Прескочи до съдържание

С дете в дъждовен Пловдив


Георги

Препоръчани мнения

Имахме си перфектен план за утре в Пловдив, където щяхме да прекараме деня на аквапарк за радост на детето, пък вечерта в Йегерхоф за радост на родителите му. Е, заради планирания непрестанен дъжд само втората част от плана не пропада. 

 

Бихте ли препоръчали някакви забавления за дете на закрито в Пловдив? Били сме в природонаучния музей, предпочитаме да не повтаряме. Един приятел ми препоръча Епископската Базилика (https://www.plovdivmosaics.org/?lang=bg) и мозайките изглеждат интересно, вероятно ще посетим, но това не стига за цял ден. Някакви други идеи? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Епископската Базилика задължително. Нещо рядко срещано дори и в световен мащаб. Мисля, че 12 лв е входа. Отнема минимум 2 часа. Има и детски кът на втория етаж.

От нея тръгвате по стълбите надолу, все едно влизате в тунела под Пощата и след 50 метра влизате вдясно на вече открития Античен римски форум Одеон (безплатен), оттам по стълбите нагоре сладолед за детето от Afreddo, разходка по чудесната ни Главна, пътьом, ако сте любители на античното, посещавате също новооткритите останки (продължение на античния стадион) под магазин H&M (влиза се в него и вляво е платения ход за забележителността). Входът ми се върти, че беше 6 лв.
Продължавате към задължителния Капан, ако сте любители на страхотни бургери, си имаме Street Chefs. Лежерна разходка из Капана. И деня си е заминал.
Заместител след базиликата е разходка в Градската Цар Симеонова градина, която е точно след Одеона, стигате до Пеещите фонтани с лазурна вода като на Малдивите. Има и подходящо кръчме баш на езерото. 
Ако детето ви е над 3 години вече, може да се придвижете до новия ни модерен квартал до МОЛ Пловдив с невероятната пицария “Специале” на съвсем човешки цени и кът за деца с аниматори.

Времето в Пловдив ще е чудесно, не бойте се.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Я кажете какво е времето в момента, щото технологиите казват мега зле и по-зле ще става 🙂 Не ми се юрка да тръгваме рано рано, ако ще се завираме в хотела.... Иначе планът е супер, ама си е 50-60% навън.

Връзка към коментар

Защо не и детската железница на Младежкия хълм близо до гарата. Аз не съм се возил никога. Отгоре гледките са супер. Времето на 80 км от Пловдив е облачно при мен.

https://www.plovdiv.bg/item/sport/младежки-дейности/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

Я кажете какво е времето в момента, щото технологиите казват мега зле и по-зле ще става 🙂 Не ми се юрка да тръгваме рано рано, ако ще се завираме в хотела.... Иначе планът е супер, ама си е 50-60% навън.

В момента е леко облачно и по-хладно от предходните дни, което предразполага към разходки на открито. И на моя телефон изписва преваляване, но реално не вали 😀

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 53 минути , chandni каза:

В момента е леко облачно и по-хладно от предходните дни, което предразполага към разходки на открито.

Ето как разбрах, че @chandni е пловдивчанка. 🙂 Или бъркам?

Връзка към коментар
преди 4 минути , oli_mali каза:

Не бъркаш. Наше лошо няма, нали знаеш 😉

Малко ме е яд, че този уикенд не съм в Пловдив, защото можеше да дам началото на моята мечтана програма по посрещане и запознаване с магеланци. Разбира се с включен тур из града от инсайдър 🙂

Връзка към коментар
преди 11 минути , Pantelej Putnik каза:

Малко ме е яд, че този уикенд не съм в Пловдив, защото можеше да дам началото на моята мечтана програма по посрещане и запознаване с магеланци. Разбира се с включен тур из града от инсайдър 🙂

Поне имаш причина, аз пък съм си в Пловдив, но съм зает цял ден, а вечерта Локо Пд открива сезона и….

Преди 1 час, Георги каза:

На базиликата ще сме днес и каквото смотаме покрай нея, аквапаркът ще е утре сутрин надяваме се. 

За Аквапарк определено не става, а е вече 11:30

  • Браво 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 6 часа, Георги каза:

Я кажете какво е времето в момента, щото технологиите казват мега зле и по-зле ще става 🙂 Не ми се юрка да тръгваме рано рано, ако ще се завираме в хотела.... Иначе планът е супер, ама си е 50-60% навън.

В Базиликата има кът със занимания за любознателни деца.

Връзка към коментар
преди 17 минути , kakadu каза:

На мача на Локо Пловдив.  Има козирка, има атмосфера. 🙂

А какви рефрени цветисти и изразителни ще чуе…ще излезе с образование детето

  • Смея се 7
Връзка към коментар

Базиликата беше абсолютен, мега, гига хит. За нас беше интересно в нормалните граници без да се прехласваме, но детето просто залепна за интерактивните игри на втория етаж и трудно си тръгнахме. А иначе май не е валяло въобще, но беше намръщено времето целия ден. Аквапаркът пък не е работил днес, надяваме се утре да работи. 

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.