернокопът е есенна риба. Не че замразената е лоша, но просто не е прясна.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 18 часа, Георги Матеев каза:

А аз няма да казвам колко ми струва 4* ол инклузива на Палма Де Майорка (та дори храната е мега вкусна и сервитьорите се усмихват), че вече съвсем ще ме обвините, че хейтвам бг бизнесите.

 

Но да, сравнението ХИЧ не е в полза на цените у нас. Даже когато в сметката включа и самолетни билети.

Предивд търсенето ми на подобно място в Майорка за септември, би ли споделил на лични хотела и впечатления!

Връзка към мнение
преди 2 часа, Alexander каза:

за начало, всички, ама всички собственици на кръчми, магазини, капани, сергии   или каквото и да е,  абсолютно всяко лято повтарят -  толкова слабо лято никога не е имало! И се повтаря постоянно.


Черен потник с шарен надпис "Ламбада", найлонови къси гащи, кондукторско портмоне на кръста и кичозна шапка с козирка. Вратът е обрасъл буйно с косми, които образуват всъщност непрекъсната ивица от бакембардите до глезените. Очите присвити като на азиатски тарикат. Прокарва доволно пръсти по пачката, която изпълва портмонето на кръста. Закопчава портмонето старателно и поставя ръце на кръста, за който е закрепен обемният корем. Вглежда се с присвитите очи към тенекиената си будка на плажа, която вдигна за едно денонощие с шурея си, и проточва през зъби: "Слабичко! Слабичко тая година! Човек за 3 месеца 1 Бентли не може да си купи!".

(По истински случай)

  • Харесвам 1
  • Смея се 19
Връзка към мнение

Отдавна мисля, че това, което куца наистина, е планирането на разходите, търсенето на качествени продукти, уважение към храната и доверието на клиента. Както каза Люба по-горе, доматите днес са 2 лв, а преди месец са били 5, а салатата, веднъж позиционирана за 12 лв, толкова ще си остане. И биволското/ овчето сирене евентуално е направено с пролетно мляко, а не от фураж за зимата. И това се отразява на вкуса, не само на цената на продукта, но трябва да се развие това сезонно поведение и желания и у самия потребител. 

 

Защото в ниския и среден клас заведения можеше да има дневни менюта, съобразени с това какво са купили днес - хубава, прясна храна, направена с вдъхновение. Както аз ходя на пазар и купувам това, което ми се яде или ме изкушава да готвя ( Вчера на Красно село намерихме феноменална пекарна за грузински хляб и изядохме половината топло и хрущящо хлебче по пътя към вкъщи, зарязвайки всички планове за приготвяне на вечеря. Ако някой има път натам, да ходи да си купи хляб, че често гледаме как разумни идеи фалират и ми се къса сърцето.)

Както в Сицилия една седмица ще има предястие с артишок с пармезан, другата аспержи и се търси прост, чист и добър вкус. И клиентът ще седне, уверен, че някой поне е прочел как се приготвя този зеленчук и щом е в дневното меню, днес са го взели, а не им се разваля в хладилника. И няма да се страхуваш да седнеш в заведение до пазар, защото точно то трябва да има достъп до изгодни, моментни предложения. 

Миналата година в едно ханче в Ярема в края на август казаха, че няма да зареждат повече нищо, дори бира, защото есента пак ще ги затварят и да не им се развалят нещата. А стана въпрос, защото предната седмица хапнахме и пийнахме някакви неща, а тази вече не бяха налични и това беше обяснението. Чудя се кога точно са се успокоили и са купили поне хранителни продукти и въобще какво ли предлагат днес.

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 15 минути , Lindt каза:

Както каза Люба по-горе, доматите днес са 2 лв, а преди месец са били 5, а салатата, веднъж позиционирана за 12 лв, толкова ще си остане.

И не само ще остане позиционирана на 12 лв., но утре ако вдигнат солта с 5% ще стане 13 лв.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, JazzMaster каза:

Извинявай (и за спам-а вкл.), в този период е замразен от поне 4-5 мес.

Може, не споря. 

Но си беше добър и добре приготвен ;).

 

Пък като си знаем стомасите и нямахме оплаквания.... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Lyubina каза:

Може, не споря. 

Но си беше добър и добре приготвен ;).

 

Пък като си знаем стомасите и нямахме оплаквания.... 

На устата ми е да разкажа от къде идват "пресните" морски дарове по нашите вериги, заведения, и т.н. както и за Гърция като цяло и не само тя ... , но темата ще иде в друга посока, а и не искам аз да я подхващам. 🙂

Човек като не знае някои неща или подробности по тях е по-щастлив и доволен.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Doctor Who каза:

На устата ми е да разкажа от къде идват "пресните" морски дарове по нашите вериги, заведения, и т.н. както и за Гърция като цяло и не само тя ... , но темата ще иде в друга посока, а и не искам аз да я подхващам. 🙂

Човек като не знае някои неща или подробности по тях е по-щастлив и доволен.

Но сега стана любопитно за незнаещите 🙂

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , Doctor Who каза:

На устата ми е да разкажа от къде идват "пресните" морски дарове по нашите вериги, заведения, и т.н. както и за Гърция като цяло и не само тя ... , но темата ще иде в друга посока, а и не искам аз да я подхващам. 🙂

Човек като не знае някои неща или подробности по тях е по-щастлив и доволен.

Един приятел (той дори не е човек де) от Глобалните тъмни среди се занимава с тези схеми и ще помоля всеки, който се е добрал до някакви подробности за подобни конспирации да си ги запази за себе си, за да не му изпратим рептили!

  • Благодаря 1
  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 7 минути , Doctor Who каза:

На устата ми е да разкажа от къде идват "пресните" морски дарове по нашите вериги, заведения, и т.н. както и за Гърция като цяло и не само тя ... , но темата ще иде в друга посока, а и не искам аз да я подхващам. 🙂

Истински случай: Клиент пита колко са пресни скаридите (някъде около Варна по морето). Отговорът поне е честен - "Ами колкото може да са пресни от Метро" 🙂

Иначе поне в Сицилия март месец в менютата беше отчетливо написано, че нещо може да е замразено спрямо сезона. Но това бяха много малка част от морските дарове. В много добър морски ресторат в Чефалу поръчах предястие с октопод и пържени морски дарове, като цената на всяко бе 10-12Е. Чак евтино не е, но не мисля, че за тази цена може да се намери подобно качество в БГ:

image.png.8e7942a2edf6d91b74a1b895f460f06b.png

 

image.png.ec4c4d077980f9e10c275161fab3af73.png

Пообиколих и пазарите и определено това, което имаше в ресторантите се продаваше прясно 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Моето мнение по темата напълно се припокрива с по-голямата част от вас. Цените по заведенията и хотелите в България претърпяха невиждан бум, като повечето абсолютно неоправдано. И ако приемем, че хотелиерите по морето и балкана са на принципа "ден година храни", то ресторантите трябва целогодишно да се доказват в опит да задържат клиентела. През последните няколко месеца посетих доста различни места в България и в повечето случаи останах сащисан от цените по заведенията и по хотелите. Вече много рядко може да се намери място, където хем храната да е вкусна, хем да не ти съдерат кожата от гърба. Като прибавим съмнителното качество на продуктите, лошото обслужване, цакането на клиентите с фалшив или различен от поръчания алкохол, различен грамаж на порциите спрямо обявения в менюто, липсата на ПОС-терминал и т.н. водят до масов отлив на хора като нас. Например, преди 2 месеца ми се наложи да пренощувам за една вечер в Шумен. Понеже не държа на някакъв лукс търсих бюджетен хотел. Намерих един, който беше сред най-евтините - 50 лева за двойна стая, но на място условията бяха меко казаха отвратителни. Интересното е, че имаше доста положителни отзиви, а на снимките изглеждаше добре. Стаята беше с един остарял мокет от социализма, завесите бяха скъсани, нямаше тоалетна хартия в банята, имаше косми по земята, единият контакт беше изваден и стърчеше навън, а за капак сутринта нямаше топла вода. Интересното е, че точно тогава нощувките по другите хотели бяха около и над 100 лева на вечер. Не знам доколко може да се направи сравнение, но месец по-късно бях в Пирот и спах в безупречно чиста и поддържана двойна стая с включена закуска за 35 лева. Собствениците на хотелчето бяха изключително любезни и внимателни. 

Относно сблъсъка ми с ресторантите - преди няколко месеца минах през Казанлък и по препоръка на един магеланец посетих едно заведение. Храната беше вкусна, но станах свидетел на това как продават уж наливна бира Стела Артоа, но в старателно прикрит шкаф сложиха кег Каменица. Така плащайки по-висока цена за Стела Артоа, клиентите получават Каменица. 

 

Друг случай - преди две седмици седнах в едно известно заведение на пътя, близо до Лакатник. Препоръчаха ми боб чорба с пушено месо на пещ. След като ми сервираха преброих точно 4 броя съвсем малки късчета месо. Цената беше 5 лева за 400 гр., но силно се съмнявам, че беше реален грамаж. 

 

А сега като сме почнали да сравняваме нека да ви разкажа моите наблюдения от последните ми пътувания. На Коледа бях в Болоня и почти навсякъде в заведенията (нисък и среден клас) цената на наливна чаша вино беше 2.50 евро. Цена в Капана в Пловдив - минимум 7 лева, а на места вече стига 10 лева за чаша вино с неясен произход. Пак в Капана цените на почти всичко станаха по-високи от Италия и Испания - вино 7-10 лева за чаша, бири - между 6-10 лева за 330 мл., салати - между 12-15 лева, бургери - 14-20 лева. 

 

Февруари месец в Мадрид. По препоръка на @Alexander посетих две заведения и останах изключително доволен. Цените не бяха никак високи, като за някои неща дори по-евтини от София и Пловдив. 

 

В края на краищата все сам си решава къде да ходи и какво да консумира. 🙂 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Да кажа и аз няколко думи по темата. България бавно, но сигурно се превръща в изключително скъпо място за живеене - като цени на имоти (за София говоря), хранителни продукти, услуги, почивки и изобщо само цените за лекар и зъболекар остават да ни крепят. Доста конкретни примери са изредени и няма да давам допълнителни, само ще кажа как почива моето семейство.

 

От няколко години ходим на ски в чужбина, защото ни излиза по-евтино, въпреки че имаме роднини в един от големите български курорти, където спим безплатно и ядем на нормални цени. Януари бяхме във Франция, толкова километри на такива страхотни писти и лифтове никога не съм навъртала.

 

Пак от няколко години празнуваме Нова Година извън страната, защото в България просто е ненормално скъпо. Последното ни откритие е Турция - пътуваме с кола до Истанбул, а оттам с вътрешен полет до където си пожелаем. Рядко плащаме повече от 50-70лв двупосочно с багаж. Така изкарахме празника в Кападокия, Памуккале и Анталия. Има още мнооого възможности, тази страна е огромна. За трима възрастни и едно дете ни излиза под 1000лв за 5-6 дни с всички разходи. За сравнение, в България, само за 3 нощувки ни трябват към 1600лв и то среден клас хотели.

 

Лятната почивка също отдавна не прекарваме в България. Последните 2 лета наемаме къща в Гърция, като ни излизи по 1800евро за юли и 1600евро за август. Къщата е с голяма веранда и двор, хол с кухненски бокс, три спални, 2 тоалетни и една баня. Делим я с приятелско семейство. В тази част на Гърция няма платени чадъри и шезлонги, всичко е на консумация. Понякога си готвим, друг път излизаме, като не плащаме над 50-60 евро за вечеря. Също така има надуваеми замъци за децата, които също не се плащат, а са на консумация (дори 1 сок).

 

Отделно и като заключение мога да напиша, че България е една отлична страна за живеене главно заради лежерния си подход към всичко, което хем не ни харесва, хем понякога ни, но важното е, че сме си тук. Но за всичко останало, предпочитам да съм навън, а и ми спестява доста пари.

 

 

  • Харесвам 20
Връзка към мнение
преди 11 часа, mintoq каза:

Просто не знам как става но цените в българия каквато и инфлация да има няма логически да обяснята такива аномалии освен с прекалена лакомия  и печалбарсто

 

Щото има една класа парвенюта, които се лепват за високата цена, защото, видиш, ли, тя е критерии за високо качество, био-мио простотии и т.н. Докато има овце, има и стрижене. Ако някой успява да продава даден продукт на двойна цена, не у него проблемът, а у тези, които дават тези пари.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 5 минути , Zaro каза:

 

Щото има една класа парвенюта, които се лепват за високата цена, защото, видиш, ли, тя е критерии за високо качество, био-мио простотии и т.н. Докато има овце, има и стрижене. Ако някой успява да продава даден продукт на двойна цена, не у него проблемът, а у тези, които дават тези пари.

 

Не ти е правилна теорията с класата и това си е. Направила съм си направила труда да погледна цената на малкия дюнер на Витошка, на бул. Прага и на пазар Иван Вазов и си е 5 лв. Нито е био-мио, нито е с претенции за качество, нито е само в скъпи райони. Може днес да видя и на Горнобански път колко струва малкият дюнер, но вероятно ще е същото. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Не ти е правилна теорията с класата и това си е. Направила съм си направила труда да погледна цената на малкия дюнер на Витошка, на бул. Прага и на пазар Иван Вазов и си е 5 лв. Нито е био-мио, нито е с претенции за качество, нито е само на скъпи райони. Може днес да видя и на Горнобански път колко струва малкият дюнер, но вероятно ще е същото. 

Това щото не си видяла цената на биодюнера :crazy:

 

Иди на някой т. нар. "фермерски пазар" и ще видиш какво имам предвид.

 

https://www.vesti.bg/analizi-i-komentari/komentari/simo-kolev-bio-idioti-6032614

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , feel_the_rush каза:

Да кажа и аз няколко думи по темата. България бавно, но сигурно се превръща в изключително скъпо място за живеене - като цени на имоти (за София говоря), хранителни продукти, услуги, почивки и изобщо само цените за лекар и зъболекар остават да ни крепят. Доста конкретни примери са изредени и няма да давам допълнителни, само ще кажа как почива моето семейство.

 

От няколко години ходим на ски в чужбина, защото ни излиза по-евтино, въпреки че имаме роднини в един от големите български курорти, където спим безплатно и ядем на нормални цени. Януари бяхме във Франция, толкова километри на такива страхотни писти и лифтове никога не съм навъртала.

 

Пак от няколко години празнуваме Нова Година извън страната, защото в България просто е ненормално скъпо. Последното ни откритие е Турция - пътуваме с кола до Истанбул, а оттам с вътрешен полет до където си пожелаем. Рядко плащаме повече от 50-70лв двупосочно с багаж. Така изкарахме празника в Кападокия, Памуккале и Анталия. Има още мнооого възможности, тази страна е огромна. За трима възрастни и едно дете ни излиза под 1000лв за 5-6 дни с всички разходи. За сравнение, в България, само за 3 нощувки ни трябват към 1600лв и то среден клас хотели.

 

Лятната почивка също отдавна не прекарваме в България. Последните 2 лета наемаме къща в Гърция, като ни излизи по 1800евро за юли и 1600евро за август. Къщата е с голяма веранда и двор, хол с кухненски бокс, три спални, 2 тоалетни и една баня. Делим я с приятелско семейство. В тази част на Гърция няма платени чадъри и шезлонги, всичко е на консумация. Понякога си готвим, друг път излизаме, като не плащаме над 50-60 евро за вечеря. Също така има надуваеми замъци за децата, които също не се плащат, а са на консумация (дори 1 сок).

 

Отделно и като заключение мога да напиша, че България е една отлична страна за живеене главно заради лежерния си подход към всичко, което хем не ни харесва, хем понякога ни, но важното е, че сме си тук. Но за всичко останало, предпочитам да съм навън, а и ми спестява доста пари.

 

 

Даа, България е една Швейцария, по-скоро щеше да бъде една Швейцария, ако не беше онзи с брадичката..

 

Това е формулировка на моя по-възрастна колежка на престижна работа през 80-те, неслучайно в асансьора.. Беше прекарала първите си 6 години в затвора с майка си, антифашист, а баща й бяха убили. Маргарита можеше да си го позволи, но го каза в асансьора за 2 етажа на Раковска 134..

 

България винаги е била недобра държава за живеене - за българите. За чужденците, особено западните, винаги е била евтина и привлекателна. Придружавах като екскурзовод и преводач всякакви гости, особено в гимназиалните и студентски години и имам наблюдения.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Lyubina каза:

Може, не споря. 

Но си беше добър и добре приготвен ;).

 

Пък като си знаем стомасите и нямахме оплаквания.... 

по принцип ако е замразен цял както трябва, няма как да е кофти и много трудно някой би разбрал, че не е пресен, освен ако не е на 1-2 години 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Zaro каза:

 

Щото има една класа парвенюта, които се лепват за високата цена, защото, видиш, ли, тя е критерии за високо качество, био-мио простотии и т.н. Докато има овце, има и стрижене. Ако някой успява да продава даден продукт на двойна цена, не у него проблемът, а у тези, които дават тези пари.

 

Май съм казвал, но в центъра на София  има място предлагащо кафе, капучино и лате, всичко по 60лв.
Не е копи лувак или нещо скъпо като материал, да речем е като Дъбов, ама при Дъбов е 4-5-7лв.

Та аз поне не съм срещал дори на полвината от тази цена кафе, а бая кафета  съм пробваш в доста страни.

та и 100лв да стане, все ще има кой да купи.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.