Прескочи до съдържание

Въпрос за билет с променяни дати от Orbitz.com


Препоръчани мнения

Привет,

знаете ли дали е валиден билет, за който има издаден e-ticket number, но липсва 6-символния резервационен код от авиолинията?

 

Имам странна ситуация с Orbitz и се чудя дали да почвам да се притеснявам :) Купих билет от тях, на който после се наложи да променя датата. Промяната бе извършена и потвърдена чрез телефонния им съпорт. Пратиха ми нов номер на електронния билет, но в системата им статуса на резервационния код от близо 1 седмица седи така:

 

  • Airline record locator: Not yet available. The flight reservation request has been sent to the airline(s).
     

В същото време от картата ми засега е издърпана само таксата промяна на Orbitz, но все още не са изтеглени таксата за промяна и разликата в тарифата на самата авиолиния (Etihad). Но пък както казах си имам нов e-ticket number.

За първи път ми се случва подобно нещо и не знам как да реагирам. Притеснявам се Orbitz да не са оплескали нещо, да отида на летището и Etihad да ми кажат, че билета е невалиден. Идеи?

Връзка към коментар

Имах подобен случай с Експедиа, обади им се пак, и аз мислих, че първият път сме се разбрали, но се наложи да се чуем 2-3 пъти, нищо страшно, просто, за да си сигурен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пробвай в сайта на Етихад със стария си резервационен код: http://www.etihad.com/en/before-you-fly/manage-my-booking/

 

Понякога подобни промени се правят без да е необходимо генериране на нов PNR код, въпреки че твоите промени си изглеждат достатъчно големи за да е това налице. И ти предлагам директно на Етихад да се обадиш, да им кажеш, че имаш еди кой си електронен билет, да ти кажат те кода за потвърждение и така. 

Връзка към коментар

Пробвай в сайта на Етихад със стария си резервационен код: http://www.etihad.com/en/before-you-fly/manage-my-booking/

 

Понякога подобни промени се правят без да е необходимо генериране на нов PNR код, въпреки че твоите промени си изглеждат достатъчно големи за да е това налице. И ти предлагам директно на Етихад да се обадиш, да им кажеш, че имаш еди кой си електронен билет, да ти кажат те кода за потвърждение и така. 

 

Благодаря, ще пробвам, дано няма усложнения.

Връзка към коментар

Свързването директно с Etihad свърши работа. От авиолинията се обадиха и ми продиктуваха новия резервационния код, изглежда всичко е ОК с билета :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При мен кода е същия , но за да бъде издаден нов билет трябва да отида в офис на авиокомпанията , а те нямат такъв в България. Може по телефона , но в такъв случай трябва да им заплатя едни травъл такси които аз като чужденец не дължа и е омагьосан кръг ... ще се оправям някак на място.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.